Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

barrca
11. bře 2009

ahoj holky, no já byla včera na transferu a asi mě tam něco ofouklo a dnes se mi spustil strašný kašel a pobolívá mě na průduškách ... to se mi snad zda ☹ .... doufám, že to těm mým navráceným prckům nemůže nijak ublížit ... i se bojím si dát nějakou meducínu, tak jen piju čajíky a echynaceový sirup....

hypo
11. bře 2009

ahoj barrco - tak kolik jich mas v pupiku? 😅
i cajik s medem a sirupama pomuze.....

barrca
11. bře 2009

ahoj hypo, taky doufám 😉 ... mám zpátky dva divochy ... měla jsem čtyři oplodněná vajucha, ale ty zbývající dvě nakonec nebyla moc čiperná, tak embryologové rozhodli, že je ani nezamrazí 😒 Tak doufám, že ti dva navrátilci k mamince jsou čipernější 😵

hypo
11. bře 2009

urco, bude to OK ted jen vydrzet zbytecne moc brzy netestovat,
kdy muzes zacit s testem? 🙂
zmrzlinky urco nebudou potreba 🙂

aknyt
11. bře 2009

Fialko, že ty zůstáváš u Daňka hlavně proto, že si můžeš určovat postup sama 😉 Jinak tě zdravím "na skok" od Apolináře. Držím palečky na KETík, ať je šťastný a s vánočním dárečkem 🙂 Kris

Katuško, tobě díky za tvůj příběh. Je to hrozný ☹ a máloco se s tím dá srovnat. A současně díky, žes to napsala, je to poučné i pro holky z jiných CARů (jako jsem já) - sama nevím, jestli bych se vypravila do nemocnice. Vždy jsem chodila, když to jinak nešlo, aby na mne nekoukali jako na cíťu. Teď vím, že bych naváhala a jela. Stát se to může kdekoliv ai i komukoliv. Nekoukala jsem na to jako na pošpiňování lékařky (stejně u vás nikoho neznám) ale varování, co se může stát a jak to poznat.
Tobě moc držím palečky na KET, ať se tvůj bojovníček usadí u tebe a "vypadne" až před Vánoci vám do náručí.

barrca
11. bře 2009

hypo, testík si mám prý udělat za 14 dní od ET ... cca 7-8 den se teprve uhnízďují a pak tedy ještě týden ....tak teď se jen musím vykurýrovat, aby se pěkně uhnízďovali 😀 ... test udělaný dřív může vyjít "slabě" pozitivní i když z toho nakonec žádný těhu není, kvůli těm hormonům, co do sebe pereme na podporu ... jo a taky se prý nemusím děsit když začnu menstruovat, to prý také neznamená neúspěch .... takže čekat a čekat a být v klidu, že 😉

hypo
11. bře 2009

tak drzim vsechny palce, uz bych taky chtela byt aspon v tve fazy 🙂 ja se snad v patek dozvim kdy zacne stimulka
ke komu chodis?

helenky
11. bře 2009

Ahoj holky!
barrco držím palce, ať se prcci drží 🙂
já jsme dne sbaly u Daňka na utz před stimulací, až na malý myomek, kterým se prý nemám znepokojovat, neb ho má každá druhá, je vše ok. Tak teď už jen čekám na příchod rudé kmérky a začínám stimulovat....když jsem viděla ta injekční pera...no, nmetěším se...a le na druhou stranu jo, třeba se to povede!! 🙂
povíte mi některá, kolikátý den cyklu se dělá odběr? a za jak dlouho potom se vrací do bříška embryjka? díky

barrca
11. bře 2009

hypo, chodím původně k Vykysalé, ale nějak jsme se míjely, protože byla nemocná a nebo nesložila v sobotu a tak jsme u ní byla vlastně jen dvakrát (na první konzultaci + na druhém UTZ při stimulaci), pak dvakrát u prim. Brandejské; a OPU a ET mi nakonec oboje dělal Daněk, takže vlastně ani nevím, ke komu chodím 😉 Daněk byla ale moc fajn ... vlastně nemám žádnou špatnou zkušenost s nikým ....

helenky, odběr se dělá podle toho, jak ti rostou folíky, já třeba byla už 11 den cyklu na odběru, protože na 2.UTZ v 9. den cyklu už jsme měla pár velkých folíků a vykysalá se bála, aby nějak nezdegenerovaly .... takže jsem to měla celkem rychlé, standard je podle toho, co se píše 12 - 17 den cyklu .... transfer zpět je pak zpravidla 2-4 den, já ho měla vlastně asi 4 .... delší kultivace je lepší, protože se líp pozná silný jedinec 😀

fialka70
11. bře 2009

No, jasně, Kris mě zná 🙂 , řešily jsme to u čajíku ... no, Daněk je fakt přístupný těm návrhům a radám, co já nastuduju a proberu na chatech s holkama😉 , navíc s chlapama mi ta komunikace jde líp než se ženskýma 😉 ... většinou vydyndám, co chci 😉 😀
Barcco, tak držím palečky 🙂 a měla jsi prodlouženou kultivaci? Po té se prý zahnizďují dřív 🙂 ... ale znám pár holek, které chytly pěknou rýmu a nachlazení po tranferu a protože tělo bojovalo s tímhle, embrýsci se mohli v klídečku zahnízdit 😉... takže nikdy nevíš, k čemu je to dobré 😉. Jo a taky k tomu může přispívat prednison, jestli ho bereš ... snižuje imunitu 😒
Já doufám, že mi zítřek vyjde ... ale moc se netěším, už jednou se přestali vyvíjet a já byla zase na dně ☹

barrca
11. bře 2009

injekcí se neboj, když jsem to zvládla já, tak to zvládne každá 😉

barrca
11. bře 2009

jojo, beru prednison, tak to by mohl být také důvod, já jinak s imuntou totiž problém nemám .... prodlouženou kultivaci sem neměla, prim. říkala, že se snaží standardně využívat 3-4 dny na kultivaci, že je to lepší, embryologové víc vědí ... i když když tak znovu počítám, tak jsme byla na ET asi 3 den 😀 to už mi to nachlezení leze na mozek ... pokud to ale mrňouskům pomůže, tak si kldině budu stonaz 😀

fialko držím palce!!

milena26
12. bře 2009

barco držím moc palečky 😉 a nebooj ono něco zlé je k něčemu dobréééé 😵

miluse
12. bře 2009

ahojky holky, chtěla jsem se zeptat, kdo zastupuje Košťáka? Páč příští týden jsme měli jít na tu první návštěvu a teďky mi volala sestřička, že prý Košťák je nemocný, tak nás přeobjednala, no naštěstí jen o den později, ale už zapomněla říct ke komu 😨 🙄

hypo
12. bře 2009

netusim, ja chodim k vykysale ale neboj vsichni jsou fajn ...........

milena26
12. bře 2009

miluse nemej obavy dobre to dopadne a jestli jsi tolik zvedava tak si tam zavolej ke komu mas jit,ze jsi to preslechla aby jsi dole na recepci mohla nahlasit ke komu jdes,preci se ptaji ke komu jdes.. 😉

ivomal
12. bře 2009

Ahojte , tak já dneska byla na kontrolním utz, zda cysta je pryč a můžu začít stimulovat na ivf. Byla jsem u Vykysalé a byla skvělá 🙂 🙂 🙂 , cysta je fuč a Gonal už na mě čeká doma v ledničce, dneska večer začínám krátký protokol 😀 😀 😀 😀 😀

zuzulik
12. bře 2009

ivka: drzim palce, at se konecne zadari !!!!!!! 😵 😵 😵

fialka70
12. bře 2009

Miluško, já myslím, že ani volat nemusíš, že až si budeš brát v recepci kartu, tak ti řeknou ke komu,nebo se zeptáš 😎 .
Já byla dneska na ketíku ... ráno jsem volala a myslela jsem že mě švihne, když mi sestřička řekla, že nejsem v plánu, že mě tam embryologové nedali ...tak to jsem si říkala, že je to zase v troubě 😠 , ale když mě přepojila na laboratoř, tak prý, že ty pětidenní blastocysty rozmrazovaly až ráno, tak to tam nedali 😉 ... domluvila jsem si hatching ... takže od 12.00 mám dvě blastičky (jednu hatchnutou) a ještě mi pan inženýr udělal fotečku toho, kterého hatchoval 😉 ... o tu jsem si teda řekla 🙂 ... mám k utrouši ještě prednison a anopyrin (asi kvůli předcházející zamlklině) 😒 .
Tak teď čekám a čekám a držím palečky ... jo a Daněk byl bezva ... celý proces od embryjí, jejich nacucnutí i zavedení hrdlem děložním a vstříknutí jsem krásně viděla na plazmě i monitoru a bylo to naprosto bezboletné.
Držím palečky všech čekatelkám 🙂

miluse
12. bře 2009

Holky, děkuji, no uvidím, stejně jsem tam chtěla brnknout jestli by nám neudělali alespoň spermio.

Holky, držím všem palečky 😵

ivomal
12. bře 2009

Děkuji Zuzu, jak se vlastně máš? Fialko, držím palce, ať se zadaří🙂))

hypo
13. bře 2009

ahojky tak za hodku mizi do gennetu........ snad nebude cysta a snad se navrhne stimulka

barrca
13. bře 2009

hypo neboj, musíš optimisticky! "cysta? to se mne netýká" 😉

hypo
13. bře 2009

jsem tu, mam takovou radost ze to musim napsat ted a ne az v nedeli az se vratim s chaty
takze rychle nez prijde manza domu a frcime
navsteva dopadla dle meho planu 🙂
cysta neni huraaaaaaaaa (ova taky ne ale s tim se moc nepocitalo)
zadost schvalena huraaaaaaaaaaaa
pichli mi hned agolutin at dostanu MS a jak ji dostanu tak zavolat a jit si pro injekce, rozhodla jsem se pro ty s perem za 4000,- protoze vse ostatni me desi 🙂
takze stimulovat zacnu snad jeste v breznu 🙂
vycucla jsem krev na pohlavni choroby 🙂 jeste tam nazenu manzela, a oba mame donest ranni moc, podepsat papiry a hura na to

ivomal
13. bře 2009

Mám radost za tebe Hypo, taky jsem včera skákala radostí, že už můžu stimulovat. Mám Gonal v peru, je to super, vůbec mě to nebolelo a píchnutí proběhlo v klidu. Dneska večer píchám druhou včeličku🙂 😀

helenky
13. bře 2009

to ráda slyším, že to nebolí, já začnu píchat za týden.... a trošku mě z toho mrazilo 😖
taky se těším, že se bude dít něco nadějnějšího než IUI, ale zase to nechci přehnat, co čtu na diskuzích pokročilých absolventek IVF, ani tohle není všemocné ☹ .. ..tak nám holky držím palce, ať nám ty děti v gennetu pěkně rychle udělají 🙂

fialka70
17. bře 2009

Ahojky, tak jsem 5. den po KET (když nepočítám i ten čtvrtek) ... nějak na mě padá depka ... pořád mě bolí břicho jako na MS ... teda už od tranferu a včera se přidala i prsa ... tak zkusím testnou ve čtvrtek... asi tam nic nebude... bude to 7. den a 26.DC ... ale ...už to nějak nemůžu dýl vydržet. Byly to 2 pětidenní blastocysty... tak snad by se už něco mohlo 😒 ... no...obvykle, když se nepodaří, tak kolem 26.DC už přijde MS .. .tak uvidím ... nevím proč, ale tentokrát tomu naděje moc nedávám... no... jindy jsem dávala a stejně to bylo prd platný .. takže ... prostě depka jak hrom 😠

hypo
17. bře 2009

ivomal ja se i zapomela zeptat co vlaste budu pichat 🙂 vim jen ze budu platit 4.000,- a ze to bude v peru 🙂

fialko nezoufat ale doufat vsak priznaky dobry bolesti jako na mrchu jsou prej normalni i bolest prsou je dobry zacatek, tak jeste neni nic ztraceno 🙂 drzim palceeeeee

barrca
17. bře 2009

fialko, no já jsem 7 den po transferu (když nepočítám to úterý) a břicho mě bolelo do včerejška a prsa mě bolí také pořád ... myslím, že je to z těch hormonů, co do nás perou ... tak se tomu nepoddávej, psychika je taky důležitá 😵 ... já chci vydržet a testovat až příští týden, prý teprve 7-8 den po ET se embrya uhnizďují, tak si s nima dneska povídám, ať koukaj zamakat 😀

hypo, určitě si budeš píchat taky gonal, si myslím, taky sem ho měla - jedno pero za 2018 Kč - mě nakonec jedno stačilo ....

helenky
17. bře 2009

ahoj holky "potransferačky" 🙂, připlácely jste si za prodlouženou kultivaci?
Držím palce, ať se embryjka drží, kde mají. Šetřete se a nechte se rozmazlovat. 🙂