Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

malina2
1. bře 2012

@monivo Asi v Motole, mam to blizko. A taky se mi nechce stat tu frontu ... Ale v Motole je registrace uz ve 12tt, takze budu muset vyrazit...

monivo
1. bře 2012

@malina2 kamarádka se v Motole registrovala v 14+3tt a úplně v pohodě 🙂

malina2
2. bře 2012

@monivo No jo, tak ta informace byla špatná, je tam registrace ve 14tt, takže mám ještě čas. Kdy ty to plánuješ spáchat?

malina2
2. bře 2012

@monivo Totiž kde? Překlep...

monivo
2. bře 2012

@malina2 jak jsem psala, Podolí nebo Krč. Ještě to budu muset rozmyslet. Příští týden jdu do poradny již ke svojí gyndr. Brandejská říkala, že se mám zkusit domluvit se svojí doktorkou, aby mě doporučila do rizikové poradny tam, kde budu registrovaná, že jsem na to adept. Tak uvidíme. To bych asi byla docela ráda. No a pak se s ní poradím, kam teda jít. Ale ona mi asi moc neporadí se obávám.

malina2
2. bře 2012

@monivo Takže pořád váháš? To Podolí je jen pro ty, co si zaplatí... jinak péče stejná jako všude jinde. Známá tam rodila před pár měsíci a bylo to na žalobu. Takže tam rozhodně nepůjdu. Kdy se chodí do rizikové poradny? Když jsem na rizikáči, taky tam musím? Mně teda nic není...

zvalentova
2. bře 2012

@malina2 jsem také na rizikovém a vzhledem k "báječnému" přístupu a neskutečným čekacím dobám u Apolináře jsem řekla, že do poradny budu chodit až to bude opravdu nezbytné, jinak stále chodím ke své OG

malina2
2. bře 2012

@zvalentova Je to asi hloupý dotaz, ale jak poznám, jestli jsem na rizikovém? Ofiko jsme na neschopence, tzn. na rizikáči. Znamená to něco? Asi jsem tady teď všechny pobavila...

zvalentova
2. bře 2012

@malina2 já jsem si pro sebe udělala verzi - neschopenka=rizikové. Jestli je to dobře, to netuším 😎
Ale fyzický stav je mnohem lepší. Moje MUDra dokonce tvrdí, že vypadám i nález mám lepší jak kdejaké matky bez rizikového. To aby se v tom prase vyznalo 😀 😀

malina2
2. bře 2012

@zvalentova No u mě je to rizikáč spíš z rozmaru 😎 Mám takové dost vysilující povolání, tak proto... Nějaké drobnosti jako např. slabé krvácení nebo spíš špinění v 6tt a teď zánět močáku sice proběhly, ale jinak jsem naprosto ok. Takže taky budu muset navštěvovat tuto instituci???

monivo
2. bře 2012

@malina2 neschopence v těhu se sice říká, že jsi na rizikáči, ale když chodíš do rizikové poradny během těhotenství, tak k tomu musí být vážný důvod. Takže jsou to dvě různé věci 🙂 Já vůbec nevim, co to obnáší. Mě jde prostě jen o to, že bych byla radši, kdybych byla více hlídána. Ale třeba to nebude nutné. I když minule jsem taky do poslední chvíle byla v pohodě a stalo se to. Takže tohle se asi dá těžko vychytat.

rychetkami
3. bře 2012

@malina2
@monivo ad riziková poradna, i když člověk má neschopenku, těhotenství většinou není rizikové, v 15tt jsem žádala o převedení do rizikové poradny, důvodů si myslím bylo u mě víc -dvojčata po IVF, 2x krvácení, celý leden jsem kontinuálně špinila, a v Podolí prohlásili, že tohle nejsou důvodu pro rizikovou poradnu, doktor na pohotovosti mi natvrdo řekl, že musím čekat, jestli se mimina udrží samo, že do 23tt pro mě nemůže nic udělat...no tak chodík na normální gyndu a držíme se, neb pro nás víc nemohou udělat 😒
Moni, u tebe ale ten důvod je závažnější, co si pamatuju, mělas nějaké injekce či co...
každopádně držte se a děti taky🙂

monivo
3. bře 2012

@rychetkami já si píchala a i teď si píchám injekce na ředění krve, musím chodit na kontroly do trombocentra 😠 Minule to na rizikovou poradnu nebylo (ani jsem o tom nepřemýšlela), ale vzhledem k předčasnému porodu by teď mohlo. Ale jaká mají kriteria bohužel nevim. Tak uvidíme.

anlek
3. bře 2012

Neschopenka mue byt vystavena jen z duvodu nevhodnosti prace pro tehotnou. Ikdyby byla stoprocentne bez potizi. To o rizikovem tehotenstvi nevypovida.

@monivo Ja jsem to tu uz jednou psala. Ja moc velky prinos v rizikove poradne nevidim, pokud mas dobreho sveho gyndr. On te zna, v rizikovce se doktori stridaji. Na Bulovce, kde jsem mela tu cest ji jednou absolvovat, tak kdyz jsem prosla sestrou (dostala jsem vynadano, ze neumim s jejich vahou a jeste neco jsem udelala spatne), tak u dr. jsem 3x !!! rikala, proc jsem se dostala k nim do poradny. Dr. tam, co je v rizikove poradne slouzi zaroven i na sale, takze prisla sestra, ze u nejake pani se porod blizi do finise, jestli ji neco muzou pichnou, dr. mezitim zapomnela, co jsme resily. Takze podruhe jsem ji rikala, co mi bylo. Pak dr. odvolali na sal na zaver porodu a kdyz prisla, tak opet netusila, proc ja tam sem (navic jsem sedela celou dobu v ordinaci). Neco jineho by bylo, kdybys mela problem, ktery je jasne potreba resit, mozna tehotenska cukrovka nebo neco takoveho, pak asi ma smysl chodit do rizikove poradny, ze si te pohlidaji. Popripade predcasne otvirani atd ...

@rychetkami Ikdyz to zni hrozne, tak to tak bohuzel je. Do urcite doby je to na prirode a nepomuze nic. 😔

darkwitch
3. bře 2012

ET je za mnou a ted jen čekat jak to dopadne... to bude zase dlouhých čtrnáct dní a to jsem si tentokrát nebrala neschopenku, abych na to pořád nemyslela...

zabka77
3. bře 2012

@darkwitch Moc držím palce a za 14 dní at tam jsou // 😀 🙂

darkwitch
3. bře 2012

@zabka77 děkuju 🙂

monivo
4. bře 2012

@darkwitch taky držím palce 🙂

evak99
4. bře 2012

@darkwitch ať se jim u Tebe líbí!🙂

evak99
4. bře 2012

@monivo moni, koukám, že se zadařilo! tak moc gratuluju! 😉

monivo
5. bře 2012

@evak99 děkuju 🙂

martas24
5. bře 2012

@monivo Tak jeste jednou gratuluji... 🙂 ja si jeste musim nejaky ten tyden pockat... ☹

monivo
5. bře 2012

@martas24 děkuju 🙂 a v jaké jsi teď fázi?

martas24
5. bře 2012

@monivo Tak ja mam 10 den po ET a pristi pondeli pujdu na krev...

monivo
5. bře 2012

@martas24 a kdy budeš testovat?

martas24
6. bře 2012

@monivo Uz jsem testovala v nedeli a dve carky tam byli tak doufam ze to tak zustane...

monivo
6. bře 2012

@martas24 že ses nepochlubila 🙂 Tak gratuluju a držím palce 🙂

raducha
6. bře 2012

tak jsme začali včera dvoumístní počet dnů do porodu. už se nám to krátí 🙂

zvalentova
6. bře 2012

@raducha letí to jako ďas 😎 Už jsem začla prát a žehlit, abych to vůbec stihla.
A jak se cítíš? Žádné potíže?

studentkakarolina
6. bře 2012

Ahoj
jsem studentka VOŠ zdravotnické, oboru všeobecná zdravotní sestra. Jako téma absolventské práce jsem si vybrala "psycho-sociální problematika asistované reprodukce". Tímto bych Vás chtěla požádat o pomoc s vyplněním dotazníků. Vše je anonymní. Ráda Vám koncem dubna pošlu výsledky mého průzkumu. Pokud máte zájem mi pomoct, napište prosím na email vodickova.karol@gmail.com.
Přeji krásný den 🙂