Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

iriel
16. bře 2010

mandre - jj, ja vim, prave jsem to psala, ze 6x rocne. Ja ale stejne preferuji IVF, kvuli pravdepodobnosti. No, uvidime, my jsme teprve na zacatku 🙂 I kdyz mi to cekani nekdy prijde dlouhe 🙂

mandre
16. bře 2010

Iriel: jenom 2 kamarádkám, jinak nikomu. Blbě se zeptám, neměli by před chemoterapií nabídnout, pokud chcete pane mít děti, nechte si zamrazit spermie? Logicky...asi člověk až na prvním místě, co?? 😠

lita
16. bře 2010

Inza - nase mala je puberta celorocne, ted nam nehara, ale porad ji smrdi prdka od zlazek a to byla na cisteni ani ne pred mesicem!! 😝 Tak nevim, zda to nejak nesouvisi s jarem. Ale Bella pry vetsinou hara kolem dubna. Nase nam harala v zari a to rovnou 2 mesice, tak doufam, ze mame na rok pokoj. Venku je jak strihla, ale to je u ni standard 😀

iriel
16. bře 2010

Mandre - oni jsou vsichni desne v soku z toho, ze se to vubec stalo. Jsou to nejake nove pripravky, co by prave v tomhle mely byt uplne neskodne, proto ho ani nikdo nevaroval, neprobiral to s nim. Kdyz skoncil s terapii (prave proto, abychom se mohli zacit snazit, ne proto, ze by ji uz dal nepotreboval), tak mu dali nejakou specialni ocistnou kuru na pul roku, tu absolvoval, poslali jeho krev do te Parize a vratily se vysledky, ze je uplne ocisteny, tedy se muzeme zacit snazit, bez rizika poskozeni plodu. Pul roku jsme se "snazili", jenze mne se to nezdalo, tak ho muj gynekolog poslal na spermio a ukazalo se, ze je uplne neplodny. Takze se "usoudilo", ze to znicila ta chemka, ale kdo vi, protoze predtim na spermiu nebyl, tedy treba je neplodny odjakziva. Nicmene doktori se priklani k tomu, ze za to mohla ta terapie. No a kdyz uz ma stejne znicene sperma, tak v ni muze pokracovat, protoze mu pomahala, ale nedokoncil ji, to je lecba na dalsi asi rok a pul, dva... Ted v ni (ode dneska) bude zase pokracovat, proto me prekvapilo, kdyz nam Langerova rekla, ze by ona cekala tech pet let po dokonceni terapie, jestli se ta tvorba zase treba neobnovi, byt jeho doktor si mysli, ze ne. Btw - 5 let po dokonceni terapie? to nam bude 36 😀

lita
16. bře 2010

Iriel - jestli jste se oba vnitrne smirili s tim, ze vyuzijete darce, tak jste pripraveni jit do akce. Musi to byt tezke pro vas oba stejnou merou.
Reakci tve mamky radeji zapomen, rodina nekdy dokaze ublizit vic, nez cizi clovek, protoze si mysli, ze v tvem pripade maji patent na pravdu. U nas to rodina vedela a par nasich znamych a nemluvili nam do toho. Asi jsme jim nedali moc prostoru do toho zasahovat nebo to komentovat.
Na jine diskuzi se nedavno probirala reakce blizkych na IVF a ty nejhnusnejsi komentare prichazely prave od rodiny, at uz mamky nebo sourozencu ci svagrovych 😠
Jste oba dospeli a jiste jste k tomu rozhodnuti dospeli po zrale a delsi uvaze a vzajemne diskuzi. Hlavne, at se manzel vyleci a je zdravy a treba mu v tom pomuze vase nove miminko 🙂

mandre
16. bře 2010

Iriel: Aha, takže tak trochu pokusný králík 😖 ...no, tak to by Vám to zařízení, kde jste dostali tuto léčbu mohlo uhradit veškeré úkony s um. oplodněním, oni Vám vlastně přivodili další "nemoc", no to je hrůza...já jsem z těch doktorů taky hotová, člověk musí chodit k doktorovi a být vybavený informacemi o problému, jinak se na tebe každý vy...
Add maminka: ono se to hezky říká, když k němu nemá citovou vazbu, že... 😔

iriel
16. bře 2010

Ja vim, ze to je vazne rozhodnuti a kdyz koukam na deti okolo sebe, jak jsou desne podobni tatinkum, tak je mi to lito, ale na to clovek proste nesmi myslet. Bude to nase mimi (kdyz se zadari, tuk tuk) a tecka. Sveho muze bych kvuli necemu takovemu v zivote neopustila, to by me ani nenapadlo, proste to nejak zvladneme. Mrzi me, ze ti o darci nereknou skoro nic, ze zakona, v US je to jinak, tam toho vis mnohem vic... Nekdy me samo napadne, ze je to jako bych mela dite s uplne cizim clovekem, o jehoz rodine, povaze, zivote, zajmech nevim vubec nic, co kdyz je to nejakej sobeckej vztekloun? 😀 Jaci chlapi vubec chodi davat sperma, studaci na vejsce pro penize nebo nejaci narcisove? 😉 No jo, takhle nemuzu uvazovat, dulezita bude vychova.

darkwitch
16. bře 2010

iriel ja myslela, ze musite vyplnit naky sileny dotaznik a oni vam pak vyberou nejpodobnejsiho darce...

iriel
16. bře 2010

darkwitch -jo, to jo, dokonce je na to komise. Ale ani z dotazniku se nedozvis, jestli je to cholerik, co rozbiji talire pri mensim konfliktu 🙂)) A nereknou ti nic, jen vek, krevni skupinu a barvu oci a vlasu. Ve statech ti reknou vzdelani, jestli uz ma deti a kolik, jestli meli v rodine cukrovku, nekde i povolani, u nas nic jineho. Dokonce se nedozvis, jestli treba kouril travu, nez sel na odber, protoze na to se testy nedelaji, neb jsou drahe. Vis akorat, ze nema AIDS, zloutenku a jine infekcni nemoci.

inza
16. bře 2010

mandre: jo vim ze to musi mit nasmlouvany a moc lidi to nema. Tak to holt calnem ze sveho. Uvidime. Akorat me vcelku vydesily ty cekaci doby 😝 . Nam u IUI bylo receno ze to pojistovna hradi 6* za rok. Jo a jak pises je to pokus omyl.

lita: no to byl ten nas byl bez sebe kdyz by mu takto vonela. Jo ze Bella nekdy v dubnu hara to vime 😀 , hlavne to vis psisko 😀 😀 . Dlouho jsme nevidela Oskarka 😀

inza
16. bře 2010

tak to opet nevyslo. Krev negativni ☹

mandre
16. bře 2010

Inza: nebreč 🙄 , to musíme uválčit...sázím na přirozené početí 😉 😉 😵 😵 😵 😵 😵 😵

evak99
16. bře 2010

mandre: čáp je skvělý znamení. nám nad dome přeletěl v srpnu a v září jsme otěhotněli. 🙂 na tohle trochu věřím, takže jste na dobré cestě. 😉 máš pravdu, na holčičích jsme se shodli hned, s klukama byla potíž, ale nakonec máme obě jména a jsme oba spokojení, ale ze začátku byly boje. 😀 holka bude Barbora a kdyby kluk, tak David 🙂 my nějak pocitově oba víc chtěli kluka, ale teď je nám to tak nějak jedno a těšíme se na Brambůrku 🙂
nejlepší by bylo inpirovat se trochu japonskem v té kuchyni. uvidíš, je to zdravé a bude vám to chutnat. tofu mám ráda, může se povařit a rozmixovat a použít ho místo pomazánkového másla/tvarohu jako základ pomazánky atd. nebo ho dávám do koláčů místo tvarohu🙂 anebo jen tak se zeleninkou na pánvičce a k tomu rýže a je to úžasný...
ale jinak my jíme dost zdravě, ale občas si prasárničky taky dopřejeme 🙂

lita: naprostý souhlas s info o soje, mám stejný názor.
no já nevím s tím instinktem o pohlaví, ale asi máš pravdu... 🙂 však uvidíme...
jo a holky, ještě než jsem četla ten článek o pangasovi, tak jsem jako jediná vždycky říkala, že mi ta ryba smrdí a nechutná a všichni se divili...a přitom já ryby zbožňuju...

inza: to je mi líto. vysmutni se, máš na to právo a pak zase musíš sebrat sílu na další boj!!!! 😵

pet.s
16. bře 2010

Holky, kde máme ivurei? ☹ Měla jít dnes na vyšetření s miminky. Celý den nakukuji, jestli napíše. jsem napnutá a držím ji palečky. 😉

lita
16. bře 2010

Pet.s - ja taky, doufam, ze je vsechno v poradku, jen proste nemela cas zajit na diskuzi, protoze pak pelasila do divadla 😉

pet.s
17. bře 2010

evak Bramborku schvaluju..jedna už velká mi leží vedle v pokoji..stejně to její jméno miluji ještě po 15 letech, co jsme ji ho vybrali.

hele já v 28.ledna podstoupila ET a 29.ledna nám nad chatou v Českém Ráji, kam jsme se jen zajeli podívat na chvilenku zakroužil čáp. Nestačili jsme se divit.Čáp v lednu! No a bylo to znamení 😀 😀

lita taky doufám 😒

evak99
17. bře 2010

pet.s: díky 😀

iva se snad dneska ukáže a všechno nám vypoví... 😉

nannynka
17. bře 2010

inza: To me moc mrzi. Ale je to jak rika mandre, jedeme dal....

inza
17. bře 2010

mandre: tak tomu bych teda moc neverila 😒 . Nebrecim jen me to bere nejak sily dal bojovat. Vek taky uz nic moc. Proste kdyz se to tak se to....

je kdyby cap fakt fungoval tak uz musim mit deti. My je vidame dost pravidelne a stejne nic.

eliska_v
17. bře 2010

Ahojky holky.
Tak zítra jdeme na screening! už teď se bojím, jak dopadneme!! 😒

inza
17. bře 2010

eliska_v : urcite dobre 😉

nannynka
17. bře 2010

eliska_v: Hlavne klidek, bude to dobry. To je jen strach z leknuti napoprve 😉 az pujdete na druhy ve 20.tt tak uz budete mazaci zkuseni 😉 Drzim pesticky 🙂

eliska_v
17. bře 2010

inza: Doufám, ono stejnak nic jiného nezbývá! Ale furt si říkám, že kdyby bylo něco špatně, takže se to ňák projeví! Třeba krvácení, křeče do bříška... Akorát teď čekám, jestli bude mít všechno co má mít Brouček náš!
Já už nechci přijít o další miminko...Teď jsem sice už mnohem dál na tt, ale strach je i tak! 😖
nannynka: Děkuju, že držíš pěstičky, káždý držení pěstiček mi dodává sílu a trpělivost!

inza
17. bře 2010

eliska_v: ver tomu ze bude mit vse co ma a bude v pohode. Urco to je bojovnik/bojovice a o nic neprijdes 😉

lita
17. bře 2010

Inza - to je mi lito ☹ Kdyz se to se**, tak poradne. Tak snad sis to ted vybrala na hodne dlouho dopredu a brzy se veci zacnou hybat tim spravnym smerem. Treba te to cviceni Mojzisove hodi do klidu, kdyz se budes fyzicky citit lepe. Dannik te urcite rozveseli 😉

lita
17. bře 2010

Elisko - bude to v poradku, ted hlavne mysli pozitivne, tim brouckovi pomuzes nejvic 😉

eliska_v
17. bře 2010

inza a lita: Jste moc hodné holky. 😵 Děkuju! Zvedly jste mi náladu děkuju moooc... 😵 😵

ivarei
17. bře 2010

Holky moje 😀 😀 😀
cysty zmizely, množství plodové vody je už normální, dětičky váží obě přes 600 g, kontrola za měsíc.... jupííííííí! Děkuji moc za podporu. Včera jsme byli v divadle a navazovalo na ten gennet, proto jsem nestihla napsat dřív. Ale ten kámen, co mi spadnul ze srdce, jste musely každá slyšet až domů.

Inza: To je mi strašně líto, věřila jsem, že to vyjde, vypadalo to tak nadějně... co bude dál? Drž se. Prožívám to s tebou (s každou z vás), protože ty pocity z doby, kdy se nám nedařilo, nejdou nikdy zapomenout.

eliska: Tentokrát to dobře dopadne, neboj - musí 😉

eliska_v
17. bře 2010

ivarei: Děkuju! 😵

inza
17. bře 2010

kita: no myslim ze jest evybrano nemam 😒 . Dneska se jdu hodit zachvili doklidu tak ze si jdu zabehat vidim to na 8 kilaku. Psisko me do klidu nehodi. Je ted strasne otravnej asi jako mnž ten me ted taky ke klidu moc neprida.

ivarei: tak to je fajn ze vse v poradku. Co bude dal nikdo nevi. Nejak nemam silu v tom uz pokracovat nebo nevim zda se me chce v tom pokracovat. Doma je z toho taky napeti....., jajeste bez prace....takze nic moc