Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

myky
12. zář 2009

pet.s moc děkuju. Jsem ráda, protože teď momentálně potřebuju hodně podpory a hlavně pocit, že se můžu zeptat i na úplnou blbost a dostanu co nejlepší odpověď srozumitelnou i nám nelékařským smrtelníkům. Fakt děkuju.

pet.s
12. zář 2009

myky jo to znám. přesně to bych potřebovala o toho gyndaře, no bohužel 😒

lita
13. zář 2009

Ahoj holky, koukam, ze tady se to hemzi 🙂

Pet.s i Anlek - vam jsem tu na strance 205 nechaval kontakt na meho gynekologa, ktereho si moc vazim a vsem doporucuji. Treba by vam pomohl. Jen pro Pet.s to muze byt trochu z ruky, ale je to hned u vystupu z metra nam. Miru.

Take kdyz budete mit nekdy nejaky dotaz, se kterym hned nemuzete za doktorem nebo se vam neco nezda, muzete zaslat dotaz ze stranek CAR Gest a poslou vam do par dnu odpoved na vas mail. Vubec nemusite byt jejich pacientka, nekolikrat jsem se uz takhle ptala a opravdu odpovedeli. Viz
http://www.gest.cz/cz/odpoved.php?do=1&
nebo
http://www.gest.cz/cz/odpoved.php?

Jinak v utery jsem se dozvedela vysledky hcg a to jsem byla v 5tt+t podle vypoctarky Anlek 🙂 a namerili mi 29.304. Takze to na ty dvojcatka vypada. Pristi tyden si jeste dojdu jednou a v pondeli 21.9. jdu k Dr. Brandejske na dalsi UTZ, tak doufam, ze vsechno bude v poradku.

A jak jste se holky dozvedely o tom, ze mate trombofilii? Dela se na to nejaky test? Nebo se to pozna proste z predoperacniho vysetreni krve?

Drzim palecky vsem stimulovanym holkam i holkam pred stimulaci, at se folici pekne snazi a nadeli vam pekna vajicka, ktere se pak spermijkam budou nesmirne libit 🙂

milena26
13. zář 2009

Ahojky lito,nám to zjistili z testů co jsme byli na genetice,z testů běžných co se dělají na předoperační ,tak se trombofílie nepozná.... což je škoda.... nebo když má někdo v rodině trombúozu,tak pak doporučují preventivně vyšetřit nejbližší z rodiny vyšetřit. Jinak máš oprqavdu dost vysoké HCG tak to opravdu vypadá na dvojky 🙂 tak moc držím palečky a at prckové /cek) krásně roste 😵 😵

lita
13. zář 2009

Monivo - k tomu mocaku, co treba vyzkouset par alternativ pred antibiotiky a drastickym cevkovanim. Urologicky caj je v tehotenstvi vylouceny, vetsina bylinek se nesmi. Ale rozhodne zabiraji brusinky, kup si brusinkovy dzus a prolejvej se jim, navic to jsou cenne vitaminy. Pak jsem take cetla, ze nejaka kanadska firma Swiss vyrabi mega brusinky tobolky, ktere mohou tehotne i kojici a tehulkam pomohly hned po par dnech! 🙂

Anlek - mas jeste ten prujem nebo je uz vse v poradku? Na ten prujem pomaha hoooodne rozvarena ryze s kurecimi prsicky a mrkvi uvarenymi na padrt. Nejlepsi je si koupit ryzi v saccich od Vitany. Nejdriv zacit ve vode varit prsicka z nekolika celymi mrkvemi a po pul hodce k tomu prihodit tu ryzi v saccich a jeste to dalsi pul hodku varit, ryze hezky nasakne dietnim vyvarem, je to sice trochu kase, ale celkem to stavi. Hlavne omez prijem cukru, a to i v ovoci - takze i hrusky - ty bych ja radila do katergorie projimavych 🙂 Ackoli je clovek dehydratovan, nepit vodu po hltech, ale spise pomalu po douscich. Zkusit take muzes hodne silny cerny caj, to je opravdovy stavec 😀
Ja mam tedy opacne problemy, zacpa jak tram, asi je to tim, ze se snazim si nepripoustet zadny stres, ten na me pred tim dost fungoval.

Milo - gratuluju ke krasnemu vysledku screening testu! To musis mit velkou radost a o to prijemneji se jiste nakupovalo 🙂 A je uzasne, ze mrnousci jsou skoro stejne velci!

Mysko: ja tam vystridala vsechny doktory a vsichni jsou v pohode. Jen dr. Vykysala na nas pri prvnim pohovoru pusobila trochu jak divna mura, asi ji trochu vyvedlo z miry, ze je manzel cizinec a nas k ni objednali, protoze pry mela mluvit anglicky a moc ji to neslo. Ale s AJ jsou tam na stiru tedy vsichni, nechapu, jak muzou obstaravat pary, ktere mluvi pouze AJ, mozna ze jsou lepsi v nemcine. Pritom maji stranky i v AJ a to muze byt dost matouci. Ale na dalsi navsteve dr. Vykysale jsem byla sama a uz byla mnohem milejsi. Dr. Danek mi prijde take v pohode a libi se mi, ze je docela peclivy. Dr. Brandejska je take moc mila a vrela a vyzna se. Dr. Langerova byla take moc mila a navic mi doporucila zobat Pregnium. Jeden den Pregnium a jeden den kyselinu listovou 10 mg na predpis od dr. Danka.

lita
13. zář 2009

Mileno, trombozu u nas snad nikdo nemel, ale muj deda kdysi odesel na vecnost kvuli infarktu, docela mlady, cca kolem 50ti let. Mama i ja mame vysoky cholesterol, je to nejak provazane?
A jak se to bude u vas resit, budes si proste pichat injekce navic? Nestaci brat Anopyrin na redeni krve nebo nejake prasky, ty injekce navic jsou dalsi bodlinky a pak aby clovek hledal dalsi pristavaci prostor 🙂 Kazdopadne drzim palecky k brzske stimulaci, at se folici vytahnou a nadeli krasna vajicka 🙂 Prijde mi, ze v Gennetu jsi v dobrych rukou a dostane se ti dobre pece. Koukala jsem, ze 18.9. se to se vsechno spusti ...
Dekuju za pranicko 🙂

lita
13. zář 2009

Janicka.Slunicko - hodne stesti v pondeli, at vam tam daji 2 krasna embryjka, je jim u tebe dobre, chytnou se a hezky se vyvijeji 🙂

Kdyz mluvim o krasnych embyich, asi vam vsech embyolog rekl, ze mate tolik a tolik krasnych embryii. Tak jsem se pri ET embryologa pres okenko zeptala, co to vlastne znamena "krasne embryo" a rekl mi, ze je znamkuji na stupnici od 1 do myslim 5 jako ve skole a ze mi vlozi jedno embryo 1 a jedno embryo 2. Dalsi dve embryjka slo do mrazacku 🙂

Hypo - Amalka je krasna holcicka uz ted, fotka se nakonec pekne vydarila!

nannynka
13. zář 2009

Lito: Jak ses ptala na tu trombofilii...Me pri predoperacnim pred OPU zjistili zvysenou hladinu fibrinogenu. Rekli, ze OPU udelaji, ale ze pokud budu tehotna mela bych se nechat dovysetrit v trombocentru. Mam uz 2 tydny po ET, takze me zitra ceka curani na papirek. Pokud budou dve carky, tak se dle doporuceni devcat do trombocentra nacpu treba oknem! Uz jsem totiz loni potratila...Genetiku ani nic jineho po potratu nedelali. Drz se.

lita
13. zář 2009

Nannynko - tak to ti budu prat hodne stesti, at tam na tebe zitra vykouknou 2 carky a potom je vsechno v poradku, jak miminko(a), tak i ty! Jsi tedy otrla, kdyz jsi vydrzela netestovat 2 tydny, tady spise vyjimka 😀
Ja jsem totiz minuly rok spontanne otehotnela, ac nam bylo receno, ze je to nemozne, ale hned nato jsem potratila, vicemene 2-3 tydny po oplodneni. Potrat to byl tedy hodne ranny, ale genetiku ani jina vysetreni mi nedelali, tak se proto tady radsi ptam.
Predpokladam, ze v Gennetu jsi minuly rok nebyla - podarilo se ti otehotnet normalne nebo v CARu?

janicka.slunicko
13. zář 2009

nannynka.tak držim palečky at tam jsou dvě čarky. to preji ze srdička. Jak vas holky čtu , tak vas lituji ja jsem snad uplně zdrava, žadné nemoci jsem neprodělala a nikdy jsem nebrala zadné antibiotika a ani neměla marodní. tak ted mam marodní napsanou a sestřiřka mi říkala že si mam patnáctý den dostavit kvuli neschopence,ale nevím proč. To stačí tam jenom dole na recepci a nebo se musí i nahoru k sestře,.

lita
13. zář 2009

Vetsina holek tady neschopenky ma, ale nevim, od jakeho dne. Kazdopadne do OPU bych 1-2 dny odpocivala a dalsi dny to moc neprehanela, trochu te vajecniky stejne budou pichat. Mne po OPU spatne vubec nebylo. A po ET bych byla taky par dnu opatrna, at se ti tam embryjka hezky uhnizdi 🙂
Ja neschopenku vubec nemam, ale jsem OSVC a diktuju si vytizeni dle sebe, pracuju cca 2-3 hodiny denne. Takze se na to dr. Brandejske za tyden zeptam, zda to takto muzu provozovat.

lita
13. zář 2009

chtela jsem napsat "po" OPU 🙂

janicka.slunicko
13. zář 2009

ja jsem si nechala po opu napsat neschopenku, nebot dělam čtrnácky a to je zahul...napsali mi vychazky od 10 do 12 a odpoledne od14 do 17 hod. tak to je dobré..

lita
13. zář 2009

Ctrnactky jsou fakt zahul, to je dobre, ze mas neschopenku, je treba trochu zpomalit a nedelat nic narocneho. Holky tady brebentily o moznosti neomezenych vychazek, ze je pry nekdo pise. Treba by ti to mohli upravit.

myky
13. zář 2009

pet.s já mám gynekologa o kterém si myslím, že je odborník a vždy se ke mě choval supr a UZ dělal při každém vyšetření. Ikdyby to mělo být 3x za měsíc. No a když jsem přišla, že jsem těhotná, tak jedinej člověk, kvůli kterému jsem v těhu měla depky byl on. UZ mi udělal jen 3x za těhu a další neudělal ani na prosbu. Vždycky plácnul nějakou nehoráznost a soudil mě, aniž by věděl. Jako například já byla naprosto v pohodě, šťastná a spokojená a on mi vpálil, ať se pořád nestresuju a těhu si užívám. A to jen pro to, že jsem se zeptala, jestli je vše vpořádku, když u ultrazvuku nic neříkal. No normální debil. A těď je zase v pohodě. Tak nevim, co si o tom mám myslet?!

janicka.slunicko
13. zář 2009

ja se pak zeptám, ale zatím mi to neva, docela jsem rada ze jí mam, to bylo každej mesíc šilenejch hodin, tak tedka si to doma užiju,.. 🙂

lita
13. zář 2009

Ja vim, je to takovy zaslouzeny odfrk, tak si ho uzij a hlavne zadne stresiky! Navic pocasi uz asi nebude moc lakat ven, takze ty neomezene vychazky moc neva, kdo by se pak hnal do deste fackovan vetrem 🙂

lita
13. zář 2009

Myky - je potreba mit doktora, ktery s tebou komunikuje a odpovida na otazky. Jak jsem psala, ja jsem se svym gynekologem spokojena a muzu ho doporucit. Dokonce mi i po laserove ambulantni operaci u nej ukazoval i ten malinky kousek delozni hrdla, ktery mi vzali. Pak mi treba dal i prilozene info letaky k injekcim, ktere mi pichnul, protoze si je v AJ muzu precist. Jiny doktor by se treba ani neobtezoval. Ale to vse mimo tehotenstvi, takze snad zustane porad peclivym. Navic je to i porodnik, takze te rovnou i odrodi. Ty uz ale porod mas za sebou 🙂

myky
13. zář 2009

Lita tak to máš super a věřím, že tě i jednou tvůj Dr bude rodit. To budeš mít super, protože si dá záležet 😉 . Mě zřídili tak, že další dítě už budu muset asi rodit císařem. Můžu se tě zeptet kolik u něj platíš a kde má ordinaci? Promiň jestli jsi to tu už psala 😅 .

lita
13. zář 2009

O par neumetelech jsem take slysela, malem mi zabili kamaradku v Krci, nechali ji v bolestech nekolik dni a pak jeji rodine rekli, pokud se jim to nelibi, tak at si ji odvezou jinam. Uf, uf.
To je mi lito, ze te takhle zridili, kde jsi rodila? Nech se vysetrit, treba to pujde i normalne a daji te zase dohromady, hlavni je, ze mas krasneho Mikulaska 🙂
Na str. 205 jsem popsala, ze mi de facto muj gynekolog zachranil vnitrek svou lecbou a nesel na to hned radikalne. Tady je ten kontakt a info:

Dr. Kratochvil, KCK Salve, tel. 2242 51052, Americka ulice, hned u nam. Miru, Vinohrady
Rocni poplatek 1.000 Kc, vsechny ostatni veci zadarmo az na UZ, tam myslim uctuje 300 Kc (pokud se to nezmenilo). Jinak ten rocni poplatek plati ode dne, kdy ho zaplatis a ne od 1. ledna 🙂
Je porodnikem u Apolinare, v ordinaci v Americke je kazde utery a patek od cca 1 odpo do 7 vecer. Dava na sebe mobil, takze kdyz je ti nejhur, muzes pripadne volat i o pulnoci. U sebe v ordinaci dela i nektere zakroky laserem (ty se ale plati - je to nadstandard, jinak te objedna k Apolinari, a to je vetsinou pod narkozu). Miva dost natresk, tak je nekdy delsi cekacka, ale vzdy kdyz jsem mela nejakou urgenci, tak me objednali hned.

myky
13. zář 2009

Lita děkujeme. Mikulášek je moje zlatíčko. Ho tak moc miluju 😀. A díky, uložím si info. Jen ty penízky za UZ jsou dost. Ale co. Hlavně, že ho udělá, že 🙂 ? Taky dobrý gynekolg je k nezaplacení. Těch je hrozně málo ☹ .

milena26
13. zář 2009

lito nevím jestli infarkt a vysoký cholesterol s tím by mel neco spolecneho,ja jsem laik tak jako ty 🙂 ale vím,že jsem tam vypisovala i nemoce rodicu,tech vaznych a tata bere leky na redeni krve a je po velke operaci srdce a mamaca je v ramci moznosti OK vysoky tlak nema ,ale to tromba je nedostanu,prej uz to nema cenu,ale ja myslim ze jo... ale je to jejich rozhodnuti ,tak co nadelam...

milena26
13. zář 2009

lita ještě děkuji za přáníčko já myslím,že jsem v gennetu v dobrých rukou jinak bych tam nechodila 🙂 noo 18.9. bude kontrolni UTZ pred stimulkou a bude takovej malej start a az dorazi mrcha tak to bude uz beh na delsi trasu 🙂

pet.s
13. zář 2009

Ahojky holčičky, tak mám za sebou opravdu hnusný šok. Včera mě od rána pobolívalo břicho. Odpoldne asi 2x křeč do podbřišku. Šla jsem to rozchodit s puberťákama do krámu. Nebyli jsme tam dlouho a cestou z Prahy opět šíléné 2 křeče. V MB jsem zjistila, že mírně špiním. Lítli jsme domů pro mužíčka a vyložit děti a mazali do porodnice. průjezd městem jsem udělala v rekordním čase.
Na pohotovosti mě vyšetřili ukázali mimíska. Živýho a zdravýho. Proč krvácím mi nedokázal pan dr říct. 3x se ptal jestli jsme neměli sex. Tak to opravdu neměli už od ET. Ale neskutečně se divil nad postupem gynekologa. Jakto, že nemám neschopenku, jak to, že nejsem v rozikové poradně(on ji má na starosti a řekl, že mě stejně hned požene k apolináři do rizikovky), jak to, že nemám průkazku a žádná prenatální vyšetření. A že datum, na kdy mě objednal gynekolog je dlouho, at tam mažu zítra. Břicho mě pobolívá furt, ale už ne ty staršný křeče. Špiním pořád,ale jen malinko.
Tak nevím,co to může být. Snažím se ležet s podloženým zadkem. Ale notně mě to a celou rodinu vyděsilo. Synek to obrečel. No já se málem sesypala před tou pohotovostí. Prostě zážitek 😒

janicka.slunicko
14. zář 2009

ahoj pet. jak ti je ,uz je ti lépe.zažitek to byl hroznej, stoho mam husí kuži. hlavne aby prcek byl zdravej, ale je to divné.. 🙂

nannynka
14. zář 2009

Litto díky moc za přání a nejen Tobě - vykoukly 😉 Do Gennetu jsem chodila už vloni, první mimi bylo z IUI a ve 14.tt přestalo bouchat srdíčko.
Jak se někdo ptal, tak jsem byla 2 týdny na neschopence - 2 dny před OPU a pak týden po ET. Teď jezdím do práce na jeden den v týdnu a zbytek pracuji z domova - dojíždím dennně hodinu do práce a další z práce. Jsem analytik, takže mi stačí přepojený telefon z práce a internet, počítač mám. Ale pokud to bude nutné a doktoři to doporučí, tak zůstanu doma jak jen to bude třeba.
Teď ještě pořešit to Trombocentrum...Můžete mi někdo poradit kde to na tom Karláku najdu ? Ono je to tam hoooodně veliký 😉

maendy
14. zář 2009

ahoj.Nanny můžu se zeptat dúvod se to po IUI stalo,já byla taky po IUI a v 9 tt nám přestalo být srdíčko.
☹ Je to minulý týden,nemůžu se vzpamatovat.Tolik to bolí.Jak jste postupovali pak.
My otěhotněli po 3 letech až v CAR.

anlek
14. zář 2009

Janicko.slunicko, to mas krasnou uspesnost s oplodnenim vajicek. Tesim se dneska na dalsi krasne zpravicky. S tou neschopenkou je to tak, ze 4.-14.den ti plati neschopenku zamestnavatel, od 15. dne socialka. A ty potrebujes jeden papir pro zamestnavatele na tech prvnich 14 dnu a pak dalsi papir, ktery zamestnavetel preda socialce. Proto se musi 15. den k dr. pro neschopenku, ja sla az 17. a rikali mi, ze to jde vystavit 3 dny zpetne. Takze kdybys mela kontrolu 15.-18. den tak v pohode v ramci kontroli ti daji dalsi papir a nebudes tam muset extra (jinak jsem take na neschopence poprve v zivote, ale co si nezjistis to nevis).

Hypo, krasna holcicka. Mozna, ze jsi platila min, kdyz jsi mela jen jednu fotku. Az se tu objevi Kacka, tak pokud se nepletu, ta platila tu tisicovku.

Lita, gtratuluju k obrovskemu hcg, to fakt asi ukazuje na dvojcatka. Ty trombolifni mutace se zjisti z vysetreni krve, bud posila genetik, nebo dr z CARu (nevim, jestli muze obyc. gynekolog) nebo ti to udelaji na hematologii. Ja je take nemam vysetrene, ale ja si myslim, ze je nemam. V rodine nic takoveho nemame, ja jsem zatim zadne problemy nemela. Take nemusim mit hned vse, ne?
Ja ted dr. menit nechci. Uz mam rozjetou hromadu vysetreni, jsem ruzne naobjednavana a vysledky chodi k dr. Takze ted ji menit by bylo komplikovane. Ona vlastne krom toho, ze je MOC pecliva, spatna neni. Ale po porodu to bude na poradu dne, druhe tehu si chci uzit jinak. Prujem uz nemam, mela jsem jen dva dny (hrusky jsem si dala, kdyz jsem si myslela, ze jsem ok). Ale ja jsem ho nemela nijak drasticky.

Nannynko, gratuluju. Teda v Gennetu jsou opravdu sikovni. To je super. Zavolej si do toho trombocentra, ze jsi tehu, mas za sebou jeden zamlkly potrat a pri predoperacnich se jim neco na tobe nelibilo.

Pet.s to jsou nervy. Nekde jsem cetla, ze spineni (slabe krvaceni) neni normalni, ale po IVF je to bezne. Vetsinou to nic neznamena. Cipek je prekrveny a z neho to snadno muze tect, ... Drzim palecky, at te mrnous uz nestresuje. A ty toho gyndr. asi budes muset resit hned. Co se vecpat do te rizikove poradny bud u vas do nemocnice nebo v Praze (ikdyz to dojizdeni by byla otrava) a chodit tam?

Maendy, to je mi lito, co vas potkalo. On ti asi duvod tezko nekdo rekne. Maximalne muzes poprosit, aby te poslali na vysetreni. Co muzes zadat je trombofiloni mutace, imunologie, genetika, ruzne virove nemoci jako toxoplasmaoza, CMV a podobne. Zkus se o tom pobavit v Gennetu se svoji dr., co by ti doporucila. I tak na tobe nemusi nic najit a byla to jen blba nahoda.

anlek
14. zář 2009

A mam jeste dotaz. Kdyz nas tu byla rada, co jsme stimulovaly skoro ve stejny cas, tak jsem udelala tabulku, abychom vedely, kdy kterou co ceka ... Ted uz precejen se tomu snazi trochu vzdaluju (zitra koncim prvni trimestr) a uz to tu nectu tak pocitve ... Nechtel by nekdo jiny delat tabulku, ktera by byla akutalni? Ne vic jak mesic stara.

monivo
14. zář 2009

Janicko.slunicko: Pokud máte již vajíčka oplodněna, tak ICSI již proběhlo 🙂 Je to jen metoda, kterou se vajíčko oplodní jednou spermií. Dělá se to v případě, kdy je špatný spermiogram a nedá se použít standardní IVF. Je to o tom, že embrylog s tím má práci. Akorát se za to připlácí 7tis Kč, tak s tím počítej. ET pak probíhá už normálně. Taky jsme měli ICSI a pak ještě prodlouženou kultivaci.

Močák je asi OK, už je to dobrý, už mě to nepíchá. Moje gyn mi doporučila brusinky v jakékoliv podobě, takže mám sušené, džus i kompot.

Co se týká trombomutací, já leidenskou nemám a taky si od počátku stimulace píchám, takže není pravda, že leidenská=injekce, ostatní mutace bez injekcí.