Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

maybay
15. dub 2012

@absti tak jak to s tebou vypada? nenapinej 🙂

malina2
15. dub 2012

@rychetkami Tak to je skvely? A odkdy?

malina2
15. dub 2012

@zvalentova Moc gratuluju!! Jak se jmenujou? Doufam, ze nam je ukazes ;)

darkwitch
15. dub 2012

@zvalentova gratuluju k miminkům 🙂

sem jednou za čas zajdu a hned takové novinky, i když tohle se dalo čekat 😀

inza
15. dub 2012

Zvalentova: velká gratulace a doufám ze se dočkáme nějakých fotek 🙂

rory_g
15. dub 2012

@zvalentova moc gratuluji, ať jste všichni zdraví 😵

katafirka
16. dub 2012

Ahoj holky. Můžu se k vám přidat? V Tento pátek jdeme s manželem na první konzulaci do Gennetu na Letnou k MUDr. Vykysalé. Měli jsme štěstí, volala jsem tam v pátek 13.4. a v pátek 20.4. už jdeme, prý jim akorát někdo odpadl, jinak by nás objednali až na červenec. Máte některá s mudr. Vykysalou zkušenosti? A co nás bude čekat na té první konzultaci? Sestra mi do telefonu říkala, že je to cca na 30 minut. Takže počítám, že se nás vyptá, oběma vezmou krev a mě vyšetří. Nebo se dělá ještě něco? Moc díky 🙂

crime
16. dub 2012

@maybay ahojky, tak jsem dneska ráno nevydržela a udělala si testík... ale mohla jsem to čekat... jen jedna čárka, ale utěšuju se tím, že je ještě brzo, že mám testovat až v pátek... tak uvidíme... co ty? jak se cítíš? 🙂

crime
16. dub 2012

@katafirka Ahojky, tak to gratuluju, to je opravdu rychlé. Taky chodíme do Gennetu, ale čekali jsme 2 měsíce. ☹ My chodíme k doktorce Langerové a já jsem teď 10dní po IUI. První konzultace je jen taková ta, kde ti vysvětlí, jak co probíhá, zeptají se tě na to, jak dlouho se snažíte, jestli už jste něco zkoušeli a nakonec vzali krev jen mě a přítele objednali na spermiogram. Nic víc. A pak jsme tam byli za týden znovu, měli už výsledky z krve a spermiogramu a protože mi začínala ovulace, tak hned večer jsem si musela píchnout do břicha Pregnyl a v pátek proběhla IUI. 🙂

maybay
16. dub 2012

@crime ja jeste netestovala, zatim jsem si ani testy nekoupila aby me to nelakalo. Jeste je brzo 🙂
Citim se skoro porad stejne, jsem takova litostiva, ale to asi nebude priznak. Co ty?

crime
16. dub 2012

@katafirka Jo, ještě mi doktorka udělala stěr z děložního čípku. 🙂

crime
16. dub 2012

@maybay No, já se cítím tak nějak pořád stejně. Ty prsa mě teda stále bolí, ale podle testu zatím nic. Tak teď vydržím a uvidíme, jestli přijde MS.

absti
16. dub 2012

@maybay
dostala jsem to :-/ a dnes jsem se objednala na 4D ultrazvuk dělohy, tak jsem zvědavá.

crime
16. dub 2012

@absti to mě mrzí, myslím, že dopadnu stejně. ☹ na co je 4D ultrazvuk dělohy dobrý?

absti
16. dub 2012

@crime
No mudr. Vykysalá mi to doporučila, že je to vlastně místo laparoskopie a ještě toho jednoho vyšetření. Podívají se na dělohu jestli je v pořádku, jestli tam nemám nějaké srůsty po mimoděložním těhotenství a tak. Jdu tam už ve čtvrtek a bude to prý trvat asi 40 minut. Tak jsem zvědavá.
No ještě vyčkej, třeba // je objevíš. Dokud nedostaneš mrchu tak je tam naděje.. přesně jak říká @maybay neházej flintu do žita 🙂

crime
16. dub 2012

@absti já mám totiž jít, pokud nenajdu dvě čárky, 3. května na HyCoSy - je to vyšetření průchodnosti vejcovodů pomocí konstrastní pěny. To mi právě doporučila Langerová. Prý ti v podstatě do dělohy tlačí kontrastní pěnu a čekají, kam až se ta pěna dostane. Podle toho hodnotí průchodnost. Prý je to trochu nepříjemné jako bolest při MS. Tak jsem na to zvědavá, proto jsem se ptala. Langerová mi nic o 4D ultrazvuku neříkala. I když to HyCoSy taky zjišťuji ultrazvukem.

absti
16. dub 2012

@katafirka
ahoj já chodím k Vykysalé a musím říct, že je hrozně fajn. Moc mi sedí!!!
S doktorkou jsme si povídali. Řekla nám jaké jsou v gennetu postupy a tak. Pak mi udělala ultrazvuk.
No a už mám za sebou první IUI ale bohužel bez výsledku.

absti
16. dub 2012

@crime
průchodnost mám již za sebou. Mám jen jeden vejcovod a ten je podle HyCosy ok.

rychetkami
16. dub 2012

@pentagras no je to pravda, utíká to, zvlášť teď, každý den se něco mění🙂
@malina2 myslím, že od minulé středy, čtvrtka...doufám, že se na mě nebude zlobit, že jsem jí takhle prozradila 😔

crime
16. dub 2012

@absti aha, tak to jo. A jak je to s tou HyCoSy? Mám se bát? Bolí to nebo je to opravdu jen tlak jako při MS? 🙂

malina2
16. dub 2012

@rychetkami Ta se má! Já už se strašně těším na září 🙂 Ale zatím nejsem ani v půlce... Takže čerpám sílu: spánek, knížky, filmy, procházky... Nikdy jsem na sebe neměla tolik času jako teď na rizikáči 😉 Co se u tebe každým dnem mění? Na mě pořád skoro není vůůůbec nic poznat. Vypadám, že jsem se jen trošku víc nepápla 😎

rychetkami
16. dub 2012

@malina2 já jsem taky na rizikáči stihla věci, které jsem dlouho chtěla dělat, klavír, háčkování trochu španělština- tam bych mohla ještě přidat🙂 TAk od 22tt se mi mění břicho - hlavně tvar a tak, pokaždý mě kopou jinak. je to docela zábava...včera mě pěkně bolely záda, dneska ne🙂
Na mě to začalo být hodně vidět až po 20tt - schválně se mi koukni do alba, v 18ttmám fotku, kde vypadám jako překrmená🙂

rory_g
16. dub 2012

Ahoj holčiny, v sobotu nebo v pondělí mě čeká OPU (sice podle dnešního UTZ jen 2 folikly) a chtěla jsem se vás zeptat, jak to probíhá? Ráno přijdem, mm odevzdá vzorek, mě hodí do narkozy, odsají a potom jak dlouho tam budu ležet po OPU? A jak dlouho potom po ET?

malina2
16. dub 2012

@rychetkami Koukala jsem už dřív ;) , moc hezké! A cvičíš na ty záda? Já jen na krční páteř, protože mám šílený migrény, ale jinak zatím provozuju jen procházky. Ráda bych bazén, ale po tom zánětu močáku se bojím. Chci ale zkusit nějaký těh. cvičení, pokud něco najdu v době svých vycházek...
Já jsem docela drobek a všichni mě varovali, jaký budu mít hned od začátku obří břicho... a dneska jsem byla u obvodního a sestra jen nevěřícně kroutila hlavou, když jsem jí řekla, že jsem v 5. měsíci 😎 Ale podle utz je vše v pořádku, takže to neřeším. Těším se na utz ve 20tt, doufám, že už mi konečně řeknou pohlaví. Nebaví mě nakupovat pořád neutrální barvy!!!

maybay
16. dub 2012

@katafirka
@crime to my cekali na 1.konzultaci mesic, vzali nam obema krev na pohlavne prenosne nemoci, moc na chlamydie a u me si jeste znovu udelali test na stitnou zlazu, prolaktin a onkomarkery.MM byl objednan na spermiogram a na druhe konzultaci jsme uz naplanovali IUI.Mam MUDr. Jarošovou

maybay
16. dub 2012

@absti tak to me mrzi ☹ Co ti dr rekla, kdyz to nevyjde? Dalsi cyklus znovu IUI? Na 1. konzultaci taky mluvila Jarošová o 4D utz, ale zatim ho neprovedla. Taky mluvila o te pruchodnosti a tu zatim taky nenaplanovala, uvidim jak to dopadne a zeptam se ji na to. Kez by to dopadlo dobre a nemusela bych na to. Me rekla prave, ze kdyz se nezadari tak to zkusime znova. Ona taky pokazde rika neco jineho ☹

absti
16. dub 2012

@maybay
tento cyklus asi ještě stihneme páté IUI a podle všech výsledků se uvidí, jestli budeme muset jít na IVF. Docela už s IVF počítám .
No tu průchodnost mi dělali dvakrát. Poprvé to bylo docela nepříjemné, ale šlo to. Podruhé, když už jsem byla po mimoděložním a vlastně jsem byla rok po operaci to bylo dost nepříjemné a hlavně asi tak tři hodiny po tom mě to začalo bolet dooost. Měla jsem podrážděnou podbřišnici. Ale ty na to jdeš poprvé a na žádné gyn.operaci jsi as nebyla ne? jestli ne, tak si myslím, že to bude OK. Zákrok trvá tak 5 minut.

crime
16. dub 2012

@absti já na to HyCoSy jdu poprvé, takže právě nevím co od toho očekávat. Žádnou gyn operaci jsem neabsolvovala, tak snad to bude vše ok.

maybay
16. dub 2012

@absti ne,na zadne operaci jsem nebyla. Jen 5 minut jo? Tak to vydrzim, myslela jsem, ze to je na dyl. Uvidime jak to dopadne, kdyztak to s ni proberu. To jsem nejak zapomnela, nebo nepostrehla,ze jdete na 5 IUI. Uz jsem si koupila testy tak me to trosku laka, i kdyz je jeste brzy. Treba tim, ze s tim pocitas vyjde 5 IUI. 🙂To me rikala, ze to zkusime max 3 krat.

monivo
16. dub 2012

@rory_g jestli dobře koukám, tak zatím na tvoji otázku nikdo nereagoval. Po OPU - z narkozy se probudíš už na pokoji (nebo při převážení na něj 🙂 ). Pamatuji si, že do mě tenkrát nacpali vatu nebo co, kterou pak vyndali. Ale už si moc nepamatuji, jak se tam leží dlouho. Ale myslím, že 30min. minimálně, spíš hodinu možná. Já tam ale byla hodně dlouho, mezitím už proběhli i ET. Mě totiž bylo dost po narkoze špatně. Jak jsem se zvedla z postele, tak se mi hrozně motala hlava a šla jsem k zemi. Po ET je to větší pohoda. Na lehátku tě převezou na pokoj, lehneš do postele a 20min. odpočíváš, dostaneš těhu test, zprávu od doktora jaké brát léky apod. a jdeš domů 🙂