Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

majcam
7. zář 2010

@zelvik tý jo dvakrát? Betox pětkrát...,no já doufám,že mi to bude stačit jednou,teda doufám 😉 ,držím pěsti ať se zadaří!!!

zelvik
7. zář 2010

@majcam No já už ovulku poznám, jen holt ne přesně - tak právě nevím, jak to bude zítra vypadat... No jo, dvakrát. Protože jsem nechtěla jít na IVF, tak jsem se nechala radší kuchnout. a dobře jsem udělala - byl tam netušený binec a uklízeli mi tam víc než já doma před Vánocema🙂 a po půl roce znova - že když se nezadařilo otěhotnět, tak pro kontrolu. Ale to už bylo OK. Blbý je, že víceméně mi diagnóza zní:endometrioza. Ale zatím se po té první laparce neobjevila v tak velké míře, jak tam byla před tím.

nannynka
8. zář 2010

Ahoj, jak jsem slibila pisu. Vysledky kardia nemame, protoze nas nechali 45 minut cekat a to uz byl Vojta tak otravenej, ze kdyz ho polozili na UTZ tak rval a rval a rval. Doktor rekl, ze mame prijit znova za mesic a ze ho pripadne oblbnou lekama. No a na recepci jsem zjistila, ze prvni volno maji koncem prosince....Tak to honime pres vrchni sestru...UZASNE. A nejlepsi byl podiv, ze plne kojim, takze ho opravdu nemuzeme uklidnit flaskou.

inza
8. zář 2010

majcam: jak pise dark budeme ti zavidet ze uz to mas za sebou amuzes vesele do dalsich pokusu

inza
8. zář 2010

jo jinka preji pekne ranko 😀 .
Ja jdu dneska zase zkusit Mojzisku

anlek
8. zář 2010

Nanynko, to je teda pristup. 😠 A jak pribral Vojtik? Ale kdyz si to vezmes, tak to znamena, ze je to dobre. Kdyby hrozilo riziko, ze by potreboval operaci akutne, tak by nerekli, ze mate prijit az za mesic. 😉

nannynka
8. zář 2010

@anlek Krasne, ma 6,2 kilo a 65 cm 😉

mandre
8. zář 2010

@nannynka synovci teď v Motole zjistili nějakou dírku v srdíčku, že se mu míchá okysličená s neokysličenou krví.....dětská Dr. totiž slyšela šelest...tak ho poslala vyšetřit....je mu teď v září 5let...švagrovci se ho bojí na operaci poslat 😖 (řekli jim čekačka tak 1 rok)

nannynka
8. zář 2010

@mandre To me mrzi. My jsme na tom stejne, jen se na to diky te apnoe prislo uz ted. Doktor si ho totiz poslechl spiciho a diky tomu ten selest slysel. Rikal, ze je normalni, ze to deckari zaslechnou az kdyz si deti nechaji vysvetlit, ze maji byt v klidu, ze pri revu je slyset kulove...Nas pokud se ta pul cm dira nestahne ceka konzultace v Praze a pak uvidime. Drzim pesti.

nannynka
8. zář 2010

@mandre To me mrzi. My jsme na tom stejne, jen se na to diky te apnoe prislo uz ted. Doktor si ho totiz poslechl spiciho a diky tomu ten selest slysel. Rikal, ze je normalni, ze to deckari zaslechnou az kdyz si deti nechaji vysvetlit, ze maji byt v klidu, ze pri revu je slyset kulove...Nas pokud se ta pul cm dira nestahne ceka konzultace v Praze a pak uvidime. Drzim pesti.

mandre
8. zář 2010

@nannynka Dr. jim doporučil operaci, ale bude to muset být klasická, protože prý to má na blbým místě, kam se při té jakoby laparce nedostanou....a švagrová nechce, aby měl na hrudníku jizvu 😖 , ale zase když by ho tam nedali (Dr. říkal, že ho to na životě neohrožuje), tak by potom byl osvobozený od tělocviku, nesměl by dělat nic náročnýho a tak....taky to není ideální...tak si pak vyber....operovat x neoperovat 😒

kive76
8. zář 2010

@inza já vím, já mám doma tu knížku metody podle Ludmily Mojžíšové, a tam je článek od té tvé Babičkové 🙂

nannynka
8. zář 2010

@mandre my jsme rozhodnuti tak, ze pokud by nemohl delat bezne veci a trochu sportovat, tak operovat. nechci aby byl sklenikova kyticka.

mandre
8. zář 2010

@nannynka já si taky myslím, ale ono se to hezky řekne, když to není moje dítě....já bych šílela strachy, jak se znám....no a v 5 (v 6 by byla ta operace) už to člověk vnímá, ale zase je v září, tak půjde stejně do školy od 7, tak by to asi měli řešit před tím. Švagrová říkala, že jí ten Dr. nepřesvědčil, že by to bylo tak nutný.....co to udělá v dospělosti, těžko říct.......já jim do toho mluvit nebudu, ale s manžou a tchýní si myslíme, že by měl jít. 😕
Vojtíšek je ještě miminko, takže ten to nebude registrovat vůbec, kdyby jste do toho náhodou šli 😔 ....ale ještě že jste měli ten monitor dechu 😝 , to byl šok, viď?.....Dr. vám říkal, ře to bylo kvůli tomu srdíčku???

anlek
8. zář 2010

Nanynko, rekla bych, ze prospiva krasne. Tuhle vahu ma zrejme Robin ted, ve veku 5 mesicu.

anlek
8. zář 2010

Jo, jeste jsem chtela. Jako dite jsem mela 4x operovane oci, plus jeste jedna urologicka operace. To bylo v dobe, kdy smeli rodice maximalne 2x tydne na navstevu a prezila jsem v pohode. Myslim, ze pokud operace nepredstavuje nejake riziko, ze se nepovede, nebo ze se nekde neco pokazi, tak je lepsi telicko opravit, aby clovek mohl zit plnohodnotny zivot.

nannynka
8. zář 2010

@mandre Ne nebylo to kvuli srdci, tohle to nezpusobuje, Pricina nejasna.... To vis, ze jsem z toho srdicka vedle, ale je v pohode, aktivni, chechta se, kdyz rve 2 hodiny tak nemodra....takze se snazim nad tim meditovat jen dny predchazejici vysetrenim.

@anlek Stejne je Robin sikula 😉

anlek
8. zář 2010

Nanynko, je sikula ... az moc velka ... jako spravna matka-hysterka jsem s nim byla v pondeli na rehabce, aby mi ho zkoukla pani, on je tak motoricky o 2 mesice napred. 😎 Takze byl pochvaleny a ja uklidnena. Ale brzo mi zacne litani za mizejicim ditetem. 😎

inza
8. zář 2010

tak dneska me volali z Gennetu v kolik me prej brali krev na HP ze to dr chcce vedet. Ze mam nejake zvysene hodnoty snad prolaktin asi 36 a jeste neco...

Jinak ja byla dneska na Mojze a byl to docela sok.........

mandre
8. zář 2010

@inza co jste tam dělali 😀

mandre
8. zář 2010

@inza to jsem jednou měla taky asi 29, on se má nabírat alespoň 2 hodiny po probuzení, ráno je prolaktin nejvyšší....a sestra u gyn. mi brala krev hned ráno 😝

pet.s
8. zář 2010

ahojky holky, hele naše Bára s tou dírkou v srdíčku vyrostla taky. Když byla malá a řvala a vztekala se, tak modrala. jinak normální až moc živé dítě, tancovala, lítala. Unavená nebyla snad nikdy. ale nidky nám nikdo o operaci neřekl. Jen jsme chodili jednou ročně na kardio. Dírak se pak sama zacelovala, jak srdíčko rostlo. Tede tam sice má ještě nějaké přerostky na chlopních, ale snad nic závažného. spíš se bojím tpho jejího kouření, a zkoušení marjánky a aloholzu. Pořád ji říkám, že nemá zdravé srdce,at neblbne,ale co vysvětlíte mladýmu člověku?

nannynka ti doktři jsou fakt na hlavu. 😠

inza
8. zář 2010

@mandre: mandre tak u me to bylo uz neci vice nez dve hodky po probuzeni. Ja vstavam koplem seste resp me budi pes a na krvy jsem byla okolo ctvrt na devet

mandre
8. zář 2010

@pet.s a od kolika o tom víte?...resp. jak dlouho jí to zarůstalo?

mandre
8. zář 2010

@inza no já to měla tak, že mi to brali v půl 8., asi 3/4 hodiny po vstanutí....gyn mi pak napsal na 2 měsíce Dostinex, a když jsem šla na kontrolu na endokrinologii, tak na mě koukala jak z jara 😀 , proč beru Dostinex, že by to nedávala, a kdy že mi brali tu krev....tak jsem šla potom až v poledne, a to jsem ty hodnoty měla normální...je to prý stresový hormon.

inza
8. zář 2010

mandre: jo to je mozny. Zatim to neresim. V utery mam jit k dr na utz pred IUI. Jo jak jsi dopadla s IUI?

mandre
8. zář 2010

@inza no klasicky 🙄 , špiním, netestovala jsem. MS se chystá....příští týden jdu na to vstupní na LPSK
A co říkala ta nová Mojžíška....jak si na tom?

inza
8. zář 2010

@mandre:IP. blbe

inza
8. zář 2010

ja jdu na vstupni na laparku 24 myslim. Musim kouknout do blbniku 😉

pet.s
8. zář 2010

@mandre nám ji s tím dali už v kojeňáku. zarostlo ji to někdy až kolem 16, když ji předávali do dospělé kardiologie.

mandre
8. zář 2010

@inza IP

@pet.s hmmm, to je zajímavý....jak to byla velká dírka?