Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

zdepros
25. zář 2009

Lita citlivý čich mám, ale už my to nevyvolává ty stavy na zvracení alespoň u jídla, no fakt nejhorší to bylo ten 9 až 11. týden a to jsme byli na dovče, takže mi přinesli večeři, mě se zvedl žaludek a nedostala jsem do sebe ani kousek, to tam na mě všichni koukali docela divně 🙂

lita
25. zář 2009

Tak nejak podobne to mam ted. Treba jsem uvarila testoviny, na ktere jsem mela chut a kdyz jsem je dovarila, tak jsem je nebyla schopna pozrit. Nebo jeden den udelam jidlo, na ktere se tesim a kdyz zbyde, tak druhy den se mi z nej zveda zaludek.
To asi musela byt "gurmanska" dovolena 🙂 Byli jste v zahranici nebo tady? A jak se na tvou dovolenou tvaril doktor?

zdepros
25. zář 2009

No to je přesně ono, mám na něco chuť tak si to připravím a je po chuti 😒 , ale už je to za mnou z toho nejhoršího.
Na dovolený jsme byli tady u nás, sice jsem chtěla k moři, ale raději jsem nechtěla riskovat kdyby náhodou něco, ale asi stejně v tý době bych si to náležitě neužila a manžel stejně moře moc nemusí takže on byl rád 🙂

lita
25. zář 2009

A co ta zacpa, uz je to lepsi? Ja porad bojuju, ale asi to prejde po vysazeni Utrogestanu, protoze zvysena hladina progesteronu zpusobuje zacpu. Muzu do sebe cpat svestky, kompot, kefir a zapit to Duphalacem a stejne se skoro nic nestane. Jak jsi proti tomu bojovala nebo bojujes ty?

zdepros
25. zář 2009

no zatím ještě bojuju, když už je nejhůř tak vemu čípek, jednou za tři, čtyři dny, no utrogestan ještě beru, jak mě bolelo to břicho tak mi dr. řekl ať pokračuju ☹ , no doufám že to nebude dlouho trvat a po vysazení se to alespoň trochu upraví

lita
25. zář 2009

Ted si akorat odchazim do lekarny pro dalsi varku Utrogestanu, to je vzdycky krabicek. Tak zkusim koupit i ty cipky, ale ja k nim mam docela odpor a moc dlouho je v sobe neudrzim.
A brisko uz te ted neboli? Co ti rekl doktor? Ze proste prckove rostou a zacinaji zabirat vice mista? Doufam, ze ut te to neboli a vsechno je v poradku!

zdepros
25. zář 2009

no naštěstí už to přešlo, nebylo to zas tak hrozný, ale chtěla jsem mít jistotu že je vše v pořádku, je to asi zvětšující se dělohou a nebo prej větší námahou, tak mi doporučil více klidu, ty čípky fakt nic moc, ale alespoň něco odejde

lita
25. zář 2009

Tak jsem si prinesla ty cipky a asi je dneska ozkousim 🙂
To je dobre, ze jsi v poradku, prckove jsou proste rozpinavci a treba si uz sem tam kopnou 🙂

zdepros
25. zář 2009

tak ti přeju ať ti alespoň trochu pomůžou

janicka.slunicko
25. zář 2009

ahojik holky. tak jsem testik dneska udělala a je tam ružova čarka ,je o malilinko barevnější. 🙂
ja jsem byla také v lekarně a na zacpu.a dala mi gutalax. tak jsem zvedava.
včera mě také bolelo břicho ale dneska je to dobré, to by se člověk potřeboval pořadně....

hypo
25. zář 2009

ahojky holky,
ted ctu o tech vychazkach ja mam ty neomezene, a vypsala mi to sestricka a ani se na nic neptala 🙂 mela jsem stesti jsem uz taky doma pul roku to by me jinak hrablo jeste dodrzovat vychazky....

nannynka - ja na tom byla uplne stejne se spinenim priblizne ve stejnou dobu jako ty, zacala jsem torchu spinit tak jsem zalarmovala vykysalou a pokud nebyli krece tak je to prej normalni a nemam delat nic, tak jsem si naordinovala klid a ono to preslo
nejsi zrovna v obdobi kdy by jsi za netehu stavu menstruovala?

nannynka
25. zář 2009

Hypo: plus minus asi jo. Mela jsem hodne nepravidelny cyklus...Ja jsem i ve stredu litala po Praze az do vecera, tak ted budu odpocivat. Jo holt muz beze me auto nevybere 😉 . Diky za uklidneni.

zdepros
25. zář 2009

Jani tak to je na dobré cestě 🙂

janicka.slunicko
25. zář 2009

snad ju.v ponděli bych si ho měla ofiko udělat,a pak zavolat do gennetu. holky oni pak posílají na krev nevite.?

janicka.slunicko
25. zář 2009

hypo. tak to se ti nedivím,že by te hrablo dodržovat vychazky, snad pak mi je také dají neomezeně. A jak nakupuješ na mimi.

hypo
25. zář 2009

taky jsem mela nepravidelnou ms spis jsem ji nemela vubec 🙂
odpocivat nic netahat nikde nelezt a ono to urco prejde

jinak ja nakupuju jak diva, jsem se ted prestehovali (stehovani v 6 mesici -parada) tak mam plnou hlavu zarizovani pokojicku......

janicka.slunicko
25. zář 2009

tak to jsi toho měla plné zuby stěhovaní, ale pokojíček pro mimi se zařizuje s radostí. 🙂

hypo
25. zář 2009

jojo 🙂 ted letime na chatu tak se mejte krasne
paaaaaaa

monivo
25. zář 2009

ahoj holky, všechny vás zdravím. Já byla na kontrole ve středu, vše OK, máme 4cm. Ale do práce mě ještě dr nechce pustit, prý ještě počkáme do konce 15tt. Na kontrolu jdu za 4týdny, tak uvidíme. 7.10. jdeme do gennetu na NT screening, nevíte někdo, zda z toho dávají fotky?

Barco, moc držím palce na ET, aby vybrali ta 2 nejlepší embryjka.

Janicko, potichu gratuluji k // 🙂

Co se týká vycházek, v gennetu mi napsali omezené, moje gyn neomezené, takže jsem ráda, nedokážu si to jinak představit. Jezdíme pryč o víkendech a to by s omezenýma nešlo.

janicka.slunicko
25. zář 2009

monivo.tak to je dobře že jste v pořadku. koukam že každej o víkend jezdi pryč z města. to je dobře. 🙂

nannynka
25. zář 2009

janicka: Taky tise gratuluji. Jani, urcite Te jeste poslou na krev. Me kdyz jsem tam pred 2.tydny volala pozitivni vysledek, tak rekli at se tam na krev stavim a pak podle vysledku me objednaji na UTZ. Opatruj se.

zdepros
25. zář 2009

tak nám snížili mateřskou, to teda nemám slov 😠 😠

lita
25. zář 2009

A nejenom materskou, ale i porodne sesroubovali o 3tisice dolu. A myslim si, ze porodne je jednorazove, at uz porodis jednoho mimiska nebo sedm.

lita
25. zář 2009

Jani - tak to se ti v pondeli urcite vykresli krasna carka! Ale tak to vypada, ze budes testit i o vikendu, vid 🙂 Hodne stesti!
A hlavne, Gutalax NEbrat!! Rekla jsi jim, ze jsi tehule? Bud se na to dava Duphalac (syrup) nebo glycerinove cipky. Nic jineho na zacpu tehule nemuzou. Takze Gutalax uloz nekam hluboko nebo ho naserviruj manzelovi do kafe, pokud te bude zlobit 🙂

Nannynko - opatruj se, zadne stresy, zadna namaha, at tam tomu prckovi nezatapis 🙂

zdepros
25. zář 2009

to porodný snad zůstalo ne???????

zdepros
25. zář 2009

já myslím že porodné zůstalo 13000 pro každé mimi takže mi 26000

lita
25. zář 2009

Zdepros, ja jsem cetla, ze porodne klesa o 3tisice na 10.000 tisic a dokonce si myslim, ze jsem u toho cetla, ze je jednorazove bez ohledu na pocet porozenych mimisku

lita
25. zář 2009

I kdyz ted ctu, ze v poledne Necas navrhl nesnizovat porodne a snemovna se na tom shodla. Co to znamena, kdo vi.

zdepros
25. zář 2009

Nestraš, já to pochopila že tohle neschválili stejně jako rodičovský příspěvek akorát tu mateřskou no a pak ten zbytek

lita
25. zář 2009

Kdyz jsme u tech financi - zajimavy clanek o materske:
http://aktualne.centrum.cz/finance/online-porad...