Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

monivo
14. zář 2011

Jak trouba každý týden volám do Gennetu, abych se objednala na konzultaci a pořád nemají termíny na listopad. Už vidím, jak tam pak zavolám a budou to mít zase vybraný 😠 😀

cleapatris
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cibka
15. zář 2011

@cleapatris udělej si obrazek sama a uvidíš těžko hodnotit podle článků já u ní byla také několikrát a stěžovat si nemůžu a pokud ti nebude vyhovovat tak se mužes objednak k nikomu jinému

anlek
15. zář 2011

@cleapatris Ja jsem k ni chodila. Je trochu odmerena na zacatku, potrebuje si k cloveku najit cestu. Moc si u ni cenim, ze nas netlacila do neceho, co bychom nechteli. Vysvetlila moznosti a rozhodnuti, co a kdy nechala na nas. My jsme se napriklad na IVF hned necitili ... Rekla, ze pokud chceme, at se s tim srovname a prijdeme, az se rozhodneme. Bez nejakeho usklilbani nebo necoho podobneho. Chapala, ze rada rozhodnuti neni snadna. A co me prekvapilo, pak pri IVF mi predepsala injekce a strefila se s davkovani naprosto presne, zadne upravovani podle UTZ, mela jsem z ni pocit, ze ma pro vec dost cit. Do te doby jsem s dr. mela zkusenosti, ze jsem blby pacos, tak at drzim usta a krom, u ni jsem mela pocit, ze jsem inteligentni bytost a spolecne hledame cestu. Za nas doporucuju. Ale je fakt, ze kazdemu sedne neco, kdyby ti nesedela, tak popros, at ti dr. zmeni.

raducha
15. zář 2011

@cleapatris tak jsem tam nenašla mojí doktorku alenu langerovou.

cleapatris
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cleapatris
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pentagras
15. zář 2011

Ahoj kočky, jak se tu máte
@raducha tak jak jsi dopadla???

pentagras
15. zář 2011

@zvalentova jak jsi na tom, už tě předali, já tady nevidím zaktualizovanou tabulku, tak ani nevím kdo je jak daleko 🙂

raducha
16. zář 2011

@pentagras jestli se do zítra nic nezmění tak máme dvě embrya a zítra transfér. 😅

cibka
16. zář 2011

@zvalentova ahoj,
jak si dopadla na kontrole?

zvalentova
16. zář 2011

@pentagras @cibka ahoj holky, tak jsem konečně doma. Cestou jsme se stavili na obědě u Emanula, asi jako odměna 😀

Langerová byla mým stavem potěšena, připravila ukončení a předala mě mé doktorce s výsledkem 2 kousky se žloutkovým váčkem, cca 1 cm, umístěné na správném místě.

zana21
16. zář 2011

Ahojky holky, uvažuji o Gennetu. V současné době navštěvuji Gest a nejsem spokojená, mám z nich pocit, že ihned navrhují IVF. Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho trvá čekací doba na první pohovor a jaké vyšetření se hned na začátku dělají? Mám PCO. Také kdybyste dali typ na doktora/doktorku, kterou byste doporučili? Můžu si ho/ji vybrat už při první schůzce? Platí se např. za spermiogram a jiné vyšetření? Omlouvám se za tolik dotazů, budu vděčná za všechno 🙂

sipkova1
16. zář 2011

@zana21 Spermiogram jsme v Gennetu neplatili. Ze začátku nám udělali testy na pohlavně přenostné nemoci, manžovi SPG a mně hormonální profil, šttítnou žlázu a gynekol. vyšetření. Pak časem může dojít na imuno a genetiku.
Čekací doby jsou různé, ale co psaly teď holky, tak momentálně je snad pro nové pacientky stop stav. Já když tam poprvé volala, tak nás objednali za cca. 3 měsíce, ale nechala jsem na sebe kontakt a oni mi druhý den volali, že se uvolnilo místo za cca. měsíc.

zana21
16. zář 2011

@sipkova1 Děkuji. Stop stav?? Zkusím tam zavolat, pročetla jsem teď spoustu diskuzí a konečně si vybrala CAR, kam bych chtěla přejít. Tak bych byla z toho vážně moc zklamaná, kdyby nebrali ☹ A jsi spokojená?

sipkova1
16. zář 2011

Jo, jo 🙂. Já nakonec otěhotněla přirozeně při čekání na konzultaci k IVF. Byla jsem 3x na IUI a chodila k MUDr. Feldmárovi, byla jsem s ním moc spokojená. Paralelně jsem se léčila v Podolí na reprodukčním imunologii, cvičila Mojžíšku, chodila na akupunktruru atd. , co zabralo nevím...

zana21
16. zář 2011

@sipkova1 Tak to gratuluji 🙂 Už aby bylo pondělí a já se dozvěděla, zda berou či nikoli. Snad ANO 🙂

zana21
16. zář 2011

@cleapatris Ahojky, jak jsi včera dopadla? Můžu se zeptat, kdy jsi se objednávala. Slyšela jsem, že mají stop stav ☹

sipkova1
16. zář 2011

@zana21 no když né teď, tak časem budou brát určitě. A co už máš v Gestu za sebou?

zana21
16. zář 2011

@sipkova1 Chodím do Gestu asi už 4 roky, ale jen jsme řešili vyvolání MS. Před 2 měsíci jsme se s manželem rozhodli, že se začneme snažit. O aktuální hormonální profil jsem si musela sama říct. Nasadili mi clostylbegyt (5 dní po 1 tabletě), první měsíc zabral, ale druhý měsíc používání jsem musela na vyvolávačku. Doktor řekl, že to nemá cenu a že přistoupíme k IVF nebo drillingu vaječníků. Na můj dotaz, proč nezkusit IUI, řekl, že to nemá cenu, když spermiogram manžela je OK. Vyšetření, kterými jsme prošli, byl pouze HP a spermiogram. Tak že toho moc za sebou nemám, ale spíše už nemám důvěru, která je také velmi důležitá.
Můžu se ještě zeptat, když otěhotníš v Gennetu, chodíš tam dále jako těhulka nebo pouze ke svému gynekologovi. Nemám ho, měla jsem jako normálního gynekologa doktora z Gestu. Tak jestli si mám začít shánět i jeho?

sipkova1
16. zář 2011

@zana21 Ne, ne, jako těhule do Gennetu nechodíš. Oni Ti naberou krev na HCG, když je pozitivní, tak udělají UTZ a když je vše OK, tj. je gestační váček (nebo gestační váčky 🙂) tam, kde má (mají) být, tak Tě předají do péče Tvého gynekologa. Mě předali v 6.tt. Pak případně pokud se domluvíš se svým gynekologem, tak můžeš jít do Gennetu na prenatální diagnostiku.
To jsem nevěděla, že v některých CARech jsou i "normální" 😀 gynekologové.

zvalentova
16. zář 2011

@zana21 ahojky, na druhou část ti mohu odpovědět. Dneska jsem absolvovala poslední vyšetření a byla jsem předána jako těhotná ke svému "obvodnímu" gynekologovi. Na screeningy a další velké testy budu chodit sem, protože některé mám údajně gratis, protože jsem měla celý proces IVF u nich.

zana21
16. zář 2011

@sipkova1
@zvalentova Mám vážně po těch přečtených diskuzích z Gennetu moc dobrý pocit, snad se tam dostanu. Hmm, tak si budu muset najít i normálního gynekologa. Tak je to trochu komplikace, ale to se zvládne. Snad se v pondělí dozvím dobré zprávy, že berou 🙂

anlek
16. zář 2011

@zana21 Ono IUI ma smysl jen pokud ovulujes sama nebo ovulujes s pomoci leku (clostilbegyt, hormony v injekcich/perech). Pri IUI jdes na jeden nebo v pripade potreby vice UTZ, zda roste folik a neroste jich naopak moc. U PCO to muze byt problem a pak ti nejspis i v Gennetu nabidnou IVF ...

zana21
16. zář 2011

@anlek Děkuji za info. To asi ano, ale čekala jsem, že zkusíme injekce nebo zvýšení dávky clostilbegytu. Přeci jenom jsem měla po jedné tabletě a chvilku může trvat rozpohybovat vaječníky 🙂 Ale nebyl zájem to vše probrat ze všech stran. Ale nechci hanět Gest, spousta holčin na ně nedá dopustit. Jen jsem v nich ztratila důvěru. Bylo to i pár věcí před tím a tohle byla pro mě poslední kapka....Min. dostanu druhý názor, což je pro mě také hodně důležité.

anlek
16. zář 2011

@zana21 Duvera v doktora je dulezita. 😉 Jen jsem to psala, abys pak nebyla zklamana, ze se muzes dozvedet to same. O PCO nevim moc, treba je tam vic moznosti ...

cibka
16. zář 2011

@zvalentova tak to moc gratuluju a kolik že ti jich zaváděli? budeš mít dvojky mám radost 😀

cleapatris
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
raducha
17. zář 2011

tak holky at nám to vyjde. držím nám všem palce. 😀

zana21
17. zář 2011

@cleapatris Děkuji moc za odpověď. Paní doktorka Vykysalové není uvedena na jejich webových stránkách, to je tam krátce? A na jaké vyšetření Vás poslali? Dělali ti i prohlídku nebo se jednalo pouze o rozhovor? My máme za sebou pouze 2 měsíce zkoušení s clostilbegytem, vyšetření - u mě HP a u manžela spermiogram. Děkuji moc 🙂