Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

cibka
24. srp 2011

@anlek a jakpak se cítiš ty v takových vedrech

anlek
24. srp 2011

@cibka To budu teprv zjistovat. 😀 O pulnoci jsme se vratili z Popradu, kde jsme jeste byli na takove mensi dovce (koupani v aquaparku - doporucuju) a pak vyletu do Tater jako obejit Strbske pleso, Skalnate pleso. 😀 Vhodne pro dite rok a pul stare a tehotnou s pupkem. Ktera je tak trochu bidne pojistena v zahranici. 😀

anlek
24. srp 2011

@anlek Jsme to zapomnela napsat, v radiu hlasili, ze padl v Popradu teplotni rekord - asi 24 stupnu. Tj. horko zacnu zkoumat az dneska.

zvalentova
24. srp 2011

@monivo @darkwitch @cibka děkuji za podporu. Je to masakr, dneska jsem tam zas volala, že mám břicho jako kámen, nejen že nemůžu ležet, ale už ani jíst.
Není to prý standardní, ale mělo by to odeznít, pokud se do zítra věci nepohnou, tak zase na krev a pak asi výlet do Motola.

aknel1976
24. srp 2011

Ahoj holky, jen nakukuju, co je tu nového 🙂
Držím vám všem moc palce v boji o miminko a ať vám to všem co nejdřív vyjde!! My jsem byli v Po na kontrole a máme v bříšku páreček 😵 😵 😵 😵 Máme z toho obrovskou radost! V Po jdem na velký utz ve 21tt, tak snad bude vše vpořádku. Moc bych vám přála, ať si tyhle krásné chvilky užíváte co nejdřív taky 😵 😵

@zvalentova Drž se a kdyby něco, jeď rovnou do nemocnice a neodkládej to! A jak píše @monivo vypadá to hodně nadějně 😉 A neboj holka, pro miminko by jsi to znovu podstoupila, ta touha je větší, ikdyž je to někdy náročný na psychiku, ale stojí to za to! Drž se! A věřím, že embryjku se krásně daří a brzy ho uvidíš na utz 😵
@pentagras a jak je tobě kočko? Všechno vpořádku?
@monivo Mončo, já to moc nepročítám, jen načuhuju, co je tu nového 😀 Jak na tom jste? Kdy si půjdete pro sourozence? 😵

aknel1976
24. srp 2011

@anlek Leni, ty jsi blázen 😀 😀 😀 😀 Já jsem ráda, že dřepím doma na zadku!!!! Jakmile jdu jen na poštu, hned mě tahá břicho a hlavně trpím na bolesti v kříži, takže jsem už teď úplně KO, nevím, co budu dělat ve tvém týdnu 😀 😀 😀 😀 Dokonce jsme v So jeli necelou hoďku autem a nedělá mi to dobře 😝 Hned mě opět bolí podbřišek a záda jako ďas, takže máme i po cestování 😅

zdenkaturkova
24. srp 2011

@zvalentova Ahojky, držím palce, ať Ti je už lépe. A aby už jsi konečně byla mamina, když takhle trpíš.

monivo
24. srp 2011

@aknel1976 zrovna včera jsem to tu psala holkám, že v Gennetu je stop stav nových pacientek, ale mě samozřejmě objednají, ale až na listopad. Tak tam budu v září volat. No a jak to pak bude rychlý vůbec netuším. A nosíš podpůrný těhotenský pás? Já ho taky nosila. Ale naštěstí v zimě. V tomhle vedru to asi nebude příjemný. Ale mělo by to pomoct ulevit zádům, a bude hůř ☹ Už jsem koukala, že čekáte páreček, to je úplně super 😉 Tak honem honem, ještě dokoupit růžový hadříky, že? 😀
@zvalentova a z Gennetu by tě případně poslali do Motola? To je divný, mě tenkrát šoupli na Bulovku. A pamatuji si, že Míla (taky z této diskuze) šla do Apolináře. A mimochodem, obě jsme byly těhotné, i když jsme to v tu chvíli ještě netušily 😉

zvalentova
24. srp 2011

@monivo ani nevíš jak bych si to přála, taková odměna za tvrdou práci 🙂

monivo
24. srp 2011

@zvalentova to věřím. Moc držím palce 😉 Ty máš dvě embrya, že? Vím, co to je mít hyperstimulák. Tenkrát mi dokonce dělali 2x punkci ( z břicha mi odsávali vodu), a nic příjemnýho. Hlavně mě hrozně pálila kůže, jak se mi břicho rychle zvětšilo. Se divím, že nemám strie.

zvalentova
24. srp 2011

@monivo ahá, to já to mám trochu jinak. Břicho tvrdé, nejvíc to tlačí na trojúhelníku mezi žebry... a nemůžu spát na břiše 😀

monivo
24. srp 2011

@zvalentova takže nemáš moc velké břicho? Ono to může ohrozit i plíce, pak se špatně dýchá apod. Není to zase taková sranda, nesmí se to podcenit. Míla tenkrát byla dokonce na JIPce, voda se jí dostala až na plíce.

aknel1976
24. srp 2011

@monivo tak to je nářez, že mají stop stav!!! Asi udělají své i dovolené, ale je to teda mazec! Tak budu v září držet palce, ať tě vezmou co nejdřív 😉
Jdu 5.září k Dr. s křečovkou na lítku a potřebuju napsat punčocháče (na ně se teda taky fakt těším v těhle vedrech 😠 ), protože se mi žíla začala zvětšovat a vylézá mi a v těch vedrech i trošičku pobolívá, no a až si ty punčochy půjdu vyzvednout do té prodejny, tak si tam právě chci koupit i ten podpůrný pás. Prý si mě musí přeměřit nebo co, tak si tam vezmu rovnou oboje. Už aby to bylo!!!! Je fakt, že se na to netěším v tomhle počasí, ale nedá se nic dělat, pro zdraví musím! Právě i Dr. na pondělní kontrole mi ten pás doporučovala, že u dvojčat ho rozhodně využiju.
Jojo máme radost z párečku, že budeme mít od každého něco 😉 😀 ...a hadříků mám mraky univerzálních, tak uvidím, jestli nekoupím aspoň nějakou růžovou soupravičku 😉 Ale mám hodně kamarádek s holčičkama, co mi pořád něco nabízejí, takže asi o růžovou nouze nebude 😀

majcam
24. srp 2011

Dobré odpoledne,tak jsme dopoledne navštívili Gennet a bylo tam úplně prázdno,,neví náhodou někdo, kdy jde Bukvová na mateřskou..?!
@zvalentova Vydržaj a drrrrrržžžž!!!!

zvalentova
24. srp 2011

@majcam držím se zuby nehty 😀
Mám dojem, že tam dlouho nebude. Mě říkala do konce srpna +- pár dní.

majcam
24. srp 2011

@zvalentova uf,myslela jsem si to,no nic zítra tam zavolám a objednám se na stimulku,jsem zvědavá ke komu mě šoupnou.... 😠 ,
Jo a z Gennetu jsme šli s manžou na chlebíčky a pak tam přišli dva páry,které jsme viděli v Gennetu, se to pěkně rozkřiklo(holky z diskuze ví 😉 ).,no nic jsem se vykecala.... 😎

zvalentova
24. srp 2011

@majcam teď jsem lehce zmatená... jaké chlebíčky... taky chci 😀

majcam
24. srp 2011

@zvalentova na Letné,psaly jsme si tady o nich s Monn,Inzou a Betox 😉

monnn
24. srp 2011

@majcam jj byly výbornické,byla jsem na nich s Lenčou 😉

majcam
24. srp 2011

@monnn 😝 😝 😝

monnn
24. srp 2011

@zvalentova holka drž se,to bude těhotenství 😵

monnn
24. srp 2011

@majcam 😅

darkwitch
24. srp 2011

hej já pořád nevím kde tam ty chlebíčky jsou...

miluse
24. srp 2011

@monivo
@zvalentova
ahoj holky, nějaký 6. smysl mě sem zavedl a koukám, že se tu o mne mluví 😀

jo já tenkrát měla hnusnej hyperstimulák, jak už psala Monovi, voda se mi vrazila na plíce a museli mi ji odsávat, byla jsem jak vodárny 🙂, dokonce mi hrozilo i přerušení těhu, pokud by se to nezlepšilo, neb paradoxně těhu můj stav zhoršovalo. A já skončila u Apolináře, páč jsem chtěla být blíž domovu a naivně jsem si myslela, že to tu zvládnou a ono prd, jakmile zjistili, že mám vodu na plicích tak mě převezli do Prahy, taky mě Brandejská chtěla poslat na Bulovku. Celkem jsem byla v nemocnici měsíc a měla jsem OHSS 4. stupně, což je ten nejhorší. ☹

Zvalentova, jestli tě bolí na prsou a hůř se ti dýchá, tak bych moc neotálela, mě to začalo cca 5 dní po ET a do nemocnice jsem nastoupila až za dalších 5 dní, nejdřív to chtěli rozehnat fraxiparinem, ale moc to nepomáhalo. Budu ti držet pěsti, aby se to moc nerozjelo.

a i ostatním snažilkám geněťačkám držíme s klukama palečky, aby se co nejdřív zadařilo, nám to vyšlo na první pokus, sice s problémy, ale vyšlo... tak nezoufejte a věřte 😎

cibka
24. srp 2011

@aknel1976 tak dvojčátka ju moc gratuluju 😀

cibka
25. srp 2011

krásné ráno všem

zvalentova
25. srp 2011

@cibka krásné ráno i tobě 🙂

zvalentova
25. srp 2011

@miluse ahojky, nevím jakého stupně OHSS mám, doufám, že to bude tak 2-3 víc snad ne. Fraxiparin už píchám, ale zlepšení zatím nepozoruji. Zítra si skočím na krev, jestli se tam něco nezměnilo a uvidíme.

Otázka pro ostatní: za jak dlouho jsme pocítily zlepšení? Břicho splasklo nebo jak?

cibka
25. srp 2011

@zvalentova bohužel s tím ti neporadím já ho neměla

miluse
25. srp 2011

@zvalentova
já si furt nepřišla, že mi něco je, ale je fakt, že mi bylo jednou líp a jednou hůř, mě se udělalo líp, až když začali odsávat tu vodu, ale je fakt, že já když něco mám, tak to stojí za to.... 😒 napoprvé ze mě nechali odtéct samovolně asi 4 litry, seděla jsem tam snad 3 hodiny, než to vyteklo a jak se pak pomalu ta plíce začala uvolňovat, tak to byl docela masakr, hnusnější pocit jsem snad nezažila 😒 , ale nakonec všechno dobře dopadlo, kluci sice na svět trochu pospíchali, ale jsou v pohodě a teďky by jim nikdo nehádal, že přišly na svět o 2 měsíce dřív.

Tak uvidíš co ta krev, jestli bude zlepšení nebo ne. U mě se to právě začalo projevovat tím, že se mi špatně dýchalo a nemohla jsem pořádně ležet, jen v polosedě a každá i byť trošku větší námaha mi dávala zabrat... když to přeženu, tak dojít si na záchod byl taky pro mě nadlidský úkon ☹