Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

miluse
13. črc 2009

Aha, tak to jo. Neboj ta je hodná 😉

anlek
13. črc 2009

Milu, jen at te zkouknout. POkud by to byl pocinajici OHSS, tak ti na to muzou dat snad nejakou kapacku. 😉 Ale podle me pokud by to byl OHSS, tak se jasne mrnousci zakousli. 😉 Vydrzzzzz.

Leni, ja nevim, jestli meris nejak pravidelne. Ale kazda mame teplotku jinou a zalezi na tom, jestli leze nehoru nebo dolu, takze pro nekoho 37 muze byt hodne a pro nekoho normalka. 😉 Z toho jednoho mereni nejde nic usoudit. Ale dr. na UTZ uvidi sliznici, podle ni se da odhadovat, jestli by to tehu mohlo byt nebo ne.

Myskaaa, pokud se nepletu, pokud jdes pred obedem, tak do hodinu, do dvou. Kdyz odpoledna, tak mam pocit, ze druhy den. Ale nejsem si jista. ☹

miluse
13. črc 2009

Anlek, když já jiný příznaky na OHSS nemám, tak nevím, třeba mám jen někde skříplýho nerva, všechno je možný, ale je fakt, že MUdra zkoukne a uvidí.

Mysko o tý krvi bohužel nevím

anlek
13. črc 2009

Aha, tak pokud mas pocit, ze je to skripnuty nerv, jak ti muze pomoct primarka?

lenkakubickova
13. črc 2009

Tak jsem tu z Gennetu,dostala jsem Agolutin a budu čekat na mrchu,už mám i rozpis léků,co budu a kolik brát od 2.DC 🙂 ...zjistili mi zvýšenou štítnou žlázu,ale prý to na nic ohledně stimulace ani IVF nemá vliv,jen musím za 3 měsíce na odběr krve kvůli té šť.žláze. Pak Dr.Langerová říkala, že mám krásně vysokou sliznici, ale nedokáže říct,že by to bylo 100% těhu,ale říkala,že to ani nevyvrací,protože je fakt pěkná. Tak jsem na to všechno zvědavá 🙂 😵

Milu: je možný,že jsi mě tam viděla,protože já jsem teprve v 11:20 odcházela ze sesterny po Agolutinu. Já tě hledala,ale v tom množstí jsem opravdu netušila,která by jsi mohla být ty 😀 😀

Anlek: jojo,já se měřila fakt pravidelně a nikdy jsem vyšší teplotu jak 36,7 nemívala a moje nejnižší běžná teplota je 36,1 😀 Ale to všechno může být jen náhoda 🙂 ..teď budu čekat na MS a uvidí se .-)

anlek
13. črc 2009

Leni, holky tohle mi nedelejte. 😀 Ty, i Myskaa .... To zvladnete treba bez IVF.

Ale priznam se, ze my to tak meli malem take. 😀 Poprve v zivote jsem mela ovulaci ten cyklus pred timhle s IVF. Ja myslela, ze snad mam kvasinky, porad nejaky vytok (ale bez svedeni), tak jsem nechtela sexovat, aby to nechytil muz. A ona to ovulace. 😅 Jsme se s dr. dobre nasmali na tom ultrazvuku pred IVF, ze poprve telo funguje, tak jak by melo a my to nevyuzijeme. To uvolneni, ze clovek uz kyvne na IVF, to dela divy.

zdepros
13. črc 2009

Ahoj holky, tak jsem taky dneska byla v Gennetu a ve středu jdeme na OPU

anlek
13. črc 2009

Zdeni, to je rychlovka. Nechces se kouknout ke me do alb, jakou mame tabulku, ze bych te tam take pridala? At se te porad neptame, co kdy a jak?

lenkakubickova
13. črc 2009

Anlek: nevím,třeb aje to jen náhoda,ale přeci jen mě potěšila Dr. i s tou sliznicí,že by to mohlo být nadějné 😕 😀 ...to by byla prča po takových strastech s MS a se vším 😕 ....nebooooj,ty už máš mminka v bříšku a to je supeeeeeeer!!! Teď se o ně musíš hezky starat 🙂 Asi máš pravdu,prostě jsme v klidu,že nás čeká IVF a bude to, tak teď jen čekat,jesli MS dorazí,páč i na test je moooc brzy 🙂

Zdepros: ahoj 🙂 No supeeeeeer!!! Tak to je úžasný a budete mít PK? 🙂

my jsme se dnes dohodli,že nepůjdeme do mražení, uděláme si PK a když to nevyjde,půjdem po druhé do celého IVF a Dr. byla úplně v pohodě a jen souhlasila 😵

anlek
13. črc 2009

Leni, me dr. Langerova pri OPU rikala, ze ted se to tak spis dela. PK a kouka se, aby bylo dost embryjek na zavedeni a pak teprv premyslet nad mrazenim. Driv se hodne hledelo na to, aby bylo zamrazeno.

Ted jsi mi pripomela, ze si mam volat, kolik jich mame zamrazenych. 😅 Ja na to normalne zapomela. Tak pujdu volat.

Cim budes stimulovat?

zdepros
13. črc 2009

a co je PK? 😉

lenkakubickova
13. črc 2009

Alek: no šuuuuuup,koukej zavolat a sdělit kolik jich máte v mrazáčku 😉 🙂 Jo,Langerová je fakt milá a rozumná 🙂

Zdepros: to je prodloužená kultivace 🙂

lenkakubickova
13. črc 2009

Anlek: mám tu na 4 dny Fostimon a pak Cetrotide... já myslela,že máme všichni to samé,ale já prý nebudu píchat do břicha,ale do svalu ☹

zdepros
13. črc 2009

jasně 🙂 , určitě jo, ale prý se na všem dovluvíme při OPU ve středu podle kvality a jak se to bude vše vyvíjet 🙂

lenkakubickova
13. črc 2009

Zdepor: tojo,my jsme si to tak předběžně odsouhlasili, že do toho PK jdeme,ale člověk nikdy neví, co bude při OPU 🙂 Já vám tak závidím,že to už máte za sebou,nebo za chviličku 😉 🙂

anlek
13. črc 2009

Tak byla tak krasne zmatena sestricka, mame zamrazena 4 embryjka. Ona je tam prvni tyden a nevi, kde to ma hledat. Jeste mi bude volat zpatky, kdy a jak mam zaplatit za zamrazeni a skladovaci poplatek.

Leni, ja mela puregon. A ja ho chtela. Protoze jsem srabek a chci pichat podkozne do bricha, do svalu se bojim. A navic jsem ho mela uz vyzkouseny z IUI. Zadne vedlejsi ucinky.

zdepros
13. črc 2009

no u tebe už to taky nebude dlouho trvat 🙂

anlek
13. črc 2009

Leni, jen pockej az zacnes pichat, tak ti to bude bezet tak rychle, ze nebudes nic stihat. 😉 A treba ani nebudes, sloznici mas krasnou, treba uz je mrnousek tam. A naopak budes mit naskok. 😀

lenkakubickova
13. črc 2009

já vím,ono to uteče a budu píchat za chviličku 🙂 Já mám klasický injekce,já se toho "zatím" nějak vůbec nebojím 🙂 To pero mi nybízela,ale pro mě jsou 4.500 fakt velká částka ☹

anlek
13. črc 2009

Leni, zvladnes. 😉 Vzdyt ja pisu, ze jsem srabik.

lenkakubickova
13. črc 2009

musíííííím 😉 🙂 🙂

lenkakubickova
13. črc 2009

kdepak máme Milušku??? ☹ 😕 ...doufám,že je vše v pořádku! 🙂

svobik
13. črc 2009

Ahoj holky,
tak jsem četla, že Anlek zavolá setřička kolik bude platit za zamražení a skladovací poplatek. Fakt? Já tam mám embroušky od února a nikdo po mě nic nechtěl, to je novinka? Vím, že se pak platí rozmražení to jo, ale o tomhle jsem neslyšela...

monivo
13. črc 2009

Ahoj holky,

tak jsem vás teď dočetla.

Anlek, držím palce. A 4 mrazáčky jsou taky krása.

Milu, jak si dopadla, vše OK? Také držím palce.

Já jsem byla ráno v gennetu, folíků mám prý dost, velikost 11,9. Primářka mi snížila jednotky Gonalu z 150 na 100. A od včerejška píchám Cetrotide, byl to na poprvý docela porod 😅 A pak mě ten vpich pěkně svědil. OPU bude asi v sobotu nebo v neděli, na další UTZ jdu ve čtvrtek a to mi to řekne už definitivně.

Leni, za Gonal jsem tedy platila 3000 Kč a další už nejspíš nedostanu.

Zdepros, ty jsi šla do ordinace asi hned po mě, seděli jste před ordinací. Neměla jsi sukni? 🙂 A předtím jsi seděla vedle mě?

lenkakubickova
13. črc 2009

Svobik: plati se 3.000,- za to,že ti embryjka zmrazí a poplatek za skladování 1.000,- ročně, tak pak nebuď překvapená,až to po tobě někdo bude chtít 😅 ...a když ne,tak buď ráda 😉 😀 😀 Vím,že pak se platí za transfer 5.200,-

Mončo: ahoj 🙂 To by ti dělali transfer i v neděli??? 😕 Tak to je krása,pokud máš dost folíků,supeeeeer!!! A ten Cetrotide byl tak nepříjemnej vpich? A kam jsi si ho píchala? V kolik jsi byla v Gennetu?

monivo
13. črc 2009

Leni, transfer nevím jestli se dělá i v neděli, ale OPU prý ano. No doufám, že to dr tak myslela, že jich už mám dost, že teď jen aby rostly. Moc tomu nerozumím. Ale když mi snížila dávku, tak asi ano. Ten Cetrotide je klasická injekce a k tomu je ampulka s práškem, takže si to nejdřív musíš naředit, pak vtáhnout zpátky do stříkačky, vyměnit jehly a píchnout do břicha. Oproti Gonalu je i toho množství více. A mě se kolem vpichu udělal červený lívanec, malý pupínek a svědilo to. Ale podle vedlejších účinků je to normální. A ráno už tam nic nebylo vidět. Takže asi dobrý. Dneska už to bude určtitě lepší, už vím jak na to 🙂 To pero s Gonalem je oproti tomu a injekcím na ředění paráda 😉

monivo
13. črc 2009

A v gennetu jsem byla mezi 8-9hod. Asi jsem se viděla se zdepros, ale nejsem si jistá, která to byla, bylo tam docela plno.

miluse
13. črc 2009

ahojky, tak jsem tu. Já si ještě zdřímla, když jsme přijeli, mě to nějak zmohlo.

Takže verdikt primářky je hyperstimulák, prý tak 2 stupně, udělala utz v břiše trocha volné tekutiny, vaječníky stále zvětšené na cca 6 cm a proto se mi prý blbě dýchá, dostala jsem injekce na ředění krve, vzali 3 ambule krve a výsledky prý budou zítra, primářka říkala, že mi je pak zavolá. Tak jsem zvědavá.

Leni, asi jsem tě tam zahlédla, ale nejsem si jistá.

Jo Anlek, nebo kdo jste to byl a psal tu cestu, ta ta byla super, nikde žádné zácpy, jak ráno hlásili na F1, že asi bude kolabovat doprava, dojeli jsme tam úplně v pohodě a to jsme radši vyjeli o půlhodinky dřív, a hodinu tam stejně čekali ☹.

Jdu vás dočíst.

anlek
13. črc 2009

Miluse, ja si to teda myslela, ze je to OHSS. 😉 Zvlaste kdyz te chteli videt. Ale par injekci na redeni krve zvladnes a myslim si, ze jsi jasna - //. Jak tu psala Hypo, take to tak mela. 😵 Protoze prece neni duvod, aby se ti ted zacal rozjizdet OHSS, jedine, ze telo uz produkuje svuj vlastni hcg. 😵 Ja mam radost. 😉

lenkakubickova
13. črc 2009

Mončo: to budeme hotové zdravotní sestřičky 😀 😀 Hlavně,že se to dá zvládnout,jsi šikula 🙂 Já tam pořád pokukovala,jestli neuvidím Milušku, protože myslím,že tam měla být kolem 11:30 a my odcházeli v 11:20 ze sesterny,ale v tom množství ženských se to těžko poznalo...ty ženský si musely myslet,že jsem blázen,jak jsem na ně furt koukala,jestli Milu nepoznám 😀 😀 Doufám,že je beruška v pořádku, že nepíše... ☹