Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

miluse
13. kvě 2009

ahojky holky,

mám trochu dilema, zítra jedeme do Genetu, ale nejdříve jdeme dolů k Hejtmánový na gentiku a pak k Vykysalý a já teďky nevím jestli se máme na recepci nahlásit rovnou na oboje nebo postupně. Páč je tam cca rozdíl asi půl hodiny 😕 co myslíte?

nelynka
13. kvě 2009

milus najprv nahlas to kam ides najprv a potom ked pojdes odtial tak si vezmes kartu hore.. 😀

miluse
13. kvě 2009

Nely díky, jsem si právě říkala, že dole se to může třeba protáhnout a pak by na nás nahoře čekala Vykysalá zbytečně dlouho 😨 🤐

miluse
13. kvě 2009

no holt už přemýšlím nad blbostma... 😀

nelynka
13. kvě 2009

tak normalne na nich vybal, nahlas sa na genetiku a opytaj sa tety dole ci mas ist rovno k vykysalej alebo sa mas este ohlasit a vyriesene...uvidis co to povedia : 😀

miluse
13. kvě 2009

NO a nebo tak 😀

monivo
17. kvě 2009

Ahoj holky,

tak jsme zpátky z 10ti denní dovolené po Evropě a zase jsme se do toho obuli. V úterý jsme byli na genetice, vzali nám krev, výsledky budou za 3měsíce!!! Byla jsem zhrozená, ale s případnou stimulací čekat prý nemusíme. Výsledky budou možná i za 2měsíce. Ve čtvrtek jsme si byli pro výsledky imunologie, potvrdili nám, že manžel má porušené spermie, tudíž ICSI. Mě zjistili významně zvýšenou hodnotu NK buňek. Nevím, co to je, ale pochopila jsem to tak, že by mohl být problém s uhnízděním vajíčka. Takže mi doktorka dala lék Pentomer retard, který se normálně používá na snížení tlaku. Mám ho na cca 5týdnů. Akorát nevim, kdy ho mám začít brát, abych ho nezačala brát moc brzy či pozdě. Jsme objednaní na 8. června k Brandejský. Ještě jsem jí psala ohledně toho léku meil, kdy ho mám začít brát, tak uvidíme, jestli odpoví.

Terezitě gratuluji k Emě 🙂

Mějte se všechny fajn.

miluse
18. kvě 2009

ahojky Monivo,

mě taky říkaly, že výsledky tak za 3 měsíce, ale paní doktorka si pospíšila a byly do měsíce 😀 ikdyž teďky tam možná ještě poženem rodiče, ale to ještě není jistý, páč tak jako tak mě asi bude čekat v těhu test z plodovky 😖. Na imunologii jsem já naštěstí dopadla dobře, jen manžovi zjistili více bílých krvinek než spermií, takže bere antioxidanty. 🙂

Jéé vy jdete 8.6. k přimářce? A na kolikátou jste objednaní? My na 12,30, to bychom se tam mohly potkat 😀

Jo holky, chtěla jsem se zeptat, neřešil jste náhodou někdo, že jste měli už tak nějak rojetý IVF, žádost schválená, ale zatím tak nějak nic víc a rozhodli jste se pro IUI? 😕 Manžovi se nějak do IVFka nechce, tak včera říkal, že teďky mu sice realitvně vyšel dobrý spermiogram, tak že bychom mohly zkusit inseminaci, já jen nevím jak se na to primářka zatváří 😨

monivo
18. kvě 2009

A co vám zjistili na genetice, že tě asi čeká odběr plodové vody? Jsem tedy zvědavá na nás, co zjistí. Říkala, že toho teď mají hodně, proto výsledky mohou trvat déle. Jinak manželovi také říkali, že má více bílých krvinek, že má brát antioxidanty, ale ty už bere dávno. Chce to alespoň 400mg vit. E denně. A MUDr. Vik mu doporučil ještě koenzym Q10.

Jinak objednací lhůty už tak hrozný nejsou, na první konzultace už objednávají na červenec, prý mají novou doktorku, tak se to snad zlepší.

K primářce jsme objednaní na 15.30. To tam asi tak dlouho nebudete 🙂 (manžel chce vždycky objednat pokud to jde co nejdéle kvůli práci).

nelynka
18. kvě 2009

ahojky holky

tak my sme na andrologii dopadli dobre, manza je OK, aj krv ma OK a aj hormony sice na dolnej hranici ale vraj tam nema nic co by mu malo branit v chuti na sex, no on ju ale bohuzial nema..
tak nam doporucil nejake injekcie, doplnkovy testosteron, ale pochybujem ze aj to mu zabere... 😢

miluse
18. kvě 2009

No monivo, ono to samy nevědí, manžovi se tam prostě objevil o pidikousek chromozomu navíc a oni nevědí kde se tam vzal a co je zač a jestli tam může dělat neplechu nebo ne 😕 takže doporučila prozkoumat rodiče, což tedy ještě uvidíme, páč je do toho nechceme zas až tak zatahovat, ale každopádně doporučila pak test z plodovky.

No my zkusíme ještě předtím IUI, jsem se tak nějak s manžou dohodli, resp. on to včera nadhodil a rozhodnutí nechal na mě, tak jsem tam dneska volala a jdu příští týden na UTZ.

Nely, tak to je na jednu stranu dobrá zpráva a neházej flintu do žita, oni vědí proč to dělají, uškodit to manžovi určo nemůže 😉

Jo a novou doktorku tam mají, dokonce má i svoji cedulku na dveřích jsem minulý týden koukala, jen už nevím jak se jmenuje. Ale někdo z holek psal, že u ní už byl a že je příjemná 🙂

nelynka
18. kvě 2009

ahojky milus..
no ja osobne tomu neverim ze mu to pomoze..dostal injekci v patek a pry ma zabrat uz na druhej den az tyden, zatim jsou to 4dny a nic..
a stali nas pomali 2500kc..ale tak uvidime jestli z toho neco bude... ☹

ja som tiez zvedava, idem do gennetu 29.5. ale k Vykysalej, a na genetiku, tak som zvedava ako mi to vyjde..
chcem pytat ziadanku aj pre manzu aby sme tam sli ako par a uvidime..aj tak sme si ju chceli nechat urobit..
a ked budem mat pracicku tak mozno aj my vyskusame IUI, uvidime 😀 😀

miluse
18. kvě 2009

No tak uvidíte, třeba ještě reakce nastane 😉

janicka.slunicko
19. kvě 2009

ahojik holky. jsem dneska objevila vase stranky. mohu se kvam přidat.

janicka.slunicko
19. kvě 2009

jsem také dostala doporučení od svého gynekologa do gennetu. od unora jsem se tam objednavala a meli porad plno. Az tedka me objednali na 7.července na první konzultaci. chtěla jsem se zeptat co mě čeka poprvé když tam pujdu.

evak99
19. kvě 2009

jasne janicko slunicko, muzes...dozvíš se tu spoustu zajímavých info 🙂

milu, já myslím, že ta žádost na ivf má platnost 3 měsíce, takže jestli chcete iui, tak to zkuste, protože vám to na to ivf pořád vydá.... 😉

janicka.slunicko
19. kvě 2009

ja tedka nevím co myslíte, ja jsem akorat dostala od doktora telefon a měla jsem se objednat. mame akorat s manželem udelanej spermiograf který je stary pul roku.

janicka.slunicko
19. kvě 2009

ja jsem strasnej nervak kdyz mam jít k doktorovi, tak jsem se chtěla trosku uklidnit. doufam ze mate dobré skusenosti s doktorama.

mandre
19. kvě 2009

Ahoj monivol,
mě taky v dubnu zjistili zvýšenou hodnotu nk buněk 19,5%, mám předepsaný taky Pentomer. Mě ho dali až v Gennetu na zkoušku, jak to budu snášet- mám nižší tlak- zatím mi to nic nedělá, jim ho 14 dní večer před spaním. Chodím k primářce, byli jsme tam na 2. konzultaci právě po těch imuno výsledkách a ostatních testech, a to 5.5. Mám ještě Prendison na vyladění imunity.
Na imunologii mi říkala, že právě to uhnízdění může být problém, že ty nk buňky jsou přirození zabíječi, a kontrolujou špatné, cizí buňky, a jdou po nich...norma je 5-10% 😒 Jinak u nás spermiogram velmi dobrý, já mám ještě zánět štítné žlázy bez poruchy funkce 😠 😠 😠
Holky promiňte, že jsem sem tak vplula, můžu se k Vám přidat? 😉

mandre
19. kvě 2009

Moni četla jsem ještě tvůj mail až po napsání sem, beru 1 tabletu, ale taky mi Daňková napsala 3x1 týden a pak 2x1, ale dostala jsem od prim. jen 20 ks na zkoušku. Dnes jsem volala do Gennetu a nechala si napsat recept na další, v sobotu až pojedem přes Prahu, tak si ho vyzvednu, a zkusim brát 2 tablety. Ted mi na endokrinologii měřili tlak, a mám 110/69, ale to mám normálně. 🙂

miluse
20. kvě 2009

ahojky vítám nové členky,

Jani, první konzultace probíhá spíše takovou formou pohovoru a trvá to možná tak cca půl hoďky, kdy ti doktorka nebo doktor, záleží ke komu jdete, vše vysvětlí, zeptá se na vaši anamnézu a pak naplánuje další postup. Možná že ti udělají gyn. vyšetření a manžovi vezmou spermigram.

Evíku, jj žádost je platná 3 měsíce, ale my už ji tam tuším máme někdy od konce dubna, no příští úterý uvidím co mi řekne primářka.

Holky chtěla jsem se zeptat, vím že zákroky dělají i o víkendy, já jsem si tak předběžně spočítala kdy mi vychází OVU a ono to vychází na neděli, myslíte že mi udělají v neděli IUI? 😕 Vím, že holky většinou spíš psaly, že tam šli v sobotu 😅

dracekmracek
20. kvě 2009

ahoj holky,co je nového?

miluse dělají i v neděli ale hodně vyjímečně spíš v tu sobotu....

miluse
20. kvě 2009

Drácku díky, hele nebyla jsi náhodou minulý čtvrtek asi s mamčou v Genetu? 😕

dracekmracek
20. kvě 2009

¨byla 😀 jsme si podobné co? 😀

miluse
20. kvě 2009

Katu, jo to jo 😀 my jsme šly před váma k Vykysalý, ale bohužel moc na mě dobrý dojem neudělala, ☹ takže jdeme zase zpátky k primářce, příští týden. 😵

dracekmracek
20. kvě 2009

Fakt jo?tak jsi se měla přihlásit 😀 já tě teda nepoznala ☹

jakto že neudělala dobrý dojem?no každému sedí něco jiného 😅

miluse
20. kvě 2009

No hned v úvodu na nás vyštěkla, že se máme objednávat k Brandejský, tak jsem jí řekla, že ona neměla volno, když ta máš být určitý den cyklu, že! no pak už byla taková nevím no... hodně odměřená mi přišla, ani výsledky z těch vyšetření nechtěla vidět. JJ, každýmu sedne něco jiného.

dracekmracek
20. kvě 2009

no jo no to víš,já se jí teď nebudu zastávat protože tohle udělala i mě když jsem k ní šla od Daňka.Mají tam bordel a mají toho moc.já už chodím zásadně jen k ní,až si vyčítám jak moc jí mám ráda až od ní budu muset odejít,tak se zblázním,věřím jen jí.

miluse
20. kvě 2009

Když já holt dám na první dojem no a tenhle moc dobrej nebyl 😅 třeba by při další návštěvě už byla lepší, ale radši půjdu zpátky k primářce 😉 Ta nám přišla fajn, tak doufám, že nám to IUI nebude rozmlouvat, no uvidíme.

dracekmracek
20. kvě 2009

na mě Lenka na první návštěvě taky dojem neudělala,to je její problém,je chladná ale jen k lidem co je nezná.někdy je to na škodu no....

na mě vyštěkla primářka na sále,byla protivná,neměla asi svůj den,ale co se stalo pak jí neprominu.ale k tomu už se tady nebudu vracet aby jste mě nekamenovaly 😀

moc držím palce