Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

michaelama
13. únor 2011

@monnn Ahod monnčo prosím jaký den dělají to PGD? Už myslím moc napřed, já vím, ale doufám, že ne až pátý den, ale hned ten třetí...A jdou do toho i když jsou třeba jen 2 embryjka? Díky za info!

michaelama
13. únor 2011

@sipkova1 Ahoj, tedy to je hrozné co ti doktoři na nás všechno vyzjistí. Já se při každé kontrole bojím, že mi zase na něco přijdou. Autoimunitně laděný organismus bych pochopila, že je jako dobře, že tě tělo chrání proti nemoci a ono je to přitom špatně? Ach jo... Ale oni na něco přijdou aby tu tvojí imunitu oblbli a bylo vše ok 🙂

monnn
13. únor 2011

@zvalentova to cvičení je asi pěkný opruz,že jo 😒 a to se nikdo nevyjádřil nebo nevyjadřuje k té tvojí endo.... 😢 takže jako co ted? jedna povídá to a Dr. zas ono kdyby se aspon shodly,že jo?

monnn
13. únor 2011

@michaelama no my měli PGD 3.den a 5.den byl ET,u počtu nevím jak to je, my měli ted 5 na PGD- 3 vyřadili a jedno nebylo vhodné- takže na KET nic,při prvním nám embryjka odpadávali jak zralé hrušky a ani nevím kolik jich bylo na PGD mi žádnej papír nedali tak ani nevím-se špatně nebo málo zajímám bych se měla víc ptát,jenže když já jsem v ordinaci mě nicnenapadá a pak mám otázek a ptala bych se a nemám koho 😅 😕 holt to jsem celá já 😀

darkwitch
13. únor 2011

@zvalentova ach jo ta endometrioza je zacarovany kruh, pomuze ti otehotnet, ale kvuli ni to nejde...

michaelama
13. únor 2011

@monnn Tak to jsi celá já. Hned co se zabouchnou dveře ordinace už mi to v hlavě šrotuje, že jsem se nezeptala na to a tamto. Ach jo, asi to fakt chce seznam a na doktora to pěkně jedno po druhém vybalit.
Teď by mě třeba zajímalo jestli je normální, že mám menses jako by mi už končila, úplně jinou než běžně kdy to mám třetí den většinou nejvíc...(?)
Taky mi je divné, že většinou holky před IVF berou ještě různé léky na sliznici, imunitu a kdoví co všechno a já nic. Přijdu si nějaká ošizená 😉 . Beru jen femibion a piju kontryhel. Holky co jste všechno dělali před IVF aby se zvýšila pravděpodobnost? Jedli jste třeba něco speciálního?

darkwitch
13. únor 2011

@michaelama ja nejedla nic, akorat tesne po OPU zacnes brat utrogestan... ted teda dostanu jeste prednison na imunitu, kdyz mi to nasli, ale myslim, ze je zbytecne ho brat jen pro jistotu, je to dost velky sajrajt...

monnn
13. únor 2011

@michaelama hele já před 1. IVF nebrala vůbec nic,při druhém jen Prednison,tak se nemusíš cítit ošizená 😉 a něco přeci bereš ne? ten Femi.. a kon... to jsou vitamíny nebo co?
jj si příště vemu sebou lístek a už se vidím jak v ordinaci mi říká Dr. a co tam máte dál.. 😀 jak /Vesničko má.../l 😀 a stejně já ted měla nachystanou řeč jak děkuji a jak se budu loučit,že už jsem těhu a Dr. mě zaskočila natolik,že sem jen zadržovala slzy - stejně mi to nepomohlo a ani nevím jestli sem jí řekla nashledanou 😕

michaelama
13. únor 2011

@darkwitch Díky za info. Máš pravdu, ta imunita se asi hledá když jsou k tomu nějaké důvody, že? Mně to nikdo nenabídl tak předpokládám, že k tomu nejsou důvody... Doufám.

monnn
13. únor 2011

@michaelama jj já ten Prednison měla z IMUNA 😉

michaelama
13. únor 2011

@monnn femibion - to je taková vylepšená kyselina listová a kontryhel je bylina, kterou pijou všechny ženské u nás v rodině prostě proto, že je na ženské problémy. Takže vlastně jen vitamínky, žádné léky.
Ten pocit, že už mám vyhráno a ve finále je všechno jinak bohužel znám taky. Moc mě mrzí co tě potkalo, ale ber to prostě jako náhodu, která už se nebude opakovat. Doufám, že už jsi se objednala na 3. pokud do Gennetu. Čekací doby jsou dlouhé 🙂

monnn
13. únor 2011

@michaelama jj taky doufám,že to byla náhoda,jen....sem si myslela,že už to mám vybrané-když jsme si "užívali" u Martínka,ale co ..,na 3.pokus objednaná ještě nejsem,ale trochu sem se iformovala kdyby 😉 takže stejně musím mít 3-6 měsíců pauzu,budu mít doporučenou tu hystologii a hlavně ještě nevím jak budu mít ted MS,protože ji ještě pořád mám - slabou,ale mám a ted ve st jdu ještě na gyn. jestli mám ten hematom už střebaný,

michaelama
13. únor 2011

@monnn To uteče jako voda. Martínka ti závidím. Když už jedno dítě máš hned je to veselejší...

monnn
13. únor 2011

@michaelama jj 😉 hele za chvíli budeš taky těhule uvidíš to vyjde 😉 🙂

michaelama
13. únor 2011

@monnn Čím víc toho o IVF a PGD vím, tím víc tomu řestávám věřit. Já si prostě myslela, že mi vyberou zdravé embryjko a šup budu těhotná 🙂 Jak jsem byla naivní. A nejlepší je, že takhlenaivní jsou kolem mě skoro všichni 🙂

monnn
13. únor 2011

@michaelama já jsem byla úplně nesečtělá - já si myslela,že 1 max 3 návštěvy v CARU a budu těhule 😀 holt sedlák ve městě 😀 😝

michaelama
13. únor 2011

@monnn Já jsem taky pořádná selka 🙂 Ale internet naštěstí snese všechno a tak nám ti sečtělejší snad odpustí... Jo a mimochodem, dneska jsem si hormony píchla jak profík. Měly jste pravdu 🙂
Holky dobrou, zítra mám perný den v práci tak se na to musím vyspinkat.

monnn
13. únor 2011

@michaelama tak to je super a píchala jsi do stehýnka? 😉

jinak všem dobrou noc!! 🙂

cibka
14. únor 2011

krásné pondělní ráno

@michaelama vidíš ja ti říkala že to zmaknes není to těžky 😉

zvalentova
14. únor 2011

@sipkova1 mě úrávě ty velké hodnoty autoimunity dělá endoška, přese všechny prášky se hodnoty nesnížili ani o píď 😠

zvalentova
14. únor 2011

@darkwitch přesně, abych se jí zbavila nebo alespoň snížila její "bydlení" v mém těle, potřebuji být těhotná, jenže díky ní nemám šanci ani přirozeně a na IVF neudržím ani fň.

anlek
14. únor 2011

@zvalentova A nejde nejak ta endometrioza odstranit?

zvalentova
14. únor 2011

@anlek dá, ale rovnou mi řekli že jí mám hodně prorostlou mezi střeva a další orgány, že tohle dělají až po dětech (sichrůjí se, protože by zákrokem mohli něco zaposrat). 😒

michaelama
14. únor 2011

@monnn
@cibka Holky já píchám do bříška. Taky je mi divné, že to píchám do bříška, ale sestra řekla do bříška tak to píchám do bříška. Cibko tobě řekli do stehna? Jinak feldmár už mi odpověděl, že s tím cetrotide mám čekat opravdu až po KO, ale jelikož se to musí píchat po 24 hodinách tak budu píchat menopur ráno a cetrotide odpolodne což je pěkně na hovno páč odpoledne jsem v práci a to tedy nevím jak to tady budu praktikovat 😖
Já se snad přeobjednám nebo co...

cibka
14. únor 2011

@michaelama jo jo me rekli do stehna nebo jakoby nad zadek do svalu ale ten cetrotid jsem píchala taky do břicha to je slabouliná injekce to ani neucítíš me to pak chvíli jen svědělo, no ja pichala fostimon + cetrotide. myslim že to v pohodě píchnes v praci na záchodě ja to taky tak delala ale je fakt ze je to nepříjemny připadaš si jak fetak kterej dela co nema 😀 😀

cibka
14. únor 2011

@zvalentova teda ty to taky nemas vubec jednoduchý ale snad na neco přijdou

zvalentova
14. únor 2011

@cibka uvidíme, dostala jsem doporučení na jednoho MUDra od Apolináře co se na to specializuje a pak jedna holčina tady z MK mi něco poslala...

cibka
14. únor 2011

@zvalentova to je dobře určitě nějaká šance je 😉

vally11
14. únor 2011

Ahoj holky,
zdravím po víkendu. V pátek jsem byla v gennetu na utz a výsledku hormon profilu. Z vysokého prolaktinu, na který jsem se léčila loni je hodnota už zase pod normou. 😒 . Jinak jsem si měla o víkendu píchnout prengyl a příští týden jdu zase na utz co to udělalo. Píchaly jste si to taky některá?

cibka
14. únor 2011

@vally11 ja píchala pregnyl jen před iui nebo ivf jinak ne