Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

milena26
29. říj 2009

jani taky se přidávám ke gratulaci 😵

miluse
29. říj 2009

Jani, taky se přidávám ke gratulaci, zase někdo po delší době s dvojčátkama 😀

Milen, tak jak? 😕

milena26
29. říj 2009

miluse..... bohužel..... naše druhé IVF se nepodarilo,dneska jsem delala test a nic a pak jsem ráno přišla z noční a už jsem začala krvácet 😢 😢 😢

miluse
29. říj 2009

Milen, tak to je mi líto ☹

milena26
29. říj 2009

miluse jo jo to me taky....ale musím jít dál.... nejhorsí bylo asi to,když manžel vcera za mnou prisel jestli by to už bylo videt a ja mu rekla,ze jo ,tak celej natesenej ze teda udelame test spolu,sice jsem ríkala,že budu testovat az dneska,ale nemohla jsem ho odmitnout,tak jsem šla udělat náhradní test co mi zbyl od minula ,pak teda jen jedna \ a ja to obrečela a manzel asi taky.. nevím každopádne byl z toho taky v ...... no a ptal se me a zitra by to nebylo treba videt ??? úplně mi bylo zle když jsem mu musela ríct,že ne... ale i presto jsem dneska ráno udelala ofico test co jsem dostala v caru a nic a než jsem šla si po nocní lehnout,tak jsem si skořila na záchod a už jsem špinila....

petap1
29. říj 2009

Milen, to je mi líto. Asi nejhorší je vidět to zklamání u manžela, viď ☹ Tak přeju hodně síli do dalšího zkoušení 🙂

janicka.slunicko
29. říj 2009

ahojik holky děkuji vám za gratulace 🙂

Milen je mi to moc lito že to nevyšlo, budu držet palečky at se to podaří příšte.. straště ti budem držet palečky..

milena26
29. říj 2009

petap jo jo to taky .... a zkoušet půjdem jen jak to půjde .. nevzdam to .....

jani díky moc já tobě taky budu držet palečky at jsou obásci v poho a budu jukat jak ti roste pupík.. tak si koukej udělat albíčko aspoň 😉

petap1
29. říj 2009

Milen vy máte nějaké mrazáčky, viď ? Tak to by mohl být další pokus docela brzy, což 😉

barrca
29. říj 2009

Milen, to mě mrzí 😢 ... úplně si dovedu představit, jak ti je, prožila jsem si totéž před třemi týdny (také 2.ivf neúspěšné) - ale ty máš supr zásobu na mrazáku, tak to je jen otázka času, než se některý ze sněhuláčků u tebe zabydlí. Drž se holka!

lita
29. říj 2009

Mileno - moc me to mrzi! ☹ To je smutne, nakonec menses. Jak pisou holky, mrazacku mate na velkou rodinu a kdyz to nevyslo takhle z kraje, tak se do toho muzete oprit uz pristi mesic. Proste se temhle dvema nepodarilo zakousnout, ale ty dalsi uz urcite vyjdou. Cetla jsem na plno diskuzich, jak to nekterym parum nevyslo po OPU, ale pak otehotnely z KET a casto dvojcatka! Kdypak do toho chcete jit?

Barrco - take me moc mrzi, ze to u vas nevyslo! ☹ Tys to mela take slozite kvuli nervum ohledne manzela a to ti asi moc nepomohlo. Mate take mrazacky, ze byste do toho mohli jit zase brzy?

nannynka
29. říj 2009

mileno, to me moc mrzi, ale urcite se nejaky snehulacek chyti a udela Te stastnou.
Barco, vydrz, urcite to priste vyjde.

milena26
29. říj 2009

petap a holky jo jo máme 9 sněhurek a objednala jsem se dneska až na 25.11. a sestra ještě dělala ofrky 😠 že prá stejně budeme muset mít 3 cykli pauzu ,ale já jí řekla,že tohle vím,takže at mě objedná k mudře,že chci s ní něco projednat.... chci se připravit hned na ket a aby jsme se dohodli že bych pak hned začala zobat estrofem protože mi neroste sliznice,ale ta sestra mě docela nakrkla... tak pak mi ještě docela arogantě řekla... "Nooo my tady v prosinci nebideme car bude zavreny,tak nechcete se radeji objednat az po Novém roce??? " tak jsem jí řekla,že fakt nechci,že at mi najde termín v listopadu,tak asi proto tak dlouho,že jsem se nenechala odbít....

jinak díky moc za vaše písmenka je to bolestivé,ale musíme jít dál a prostě bojovat dál... snad sněhuláčci budou úspěšnější ...

lita
29. říj 2009

My jsme dnes byli na NT screeningu v Gennetu a oba mimisci jsou v poradku! Maji rucicky, nozicky, spravne hodnoty, srdicka bouchaji a kombinovane riziko vyslo 1/5000 🙂 Podle mensesu jsme 12+6 a podle vysetreni jsme 14+0.

Mela jsem z toho dopredu docela nervy, na UZ jsme nebyli 5 tydnu, tak jsem se bala, zda tam jeste jsou oba dva a zda se jim dari dobre. Doktror Hynek byl hrozne fajn, na vsechno trpelive odpovidal i vysvetlil. Druhy mimisek nam porad ukazoval zadicka, tak ho musel doktor trochu polochtat, aby se nam spravne natocil. Ja jsem si jen krecovite drzela vytazeny svetr a s kazdym "v poradku" se mi vic ulevovalo.

Dr. Hynek rikal, ze tripl testy muze doporucit, pokud se na ne jde na stejnem miste, kde se delal 1. NT screening, protoze pak se vsechny vysledky mohou dat dohromady a nevychazi tak vysoka falesna pozitivita. Takze si k nim pro jistotu take zajdu.

Nannynko i Jani, drzim palecky, at vam vysetreni brzy take dobre dopadne!

Barrco a Mileno - vam drzim palecky, at vam dalsi KET ci ET brzy take dobre dopadne a mimisek ci mimiskove se u vas priste uhnizdi, aby nebyl prostor pro slzicky.

lita
29. říj 2009

Mileno - jsi statecna holka a kvocna budes uzasna, je potreba si umet dupnout, obzvlaste v Gennetu, take jsem prisla na to, ze kdyz je na sestricky clovek mekky, tak se docka az za pul roku.

Jinak mi prijde ta informace o cekani 3 mesice podivna, nevim, jak na tom jsi. Ale kdyz jsme se jeste pred OPU bavili s dr. Brandejskou, tak mi rikala, ze kdyz se embryjka neuchyti, tak se de facto muze jit na vec hned dalsi mesic. Ze pry zalezi na hormonalni rovnovaze zeny, kazda to ma jinak, zalezi na tom, jak ti bude a jak se budes citit. Nevim, zda s tim souvisi nejak tvuj OHSS, ale nakonec zas tak priserny nebyl, ne? Ale ze za 2 mesice to pry uz jde uplne v pohode. Takze sestram moc never, hezky si to vsechno over u doktoru (jen se k nim proboxovat). Myslim si, ze jsme snad dokonce mluvily o OPU, takze pokud by to mel byt jen KET, tak by to melo byt jeste jednodussi nez dalsi hormonalni stimulace, pokud se nemylim.

anlek
29. říj 2009

Ahoj,

Mileno, to je mi lito, ze to nevyslo. Prosim te, na KET se da jit prece hned v dalsim cyklu. To jsou zas zmatky po telefonu. Co zkusit volat jeste jednou?

milena26
30. říj 2009

jo jo holky dneska si tam zavolám ještě jednou a zkusím se vetřít na dřívější datum než je 25.11. a prostě budu bojovat a boxovat dokud se nedostanu k mudře.

lita OHSS nebyl tak hrozný byl v prvním stádiu než jsem šla na ET tak jsem byla nafouklá,ale za tech 5 dní po OPU jsem fáákt hodně pila a už jsem tam šla a bříško už povolovalo. Jinak já loni před KETem musela zobat estrofem na růst sliznice ,tak právě proto chci jít k ní co nejdřív aby jsme udělali válečnou poradu a něco vymysleli,no něco spíš aby se dalo jít dřív třeba v dalším cyklu,tak uvidíme...

nannynka
30. říj 2009

Lito, to je super zprava ! Ja mrne neuvidim jen neco kolem 3 tydnu, ale stejne mi to prijde hrozne dlouhe. K Hynkovi jdu taky, tak jsem rada, ze je to pohodar. Nam ted v pondeli pani doktorka cvicne zmerila sijove projasneni(byl presne zacatek intervalu kdy se to muze delat) a uklidnovala me, ze to vypada moc dobre. Rekla mi, at s tripplem pocitam, ze mi zadanku daji v Gennetu. Chtela jsem se zeptat, jak dlouho ten UTZ trval a muze u toho byt muj muz ? Takze ted uz sup sup pro prukazku 😉 .

petap1
30. říj 2009

Dobré ranko,

Milen držím palce ať je tam ukecáš na lepší termín 🙂 Trošinku jsem zklamaná...já myslela, že by jsme v prosinci mohli už něco podniknout, když v půlce listopadu budeme vědět jak na tom jsem a kde je chyba (budou výsledky), ale podle toho co píšeš, tak se mnou v prosinci asi nic dělat nebudou, když mají zavřeno ☹ A to tam nebude vůbec nikdo ? To si všichni budou muset dát ve snažení volno ?

janicka.slunicko
30. říj 2009

ahojik holky.
Milen. Snad vybojuješ dřívější termím 🙂

To vubec nevím že v gennetu budou neco dělat, ale ne snad v celém, snad někdo bude vědět víc a písne..

Včera mi bylo celej den zle, ale dnes je to lepší, střídá se to jako počasí, no co nadělam musím vydržet...

lita
30. říj 2009

Mileno, ja myslim, ze kazda by musela neco zobat nebo si neco pichat pred KET, jen tak z fleku tam jit nejde, deloha musi byt na jejich slavny prijezd pripravena. Takze by te nemeli povazovat za pripad s delsi prodlevou a meli by te na to pustit co nejdriv. Jen se tam proboxovat, ja vim. Nekde mam napsane mobily na CAR doktory z Gennetu (ty mozna taky, dostava to clovek pri propustce po OPU), tak ti je muzu hodit do interni posty, pokud je nemas. Mohla bys zkusit zavolat doktorce (uz nevim, ke komu jsi chodila) a poradit se s ni.

Takze to nakonec vypada na tech 5 platu odstupneho, vid.

lita
30. říj 2009

Nannynko, dekuju! A tvoje vysledky vypadaji take skvele! Hned se na ten screening pujde s lehcim vedomim. To je docela hlavni ukazatel, tak to je super.

Na recepci se te opet budou ptat na vahu, tak se zvaz, kdyz mas doma vahu 🙂 Dr. Hynek sedi na prizemi, u recepce hned doleva a zase doleva. Dr. Hynek je celkem mlady, ale profik a jde mu to od ruky.

S manzelem tam muzes jit a urcite ho vem sebou, je to zazitek. UZ se dela pres brisko, ne vaginalne. Poplatek 30 Kc se neplati.

Pokud chces fotku, tak ti ji vytisknou az na recepci (zmin to doktorovi) nebo poslou do emailu. Ja si to nechala poslat, to stoji 60 Kc, vytisknuti stoji cca 100 Kc, uz si nemapamatuju. Bud muzes fotku vybrat s doktorem, ale rekni si o cislo fotky, protoze na me pak na recepci koukali, ze kterou vlastne. Je jich tam docela hodne. Nebo si ji vyberes az na recepci, ukazou ti vsechny na monitoru.

My jsme tedy trochu zdrzovali, protoze mame dvojcatka. Muze to trvat tak 10-20 min, zalezi na tom, jak se mimisek uraci natocit, aby se to dalo spravne zmerit. Do toho druheho musel celkem stouchat, protoze ukazoval zadicka. Do toho prvniho take stouchnul a on se prohnul v zadickach 🙂 Je to fakt uzasne videt, jak reaguji na podnety.

Meri se to projasneni sije, kontroluje pritomnost nosni kustky, meri rychlost bouchani srdicka (to uslysis), vidi se tam uz nektere organy jako ledviny, zaludek, mocak (myslim), mozek, je krasne videt pater, kontroluji, zda ma vsechny rucicky a nozicky. Pak si priblizi telicko mimiska a meri se tok krve cevami a srdickem, to uvidis na monitoru cervene a modre, pak na to klikne a meri to, vydava to takovy vesmirny zvuk.

Pak k tomu prida hodnoty namerene z krve a vsechno to hodi do pocitace stylem Jachyme, hod ho ... 🙂 A vytiskne ti zpravu, kde uvidis kombinovane riziko. Ja ho mam dle veku 1/420, ale dle screeningu vychazi 1/5000, mnohem lepe.

Take ti vypocte gestacni stari plodu a dost mozna ti vyjde novy termin porodu a jine stari. Nam mimisci vysli o cca tyden starsi.

Take jsem ocenila, ze diky UZ vlastne vim, kde ze jsou mimisci momentalne umisteni v brisku. Mozna uz ti brisko take trochu vylezlo (mne tedy ano) a pak mas pocit, ze jsou vyse, nez doopravdy jsou.

Jak jsem psala, dr. Hynek doporucuje delat tripl testy na stejnem pracovisti jako screening (pro nas Gennet), protoze se pak vysledky spoji opet dohromady a nevychazi z toho takovy patos, jako separatne - ten separatni tripl test vychazi falesne pozitivni az ve 40% pripadu a pak jsou z toho zbytecne nervy, odber plodove vody a dalsi nervy pri cekani na vysledek. Na tu krev na tripl testy se jde cca 2 az 3 tydny po prvnim screeningu. Na krev se objednavat nemusis, ale na vysetreni opet nejmene mesic dopredu.

My jsme mimisky videli take po hodne dlouhe dobe (vic nez 5 tydnu), tak se mi dost ulevilo, ze jsou v poradku a ze jsou to porad oba dva a hezky rostou. Ted maji cca 8 cm, to je o cm vice nez kreditni karta 🙂

Tak tfuj tfuj, Nannynko, at je vas mimisek v poradku a hezky se vam tam predvede 🙂 Je dobre, ze te tvoje dr. takhle podrobne a casteji sleduji, muzes tak mit klid po tech minulych nervech a to se odrazi i na mimiskovi.

Tady jeste pridavam odkaz na info a popis screeningovych vysetrenich v Gennetu:
http://www.gennet.cz/pages/ultrazvuk.htm

lita
30. říj 2009

Nannynko, jeste jedna vec - behem toho UZ se dr. Hynka klidne porad ptej, je moc fajn a trpelivy a umi vse hezky vysvetlit v nedoktorske reci, abychom to bylo srozumitelne.

lita
30. říj 2009

uff, mam rymu, proto nekdy pisu gramaticke kraviny 🙂

nannynka
30. říj 2009

Lito, ani nevis jak moc je fajn mit takhle nekoho sdilneho par tydnu pred sebou 🙂 , moc diky a s gramatikou si hlavu nelamej 😀
No uvidime, jsem fakt rada, ze pracuju, jinak bych tu s nervama lezla po zdech. A protoze v praci je ted nejhektictejsi obdobi v roce, tak se mam cim zabavit...
Brisko mi trochu povylezlo, to je pravda a s napetim sleduju jestli se mi podari se dostat k Apolinari. Od holek co tam jsou registrovane jsem dostala doporuceni mazat tam hned pri 14+0 abych se vesla...Zatim maji plno do 28.4., tak uvidime. 😀 . No a co se tyka velikosti jak jsi psala, tak nas v pondeli zmerili na 11+0, dle MS jsem byli 10+3. Aspon ze uz mi neni furt tak zle....Opatruj ty svoje dve zlaticka a drz se.

lita
30. říj 2009

Nannynko, dekuju za mila slova 🙂 Vim, jak me to docela stresovalo a nevedela jsem poradne, co se bude dit. Hektika v praci rozhodne pomuze odpoutat pozornost. Ja jsem s dvojcatkama doma, a tak jsem dost smejdila po internetu 😀 A to se nekdy dozvis az moc informaci, ktere ani nechces. Takze je lepsi, ze pracujes.

Ale s tema nevolnostma a praci dohromady ti to moc nezavidim, to te opravdu obdivuju!

U toho Apolinare neboj, proste tam kazdy tyden pridaji nove datum, podle tech 14ti tydnu tehotenstvi. Driv te tam stejne nezaregistruji a jit tam na den presne je trochu mimo realitu. Proste si tam hned po screeningu zavolas, stejne bys mela byt tou dobou kousek pred 14+0, takze budes mit par dnu vatu, je tomu tak? Objednej se ke sve gyn.dr. bud na ten den screeningu nebo druhy den, da ti prukazku a muzes nabrat smer Apolinar 🙂 Ja jdu ke svemu gyn.dr. dnes, ale protoze je to porodnik u Apolinare, tak me to nikam netlaci.

A kdybys potrebovala trochu rozveselit, tak ti do IP poslu opravdu vtipny popis tehotenstvi jedne holky, mesic po mesici. Zatim prvni 3 mesice docela odpovidaji.

milena26
30. říj 2009

petap klííd loni tam byli do Vánoc a myslím,že letos budou taky tak, tohle mi čekkla sestra asi aby mě odradila od listopadového termínu... tak se raději poptej ju.

nannynka
30. říj 2009

Lito, mam stesti na osviceneho sefa. Prijde mi, ze ho ten lonsky neuspech sebral vic nez me a ted jsme se pred IVF dohodli, ze pokud to vyjde, budu 4 dny delat z domova(delam analytika a to se s pocitacem a internetem da odkudkoliv) a jeden den jezdit do prace. Gyndr je rada a neni proti, protoze vzdycky kdyz mi pred UTZ meri tlak, tak je z mych 160/100 na nervy...a pak to spadne na 105/60 😉 .
Na screening jdu 12+6, takze prespisti ctvrtek a ke gyndr pak v pondeli. Nejak to dopadne...stejne je pro me Apolinar jen pro jistotu pri komplikacich, radeji bych rodila tady.
No jdu si dat spenatovou polivku a zase koukat do cisel. Mejte se vsechny krasne, opatrujte plody, embrya a drzte se i vy co cekate, prijde to a bude !

petap1
30. říj 2009

Milen děkuju za uklidnění....doufám, že máš pravdu....já pořád tak nějak tajně doufám, že v prosinci už budeme regulérně zkoušet a takhle by se to zase šouplo ☹ Je pravda, že ještě nemám výsledky z HP, takže ani nevím co se mnou udělají, ale doufám, že to nebude moc komplikované a budeme se moct vrhnout na tvorbu mimíše 🙂

berounanda
30. říj 2009

Ahojky !!
Tak včera jsme absolvovali první návštěvu u dr.Brandejské. Kdybych si to tu nestudovala, tak bych nevěděla o čem mluví, takhle jsem byla trochu ve výhodě 🙂 .
Ještě nás posílá na Andrologovi k dr. Vikovi (nevim jestli se takhle píše), genetiku (dr. Krutíková), imunologii - do Karlína .. no pak další návštěva u dr. Brandejské a dle výsledků uvidíme co dál. Každopádně půjdeme na IVF, ale jak odeberou spermie se ještě uvidí. Náš urolog doporučoval MESA/TESE, ale prý záleží na dr. Vikovi co on doporučí. Ještě máme před sebou dlouhou cestu.
Mohli by jste i prosím napsat něco blíž jaké testy nás asi čekají na té genetice a imunologii? Moc díky!!!