Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
26. zář 2009

myky díky, mám pocit, že se celá rozkočím bolestí. Jsou chvíle kdybych jen bezmocně řvala na celý svět. ☹

janicka.slunicko
27. zář 2009

Dobré rano holky, přeji vám dneska hezký podzimní den.
Pet.to maš suprovou rodinu,že tě takhle podpoří , snad to bude dobré musíš si říkat že ju.Myslíme všichni na tebe a posílame ti strašně moc podpory.Neboj vzladneš to,ja vím říka se to těžko ale kdo to neprožije tak neví..

janicka.slunicko
27. zář 2009

tedka jdu udělat manželovi snídani a až budu mít vychazky tak ho odvezu na chatu ,bude tam pracovat a ja se valet..to mame tedka dobře rozdělené 😀

lita
27. zář 2009

Pet.s - nevzdavej to! Vzdyt ty si to miminko desne zaslouzis a cela tvoje rodina to vi a preje si to taky. S takhle uzasnou podporou do toho jdi znovu. Nech si udelat vsechny mozny testy co existujou, nech vas oba radne prolustrovat, abyste si priste byli jeste vice jisti. Hlavni je, ze za tebou vsichni stoji. Zacni papat ruzne vitaminy, uz ted do sebe cpi kyselinu listovou (tu silnejsi - na predpis) a nejake dalsi vitaminy. Do manzela take nacpete nejake vitaminy, myslim, ze je to selen, zinek a jeste neco, to se dohleda. Aby vajicka dostala ty nejlepsi spermijky.
Myslim, ze mas za sebou uz 3.IVF, to znamena, ze uz te ani vek nelimituje, kdyz jste pripraveni si to zaplatit. Takze ted budes mit casek na to se z toho trochu dostat mentalne a mezitim si vykrmovat telicko vitaminama.

Co se tyce veku - vubec neboj! Moje svagrova mela svoje prvni dite ve 43 letech! A je to prekrasna holcicka, plna zivota, bez jakychkoli komplikaci.

lita
27. zář 2009

Pet.s - jeste jedna vec. Mozna bys mohla zkusit dostat telo do vetsi pohody a pripravit na IVF a tehotenstvi nejakymi alternativnimi metodami. Te me svagrove prave moc pomohla akupunktura. Zkus mrknout treba na:
http://www.akupunktura-praha.cz/what-it-helps.p...
Tahle pani ma ordinaci na Praze 2.

lita
27. zář 2009

Barrco - to je mi lito, jak to vcera dopadlo. Uz neco vis, je manzel v pohode? Misto, abys byla obskakovana, tak jsi musela byt za hrdinku. Bylo asi hodne tezke pokouset se nestresovat, vid. Ale doufam, ze jsi to zvladla a naopak to ty mrnatka uvnitr posili 🙂
My mame take fenecku - zlateho retrievera. Je neskutecne roztomila a zabavna. Ono hrozne pomuze, kdyz k tobe prijde, usadi se, opre se a necha se mazlit, to je pak najednou pozitivni energie 🙂 Jen me ted mrzi, ze ji nemuzu moc nuchat, protoze hara a z toho se mi zveda zaludek ted s mym citlivym cuchem.

barrca
27. zář 2009

Pet.s moc ti fandím, já věřím, že se vytouženého mimča dočkáš. Jen se vyplakej a pak se plná energie do toho zase opři - rodina je základ a je supr, že ti tak bezvadně funguje. Drž se!!

Jinak já jsem doma stále sama (tedy nepočítám-li naší psí slečnu) - manžela si včera nechali v nemocnici (to už jsem asi psala) a stále tam je, pořád moc nevědí, co mu je, ale snad už mu je lépe. Kdy ho pustí, bůh ví .... No ale mě je lépe, když vím, že je pod "odborným" dohledem ... kdyby byl doma, asi by mě to stresovalo o něco víc ... jojo lita, teď si "hraju" na hrdinku, myslím, že i včera jsem to zvládla bez zbytečných stresů - já když se kousnu, tak dokážu divy 😎. Povídám si s embrijkama a doufám v dobrý konec ... se mi zdá, že mi manžel záviděl tu PN 😅 Ale ještě, že máme psa to je fakt útěcha a nejsem tu tak sama ... a taky moje rodina, ti jsou zlatí, taťka všechno obstará (mamka je totiž také chudina marod a na PN) a ségra se zítra vrátí z výletu a také se zapojí do péče 😀

miluse
27. zář 2009

Pet.s to je mi strašně líto, drž se holka. Vybreč se, určitě to strašně bolí, ale uvidíš bude líp, ikdyž teďky si to asi neumíš představit a nemůžu pomoci než slovy útěchy ☹

anlek
27. zář 2009

Ahoj,

konecne jsem ukoristila pocitac a jdu na vas kouknout. Jeste jsme v Dansku, teprv zitra jedeme domu.

Lito, ja v zivote u zubare zadnou injekci nedostala. Vzdycky jsem to zvladla bez. Takze mi to ani ted nevadi. S tou nescchopenkou to fakt zalezi na kazdem dr. Bohuzel. Uz jsme to tu probiraly mockrat, nektery dr. napise, nektery dela problemy. Ja porad zastavam nazor, ze lepsi cola nez mit zaludecni problemy. Urcite ji nevypijes litry. S tim uvarenym jidlem to znam, take, parkrat jsem si neco uvarila, jen pro sebe - muz rekl, ze to nechce. Ja dovarila koukla na to a rekla, to by ve me asi moc nevydrzelo a tak to dostal muzik ikdyz to puvodne nechtel (ale tvaril se nadsene 😀 ).

Barco, no tak si rekni, ze tohle uz se pokazilo, ted uz nema, co se pokazit, ted uz musi jit vsechno dobre. Jak je manzelovi? Ale kdyz se soustredis na nej, tak mas dobre naslapnuto, ze budes uvolnenejsi a mrnouskove se u tebe snaz zabydli.

Nanynko, nekde jsem cetla, ze po IVF je spineni (slabe krvaceni) bezne, lec normalni to neni. Urcite je dorbe se o tom poradit s dr. A urcite je dobre odpocitavat, telicko tim rika, ze to potrebuje.

Zdepros 😀 jsi mela s usmevem rict, jsem tehotna no a co. 😉 Na te dovce ... 😀

Jani, to je super, ze carka sili. Drzim palecky, at to pokracuju porad tak dobre.

Na tu zacpu fakt nevim, co vam napsat. Ja mam spis opacny problem. Chodim casto velice snadno. Je pravda, ze ja uzivala daleko min utrogestanu nez vy. Jinak mam pocit, ze z projimadel je dobry pro tehotne fruktulax, protoze to jsou prevazne fiky. Vsechno jen prirodni, nic spatneho.

Moni, gratulu ke kontrole.

Pet.s to je mi lito. Ani neumim poradne napsat jak. Zrovna tobe jsem mooooc prala, aby jsi i pres vsechny tezkosti mohla mit zdrave miminko a tehotenstvi, co mozna nejpohodovejsi. Budru drzet palecky, aby ses z tohohle hnusneho zazitky oklepala, co nejdrive. Ja obdivuju tvoji silu (i Lenky silu), ze dokazete rovnou rict, ze pujdete do dalsiho pokusu. Proc by se ti nemelo znovu podarit otehotnet? Tvoje telicko dokazalo, ze to umi. Ted uz bude vedet, jak se to dela a pujde to. Stejne tak, jako po biochemickem tehotenstvi se tehotni snaz. Ted se dej, co mozna nejvic do poradku po psychicke strance, pak dej i telicku cas, aby se dostalo do nejakeho normalu a pak ti tu budeme vsechny moc dobre drzet palecky, aby to vyslo dobre az do uplneho konce.

milena26
27. zář 2009

ahojky holky....

my meli od patku do dneska s kolegama z prace vikned na Úštěku i s mistrem,měli jsme od lonska nějaké korunky za bonusy,tak jsme to měli 3\4 roku naplánovanou akci,ale to co se nam stalo v praci si šéfík mysle,ze nebudeme chtit nikam jet,tak jsme rekli ze pojedem a ze praci nechame praci.. faaakr super vikend ,krasna zabava

jinak jsem tak prolítla co se tady psalo co jsem tu nebyla.....

pet.s moc me to mrzi a je mi to lito.... ☹ 😢 ☹ moc to preju at se brzy z toho vseho dostanes a budes moct se brzy zase radovat a jit dal....

jani tak at druha carecka na testiku siliii 😉

pet.s
27. zář 2009

Děkuji všem za slova podpory.Ale zatím přežiju den,abych mohla probrečet noc. V úterý bych chtěla jet k dr.Langerové. Za prvé jí říct, co se stalo a co dělat dál.Za druhé mám ještě jeden pokus na pojišťovnu,ale 19.října mi bude 40.Chci se ji zeptat,zda by nešlo,aby nepožádala ještě ted o schválení alespon léků a já si je vyzvedla než mi bude 40 a IVF podpstoupila až v listopadu nebo prosinci.Jo houby ted jsem to počítala a bylo by to až v lednu. Kruci.To je doba. ☹

milena26
27. zář 2009

pet.s určitě ti mudra poradi co delat..... tak at aspon od ni mas pozitivni zpravicky,budu mooc drzet palecky.

janicka.slunicko
28. zář 2009

ahoj holky.
Anlek. tak jak bylo v Dansku, jak jsi si za tancovala..

milena. tak jsi si užila výkend, hlavně že to bylo dobré.

Pet.budu držet palečky at doktorka ti schvalí ty leky. to by bylo dobré ..

dneska jsem si dělala ofiko test a vyšla mi ružova čarka, tak jsem volala do gennetu a mam zítra přijed na krev. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

barrca
28. zář 2009

Dobré ráno holky, teda spíše už dopoledne 🙂 ... já dnes měla strašnou noc, tak jsem trochu vyspávala déle. Kolem půl druhé v noci mě chytla šílená migréna a nic nepomáhalo, studené hadry všude možně, masáž spánků apod. Tak jsem to vzdala a řekla si, že si musím vzít nějaký prášek, jinak to nepřežiju ... pamatuju si tady z diskuze, že paralen by neměl moc vadit ani v těhotenství (já jsem zvyklá na ibalgin, ale to by asi vadilo)... tak jsem si dala rozpustný panadol, protože to má stejnou účinnou látku jako paralen, ale mělo by to rychleji zabírat .... no čekala jsem přes hodinu a půl, než se mi začalo ulevovat.... takže to moc rychle nezabralo a dnes jsem spráskaná jak pes a doufám, že to těm mým broučkům nevadí (jsem teprve druhý den po ET, tak snad ne ... ještě se asi ani nezabydleli). No a dnes ráno mi manžel oznámil, že dle ranní vizity to s jeho pobytem v nemocnici vypadá na déle - údajně mu konečně dr. řekl, že problém jsou žlučníkové kameny a že mu zítra budou zkoumat žlučníkové cesty a že je dost pravděpodobné, že mu žlučník vemou ... a vzhledem k tomu, že on si musí před každou operací nejdřív píchat několik dní injekce na ředění krve (trombotik), tak ta operace nemůže být jen tak hned ... no mám já to ale manžela na baterky 😅 by se měl o mě starat a on si takto vymýšlí ... no já už jsem ale zvyklá - v Motole na úrazovce jsme častí hosté. Dnes se snad sestra vrátí z víkendu a nastěhuje se ke mě alespoň ona, už mě to doma samotnou nebaví .... ale do práce se mi také nechce 🙂

Jani, to jsou skvělé zprávy, tak držím pěsti na krev! Kéž by to ti moji hrdinové také dotáhli do úspěšného konce, ale s těmi šoky, které jim dávám nevím nevím 😕

Pet.s to jsme nevěděla, že je limit 40 let, já nevím proč jsem si myslela, že 42 ☹ Budu moc držet palce, ať to s dr. nějak vyšpekulujete ... to je fakt škoda, že to vychází tak tip ťop. Jsi neskutečná bojovnice, tak si to zasloužíš!!!

Anlek, tak jak šly tanečky? Dalo se to?

janicka.slunicko
28. zář 2009

barca. tak aspon víš co manželovi je, doufam že to bude v pořadku. muj tata také nemá žlučník ten si stim také potrpěl, ma ho dlouho venku to jsem byla ještě mala. ja se ho na to zeptam a pisnuti.
snad ti je už lepe po té migréně, to musí být také zahul.. dej si po obědě dvacet a bude ti lépe, ja si ho davám tedka pořád 😀
Zachvilku pujdu dělat halušky s uzením a zelím. , tak to si dam do bříška..Přeji vám dorou chut k obědu.

barrca
28. zář 2009

jani; jojo já si myslím, že mu bude lépe bez žlučníku, protože ten záchvat už měl potřetí, ale to načasování je teda něco - že ho to chytne ráno před mým ET 😅 Díky za příp. info 😉
Mně už je teď celkem dobře ... hlava nebolí ani na zracení mi už není, jen jsem trochu unavená, sedím v pižamu, čtu si a občas mrknu na PC a ani se mi nechce vstávat ... akorát jsem musela nakrmit našeho psíka ... ta by mi dala, kdybych se na ní vyprdla... myslím, že také brzy vytuhnu 🙂
halušky, mňam mňam ... já pořád dojídám jídlo ze soboty, které jsem vařila, ale pak jsme ho kvůli záchvatu manžílka nejedli ...

barrca
28. zář 2009

jani a jak se ti dnes podařilo dovolat do gennetu? zkoušela jsem to po jedenácté a jen jsem 15 min. visela na telefonu a nic ☹ ... jsem zvědavá, zda mám mrazáčky ...

janicka.slunicko
28. zář 2009

barrca ja jsem tam volala v osum a strašně dlouho tak jsem to vzdala a pak jsem to zkusila za hodku asi po deseti minutách jsem byla spojena.. to je něco se tam dovolat,to by mě to ucho upadlo než tě spojí.. 😝
Snad se dovoláš.

anlek
28. zář 2009

Pet.s, u jake jsi pojistovny? Mam pocit, ze VZP hradi o rok dele nez ostatni. Zkus si to pohledat, nejspis to bude i nekde na netu. Aspon zamestnas hlavu. Jinak ti urcite poradi dr., co je nejlepsi ted udelat.

Jani, tobe moooc graztuluju. A zitra se tesim na vysledky hcg.

Barco, to je mi lito s migrenou. Ale koukam, ze to tu potka skoro kazdou. Me jako prevence pomaha spat, nestresovat se a pit. Coz chapu, ze po ET s manzelem v nemocnici neni uplne snadny ukol. Jinak pokud chces jit v mych slepejich dal, tak ja v utery hlidala kamaradce 3 deti. 😀 Super odreagovani. Tak si take neco na zitrek vymysli. S muzem mas pekne starosti, co? Ale rekni mu, ze ted je rada na nem v pichani. 😀 😀 Ty sis toho napichala pri stimulaci dost. 😉

Jinak tancovani bylo fajn, potkali jsme se s lidma, ktere jsme chteli videt. Ja zvladla odtancovat skoro pulku, jsem na sebe pysna. 😵 A i ta cesta 2x 10 hodin byla dobra. Jen mi vylezlo brisko, bud vypadat hodne tluste nebo tehotne.

myky
28. zář 2009

Pet.s ten pocit znám a nic na něj nezabírá, jen čas a ten se v těchto chvílích vleče neskutečně pomalu. Tak ti jen přeju, ať rychle uteče a už máš po dalším IVF a nejlépe, ať už jsi těhotná a před porodem. Nezalepí to to, co se stalo, ale aspoň dá nové vyhlídky, že? Drž se. Moc ti fandím.

pet.s
28. zář 2009

Anelk VZP hradí do 39+365 dní. Mně bude 19.10. 40 ☹ Myky děkuji. ☹ Dnes mám ke všemu šílené bolesti břicha. Asi po tom zákroku. Kroutím se tu jak žížala. Nejedete zítra někdo do gennetu? nevíte jestli Langerová ordinuje?

anlek
29. zář 2009

Aha, ty uz to mas zjistene. Nevim, pokud mas bolesti, ktere se ti nezdaji, tak bych urcite k nejakemu dr. zasla. At uz do Gennetu nebo ten novy gyndr.

barrca
29. zář 2009

Dobré ráno holky,
tak jsem si volala do gennetu a máme 2 mrazáčky 🙂 ... je to tedy o něco méně než u Anlek, ale zatím to jde celkem podle podobného scénáře 😉 dělám co můžu. Akorát ty děti dnes asi hlídat nebudu 😅, raději se vydám za mužíčkem do nemocnice. Včera přijela za mnou ségra, tak jsem byla ráda, že tu se mnou někdo po pár dnech přes noc byl. S manželem je to jak na houpačce, jednou mu řeknou, že budou operovat, pak zase, že to ještě promyslí ... on je problém, že teprve dnes pořádně to začnou řešit, protože o víkendu a přes svátek na to kašlou ☹ ale alepoň mu je už dobře, uf ... nějak se mi ty dny teď vlečou 😖

Já doufám, že už mě migréna nepotká, určitě to bylo tím stresem a nevyspáním .... tak to už se snad opakovat nebude. Teď mě akorát strašně bolí prsa a dnes od rána také trošku při dýchání na plicích ... a vůbec se mi nějak trochu hůř dýchá, ale to je asi tím, že se moc pozoruji 🙂

Anlek, to si šikovná, že si zvládla tak tančit a cestu bez komplikací. Pojedete ještě někam?

Pet, jak psala Anlek, určitě bych šla k doktorovi ... neřekla bych, že je to úplně normální, aby tě to břicho tak bralo a minimálně tě příp. uklidní, když to nic nebude. Bohužel vůbec netuším, jak kdo v gennetu slouží, ale zkusila bych tam příp. zavolat a třeba tě vezme i jiný doktor ... držím palce!! Jinak se dnes myslím do gennetu chystala janicka na krev (kvůli hcg)..

Nojo Jani, jsem zvědavá na výsledky a držím palce!

monivo
29. zář 2009

ahoj holky,

pet.s: moc mě to mrzí, ale čas to zahojí a pokud to půjde, tak se pokuste znovu. Nevzdávejte to.

Barco: to je fajn, že máš v mrazáku zálohu🙂 Hned má člověk lepší pocit, viď.

My jsem byli o víkendu u známých na chatě, bylo nás tam asi 8 lidiček. V neděli jsme odjížděli a já při odjezdu na záchodě zjistilila, že mírně krvácím. Je pravda, že víkend moc klidný nebyl, v sobotu jsme si dali výšlap po lese, nahoru, dolu, asi 7km. Kamarádi mají kluka 1,5 roku, všude utíká apod. No a odpoledne se rozeběhl ven z chaty, kde jsou tři schody a já ho viděla, tak jsem za ním běžela a snažila se ho zachytit. Povedlo se tak napůl, ale bylo to náročný i pro mě. Pak mě trochu bolel podbřišek. A pak jsem to asi za hoďku na záchodě zjistila. Byla jsem z toho dost špatná, tak jsme raději hned zajeli do Hradce Králové na ambulanci. Tam mi dr. řekl, že je to asi nějaký starší hematom, který se uvolnil, ale dítě je OK. Dost mě uklidnil. Ale stejně ještě maličko špiním, tak si s tím chci dojít. Jenže jak naschvál má moje dr. 14dní volno. Sestřička mi řekla, že ať jedu do špitálu. Takže dnes pojedu do Krče, stejně potřebuji do průkazky razítko registrace, tak se tam zeptám, zda by se na mě někdo znovu podíval, ať mám klid. Snad s tím nebudou mít problém. Nic mě nebolí, ale člověk nikdy neví...

petap1
29. zář 2009

Ahoj holčiny,

tak jsem zpět z prodlouženého víkendu 🙂 Okna jsou super a chaloupka je jak ze škatulky 🙂

Pets: moc mě to mrzí. Vím, že slova nepomůžou, ale nevzdávej to a jdi zase do toho..já věřím, že po strastech pak přicházejí radosti...

Janicko.slounicko: mám z tebe radost a už jsem nedočkavá jak dopadne HCG 🙂

Barrca: gratuluji ke dvou mimi v bříšku a ještě ke dvoum mrazáčkům 🙂 Pěkně se opatruj...je to těžší když není manža doma a máš o něj starosti, ale zkus to a ty dvě mimi pěkně hýčkej 😀

Movito: držím palce, ať je vše v pořádku 🙂

Jinak u mě nic nového dnes jsem 48 DC a ani náznak přicházející MS ☹ No ale zase jsem ukrojila z čekání a už jen 2 týdny a huráá do Genetu 🙂

Ještě jsem se vás chtěla zeptat...když jde manža na spermio...počítá se ta abstinence jak...jako, že ten den co jsme v genetu to musí být 3 den půstu a nebo musí být už 3 dny před a den návštěvy je jako 4 den? je to trošku zmatený dotaz, ale snad mě pochopíte 😅

monivo
29. zář 2009

petap1, tohle taky přesně nevím, ale my jsme vždy měli abstinenci 4-5dní. U vás je to problém? 😉

milena26
29. zář 2009

patap my sli na spermio treti den my udelali kompromis 😀 😉

jinak hlásím,že už přiletěla první včelička a ďobla nás do bříška 🙂 takže stimulace začla a teď to bude fofr jak na tobogánu 😀 do OPU

hypo
29. zář 2009

ahojky, tak odpocati z prodlouzeneho vikendu??? ja ani ne, lepe receno mi nejak organizmus nedovoli spat desny.....
pets - moc me to mrzi, desna zprava, snad stihnete dalsi ivf....drzime palce
petap1 - my jsme byli u dr 5den abstinence a rekla ze je to zbytecne moc dlouha doba (i kdyz se spermiogram dela i 5-ty den) tak manza se objednal na 3 den aspon jsme si o vikendu uzili a pak supal na spermio 🙂 v pohode je kdyz tam jde manza 3-5den takze hlavne kdyz se trefite 🙂

petap1
29. zář 2009

ne ne problém v tom není 😀 jen, aby nám neřekli, že je to málo a musí tam jít manža ještě jednou. Tak uděláme kompromis..v den návštěvy Genetu to bude 4 den ..tak a je to 😉

milena : tiše závidím a držím palce, ať vše dojde do zdárného konce..tedy ..mimi 🙂

dracekmracek
29. zář 2009

Ahoj holky tak zítra frčíme podle mě na poslední návštěvu do gennetu.Tak jsem vás přišla pozdravit a ohlásit že se pořád držíme 🙂