Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

mandre
16. zář 2009

Ahoj holky,
nestíhám Vás, co tady přibyly nové snažilky...jinak u mě katastrofa, po tom Prednisonu mě pořád pýchalo, až se mi o víkendu udělalo tak zle, že jsme museli v neděli v 5 ráno na chirurgii, kde mi pýchli injekci proti bolestem a Dr. mi řekl, že mám z toho asi vřed a dal mi léky na uklidnění žaludku...včera jsem byla na gastru na endoskopii, která ale naštěstí dopadla bez nálezu...tak nevim, co to mám ☹ ☹ Jdu ještě na krev a na UZ břicha.
Holky, teda to bylo moje nejhorší vyšetření v životě....hysteroskopie před 3 týdny byla čajíček...jsem se málem udávila, fuuuuj.
Nebylo mi nic a je mi víc 😒 Samý hadice s kamerama chjooo.
😝 Tak na to IVF nemám ani pomyšlení, v pátek hodím řeč s Brandejskou...co bude. Mám brát měsíc "inhibitor protonové pumpy", nebo jak se to píše, na uklidnění.

lenkakubickova
16. zář 2009

Ahoj holky 🙂

Koukám,že je tu spousta nových snažilek...ani vás všechny nestíhám dočíst,ještě jsem moc nechodím 😔 Dnes jsem si šla pro ukončení neschopenky a měli už výsledky z trombomutací a ty jsou vpořádku 😵 ...včera jsme byli na odběru v Immunii a výsledky budou až 22.10. tak ještě počkáme a uvidíme co bude dál. Zítra už jdu do práce,tak jsem na to zvědavá,snad se nebude nikdo na nic vyptávat... ☹

Mandre: koukám,že to fakt nemáš jednoduchý, to mě mrzí ☹ ...držím moc palce,ať je vše v Pá pořádku!!! 🙂

Zdeni: nebooooj,pokud by něco nebylo v pořádku,určitě by to Dr. poznala,ale jen je zvláštní, proč tě ani neprohlídla...ti Dr. jsou fakt někdy nemožní, zlatý Gennet! Jinak tedy gratuluji k průkazce!!! 😵 Však ono těch dní uteče a uvidíš,že jsou oba prckové v pořádku 🙂

hypo
16. zář 2009

jestli jste nebo nejste manzele jim je fuk, hlavne ted pri prvnim vysetreni a konzulatci 🙂
na spermio se objedna manza na urcitou hodinu oni vysledky maji tusim do dvou hodin takze klidne muze jit ted den ale pro klid duse bych la treba o den driv a nicmene nezapomen na 3-5 denni abstinenci sexu 🙂 my na prvni konzultacku sli s 5-ti denni abstinenci a nakonec to dopadlo tak ze jsme spermio naplnili doma do kelimku a manza to tam musel do hodiny dovest 🙂
recepce je v prizemi a kdyz se bude objednavat tak se muze sestricky na vse vyptat....... urcite musi jit pres recepci zmacknou poradove cislo (ted budete na panelu porad mackat tlacitko IVF) vyjede papirek a pockate na sve cislo, reknete co chcete a oni vas poslou do druheho patra 🙂

monivo
16. zář 2009

petap, my byli tenkrát objednaní na 14hod, tak jsem sestře řekla, jestli můžu manžu objednat na spermio, tzn. na 12hod. A výsledky v 14 již byli. Šli jsme tam společně v poledne, manžel si to odbyl. Pak jsem šli na oběd a přišli v 14hod. Nejdříve jsme byli dole na recepci, oni s náma vypsali kartu a s tou nás poslali nahoru. Tam jsme řekli, že manže jde na spermio a oni ho tam dovedli. Pak jsme šli pryč a přišli v 14hod.

pet.s
16. zář 2009

Ahojky holky, tak mám nového gynekologa. Výborného, výborného, výborného. Jsem o 100% klidnější. Mám fotečku Juniora v albu. Jsme v pořádku. Musím se objednat do rizikové poradny. Mám průkazku. Dr mi dodal odvahu a optimismus.
Hypo je fakt, že jsme z Gennetu pěkně rozcapené 😀 a zhýčkané. 😀

lenkakubickova
16. zář 2009

Péto: ahoj 🙂 No tak to jsou skvělé zprávičky!!!! 😵 A Junior??? Že by chlapák??? 😉 🙂 Víte co čekáte,nebo je ještě brzy?

Mončo: a jak je tobě,co mimi,nezlobí? Taky ještě nevíte, co čekáte? 🙂

lenkakubickova
16. zář 2009

Mončo a Péťo: nááááádherné fotečky vašich mrňousků 😵 😵

petap1
17. zář 2009

Děkuju za info...promluvím s manžou a zkusím se s ním domluvit, že by šel z práce ještě o dvě hoďky dřív. A šla bych tam tedy sním 🙂
A i když nejdeme na IVF, tak mám i přes to mačkat pro číslo IVF ?

mandre: já na tom byla taky a opravdu je to o udávení...hlavně že to máš za sebou a výsledky jsou dobré 🙂

Dnes si jedeme udělat prodloužený víkend..budeme lenošit a odpočívat, tak se třeba tělo umoudří a dorazí MS...je do utopie, ale naděje umírá poslední, že 🙂 🙂

janicka.slunicko
17. zář 2009

Ahoj petap: ju i když nejdete na IVF tak mačkat pořad to IVF. A kam pak jedete odpočivat, je to super někam vypadnout. Ja bych take nejradši někam jela. Jsem doma sama manžel jezdí pryč, tak se docela nudím.

janicka.slunicko
17. zář 2009

lenka: tak jak v praci snad to bylo v pohodě, ja kdyby šla do prace tak to bylo by od každeho otazek ,tam je to strašná drbarna. 😠 jsem to musela řict šefovy, nechtěl mi davat volno.když jsem stimulovala a jezdila na ultrazvuk a to se hnedka rozneslo všude.

anlek
17. zář 2009

Mandre, to je mi lito, ze mas takove trable. Ja jsem si zpusobila stresem, jak neslo miminko paleni zahy (nejdriv prekyseleny zaludek ze stresu, pak to nevydrzela ta zaklopka mezi zaludkem a jicnem), takze jsem take absolvovala kamerku do zaludku. S tim, ze teda neco nasli. Protoze jsem celou dobu rikala, ze leky jen ktere nevadi otehotneni (jeden, co mi nabizeli zvysuje prolaktin a ten jsem odmitla, ze jen v nouzi nejvyssi) a stacil mesic, co jsem jedla neco, co dela, ze se dela min zaludecnich stav. Mezitim jsem se dost uklidnila a zaha zlobi o dost min nez driv. Treba to u tebe bude mit stejny prubeh nebo jeste lepsi. drzim palecky.

Leni, super, ze aspon ty trombo mutace nemas. Uvidis dal.

Pet.s super, ze jsi sehnala doktora, kteremu veris.

Petap, jj mackej IVF - tim je mysleno CAR. Pak tam jsou dalsi tlacitka, pro genetiku a pro laborator. Me to prislo take nejdriv dost divne (a hlavne stresujici) mackat IVF, kdyz jsem porad doufala, ze to pujde bez nej. 😀

Jinak hlasim, ze tchyne uz vi, ze bude babickou. A mile prekvapila. Tvarila se nadsene.

pet.s
17. zář 2009

Leni nevíme, co čekáme. Ale tatínek si to domlouvsi v gennetu s embryologem, že jedině kluka,fotbalistu(nechápu proč, takového jednoho už máme) 😀 On má z prvního manželství 3 dcery a 1 syna, tak asi vyrovnává skore 😀 A moje voražená neteř(koza jedna velká)pravila,že je Junior celý tatínek, taky nemá vlasy 😀 😀 😀
Já bych raději holčičku,ale je mi to vcelku úplně jedno. Já už si jednu dcerunku piplala, capila,parádila, a panenky kupovala, s klukem hrála fotbal a na vojáky,vybírala lega a auta, tak ted mi je jedno, co to bude. 😀 😀 😀 Hlavně,aby to bylo zdravé a hodné.

barrca
17. zář 2009

Pet, tak to je supr zpráva 😀
Anlek, tak už zase mluvíš s tchýní 😉
Jinak vás holky bohužel nestíhám dočíst ... Leni, my už jsme si to řekli, takže jen dál držím palce ...

A co u mne nového. Já byla dnes na kontrolním utz a úrodička tedy nic moc - dohromady 8 folíků (jeden vaječník je lenoch) a na další kontrolní utz jdu v sobotu. Opu bude asi v úterý (ale také může být v pondělí, či ve středu) - tak teď na vajucha psychicky působím, ať pěkně rostou a nezlobí, když už je jich tak maličko ... no trošku jsem z toho rozladěná, ale snažím se nakopnout, není to snad tak málo folíků 😕

janicka.slunicko
17. zář 2009

barrca. mi jsme měli folikulů 5 a počet ziskaních oocytů 4. tak to jsme jich také měli malo. take se jim nechtělo rust. transferovaných embrii 2 a ty zbyle ani nebyli zamraženy ,tak ted čekam jestli se ty dvě zakousli, to se dozvím za čtrnáct dní. 🙂

barrca
17. zář 2009

Já vím Jani, že to není tragédie a snažím se to brát pozitivně, jenže náš už je to druhý ivf a úrodička je skoro ještě menší než při prvním, tak mě to trochu přepadlo (doufala jsem příp. v nějaké mrazáčky, ale takto to nevypadá) ... ale mě to brzy přejde a zas budu pozitivní 😎 . Díky moc za podporu a odpočívej ať se mimíska pěkně zabydlují 😉

monivo
17. zář 2009

pet.s: pěkná fotečka. Hlavně, že už jsi spokojená s dr. To je taky důležité, abys měla dobrý pocit z péče. Inspirovala jsi mě s tím bramborákem, tak jsem si jich pár včera udělala, bylo mi akorát maličko těžko (asi z toho jak je to mastnější), ale jinak mňam mňam 🙂

Leni: zatím je na pohlaví brzy. Ale jsem v pohodě. Sice jsem stále na neschopence, ale už uvažuji o návratu do práce. Ale každý mě od toho zrazuje, dokonce i můj vedoucí 🙂 Ale ta almužna ze sociálky.... Příští týden mám poradnu, tak uvidím, co doktorka. Pak jsem taky min. týden byla v Imunii a tam mi primářka říkala, že je dobře, že jsem na neschopence, že ať si dám bacha na mexickou chřipku a chřipkovou epidemii, že kdyby to přišlo, ať jsem doma. A že by se dokonce přikláněla k očkování proti chřipce. Tak nevím, nabízejí nám to v práci, už jsem byla očkována 4x, ale v těhu nevim. Musím se poradit se svojí gyn.

Radko: nesmutni, do dalšího utz třeba ještě nějaké přibudou. Já jich sice měla hodně, ale pak jsem měla OHSS, takže si nevybereš.

kristiula
17. zář 2009

Ahoj holky, ja se moc omlouvam, ale nemohla jsem nejak najit to co potrebuji ☹ tak prosim o pomoc 😅
manzel byl spermiogramu a vysel mu spatnej,a ja jsem mela anovulacne cykly,ale uz je to v pohode lecila mne doktorka 4 mes.takze jsem sla ted na posledni prohlidku ke doktorce a ta nam napsala papirek do gennetu na vysetreni po pripade zarazeni do ivf.kazdopadne to bude az v prosinci ☹ tak jsem swe chtela zeptat co bude obsahovat to vysetreni?to budou spise vysetrovat manzela kdyz ma doporuceni na urologi a na geneticke vysetreni po tom spatnem spermiogramu?nebo jak to bude kdyz jsem uz ted ok a on ne?a jeste jedna otazka kolik ta lecba i s ivf priblizne stoji?
dekuji moc za odpoved, jsem s toho smutna ze tak moc snazilek ☹

pet.s
17. zář 2009

Kristiula. Poprvé vás pořádně vyzpovídají. Tebe prohlídnou UZ a manžela asi budou chtít spermiogram (nevím jestli jim bude stačit,ten co máte).pak krev obou. Je to hormonální profil (Tvůj)a případně pohlavní nemoce.Pak tě pošlou na genetiku a taky odeberou krev a na imunologii. Pokud si to dobře pamatuji podle sebe.U nás tedy na nic nečekali a hned jsme mazali na ivf.Ale někdy zkoušejí nejprv jen IUI-to je inseminace.
My měli 2x IVF. Léka nás vyšly asi na 10000 tisíc u prvního a u druhého asi na 6000.A měli jsme ještě ISCI-to je vpíchnutí spermie do vajíčka a to nás stálo pokaždé 7000.V Iscare chtěli dopředu zálohu 12000. V Gennetu dávají faktury s určitou dobou splatnosti.Takže se to dá.
Možná ti to holky tady upřesní.

nannynka
18. zář 2009

Ahoj, PetS to popsala přesně. U nás vzali spermiogram i profil od mého gynekologa, vyšetřila mě jak na křesle tak UTZ. Jiná vyšetření nám nedělali - žádná genetika ani imunologie. Ale pravděpodobně to bylo tím(aspoň ta imunologie), že se léčím s autoimunitní nemocí jinde a měli kompletní sady testů do nich (protilátky snad i na zelenou barvu 😉 ). Při IVF jsem stimulovala 250 IU Puregonu a léky nás vyšly na 6 000 tis.Kč. Nic jiného jsme nedopláceli (na prodlouženou byla embryjka moc rychlá a ICSI s ohledem na heroický výkon muže nebylo potřeba, mrazáčci nám nezbyli).

monivo
18. zář 2009

Kristiula: my měli podobný problém. Do gennetu jsme šli s tím, že manžel má špatné spermio. Na první konzultaci se ptali, jak dlouho se snažíme apod. Doktorka mě klasicky vyšetřila a udělala UTZ. Pak manžela poslali na spermiogram, mě na krev kvůli hormonálnímu profilu. Oba jsem šli na genetické vyšetření, které se taky dělá v gennetu. Nejprve je pohovor s doktorkou, která se ptá na rodinnou anamnézu (rodiče, sourozenci, prarodiče - na co zemřeli, jaké mají/měli nemoci, jestli mají děti apod.) a pak vás pošlou na krev. Tam zjišťují mimo jiné i trombofilní mutace a také jestli špatný spermio není důvodem genetického problému. Dále jsme šli na imunologii, chodí se do společensti Imunnia, na Křižíkově, tam vám vezmou krev a manželovi opět spermiogram. Výsledky jsou za cca 3týdny. Tam vám mohou třeba najít nějaké protilátky apod, ale taky třeba nic. My jsme si ještě vyžádali vyšetření u androloga (to je doktor, který se specializuje na mužskou neplodnost). Do gennetu dochází 1x týdně dr. Vik, vyšetření stojí 1000Kč. Bohužel nám tam neřekli příčinu špatného spg, ale řekl, že nemáme na nic čekat, že se to s časem ještě bude zhoršovat. Doporučil koenzym Q10, ale že výsledek stejně moc nezmění. Takže výsledek takový, že spermiogram se nezlepšil ani po několika měsících braní vit. E, selenu, zinku, Q10, takže jsme se rozhodli pro IVF. Jelikož jsme museli ještě mít metodu ICSI (ta se dělá v případě, kdy je spermiogram špatný a spermie nejsou schopny samotné vajíčko oplodnit, takže embrylog vezme vždy jednu spermii a injekcí ji vpraví přímo do vajíčka, tato metoda není hrazená pojišťovnou, stojí 7tis Kč. Pokud ti ale při odběru vajíček odeberou více jak 10vajíček, tak to stojí 9tis Kč. To jsme měli my, já měla 36vajíček a nechali jsme si oplodnit všechny. No a celková cena - léky (injekce) nás stáli cca 4tis Kč a po provedení oplodnění jsem dostala fakturu na 15.500Kč (9tis Kč ICSI, prodloužená kultivace, poplatek za zamražení embryií a 1000Kč roční poplatek za uchování zmražených embryií). Do gennetu jsme přišli prvně 16.4. a od 7.7. nám probíhalo první IVF. Doufám, že jsem ti to dostatečně objasnila. Co se týče různých zkratek a pojmů, koukni na net, všude je to vysvětleno. A přeji hodně štěstí 🙂

Jo, a pokud tam jdete až v prosinci, tak by asi nebylo od věci manželovi naordinovat nějaké vitamíny podporující zlepšení spermiogramu. Ono také záleží, jak hodně je špatný, jestli má špatnou jen pohyblivost nebo i množství. My máme problém v obojí a ještě jsou spermie, které vůbec jsou, poškozené, tudíž mají poškozený ocásek a nejsou schopné se dostat do vajíčka.

monivo
18. zář 2009

Ještě jsem ti chtěla říct, jestli budete uvažovat o nějakých vitamínech, vždy je potřeba, aby je bral alespoň 3měsíce, teprve poté je znát případný účinek. Jinak je vždy potřeba koukat na složení různých preparátů. Asi nejdůležitější je vit. E. Některé preparáty, které jsou určeny pro muže (profertil) apod. jsou hodně drahé, ale vit. E obsahují málo. My jsme měli samotný vit. E 400 od Zentivy. Ale nesmí se brát dlouhodobě, pouze 2měsíce a pak měsíc pauza. Diskuzí na toto téma je tu hodně, ale jak říkám, nám androlog řekl, že si nemáme kupovat žádné Cem M, Macu, Profertil apod, je to drahý. Takže jsme koupili Q10 (ale to samé co u vit E, pozor na množství, aby nebylo zanedbatelný) a vit. E. Pak jsme ještě do toho občas dali od GS vit. E, selen, zinek v jednom. Ale nám to bohužel stejně nepomohlo. Ale jsou tu holky, kterým to po třech měsících výsledek zlepšilo. Opravdu asi záleží, kde je příčina špatného spg. Případně, jestli jdete k urologovi, nechte si poradit od něj.

kristiula
18. zář 2009

Ahoj holky dekuji moc za odpovedi,aspon vim co nas ceka.
Monivo asy jsme na tom stejne, manzel ma 7mil,80% je postizenych a teh zbylych je pomalych a take jsou spatne.koupila jsem jemu GS vit E selen a zinek v jednom,pje to 1.5mes, tak uvidime. ma doporuceno s gennetu geneticke a urologicke vysetreni ale moje doktorka rekla ze az pujdeme v prosinci tak mu to udelaji.a to prvni ivf vam pomohlo?nebo jsete potrebovali dalsi?jo a jeste, ten spg a to vsechno ostatni budou delat hned po prvne?nebo postupne nekolik tydniu?

monivo
18. zář 2009

Já jsem otěhotněla po prvním IVF. Všechna vyšetření se dělá až po první konzultaci. Krev na hormonální profil se bere 2DC, na spermiogram musí být abstinence. Ale na spermiogram můžeš manžela objednat na stejný den, jako máte první konzultaci. Ale musí to být o 2hodiny dříve, než máte první konzultaci, aby se stihly udělat výsledky. Ale pokud to tak nechcete, tak vás na spermiogram objednají, stejně tak i postupně na všechna vyšetření objednají podle toho, co navrhne doktor. Manžel již má 12mil, 99% poškozených.

kristiula
18. zář 2009

Dekuji moc Monivo. jsem rada ze mas vsechno ok.
zatim pa 😉

anlek
18. zář 2009

Barrco, tchyni jsme to jeli oznamit. Po tom, jakou mi tam posledne udelala scenu, tak jsem tam od kvetna nebyla. A zrejme ji doslo, ze kdyz ja tam jezdit nebudu, tak i muz tam jezdi malo. Navic ji muz domlouval, ze takhle se ke me chovat nemuze. A neco z toho zrejme zabralo, sice je porad divna. Ale snazila se, takze my se ted zas budeme snazit tam jezdit a uvidime.
Treba je nejaky folik schovany, rada holek to tak ma. Tesim se na zpravicky, kolik je ve skutecnosti.

Kristiula, my absolvovali z vysetreni jen spermiogram a hormonalni profil. Ostatni prislo dr. zbytecne. Asi by se delalo po prvnim neuspesnem IVF. Nas IVF stalo 4500 Kc za leky (pichala jsem jen 150 IU puregonu) + utrogestan na celou dobu. PK jsme meli zadarmo, ICSI jsme nepotrebovali.

Ja jsme byla dneska na NT screeningu na UTZ. Dopadli jsme dobre, riziko Downova syndromu je 1:4937. Pry je zbytecne podstupovat triple testy. Ale neverim, ze moje prepecliva dr. si necha nejake vyseterni vymluvit. Jinak me to docela uklidnilo (dle UTZ vse naprosto ok), protoze me uz par dnu pobolivalo bricho, zrejme mi prcek drazdi delohu, on se silene akcni. Dr. nesel vubec zmerit, rikala, ze takhle zive miminko uz dlouho nevidela.

milena26
18. zář 2009

Ahojky holky ,tak jsem byla dnes na UTZ a všechno OK ,takže jak dorazí mrcha,tak začínáme se stimulací 😵 😵 😵 jupíííííí jsem moc ráda všechno v pořádku,budeme mít zase gonal akorát vyšší dávečky zezačátku.

anlek
18. zář 2009

Mileno, to je super. A kdy MS ocekavas?

milena26
18. zář 2009

28.9. tak jsem se hned ptala jak to mám udělat,když bude v pondělí svátek,že tam asi nebudou,ale mudra mě hned vyvedla z omylu,prej 28.9. normálně ordinujou 🙂

anlek
18. zář 2009

😀 Ale my jsme tu kdysi resily, ze kdyz dorazi MS v sobotu odpoledne, tak staci jit pro leky az v pondeli a hned v pondeli si pichnes prvni vcelicku. Takze ono to nejak jde, ze se to odsune o jeden den.

milena26
18. zář 2009

anlek jééé tobě taky gratuluju k vysledkum a asi budete mít pěknýho čertíka 😀 😀 😵