Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

monivo
7. črc 2009

Anlek, díky za podporu 🙂 Držím palce, ať se vajucha dobře vyvíjejí. Neměla jsi na sobě fialové šaty?

Tak už mám jehličky doma. Když mi to sestřička ukazovala, dělaly se mi mdloby 🙂 Ještě si v lékárně musím vyzvednout Fragmin, také injekce, kvůli té tromboze. Tu si prý mám raději píchat do ruky, protože bych měla břicho moc rozpíchané, že ať mi to vždy ráno někdo píchne. To jsem tedy zvědavá kdo. A prý trochu bolí. Zítra ráno si jdu pro výsledky předoperačního, tak si tu první asi nechám píchnout sestřičkou, ať mi to ukáže. A čekala jsem tam asi 45min, docela mě naštvali. Přitom jsem si volala ráno, že přijdu. Čekala jsem, až nějaký doktor přijde ze sálu. A pak zjistili, že mi předpisy připravila dr. Langerová, když jsme tam byli na UTZ.

Leni, a kdy ty to čekáš?

lenkakubickova
7. črc 2009

Moni: neboooj, to zvládneš ty jehličky 😉 🙂 A ty máš klasické jehly,nebo máš takové to pero? 😕 Já půjdu do těch klasickejch jehel. Holka zlatá,mně se to posunulo,mrška zatím nikde a na kontrolu jdu příští Po, takže pokud to do Po nedostanu,tak mi píchne vyvolávačku, tudíš si myslím,že začnu píchat tak okolo 20.července 😝 A to ty už budeš mít určitě embryjka v bříšku 😵 😵 ...jooo, to čekání mě tam poslední dobou taky pěkně ničí 😠

anlek
7. črc 2009

Fialove saty jsem nemela, to byla nejake jina pani. Ale urcite take na OPU, byla tam s muzem na 7.30. 😀 Ja mela dziny a cerne triko, batoh s nocni kosili, pantoflema, ... . Jo kosile, vcera vecer jsem hledala tu moji jedinou (doma ji nepouzivam) a nenasla, tak jsem jsi pujcila od manzela. 😀

Moni, dr. Langerova byla dneska na sale a je to sympatacka. 😵

Jinak ja se priznam, ze ta stimulace az na posledni dva dny pichani byla pohoda, vajecniky jsem citila asi 5. den stimulace, pak uz ne. Nebo jen velice decentne a jen parkrat za den. Nemela jsem vubec zadne potize. To spis jsem se bala narkozy, ale vsichni tam byli hodni a ukllidnovali a ja ji prezila dobre. Takze klidne muzu rict, ze je to pohodicka. Myslim, ze nejake embryjko urcite bude. Na to je vajicek dost, ikdyz embryolog rikal, ze i s tolika vajicky se muze stat, ze mi zitra rano reknou, ze se zadne neoplodnilo. ☹ Nejhorsi bude cekani od ET do testu.

anlek
7. črc 2009

Leni, ale budes mit vsechno pekne pripravene. 😉 Vydrz, ja vim, ze ted se ti kazdy den vlece, ale pak ti budou utikat silenou rychlosti.

dracekmracek
7. črc 2009

Ahoj holky,

dnes mi volali z Gennetu že tam Vykysalá v úterý není,takže kdyby jste náhodou byly objednané a nevolali vám tak abyste věděly.

papa

monivo
7. črc 2009

Leni, mám Gonal a ten je ve formě pera. Myslím, že bude záležet na tom, čím budeš stimulovat. Myslím, že Gonal a Puregon jsou jen ve formě pera. Ale ještě mám Cetrotide na 3dny, a to je klasická injekce, jen je to jednotlivě balené.

anlek, takže jak se začne píchat, tak na sobě nějaké velké změny necítíš? Žádné vedlejší účinky? A jak dlouho se tedy píchá? Já jdu na kontrolu 7DC, do té doby mám injekce. Pak asi dostanu další, ne?

anlek
7. črc 2009

Ja jsem pichala 9 dnu 150 IU puregonu (pero) - naprosta pohodicka. 5 dnu jsem pichala orgalutran (jednorazove, predplnene strikacky), ta jehlicka je uz vetsi, takze je to na rozdil od pera citit, trosku stipe obsah injekce, mivala jsem cca 2h cerveny flek okolo mista vpichu. A 36h pred odberem vajicek jsem pichala ovitrelle (stejne predplnene strikacky jako u orgalutranu), nic se mi po tom neudelalo. Jen jsem oslavila, ze je to posledni vcelicka.

Celkove jsem se citila v pohode. Ale nesportovala jsem. 😅 To jsme mela strach, ze by uz byl moc velky zahul na telo. Jen jsem ke konci uz nenavidela pichani, ale spis to byl strach z uspani. Aspon ted to tak citim. Ted bych klidne pichala zas, ikdyz vcera jsem byla rozhodnuta tohle IVF a uz zadne dalsi.

Moni, na kontrole ti daji dalsi potrebne injekce, podle tvoji reakce na ty prvni.

monivo
7. črc 2009

Anlek, děkuju za vysvětlení. Orgalutran je asi něco podobného jako já mám ten Cetrotide, zatím ho mám na tři dny. Já do toho všeho právě ještě musím píchat injekce na ředění krve a to prý taky štípe.

A teď je ti dobře, když jsi po narkoze?

anlek
7. črc 2009

Jj, jem i uplne dobre. Pry jsem jen byla desne roztomila, kdyz jsem se budila. Ale to si nepamatuju. Manzel chtel po anesteziolozce vyzebrat to, co mi tam pichli, at si uzijeme i doma. 😀

monivo
7. črc 2009

Tak to je fajn, holky tady psaly, že i zvracely. A teď máš neschopenku? Teď si nejsem jistá, jestli ty jsi psala, že pracuješ z domova?

lenkakubickova
7. črc 2009

Moni,teeeda,takovejch injekcí 😕 😀 To jsi na to všechno musela mít batoh,ne? 😉 😀 😀 Takže za týden jdeš na kontrolu,jo? Tak to jsem zvědavá,jak dlouho budeš píchat 🙂

Anlek, to jsi teda musela být fakt roztomilá 😀 😀 Hlavně,že to dobře snášíš a nic ti není 🙂

jsem zvědavá na Milusi,až se nám ozve 🙂

monivo
7. črc 2009

Sestřička mi na to dala igelitku🙂 A to ještě není všechno, ještě si jdu do lékárny pro injekce, které mi předepsali na trombocentru. Koukni se do alba hypo, ta má svoji stimulku vyfocenou, taky moc pěkný 🙂

lenkakubickova
7. črc 2009

já na to koukala, to je fakt balík 😀 😀 Hlavně,ať nám to všem pomůže k miminkům 😉 🙂 Ty budeš teda samej píchanec 🙂

monivo
7. črc 2009

Teď jsem se ptala holek v diskuzi trombofílie na to píchání, tak psaly, že je možný i do stehna, tak to asi tak udělám. Do toho ramene by to asi s manželem byl problém.

lenkakubickova
7. črc 2009

moni: jasně,zkusila bych to do stehna a kdyby ti to nešlo,tak bch šla k Dr. 🙂 Ale neboooj, to zvládneš! 😉 🙂 A to budš píchat kdy? Dneska,nebo až zítra?

monivo
7. črc 2009

Naštěstí až zítra, fragmin ráno a stimulku večer. Ale jdeme zítra do divadla, takže mě to čeká až tak kolem 22hod 😅

Kdy jdeš do gennetu ty?

lenkakubickova
7. črc 2009

Aspoň si pak lehneš a zaspíš to 🙂 😉 ...já jdu do Gennetu 13.července v pondělí na vyvolávačku,pokud to do té doby nedostanu normálně.

anlek
7. črc 2009

Neschopenku nemam, nepotrebuju.

monivo
7. črc 2009

A v kolik hodin? Já tam jdu v 8,15.

lenkakubickova
7. črc 2009

máme tam být v 10:15 ...škoda ☹ ...to asi nehrozí,že by jsme se potkali,co myslíš?

monivo
7. črc 2009

Ne že bych tě nerada poznala, ale doufám, že tam takhle dlouho nebudu 😉 Jdu jen na kontrolní UTZ, tak myslím, že to nebude na dlouho. A pokud do té doby MS sama nepřijde, tak dostaneš injekci? A pak by měla přibližně do týdne ms přijít?

lenkakubickova
7. črc 2009

jojo Mončo,přesně tak, pokud nedorazí sama,tak dostanu pigáro a do týdne mrška dorazí. Byla už jsem tam poslední 3 měsíce pokaždé na vyvolávačce, jednou po 38 dnech,pak po 54 dnech, jednou po 42...fakt blbý,no ☹ nevím,proč to tak mám, do laparky bylo vše O.K. a právě mi minule toho 29.června ani nedala vyvolávačku,že při těch mých cyklech je to brzy, a že byla moc nízká sliznice,tak by jsem zbytečně něco uspěchali. Ale co,ono to už uteče!!! 🙂 😵 ....je jasný,že tam tak dlouho nebudeš, to by bylo fakt za trest!! Tak já pádím domů z práce a pak se tu zas objevím 🙂

miluse
7. črc 2009

ahojky,

tak hlásím, že mimísky mám už v bříšku, bylo to docela rychlý, nic nebolelo a teďky si užívám pohodlí domova.

Anlek, to je hezký číslo, skoro jak my. Kdy máte naplánováný ET? Nějak to nepobírám.

JO a za PK jsme nic neplatili, původně nám ji chtěli naúčtovat, ale ještě že jsem se zeptala, takže to platí na cyklus započatý v červnu 😉 Tedy doufám, že pak nepřijdou s tím, že to chtějí doplatit 😅

monivo
7. črc 2009

Ahoj Milu,

tak pěkně odpočívej a držím pěsti. Mě zítra začíná stimulka, to sis asi přečetla.
Na nás se asi PK bez poplatku vztahovat nebude, mě stimulka začíná vlastně dnes, 1DC. A žádost máme schválenou v červnu 🙂 A kolik vám jich zbylo v mrazáčku?

anlek
7. črc 2009

Miluse, tak to vypada, ze i my budeme mit PK zdarma, pokud teda bude dost kvalitnich embryek v patek. ET budeme mit bud v patek nebo v sobotu. Zbylo vam neco na zamrazeni?

miluse
7. črc 2009

Já to ještě celý nedočetla, jdu na to.

Do mrazáčku ještě nevím, emryoložka něco říkala, že se uvidí kolik jich přežije do rána, jestli jsem to dobře pochopila. 😕 Dělala mi to Langvajová nebo jak se jmenuje, je fakt hodná a milá, byla i jemná a sestřička taky super. Byl tam s námi ještě jeden pár. Vyfásli jsme i těhu test a za 14 dní máme testnout, jsem zvědavá zda to vydržím 😨

lenkakubickova
7. črc 2009

Milu: to je supeeeer, že jsou už u tebe skovaný bobánci 😵 😵 A jak se ptají holky,kolik vám jich zbylo na zmražení? A je super,že vám uznali tu PK zdarma 🙂 Koukala jsem,že PK stojí 2.500 což zase není tolik,kdyby náhodou byla potřeba 🙂 ...ale každá uštřená koruna dobrá 🙂 To je stejně fajn,že jsme se tu takhle docela sešli tím, že jdeme hodně blízko okolo sebe na IVF, že to můžeme prožívat společně 🙂

Moni: a vy jste měli i IUI, nebo rovnou IVF?

anlek
7. črc 2009

Lenko, ja jsem take rada, ze jsme se sesly takhle ... je to rozhodne prijemnejsi. 😉

Milu, objednali te i na krev? Nebo jim staci jen ten test?

lenkakubickova
7. črc 2009

Milu: to vydržíš,nebooooj 😉 🙂 Ono to uteče! 🙂

dracekmracek
7. črc 2009

leni nám zamrazili jednooooooooooooo 😀