Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

evak99
14. čer 2010

hodně štěstí denni 😉 a dej pak vědět.

no dark se ještě neozvala, ale nevím v kolik tam měla být. snad nám dá brzy vědět.

mandre: bohužel nevím. ale myslím si to samé, co ter23

ter23: jo jo v létě se to všechno řeší líp, což? 😉 hele, já si to přirozený otěhu taky neuměla představit a šance jsme neměli žádný a stalo se! 😉

ter23
14. čer 2010

denni, hodně štěstí!

evak, fakt se vám povedlo přirozeně? to jsem nevěděla 🙂 a za nějaké asistence gennetu ( třeba léky a tak ) nebo úplně samo

evak99
14. čer 2010

ter23: no přirozeně 😉 bylo to v cyklu, kdy jsme měli jít na ket, ale náš bobeček se nerozmrazil ☹ a my byli moc smutní, ale bylo domácí snažení (což prý teda úplně být nemělo, ale nikdo nám to neřekl 😉 ) poté, co jsem si píchla jednu injekci pregnylu, abychom věděli, kdy bude ovulka a pak se odpočítavaly dny na ket...no jenže ket se nekonal. pak jsem šla na utz ko, neb jsme hned v následujícím cyklu chtěli jít do 2.ivf, ale dr. lovasová mi řekla, že mám cystu. no a pak jsem zoufale čekala na schválení od pojišťovny a to pořád nebylo a já už měla bolesti jako před ms a říkala si, že jestli se odplaví cysta a stihneme to schválení, tak že to bude zázrak. a nakonec se konal úplně jiný zázrak. ms jsem nedostala a zjistila, že jsem těhotná. a že cysta nebyla cysta, ale bobísek 🙂 a podotýkám, že nám šance na přirozený otěhu nedávali! takže od tý doby říkám, že házet flintu do žita nemá cenu! 😉

mandre
14. čer 2010

evak: já mám teda pocit, že zázraky mě míjej velkým obloukem.... 😕

inza
14. čer 2010

evak: me teda taky zazraky asi mijej obloukem 😨

darkwitch
14. čer 2010

ahoj holky, uz jsem tu
dekuju, ze jste na me myslely 🙂
tak mam nepruchodny pravy vejcovod a levy se opozduje, takze ted zkusime iui, protoze nam to zrovna vychazi, ze by mel byt folik vlevo a pak iui, pokud se iui nepovede tak me laparka nemine... protoze chci jit na ivf az v zari, rijnu tak si mam rozmyslet jestli nechci jit na laparku uz v lete...

mandre
14. čer 2010

inza:jsme přece přes kopírák 😅 ...
dneska jserm byla na RHB, měla jsem blok napravo - i když cvičím- tak jsem znova objednaná na 23. a 28.6., ale už po tom zánětu sedacího nervu dosáhnu v předklonu skoro až na podlahu - 3cm 😝 , už se to táhne 4 měsíce. Pak půjdu asi v den ET na mobilizaci 😝 . Cvičila jsi i při stimulaci?

mandre
14. čer 2010

dark: aspoň máš konkrétní příčinu...to taky není k zahození.

darkwitch
14. čer 2010

mandre jasne tim se uklidnuju 🙂 konecne muzu odbit vymysli typu moc na to myslis 😀 jasne kdyz na to nebudu myslet budou vejcovody pruchozi 😀

mandre
14. čer 2010

dark: asi tak 😀

evak99
14. čer 2010

dark: tak to je fajn, že zjistili, kde je zakopaný pes. a taky, že jste se dohodli na dalším postupu. budu držet pěsti! 😉

inza, mandre: já měla taky vždycky pocit, že se mi zázraky vyhýbají! holky, ale my toho před tím přiroz. otěhotněním opravdu dělali hodně. oba jsme cvičili, oba jsme chodili na akupunkturu, zvolnili v práci...a byli jsme po dovolené. takže jak jsem psala, nevím, co pomohlo. já byla ještě dva dny před plánovaným ketem na mobilizaci kostrče...takže těch faktorů, které mohly pomoct, bylo hodně! 😉 chce to vydržet a neklesat na mysli. my se snažili víc jak 3 roky!
mandre: to je průda s tím sedacím nervem...ale pokud už se to začíná lepšit, tak je to dobře! 😉

darkwitch
14. čer 2010

evi dekuju a jak se citis? co mala jeste nechce na svet? ta si teda dava na cas...

pet.s
14. čer 2010

nanynko to je mi líto...držte se.

dennisa
14. čer 2010

Tak jsem doma, už jsem se stačila i vyřvat 😢
Folikulů se vytvořilo hodně, ale nerostou. Nabídla mi buď dneska stimulaci stopnout nebo poslední téměř beznadějnej pokus, dokoupit léky a natáhnout to o poslední 2 dny. Ale šance už prý asi není.
Šla jsem do toho, pak bych litovala, že jsem nezkusila všechno.
Ještě mi vzali krev na progesteron, zítra volám na výsledek a pokud nedopadne dobře, stopnou mi stimulaci už zítra.
To jsem holky moc daleko nedošla ☹ Je mi celkem bídně....

Vveru, kde jsi, jak jsi dopadla???

darkwitch
14. čer 2010

denni to je mi lito, ach jo, tak budu drzet palecky at se jeste vzchopi a dorostou...

dennisa
14. čer 2010

Dark, ty jsi taky nedopadla moc ideálně koukám. Takže půjdeš na laparku. No jo, dneska je nějakej blbej den.
Doufám, že aspoň ta Vveru bude mít dobrý zprávy.

pet.s
14. čer 2010

Denni to je mi líto...a vědí, čím by to mohlo být?

darkwitch
14. čer 2010

denni zatim mi laparku nenuti, spis me posila na ivf... musim to jeste promyslet, jestli jit ted do ivf, nebo jit na podzim a jestli kdyz ujdu do ivf na podzim pujdu ted na laparku...
taky doufam, ze vveru dopadla lepe...

dennisa
14. čer 2010

Pet.s, právě že nevědí, i doktorka moc nechápala proč nerostou 😖 Na léky očividně reaguju, když se jich vytvořilo tolik, ale ta velikost..........

dennisa
14. čer 2010

Dark, tak to jo, no taky to nemáš jednoduchý rozhodování....tak to doma pořádně zvažte.

petaloudi
14. čer 2010

denni: tak to je mi moc líto... ach jo, člověk tak nějak raději s úspěchem nepočítá, ale nedostat se ani k OPU, to chápu že moc zamrzí... ☹

já teda taky nic moc zprávy... 12 DC folíky drobné, žádný veliký... cysta na pravém vaječníku stále je, může prý snižovat kvalitu narostlých vajíček (že příčina neúspěchu ivf?), ale na operativní odstranění zas není moc velká, tak se s ní nic dělat nebude. Dále mám opět zvýšený prolaktin, takže příští týden endokrinologie... no a hlavně mám prohozené hodnoty FSH a LH, proto mi nedozrávají folikuly, nehrozí u mě ovulace a bez agolutinu nepřijde MS ani omylem (jo vlastně jednou přišla, po ET 😒 ) To se prý nijak léčit nedá, jedině nastimulovat. A protože clostylbegyt na mě nepůsobí, tak jediná možnost jsou injekce. Takže jsme se domluvili, že v mezičase než budou výsledky genetiky a imunologie zkusíme jedno stimulovaný IUI. Ale až v srpnu, v červenci se vdávám, a to teda žádný injekce řešit nehodlám 😀

darkwitch
14. čer 2010

denni no manza ted odesel na pivko, kamarad se rozesel s pritelkyni tak jde delat moralni podporu a ja muzu konecne brecet, nerada brecim pred nim, on se s tim neumi vyrovnat...
petaloudi to je taky mazec... dneska jsou asi nake erupce na slunci, ze je to vsechno tak na houby...

dennisa
14. čer 2010

Petaloudi, no taky to máš zajímavý. Uf, to je věcí, co se všechno může stát a vyskytnout, to jen koukám. 😕
Já kdybych měla vejcovody, říkalka, že jsme mohli zkusit IUI, ale nemám, takže nic no....
Štve mě to, protože bez těch vejcovodů je IVF jediná možnost, jak mít dítě a když nedojdu ani k OPU...... 😖

Holky, na co mi brali krev na ten progesteron? Co se tím zjišťuje?

dennisa
14. čer 2010

Dark, já chápu. Já dneska jela z Gennetu a celou cestu jsem se držela, abych nezačala bulet, jela jsem totiž tramvají, metrem a pak ještě busem k nám. Ale jen jak jsem přišla domů, tak to jelo a nešlo to zastavit.
Mrzí mě to, vybreč se a třeba to trošku pomůže, ach joooo holky, je to boj....

petaloudi
14. čer 2010

dark: to chápu s tím brečením, taky to mám tak... já se teda většinu našich plodících neúspěchů snažím brát s nadhledem, ale to dnešní "nijak léčit nedá" mě teda srazilo na kolena... Naštěstí mě teď ještě ve čtvrtek čeká poslední zkouška, takže nemůžu přemýšlet nad blbostma a musím šprtat...

darkwitch
14. čer 2010

petaloudi taky se to snazim brat s nadhledem, ale plac ocistuje... hlavne jsem s tim nejak vubec nepocitala, jsem si myslela, ze je vsechno vporadku...
den tak ja se jeste drzim, ale myslim, ze jak vlezu do postele...

pet.s
14. čer 2010

Jo jo holky, jak s vámi soucítím. U nás taky stimulace byly potoky slz. A pak to neštěstí s Matyáškem ☹ Naštěstí mám chlapa, který na slzičky má svá široká ramena a vždy pochopení.

ter23
14. čer 2010

denni, to je mi moc líto 😔 vybreč se, trošičku se uleví, ono nemá smysl si na nic hrát... já taky bulela teď na jaře, když jsme taky nedošli k OPU. Třeba se folíky ještě vychopí... jsi dobrá, že jsi se udržela až domů, já jednou spustila už v gennetu na záchodě ( nechtěla jsem aby mě někdo viděl a ven bych se už neudržela ), to bylo, když jsem tam byla 2 dny po OPU na vyšetření, bylo mi ještě zle a řekli mi, že není ani jedno embryjko, takže ET nebude 😔

darky, my už jsme si psaly... myslím na tebe, zalezte si s manžou do postýlky, proberte to, vybreč se... ono nemá cenu to před chlapem tajit, vždyť se to týká vás obou, nejenom tebe... měl by vědět jak ti opravdu je...

dennisa
14. čer 2010

Ter, děkuju.
S tím brekem je to těžký, já jsem na doktorku radši ani nemluvila, jen jsem kývala, cítila jsem, že bych začala bulet okamžitě, jak bych začala mluvit. Já vím, že se stávají horší věci a tohle není konec světa, no ale tak, mrzí mě to, štve mě to a všechno dohromady. Před dvěma týdny jsem si tam jela pro injekce s takovým elánem a nadějí a najednou nic a jsem zase tam, kde jsem byla. Mám v sobě 20 injekcí a pocit, že to bylo všechno na nic....
Mám za sebou tři nevydařený těhotenství, tak mi přijde, že je té smůly už trošku moc.
Omlouvám se holky, že Vám tady tak fňukám, už toho nechám.

Ter a můžu vědět, proč Tobě stopli na jaře stimulaci?

ter23
14. čer 2010

Denni, není zač... umím si představt jak Ti je. U mě to napodruhé bylo tak, že jsem dostala dlouhý protokol, vyfasovala jsem Synarell s tím, že má za úkol vaječníky ztumit, měla jsem ho užívat asi týden a potom nasadit injekce, u mě je to asi potřeba právě kvůli větší kvalitě vajíček a menší kvantitě.. no a když jsem si jela už pro injekce, i s manželem, měli jsme už podepsat reversy, tak měla službu jiná doktorka, ta na mě jen divně koukala s tím, ať přijdu druhý den ke své doktorce. Tak jsme znovu naklusali druhý den a doktorka se zhrozila, že nechápe co se stalo, ale že místo útlumu folíky narostly, ale že to je problém, protože za tohohle stavu IVF dělat nelze. Dala mi ještě tři dny, že se možná zastaví a zase zmenší a třeba by to šlo, ale po třech dnech byly ještě větší, už ani nevím kolik měřily a stimulace byla hned stopnutá. Zkusili jsme plánovaný styk, když tam ty folíky byly, s pregnylem, ale nevyšlo to...

Denni a řekli ti, kdy byste mohli stimulovat zase? že by třeba bylo možné zkusit to hned příští měsíc...