Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

nelynka
29. lis 2009

litus, radsej som ti poslala IP 😉

lita
29. lis 2009

Nely, uz jsem reagovala 🙂

lita
29. lis 2009

Ksu, takze ten potrat je docela cerstva zalezitost, to me opravdu mrzi, ach jo, hodne to boli, vid.

Ano, ja jsem otehotnela po prvnim IVF a hned dvojcatka 🙂 Nejspise muzsky faktor.

Ale minuly rok se nam nejak podarilo otehotnet prirozenou cestou (ac to doktori skoro vyloucili), avsak neradovala jsem se dlouho, behem par tydnu jsem potratila. Bylo to sileny, stalo se to v Anglii, kde jsme byli na dovolene u kamarada a u tety, delala jsem, ze jsem nastydla, byla jsem uplne na dne. Na Anglii a hlavne Londyn mam porad dost averzi. Pomohlo mi vlastne, ze jsme nezavazne na tom uz meli objednane stenatko a za tyden potom jsme si pro nej jeli. Nase zlata beruska me z toho dostala.

Snad tedy zjisti pricinu potratu, aby se to uz neopakovalo. Ale dulezite je, ze se vam otehotnet podarilo. Po tolika IVF a po potratu ti urcite jeste nejake testy udelaji.

Jak jste na tom s tim spermogramem, muzete mit jen IVF ci jste vzdy potrebovali ISCI? Ja jsem uplnou nahodou byla u nove kadernice a ta se me bez okolku zeptala, zda mam dvojcatka umelou cestou. Chvili jsem koukala, ale kdyz jsem odpovedela primo, tak se ji docela ulevilo. Uz se snazi 8 let, byla prave v ISCARE, kde ji zbytecne vyplacali 2 pokusy, aniz by udelali jakekoli testy. Sama si nejake testy vybehala a prave na imunologii zjistili problem a je alergicka na sperma manzela. Ted byla na konzultaci v Gennetu!

A rikala mi docela zajimavou vec. Nabidli ji zakrok "Nativ", jeste nez se uchyli k poslednimu 3. hrazenemu pokusu, aby se zbytecne nevyplacal. Nikdy jsem o tom Nativu neslysela. Je to pry novinka, cele to stoji 10.000 Kc a spociva to v tom, ze zena stimuluje, ale vybere se pouze jeden vhodny folikul, ktery se odebira bez narkozy (nevim jak) a mimotelne se oplodni a pak se normalne provede ET (tady zrejme nepujde prodlouzena kultivace). Pokud ale v danem folikulu nebude vajicko, tak se neplati vubec nic, pry ani ta stimulka. To je docela zajimava nabidka, nemyslis? A pry to mohou zeny podstoupit nekolikrat za sebou. Tak se jich na tento produkt zeptej, treba by vam to mohlo pomoci, nez se uchylite k drazsimu IVF.

nannynka
29. lis 2009

Lito, diky moc. Nejsem nervozni, hned pred dalsimi koly pokusu o mimi jsme se doma rozhodli, ze pokud nam doporuci odber plodove vody tak na nej pujdeme.Kamaradce se nedavno narodila a do dvou let zemrela holcicka a proste vim, ze na tohle nemam. Chci mit pripadne moznost se rozhodnout.

Moje gyndr mi rekla, ze NT vysel s ohledem na muj vek uplne skvele a ze by v tripplech necekala nic zaludneho. Pro me je spis stresujici kazdy dalsi ultrazvuk...je to uz lepsi, ale dokud male necitim, tak nemam jak mit jistotu, ze se ma dobre a nic mu nechybi. Takove vzduchoprazdno na 3.tydny.....jen proste par dni pred kontrolou se mi vraci ta lonska posledni 😒 .

Na tripple mam rozmezi 27.11 . 11.12, zajdu si tam asi pozitri (15+4) abych mela do Vanoc vysledek a mohla se zklidnit na druhy screening (7.1.).

Prace mam nastesti hory, tak sedim cele dny nad cisly a nekdy poberou vladu nad mymi sny....No a v utery je vyberove rizeni na moje misto...Abych rekla pravdu, trochu to boli 😉 .

Tehulky opatrujte se a snazilkam pevne nervy a dve carky !

anlek
30. lis 2009

Lito, nativ je reseni pro holky, ktere uz maji vycerpane hrazene pokusy. Netusila jsem, ze i Gennet to uz dela. ALe prijde mi to super, protoze se telo nezatezuje stimulaci (kdyz funguje zenska). Vajicko odebiraji stejne jako "normalniho" pokusu, jen proste jedno pichnuti vydrzis i bez narkozy, kdezto kdyz jich je moc tak te uspi. Ja jsem dost uvazovala o tom i pri normalnim pokusu narkozu odmitnout (prislo mi to dalsi zatizeni tela, ktere ma stimulaci dost). Nakonec jsem to nechala na dr. a v hlave jsem to srovnala, kdyz stimulace dopadne, ze jich bude jen par (do peti), tak to dr. nadhodim, ze bych radsi na zivo, kdyz jich bude vic (coz bylo - 15), tak se necham uspat.

Nanynko, ja myslim, ze ty jsi uz za vodou. 16tt je uz docela hezke vysoke cislo. Navic mas za sebou uspesne NT screening, coz ukazuje, ze dr. byl s miminkem spokojeny, ze je vsechno, tak jak ma byt.

Ksu, a delali ti testy na trombofilni mutace? Protoze tam by mohl byt problem.

nannynka
30. lis 2009

anlek: diky za podporu, jsem jen fakt hodne opatrna 😉 .

ksu: anlek ma s temi mutacemi pravdu, ale pokud jsi byla u Apolinare, tak tam co vim se to snad vysetruje automaticky. Za muj ZP tohle dle doktoru na 90% mohlo. Drz se, vim, ze je to cerstvy a moc to boli. Smekam pred Tebou, ze do toho jdes hned. Me to trvalo skoro rok nez jsem sebrala odvahu a sama sebe. Moc drzim pesticky a preju at se Ti v Gennetu libi a pomuzou.

ivarei
30. lis 2009

Ahoj holky, co se týče dr. Brandejské, docela mě překvapilo, že by neměla být primářkou. Zatím je myslím všude jako primářka uvedená. U mě teda zabodovala na celý čáře, protože jinak jsem patřila k dr. Vykysalé. Nebyla špatná, to vůbec, ale paní primářka mi sedla o hodně víc, protože všechno úžasně vysvětlovala, udělala si opravdu hodně času na celou prohlídku a přišlo mi, že víc vnímá, co jí říkám. Když jsme odcházeli od dr. Vykysalé, měla jsem občas pocit, že spoustu věcí ještě nevím a hledala jsem je pak na netu, což po kontrole u dr, Brandejské nebylo. Jinak samozřejmě souhlasím s ostatními, že všichni v gennetu jsou fajn. I z dr. Langerové jsem byla nadšená, byla moc fajn a na mém těhotenství má obrovsou zásluhu (dělala ET)

ksu
30. lis 2009

Ahoj holky, mam za sebou geneticke vysetreni z roku 1998, vsechno bylo ok - dokonce napsali, ze jsem vhodna jako darkyne oocytov 🙂 nevim jestli casem muze vzniknout trombofilni mutace, zeptam se radeji v Gennetu. Nannynka, zhledem k memu veku nemuzeme cekat, strasne nas tlaci cas, nemame na vyber.

nannynka
30. lis 2009

ksu: tak pokud mas tohl vysetreni, tak by se to objevit nemelo. Je to vrozena chybicka v DNA se kterou se narodis. Muzu se drze zeptat kolik Ti je ? Nemusis odpovidat.

lita
30. lis 2009

Ksu, vsak uvidis, na jake testy te pozenou. Jak uz tu zaznelo, dr. Brandejska je doktor na svem miste, staci mrknout na jeji zivotopis na strankach Gennetu a je jasne, ze je jednou z nejvetsich kapacit v Cechach na AR.
Co se tyce veku, mne je 34 let a manzelovi 46 let, takze docela stary paky 😀 Uz jsem to tu psala, manzelova sestra porodila zdravou holcicku ve 43 letech. Takze neboj, jde to i pozdeji, ale souhlasim, ze je lepsi konat drive, nez aby ses pak pozdeji pri testech stresovala, zda je miminko zdrave.
A zkus se optat na ten Nativ, jestli by to nebylo jedno z reseni pro vas.

Anlek, ta holcina mi rikala, ze ji Nativ nabidli jako reseni jeste pred vyuzitim posledniho hrazeneho IVF, takze to neni jen pro holky s vycerpanymi pokusy. Ji prave doporucili (byla u dr. Vykysale), aby zkusila radeji nekolik nativu nez pujde na posledni IVF. A rikala, ze se behem Nativu stimuluje a pak se vybere ten nejlepsi folikul. Pokud je prazdny, nic se neplati. A pry to nabizeji jako novinku, zrejme predvanocni akce 🙂

Nannynko, ten triple urcite dopadne dobre a zadna amnio se konat nebude, navic ti mimisek za chvili zase z UTZ zamava a k tomu te brzy jeste zevnitr nakopne a prida laskyplnou herdu treba do mocaku 😀

pet.s
30. lis 2009

Ksu vítej na palubě.Koukám, že máme podobný osud.
Liat nevytahuj se se starým párem. Nás tady nikdo nepředhoní.-))) Myslím, že žádný otec tu nemá téměř 65.-)))))
Koukám jak těhulíte holčičky. Moc Vám to přeji. Moje kamarádka, taky pozdní matka mi dnes psala, že ve čtvrtek jde na císaře. Moc ji to závidím. A moc přeju. Těšili jsme se jak budeme těhulit spolu. (((

Jinak u nás vše při starém. já už peču. Mám upečeno 9 kg pracen a 11 kg lineckého. Z vykrajování jsem měla mozol na prstech.Dnes dopoledne 3 kg ořechů- prostě síla, ale alespon nemám čas na smutky a myšlenky.

Lita , prosím , co je to ten Nativ? nám ho nikdo nenabídl((

lita
30. lis 2009

Ahoj Pets, teda ty valis, uz 23 kg cukrovi! Sice zatim asi jen petina, ale pro me by to byl vykon na 5 let dopredu.
Tak jo, tak si teda tu cenu za nejzaslouzilejsi par vemte vy 😀 😀 Ale my uz teda taky zadny deti nejsme.

Pet.s urcite zase budes brzy zase tehulit, za chvilku bude stimulka a ono to urcite zase vyjde a zase budes vesele zvracet na vsechny strany 🙂

Ten Nativ popisuju nahore, jen predavam info, co jsem dostala od me kadernice, co take chodi do Gennetu. Ja prave o tom nikdy pred tim neslysela. Nevim, pro jake pary je vhodny. Ta holcina se snazi uz 8 let, v ISCARE ji vyplacali 2 pokusy, aniz by ji nejak prozkoumali. Na imunologii ji pak nasli problem. Ted je v Gennetu a dr. Vykysala ji nabidla Nativ, aby ho vyzkousela jeste pred tim tretim pokusem, pry se muze jit vicekrat za sebou, jeden pokus stoji 10.000 Kc. Zena stimuluje a pak se ji vybere jeden nejlepe vypadajici folikul, ktery se neodebira pod narkozou. Vajicko se pak oplodni mimotelne, jako pro IVF. Pokud ve foliku neni vajicko, neplati se nic. Nevim, jak je to s ICSI. Platit 8.000 Kc za jedno vajicko je docela prepych, treba na to davaji lepsi cenu. Tohle fakt nevim, zkus se na to zeptat dr. Langerove. Ten Nativ ma byt v Gennetu pry novinka.

Anlek pise, ze to jde i bez stimulace, pokud je zenska v poradku, coz by byla jeste vetsi vyhoda.

anlek
30. lis 2009

Holky myslim, ze existuje nativ a minimalka. Nativ je bez stimulace, minimalka s minimalni (treba jen clostilbegyt).

Pet.s, jak delas orechy? Nejaky osvedceny recept by se hodil, my je nedelame a na navstevach me chutnaji. 😵

petap1
1. pro 2009

Ahoj holčiny,

ksu ..vítej mezi námi 🙂

U mě nic nového...stále depkoidní nálada...MS nikde 🙄 Dnes jsem volala do Gennetu co dál, tak prý to ještě může přijít, ale projistotu mě objednali na čtvrtek k Dr., aby se podívala na sliznici. Jo a taky mi řekla, že už asi nestihnu tu stimulaci na IUI...takže u mě vše při starém...štěstí se mi opravdu lepí na paty !

mandre
1. pro 2009

Ahoj holky, jsem tu zase po delší době, jenom že nám to nevyšlo, dnes jsem dělala test a špiním ☹ , takže 1.IVF nic. A mrazáčky nemáme 😔 ☹ Na 16.12 jsem objednaná na konzultaci k Brandejské. Mám depku 😢

petap1
1. pro 2009

Mandre..to je mi líto...nějak se nám ten konec roku hatí, viď... Já se tady už od rána snažím přesvědšit samu sebe, že to nevadí, že o to lepší bude nový rok...jako nový začátek...nové pokusy 🙂
Vím, že tohle ti asi nepomůže..mě se taky moc nedaří se z té depky dostat, ale musíme doufat, že nám opravdu nový rok přinese jen samé dobré zprávy 🙂
Drž se 😉

zdepros
1. pro 2009

Ahoj Holky

Andrej, to je mi moc líto že to nevyšlo ☹ , ale jak píše Petap s novým rokem nový začátek, určitě to brzo vyjde 🙂 .

inza
1. pro 2009

to mandre: jsme na tom stejne, akorat konzultaci mame o tyden drive. tak se povede v 2010 😉

hypo
1. pro 2009

ahojky, tak jsem dnes byla naposledy v gennetu (ted uz opravdu naposledy) 🙂 a za tyden me ceka jen podoli..... a pak kazdy tyden
jeste nerodime, CS 1, cipek trochu mekkne, ale jsem zavrena a nic nenasvedcuje tomu ze by se to mohlo menit 🙂
vcera ukrutna bolest uplne dole, tak prej se pripravuji porodni cesty a roztahuje se stdky kost a amalka tlaci na ni takze to si jeste uziju.....

nevite neco o katusce? uz rodi?

chrobacek
1. pro 2009

už má miminko

chrobacek
1. pro 2009

Dracek(katuska23)-24 let,Gennet Praha,17.3.Ket 1 bojovníčka, 30.11.2009 - Lukáš František, 3400g,48cm

ksu
1. pro 2009

Zdravim tehulky a snazilky, diky vsem za uvitani, nasla jsem clanek o Nativu www.forumzdravi.cz/clanek-49-nativni-cyklus-ivf Není vhodný pro starší ženy a ženy s nízkou odpovědí vaječníků na hormonální léčbu, presne nas pripad.. 😒

hypo
1. pro 2009

jeeeee ja to prosvihla, musim vas docist
🙂

vlckulka
1. pro 2009

Ahoj holky, chodím také do Gennetu a dnes jsem byla na ET. Měla jsem krátký protokol a stimulovala jsem Merionalem/Orgalutran. Nyní mám Utrogestan a Dr. Vykysalá mluvila o prednisonu, ale ve zprávách z OPU a z ET je doporučená léčba jen Utrogestan. Jak jste to měly vy? Nevím, zda na něj jen nezapomněly (protože když mi Dr. Vykysalá chtěla napsat recept, tak jsem jí říkala, že ho doma ještě mám od prvního pokusu v březnu 09 a ona mi nakonec recept nedávala) a nevím, jak moc je důležitý?

inza
1. pro 2009

to vlckulka: ja po Et treba prednison nemela.

lita
1. pro 2009

Vlculko, ja te prednison mela. Mela jsem utrogestan (2-1-2), prednison (pulku) a acylpirin. Jestli ti ho dr. Vykysala chtela napsat, tak bych si to tedy rozhodne co nejdrive telefonicky overila! Predepisuje se k potlaceni imunity zeny, aby lepe prijala embryjko a nevyloucila ho kvuli pripadne alergicke reakci. Je to velmi nizka davka - vetsinou pulka, nektere holky ho nemaji, protoze berou jine leky z imunologie nebo ho spatne snaseji.

Mandre, to je mi lito, ze nevysly ani ty mrazacci. Snad vam nejak poradi dr. Brandejska na schuzce, jak dal, co vyzkouset a pripadne otestovat. Opatruj se!

Petap, pockej do ctvrtka, treba se to jeste stihne, pokud ti to rikala sestricka, tak to mohla byt dalsi jejich "perla".

Hypo, drzim palecky, at mas co nejmene boleni. Hlavne, ze ted budes pod kazdotydenni kontrolou, takze se s Amalkou casto uvidis 🙂

vlckulka
1. pro 2009

díky za odpověď - ještě jsem zapomněla napsat, že jsem ho při prvním pokusu měla - brala jsem 1/2 denně, proto mi to přišlo divné, že mi Vykysalá řekla, že mám brát 1/2 denně a pak v těch zprávách už o něm nebyla ani zmínka

lita
1. pro 2009

vlculko, ja bych uz volala do Gennetu a zeptala se

nannynka
1. pro 2009

Mandre, petap1: Holky to me moc mrzi...drzte se, rok 2010 je taky krasnej i na poceti i na pripadny porod.....

Co se tyka prednisonu, me ho predepsali, ale po OPU jsem se s Vykysalou dohodla na tom, ze kvuli mym jinym chorobam a spatne imunite ho brat nemusim. V jinych centrech co vim ho ani nedavaji...Ale pokud je v tom trochu bordylek, urcite bych tam volala nebo psala maila.

monivo
1. pro 2009

Mandre, to je mi moc líto. Doufejme, že nový rok přinese i nové lepší zprávy ☹

Katušce (dráčkovi) blahopřeju. Je to paráda, že už to má zasebou. Moc jí to přeju, po tom všem. Určitě se brzy ukáže a poreferuje 🙂