Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
5. zář 2009

hooolky, co je s vámi? ☹

miluse
5. zář 2009

Taky koukám, že nikde nikdo.

My tedy to měli trošku rušnější od čtvrtka, neb manžel se rozhodl že se předělá v obýváku strop a ty stopnice, co se nám tak děsně před 6 lety líbily se zakryjou sádrošem a bude čistě bílej a hladkej, takže ve čtvrtek to tu montovali a včera a dneska se uklízelo 😖

Milen, to je hezká zprávička 🙂 tak ať buchtina hezky prospívá a rodiče ji moc nezloběj

pet.s
5. zář 2009

Já bych taky potřebovala, aby se tu začalo něco dělat. Potřebujeme dodělat ještě celou polovinu bytu.A přestěhovat celý byt. ☹
Spala jsem celé odpoledne a ted je mi zase zle 😒

miluse
5. zář 2009

Pet.s a nechceš zkusit ty zázvorový lízítka nebo mě v lékárně dali i přímo prášky proti těhu nevolnostem a bere se jen jeden denně, popř. si udělej zázvorový čajík, ať se tolik netrápíš 😉

pet.s
5. zář 2009

Achjo, taky bych se už chtěla těšit. 😉 Chci už mít za sebou genetiku. Včera se do mě pustil můj táta, dnes mužík, že se na to moc těším. Že na to moc myslím, chjo. Docela mě to mrzí. Prostě přestanu o miminku mluvit a věci okukovat budu sama 😢
Já vím, že vše může špatně dopadnou, ale já se tak strašně bráním si vytvářet k miminku citový vztah, že se bpjím, abych ho jednou dokázala mít ráda. 😒
A jak na to nemám myslet, když je mi neustále špatně. Vše se mění tím, že budeme mít další dítě. At už v přestavbě bytu, tak v naší firmě. Neustále lítám po doktorech kvůli mimi.
Miluse díky ...Zkusím zítra navštívit lékárnu.Ale nemůžu nic s cukrem. Jsem na inzulínu. 😉

miluse
5. zář 2009

Pet.s oni ti tam určo poradí a ten zázvorový čaj, když si ho uděláš sama přímo ze zázvoru tak sladký není, já si normálně do něj ještě přidávám medík.
A neboj, všechno bude dobré, a mimísek bude vpořádku 😉 Už jsi změnila toho mudra? 😕

milena26
5. zář 2009

Miluse jo jo krásná zprávička a já se na cvrčka jedu zítra podívat 😵 pochovat a poňuchat ,tak snad bude malá u mě hodná 😀

Já už se taky těším do dalšího kola a snáááád se dočkáme toho šťastnějšího konce než to bylo v prvním kole...

pet.s proč by jsi na mimi nemyslela,když ti je zle a máš těhu příznaky.. a víš ,že mimi v pupíku je... pročpak čekáš na genetiku? jestli se můžu zeptat?

milena26
6. zář 2009

dobré odpoledne 🙂

tak japak se máte při neděli ? Já si užívám volného víkendu a zítra zase do práce...

jinak peču vařím.. přijel brácha a chtěl švestkové knedlíky a švestkový koláč ,tak stojím u plotny a makam 😀 co bych pro brášku neudělala že 😀 než zase vyrazí na cesty tak jsem mu i navařila.. 😎

janicka.slunicko
6. zář 2009

ahojik holky. Dneska sem dorazila z chaty, ani se mi nechtelo domu. Zítra jdu na ultrazvuk. tak jsem zvedavá co mi povedi. Doktorka ríkala že to asi vypada na středu,ze by mi odebrali vajíčka. Jak je pak po anestezii... doufam že mě nebude nějak špatně.Jak pak vam holky bylo. Napisou mi neschopenku a nebo si mam vzit dovču., a jak pak to pokracuje..

Milen. tak jak chutnali knedlíky brachovi. ja takové věci nemusím, ja totiž prodávam v cukrarně a vyrabím. tak mam radši zeleninku.

pet.s
6. zář 2009

Milena26 jsem stará, jsem diabetička. Muž je sice zdravý,ale je mu 64. Prostě se bojím. Víš, navíc já už si těch zkalmání zažila před 20 lety, když jsem se snažila s manželem o dítě. To nebyly tyhle vymoženosti. kolikrát jsem to nedostala, bylo mi zle, bolely mě prsa a pak mi gynekolog se smutným výrazem řekl, že je mu to líto, ale těhotná nejsem.
Když nám vyšla adopce, tak už jsem přestala i doufat.
Ted jsem snažení brala jako jen pokus a že alespon si jednou nebudu říkat, že jsem proto měla udělat víc a nebudu si vyčítat, že jsem se nepokusila. Nějak mě ani ve snu nenapadlo, že by to mohlo vyjít.
Prostě mi to přijde jako zázrak. a tak velké štěstí já ve svém životě nemívám. 😀
na genetiku čekám, protože se bojím,aby ta moje cukrovka mimi nějak nepoškodila.A kvůli věku.
Miluše zítra jedeme do gennetu na genetiku. Zkusím se probojovat k dr.Langerové a zkusím se ji zeptat, co soudí o tomhle přístupu. jestli kontroly jednou za 5 týdnů stačí. Pokud mi řekne, že ne. Tak začnu podnikat kroky k jinému gynekologovi.

miluse
7. zář 2009

Krásné ranko,

Pet.s tak to schvaluji, a neboj, všechno určo bude v pořádku a hlavně žádné chmury, ikdyž no se to řekne viď 😉 , ale tady se z toho klidně můžeš vypovídat, nikdo se na tebe zlobit nebude 🙂 A zítra budu držet pěstičky, aby si na tebe Dr. Langerová udělala čas.

anlek
7. zář 2009

Ahoj,

my prijeli vcera v noci domu. A cely vikend jsme byli pryc. Hlasim, ze prcek je cestovatel. Kdyz jsme v patek vyrazeli, bylo mi tak vselijak, po hodine jizdy v aute mi bylo uplne dobre, stejne jako cely vikend. Proste se se mnou nudi doma. 😀 Dneska jdu k dr. (ja byla naposled pred 14 dny a dneska opet poradna s odberem krve, prozmenu na pohlavni choroby 😀 naposledy delane v den OPU). Uz v noci jsem se budila, jestli je vse ok. To mam pred kazdou kontrolou, takze doufam, ze dr. budou stacit jednou za 4 tydny. 😢 U me stejne neni duvod pro castejsi. A za 11 dnu mam stejne UTZ na NT screening.

Pet.s genetika dopadne urcite dobre. Ver miminku. Pro rodinu je to horsi, protoze si rikaji, ze se nemuzou k nemu uvazat a pak pripadne jeste oporou pro tebe. Ale ty prece vis, ze je v pohode. Vzdyt je to stejne takovy maly zazrak. 😉 V gennetu to s dr. Langerovou prober, protoze podle me by se minimalne cukrovka mela hlidat hodne a i u dr. kontrolovat prcka casto, aby se pripadny problem zacal resit vcas.

Jani, to je super, ze jsi uz tak daleko. Neschopenku ti klidne v den OPU napisi a klidne te na ni i nechaji. Jen kdyby ti to zapomneli rict, pripomente se jim (nejlepe zaukolovat manzela, ty muzes byt krapet zblbla). Treba ja osobne jsem snasela narkozu dobre. Nic mi nebylo, jen jsem byla totalne vysmata. Doted na to vzpominame.

Milu, teda ty uz mas obrazky, kde to jsou clovicci. Ja z pred 14dnu mam jen rozmazany flek, vubec neni poznat, kde je hlavicka. 😢

miluse
7. zář 2009

Anlek, no ono bylo docela obtížné je vyfotit, páč horem ještě nebyly moc vidět a spodem už byly zase velký a je fakt, že přes scaner je ta fotka lepší než na živo, tam jsou fakt taky rozmazaný flíčky

barrca
7. zář 2009

Ahoj holky,
tak hásím, že jsem to včera konečně dostala a v pátek (6dc) jdu na kontrolní utz a případně už začnu se stimulací - akorát musím k Daňkovi, protože dr. Vykysalá tam nebude. Ale já už Ďanka znám z předchozího opu a et, tak snad to nějak zvládneme 🙂

Milu, moc pěkné fotečky!!!

Anlek, zdravím cestovatele ... tak to budeš po Praze jezdit tramvají, když ti nebude dobře ... nebo vlastně, pokud ti nevadí řízení, tak můžeš i autem viď 😀

Pet , jak jsem už psala, já bych toho gynekologa určitě vyměnila, ... poraď se s dr. Langerovou, ale tak jako tak si myslím, že by se ti měli více věnovat. Což ale neznamená, že by ses měla stresovat!!! Nestahuj kalhoty, když je brod ještě daleko, žádné katastrofické scénáře nejsou na místě, to tě akorát psychicky zdeptá.

Jani, tak už tě ve středu čeká opu? Jak bylo dnes na utz? Jak psala Anlek, nech si napsat při opu neschopenku, pár dní je dobré odpočívat. OPU není nic náročného a narkóza je celkem v pohodě, každý to samozřejmě snáší jinak - já měla lehce omdlévací stavy, Anlek tuším byla strašně zábavná 🙂 a s někým to nedělá takřka nic, ale uvidíš. Držím palce!!!

pet.s
7. zář 2009

Holky díky za podporu. Dnes se probojuji k dr. Langerové za každou cenu. Ji věřím nejvíc. Jedeme na genetiku.
Barrca já četla nestahuj kalhotky 😀 😀 Já bych je stahoval až bych brečela, ale ten můj staroušek si vzal do hlavy, že budu mít celibát až nevím do kdy. Asi do porodu, pak šestinedělí, ty vado,aby mi nezarostla. 😀 😀 😀
Jen doufám, že mi nechodí za jinou 😠 😀
Holky, dnes mám poprvé paní na uklízení. Musela jsem do kanclu. Tak se těším až dorazím domů a bude uklizeno 😀 Nádherný pocit. 😀

milena26
7. zář 2009

pet.s tak to už tomu rozumím proč ten strášek a obavy.... ale myslím taky,že jako cukrářka na inzulínu ,že kontrola jednou za 5 tydnů nestačí... co jsem chodila do diskuze s holkama při prvním IVF tak jedna měla těhu cukrovku a byla věčně po doktorech a hlídali si jí.... tak nestrácej čas a at to ten tvůj mudrc nepokladá na lehkou víhu a nebo si změn mudrce ...taky bych se bála.... protože já už mám za sebou 2 zamlklé potraty a proto bych byla samo opatrnější,.... a hlavně se nestresovat to miminku moc nepřidá ,tak mantko klííííd 😉

Miluse...už to máš spečetěný průkazkou to je super a fotečky jsou krasný tak jen tak dál a budu držet palečky 😵

janicka.slunicko braska si je odvezl s sebou do práce (jezdí kamionem)tak snad mu budou chutnat ,ale myslím ,že jooo povedli se už jen na oko ,jinak já je taky moc nemusím a ani koláč takže co jsem udělala tak jsem mu všechno dala 🙂

anlek tak gratulace k OPU a at je úrodičkakvalitní a všechno proběhne dobře.. my když byli na OPU tak narkoza je v poho nic ti na dýchání nezaváděj jen dýcháš přes masku a krásně si tak 20 minut pochrupkáš a pak dospinkáš na pokoji,ale zle mi nebylo ba naopak a já byla tedy po narkoze brzy čiperná až se mudrc divil 🙂

barrca a jaký budeš mít protokol? dlouhý nebo krátky ?

milena26
7. zář 2009

pet.s tak to ti nezaroste neboooj ,sice pak nevíš ani jak to vypadá,ale ten můj taky po zavedení nikdy nechtěl aby tam prej nic nepožďuchal 😀 přitom doktorka se divila,že prej můžeme,ale i já měla strach,tak jsme měli taky půst. 😀 Jéé ty se máš to budeš mít doma jako v klícce 🙂 my ten náš maličkej byteček máme uklizenej zachvilku...takže to je v poho... 😀

milena26
7. zář 2009

Jinak hlásím,že jsem včera byla okouknout malou Kačenku.. je kouzelná ,maličká.. prostě krásný miminko... tak jsem jí krmila glukozou protože mamině se ještě nespustilo mlíčko a pak jsem jí přebalovala a chovala... prostě super 😵 🙂 😵

barrca
7. zář 2009

Pet, to si mě pobavila, sem se musela podívat, zda jsem tam skutečně ty kalhotky nenapsala 😉 ... já teda také kolem stimulky jsem ze všeho nervózní a s mužem se bojíme na sebe skočit 😀 ... a jak to bude potom, no to raději zatím neřeším .... je zajímavé, že dost často se chlapy bojí při těhotenství manželky, aby sexem něco nezkazili,... už mi to říkalo několik kamarádek 😨

Mileno, máme dlouhý protokol ... zatím s ním nemám zkušenost, stimulovat budu ale zase gonalem (pokud vše půjde bez komplikací) ... zatím mi před cca dvěmi týdny píchli jen zoladex ("tlumič hormónů") a teď uvidím, co dál v pátek. Ty začneš kdy?

milena26
7. zář 2009

barrca no já jdu 18.9. na kontrolní UTZ před stimulací a první stimulku jsem měla krátká protokol a dobře jsem i reagovala na gonal,tak by doktorka chtěla znovu gonal,tak uvidíme jak se dohodneme toho 18 tého.... a pak na konci září (asi 28.9.) když dorazí mrcha tak bych mohla začít se včeličkama..... a v říjnu by byla tedy OPU.. tak snad bude všechno v poho ,protože už máme poslanou žádost na pojišťovnu a do listopadu jí musíme vybrat,.... sem totiž zapoměla doktorce říct,že až si budu volat abych se objednala na kontrolní UTZ že bych řekla sestře aby odeslala tu žádanku a trochu by se to prodloužilo,protože nikdy nevíš co se může stat.... tak doufám,že bude všechno v poho...

barrca
7. zář 2009

Milen, tak to už máš také za pár 😉 ... to se určitě v pohodě zvládne ...

anlek
7. zář 2009

Barco, cestovat v Praze tramvaji by asi prcka neuspokojilo. 😀 Navic mi hrozne smrdi lidi. 😔

Pet.s pani na uklid velice zavidim. Sice jsme doma, ale ten uklid za me nikdo nechce udelat. 😀 A me to ukrutne nebavi. 😅

Mileno, ja uz mam davbno OPU za sebou (aspon mi to tak prijde).

Muz chce sexovat, jen ja mu porad usinam. 😀 😀 😀 Ale mame to poveleno, ze je vse ok uz z Gennetu.

Jinak se hlasim od dr. Musim rict, ze nejsem stopro spokojena. Jeste, ze jsem na neschopence, kam mi pisou, kdy mam prijit na dalsi kontrolu, jinak bych tam byla dneska za blbce. Oni mi rekli dneska a nezapsali si to do sesitu. Takze jsem jim ukazala neschopenku, ze opravdu dneska ... Pak dr. namerila prcka o tyden vetsiho, pry 11+6 a to pry jeste nebyl poradne nerovany, jinak by byl jeste vetsi a rozdil by byl take vetsi. Takze se asi muzu rozloucit s prckem narozenym na sve narozeniny. 😀 😀 No a pak to pokracovalo, na NT screening na UTZ jdu 18.9. Ale dr. se rozhodla, ze si sama za sebe udela takovy maly NT screening sama, takze nosni kustku nasla, tu mi ukazala a ja ji videla. Ale pak se ji nelibilo sijove projasneni. Takze na ten NT screening pujdu pekne vystresovana, jestli je vse ok nebo ne. Pak mi vysvetlila, ze jsem mela vrozenou vyvojovou vadu - zuzenou mocovou trubici (jako male mi to odoperovali) a bude chtit, abych v tom 20tt byla zkontrolovana vic nez ostatni tehule, ze to jeste nechava otevrene, kam pujdu ... Ale bude chtit extra zkontrolovat mocove ustroji prcka. Kdyz videla, jak se koukam vydesene, tak me asi chtela uklidnit a rekla mi toto: jsou to vady (mysleno mocoveho ustroji), ktere jsou nejlip viditelne ze vsech vad. No tak se ji to moc nepovedlo.

Jo a nez jsem napsala, co jsem dneska zazila u dr., tak mi volali z laborky, kde jsem dneska byla na krvi (prvotrimestrove odbery), ze se jim rozbila jedna ze zkumavek a jestli mohu prijit zitra na novy odber. Mam opravdu uspesny den.

milena26
7. zář 2009

barrca noo za par už to mám 🙂 tak snad doufám to už půjde bez komplikací a budeme se moc radovat z těhu pupíku a né jen ze špíčku... (jak v caru říkají při vysvětlování aplikce injekcí do bříška....chytit řesu a píchnout) tak jsem to nevydržela a začala se smát prvně.... a říkám sestřičce tak ono se tomu říká řasa??? tak to jsem ještě neslyšela a odcházím a říkám si dokola chytit špíček a ďobnout a potom se smála ona zase 😀 asi si říkala ,že jsem blázen,ale aspoň měli trochu pozdviženíčko 😀 😀

anlek jééé ajooo 😀 sem to asi nějak pomotala hi hi

anlek když se daří tak se daří... ale nebooj prcek bude jistě OK uvidíííš 🙂

lita
7. zář 2009

Ahoj holky, uz vas nejakou dobu sleduju z povzdali meho laptopu 🙂 Do Gennetu jsme byli poslani minuly rok, ale v zari loni jsem necekane bez doktorske pomoci otehotnela (ac byl manzeluv sperimiogram uplne otresny ve vsech hodnotach), ale o par tydnu na to jsem potratila. Pak se mi nic nechtelo chvili podnikat, navic k nam v rijnu pribylo stene zlatacka a chudinka byla nekolik mesicu az do jara hodne nemocna, ted uz je beruska zdrava.
Pak jsme ruzne cestovali a tak az v srpnu jsem podstoupila stimulaci, 12.8. mi odebrali 12 foliku, z toho 9 bylo vajicek, pomoci IVF se oplodnilo 7, hezkych bylo 6, takze byla PK. Manzeluv spermiogram se neskutecne zlepsil, ale je pravda ze prestal nosit spodni pradlo, nejakou dobu nejezdil na kole, daval si bacha na horke sprchy a trochu omezil alkohol. Nejdrive to vypadalo na ICSI a mohli jsme krasne podstoupit klasicke IVF. 17.8. byl transfer 2 embyii a 2 byla zmrazena.
Nevydrzela jsem a jiz 24.9. jsem si udelala test a byly carky dve, pak 28.8. a carky uz byly silnejsi. Gennet test jsem si predpisove delala 31.8. a vysel take krasne 🙂
Zatim mi pnou a boli prsa, kolem 3 odpo na me pada desna unava a vetsinou si musim 2 hodky dachnout. A mam primo ukrutnou zacpu, ze ani projimadlo Dulphalac moc nezabira, natoz svestky, hrozno, aktimely, aktivie, kefiry atd.
Kdyz jsem minuly tyden volala do Gennetu, ze mam test pozitivni, tak to vzala sestricka, ktera byla docela mimo a jeste me rozhodila otazkou, jestli uz jsem dostala menses! Jako bych ho dostat mela. Vubec mi nerekla, ze mam jit na krev a objednala me na UZ moc brzo, t.j. na dnesek.
Na krvi jsem byla dnes odpo, takze hcg budu vedet zitra. Byla jsem u dr. Danka a ten se certil, ze me objednali takhle brzo, ze nic nebude poznat. Jedna vec ale videt byla, a to ze tam jsou fazolky dve 🙂 Samozrejme mi zopakoval, ze je brzo na jakekoli zavery. V jedne fazolce uz probiha "akce", jak to nazval, druha zatim vycekava, ale rekl, ze je dobre, ze jsou stejne velke a ze jsou v deloze. Vic toho asi rict neslo.
Jen se na me trochu ustarane podival, zda je to ok, zda mi 2 neva 🙂 Musim rict, ze dve mimiska v jedne varce by mi nevadila, ale obavam se trochu pripadnych komplikaci a hlavne, aby se fazolky udrzely a byly zdrave.
Cim me prekvapil a to bych si u vas rada overila a zjistila vase nazory, ze na dalsi UZ mam prijit nejdriv az za 3 tydny! To je trochu dlouha doba, nemyslite?
Po kolika dnech po ET bylo/a u vas na UZ videt srdicko/srdicka? Me by v tom pripade posilal nejdriv 42 dnu po ET.
A v kolikatem tt bych dle tech vasich kouzelnych, ale sofistikovanych, propoctu mela byt (menses 31.7., OPU 12.8. a ET 17.8.)?
Dekuju za odpovedi!

anlek
7. zář 2009

Lita, gratuluju!!!!

Je pravda, ze dr. tam neradi delaji UTZ predcasne, coz se zrejme stalo u tebe. A dr. si nebral servitky a rekl to naplno. Me dr. po prvnim UTZ (6+2) rekla, ze za 14 dni jeste jeden(8+0), aby bylo mozne urcit presne stari plodu. Docela jsem se tu tenkrat certila, ze je to blbost, ze se to vi presne. No a na tom druhem UTZ mi prave dr. Danek rekl, ze me chteli videt kvuli tomu, aby mohli rict, ze tehu je opravdu prosperujici. 😉 Srdicko bylo videt na obou UTZ. Ono na zacatku zalezi na kazdem dnu, jeden den srdicko neni a druhy uz jo.

Podle me se pocita podle OPU, tj. podle me jsi 5+5, tj. 6. tyden.

milena26
7. zář 2009

Lita gratuluju taky a moc ti preju aby obě fazolky krásně prospívali 😵 ale souhlasím s anlek.. nemají rádi brzský UTZ a srdíčko se ukazuje na UTZ od 6tt většinou a samo že i někdy až dýl.... takže žádný nervíčky a vydrž do další kontrolky 🙂 a hlaď pupík 😵

lita
7. zář 2009

Holky, jste moc hodne, dekuju za podporu! A take doufam, ze priste uz budou srdicka bit, ze to uslysi az za oceanem 🙂 Jen jsem trochu vyjukana z tech ruznych pribehu IVF snazilek a cekani bude hrozne dlouhe. A taky musim rict, ze jsem nejak vnitrne citila, ze tam jsou dve - brzske nijak slabe carky na testiku, urputna zacpa kvuli nejakemu zvysenemu hormonu (hcg to neni) - takze mi dnes dr. Danek prisel vice vyjukany z tech dvou fazolek nez ja 🙂
Anlek, dekuju za sluzby tehotenske kalkulacky 🙂 ja to zatim nejak neumim a cist zpatky (pamatuju si tady tu diskuzi) se mi to moc nechce, stejne jsem to z toho moc nepobrala.
Mileno, brisko budu hladit, az se bude lesknout a pokusim se nerviky udrzet na uzde 🙂

pet.s
7. zář 2009

Lita gratulka. V kolik jsi byla u Daňka? My dnes byli u dr.Langerové. Prý si mě nemůže nechat, má moc lidí. Chápu to a bylo by sobecké zabírat místo nějaké jiné snažilce.
Zítra se jdu podvodem objednat k nejlepšímu dr u nás ve městě. Bere jen ženské, které mají trvalé bydliště v místě jeho druhé ordinace, v jiném městě. Budu holt tvrdit, že tam bydlím a dojíždět 20km.
My dnes byli na genetice. Dostali jsme výsledky genetického vyšetření před IVF. Mužík zdravý jak řepa, já mám dědičnou trombofilii. Je pravda, že v naší rodině je vysoký krevní tlak, infarkty a podobné cevní příhody. Dostala jsem léky s kyselinou listovou v koňské dávce. Ale miminko to neohrožuje, jen to chudák asi zdědí. ☹
Dnes mě odebrali na NT screening, za 14 dní UTZ.V 16 tt odběr plodové vody. Prostě samé radosti, ale pro mimi udělám a vytrpím všechno. 😉

pet.s
8. zář 2009

Brrr tak ted jsem si s ranním čajem sedla k netu a koukla na tu trombofilii, co mi včera sdělili. Ač mám čaj hořký, tak mi ještě zhořkl víc.
Zkopíruji Vám jen kousek.
Trombofilie a těhotenství.
Tromboembolické příhody patří mezi nejobávanější komplikace v porodnictví, které svým náhlým vznikem a dosud převážně nedostačující terapií jsou stále na prvních místech v dlouholeté statistice mateřské úmrtnosti. V graviditě se často manifestují také dědičné a získané trombofilie. Přítomnost trombofilie několikanásobně zvyšuje riziko tromboembolické nemoci, ale podle některých studií se u žen s hyperkoagulačním stavem setkáváme ve větší míře i s časnými opakovanými potraty, odumřením plodu in utero, růstovou retardací plodu a pozdními těhotenskými komplikacemi (preeklampsie, abrupce placenty). ☹ ☹ ☹
A to ještě existuje heterozygot-ten to má od jednoho rodiče a homozygot-(těžší stav) ten to má od obou rodičů.
Samozřejmě já jsem homozygot. ☹
A k tomu všemu mě přešly ranní nevolnosti. Tak mám strach jestli je prcek v pořádku ☹
To nám ten den ale hezky začíná. Jdu radějit budit rodinku. 😒

anlek
8. zář 2009

Pet.s a poslali te na hematologii nebo nejakeho trombo centra? Tohle se da resit injekcemi, co si picha Monca. Oni poznaji z rozboru krve, jak moc je potreba ji redit. A upravuji davky ruzne, treba ty nepotrebujes skoro vubec. Staci ta kyselina listova. Jinak, co ja vim, tak to ma rada lidi a nevi o tom. Zjisti se to prave z vyseterni po nekolika potratech, po tromboze .... Ty jsi doted byla ok, tak se da ocekavat, ze to neni tak hrozne.