Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

zdepros
31. črc 2009

Jojo, taky jsem si to tak říkala, jsem taky v kanceláři, nic těžkýho nedělam tak jsem normálně druhý den šla, vyležet se to bohužel nedá, a Leni taky budeš mít dvě embryjka?

nelynka
31. črc 2009

leni to je vpohode...
ja to tak neberiem, stalo sa co sa malo.. 🙂

lenkakubickova
31. črc 2009

Nely: to je dobrý postoj,já to sice taky u sebe ořvala,ale jak říkáš,stalo se, co se stát mělo a lepší v začátku,než později... 🙂

Zdepros: jasně,taky si dáme dvě embryjka 🙂 Navíc já nevím,jestli se pak poženeme do druhého miminka,věkově a finančně se na to druhé asi fakt nebudeme cítit, takže bych možná i brala ty dvojčátka a za 3 roky si vychovat rovnou dvě děti 🙂 Ač se toho bojím,ale...prostě by jsme to nějak museli zvládnout!! 😉 🙂

zdepros
31. črc 2009

Leni, to jo zvládnout by se nějak muselo, ale ta představa ☹ , mám pár známých co dvojčátka maj a vůbec jim to teda nezávidím, první tři roky to je nářez 🙂

lenkakubickova
31. črc 2009

Zdepros: a hlavně hrozí celkově komplikace a náročnost v těhu 😅 ...ale co by se dalo dělt,že? 🙂

zdepros
31. črc 2009

no o tom jsem raději nepřemýšlela, co by to obnášelo už v těhotenství, no opravdu škoda že nevíme jak je na to Miluška, jestli bude mít dvojčátka, ale asi bude v nemocnici, když tu není

lenkakubickova
31. črc 2009

Zdepros: ono asi stejně nemá cenu nad tím tak přemýšlet, příroda nám nadělí to, co má 🙂
Miluška asi bude fakt ještě v nemocnici,no ☹ Doufám,že je i s miminkem/kama v pořádku!!! Moc bych jí ty dvojčátka přála 🙂

anlek
1. srp 2009

Dobre rano,

Leni, tak co? Jdes dneska pro miminka nebo az po vikendu?

anlek
1. srp 2009

Moni, jak je? Lepsi se to brisko?

Seb, my co tu diskutujeme o Gennetu, tak vetsinou chodime tam do CARu, s Genetikou tam moc zkusenosti jeste nemame. ☹

Pet.s GRATULUJU. To je fajn, ze se povedlo.

Leni, to je super, ze OPU probehlo v pohode. Treba se dozvis dneska, ze jich je krasny vic nez bylo vcera. To se mi take stalo. Spis jsem cekala odpad embryjek, ale oni meli jen pomalejsi start. Brisko podle me bolet muze, me moc nebolelo, ale precejen te uspi, aby se v tobe mohli porypat, takze to tam muze dostat pekne nafrak. A navic jsi po docela velke hormonalni stimulaci. ☹ Ale ono se to bude lepsit. Ty nemas anopyrin a prednison? Po ET jsem byla uplne v pohode 5 dnu, 6. den uz to nebylo uplne slavne a 7. uz mi bylo uplne blbe. Jak zacal rust hcg, tak se zacal rozjizdet OHSS. Myslim, ze pokud ti bude, proc ne jit sedet do prace (pokud to tak chces a citis se), ale jakmile by se ti neco nezdalo, tak bych neschopenku brala a pekne o sebe pecovala doma.

Kacko, to je fajn, ze vse jde tak jak ma.

Zdenpros, pokud mam nejaky tehu priznak, tak je to prave MS bolesti a na to mi dr. rikala, ze je to normalni. Takze drzim palecky na testik, urcite tam najdes //.

sarik1
1. srp 2009

Ahojda, já chodím také do Gennetu do Prahy, jsem spokojená s prim.Brandejskou, ale už vůbec ne s Dr. Vykysalou, jsem už v tomhle CARu 4 roky a až ted me posílají na imunologii, díky pí Brandejské, Dr. vykysalá, tam napsala, že je to v pořádku,aniž by mě někam poslala, no manžel byl fakt hodně naštvanej, jinak je to tam fajn, ze 3 IVF jsem 2x otěhotněla, ale bohužel obě těhu byly zamlklé, 6 tt a 10 tt, ted v říjnu jdem na další, pokud to nevyjde, začnu zvažovat na Reprofit Brno

lenkakubickova
1. srp 2009

Anlek ahoj 🙂 Ty vado! Už 10 minut pořád volám a volám a nemůžu se tam dovolat ☹ Ale někdo mi z Gennetu volal a já byla v koupelně,tak jsem to nestihla zvednout ☹ Já mám Prednison,nevím na co vlastně ani je 😅, ale dlabu ho 1/2 každé ráno 🙂 Myslím,že půjdu dnes....proč by mi volali?....joooo,tak tam jdu dneska!!! Zbyli nám 3 kvalitní!!! Takže v 11:45 jdu na to!!!! Pak dám vědět 🙂

nelynka
1. srp 2009

leniii ozvy sa ked sa vratis, jaaaaaj 🙂)
budem drzat palceky vsetky aj tie co nemam 😀 😀

anlek
1. srp 2009

Leni to drzim palecky. Prednison potlacuje imunitu, tj. aby se tvoje telo nebranilo embryjku, protoze z poloviny je tveho muze. 😉

Sarik1, jsou tady holky, ktere maji stejne pocity jako ty, co se doktoru tyce. Ja patrim naopak k dr. Vykysale a jsem s ni spokojena. A mas vysetrene trombofilni mutace? Co ja vim, ty pry zpusobuji MA.

dracekmracek
1. srp 2009

Leničko tak tfuj tfuj 🙂 škoda že enmůžu být s tebou 😅

sarik já jsem s vykysalou moc spokojená,ona nám záchránila poslední miminko,k paní primářce nic říkat nebudu,ale kdo je u ní spokojený tak je to fajn 🙂

anlek jak je?

dracekmracek
1. srp 2009

holky nikde se nemůžu dočíst jak dlouho trvá ten test na cukrovku nevíte? 😖 budu muset jet do Prahy tak v 5 ráno:(

lenkakubickova
1. srp 2009

Ahoj,tak nam zbyli 3 bobci a dnes v 11:45 si pro ne jdeme 🙂 😵 😵 😵 Pak se ozvu papa

anlek
1. srp 2009

Kacko, ja mam pocit, ze ti vezmou krev, daji napit neceho sladkeho a pak po hodine a po dvou hodinach ti odeberou krev. Mas byt, co nejvic v klidu, aby byly vysledky, co nejpresnejsi. Ale neni to moje zkusenost, jen co mi rikaly kamaradky tehule, takze to muze byt zkreslene. 😖

Me je totalne netehotne. 😒 Skoro si rikam, jestli tam u me opravdu nekdo je. Ale na druhou stranu si nestezuju, porad lepsi nez kdyby mi neco bylo. 😀

dracekmracek
1. srp 2009

ježiš,a pak budu někde do dvou lítat 😀 no abych jim to tam nevyhodila 😝

neboj to přijde,já doma pořád tvrdila že mi nic není a v 10tt to začalo až jsem litovala že jsem nebyla zticha 😀

anlek
1. srp 2009

Ok, ja budu zticha. 😀 Ale kdyz ctu tehulky po IVF, tak vetsina si porad na neco stezuje a ja jsem porad ok. Tak si pripadam fakt nepatricne. Aspon, ze jsem mela slaby OHSS. 😀

anlek
1. srp 2009

Kacko, ja uz v dobu testu na cukrovku budu u gyndr. a jsem rozhodnuta tento test jako jediny odmitnout. At mi klidne naberou krev, kontroluji moc a pokud bude vse ok, tak na test na cukrovku nechci. Pokud by nebylo, tak samozrejme na nej pujdu. Ale jinak se mi nezda ani trochu sympaticky. 😔

myskaaaa
1. srp 2009

Leni, takže dneska dostaneš miminka do bříška....to je super!!!! Blahopřejuuuuuu!
Anlek....já si taky připadala totálně netěhotně.....neboj...až teď několik dní mi začlo být špatně,ale předtím jsem si říkala že to není možný že bych byla těhotná že si tak vůbec nepřipadám...takže klid.... 😉
Taky by mě zajímalo co Miluška,doufám že je u ní všechno OK..

sarik1
1. srp 2009

Anlek, ty vyšetřené mám... já byla na hysteroskopii před 14 dny a vše dopadlo dobře a doktorka Vykysalá vzkázala po sestřičce, že si nemyslí že se na něco přišlo, že vidí problém jinde až počkám do příštího jara, to je přej nejvíc těhotných, tak sem se tak naštvla, že sem volala přímo Brandejské, která u te hysteroskopie byla, a výsledek po včerejší konzultace, že je to zbytečné čekat, a že jsem v pořádku, jen čekat na dárkyni, a v říjnu by měl byl transfér, ani sem nestalála Vykasalé za konzultaci a to ani nemluvím o tom, že tu hysteroskopii navrhla sestřička a ne přímo doktorka, jelikož jsme tam utolipili 150.000 tak se sestřička ptala´přímo doktorky Vykysalé, jestli mám opravdu všechny vyšetření a ona suše prohlasíla, no tak snad hysteroskopie, jinak už prej neví

sarik1
1. srp 2009

Ještě sem si vzpomněla, jak jsem tam šla na kontrolní UZ k Vykysalé před transférem a ona na mě tak co jsme těhotné? a jsem tak naní koukala a řekla, že teprve jsed na UZ, následně na to jsem k ní šla se domluvit na termínu hysteroskopie a ona na mě, tak už máte vyslédky z hystero a já na ní, že se jdu teprvné domluvit na termínu, ona je fakt někdy... no prostě Prim. Brandejská je zlatíčko!!!

dracekmracek
1. srp 2009

anlek a není ten test na cukrovku to samé jako PIR?co dělají?

sarik a Vykysalá je tvoje ošetřující Mudr?

sarik1
1. srp 2009

dracek už nastěstí ne, já už jen k Brandejské, já byla u ní už v Motole, ale měla toho hodně, tak mě dala před 4 lety k Vykysalé, manžel je fakt naštavej, 4 roky tam jsme a ona my neudělala imunologické základní vyšetření, fakt nechápu.... Gennet má v říjnu poslední šanci, pokud neotěhotním tak jdu do Reprofit Brno, uspěšnot 60% a specializují se na darované oocyty.

sarik1
1. srp 2009

Transféry mi dělala Brandejská, ukazala mě všechno na obrazovce, i našeho mrazáčka s mým jménem, ted v květnu jsme měli jednu krásnou blastocystu, ale nelíbilo se jí v břišku,takže test nega, ale říkam, ze 3 IVF dvě těhu, není špatné... přístup je tam super, jen tak doktorka Vykysalá nic moc......

dracekmracek
1. srp 2009

no já doufám že se s paní primářkou v Motole nesetkám při císaři 🙂 to by byl docela paradox 😅

já myslím že rozhodně není žádný doktor bez chyb...mě taky trvalo než jsem Lence přišla na chuť...to samé Kulovaný,na první pohled mi přišel morous,nemluvil,ale zjistila jsem že je profesionál....

každopádně si od jisté doby dávám pozor co sem píšu protože tuhle diskuzi rád navštěvuje personál Gennetu 😀

Díky Vykysalé žiju takže jí budu vděčná celý život.

anlek
1. srp 2009

Sarik, ja samozrejme nevim, co presne mas za sebou. Ale me dr. Vykysala pomohla, jak vidis u jmena. A navic mela pravdu, jen ja ji nechtela slyset. Musela jsem k ni dojit pomalu sama. A kdyz ti rekla, ze je dobre pockat do jara, treba na tom neco je ... Ikdyz se ti to nechce slyset, ikdyz to ti prijde dlouha doba ...
Treba me si ted naposledni kontrole poprve pamatovala podle ksichtu. Prisla jsme do ordinace a ona vedela, kterou kartu vzit. Driv se vzdy ptala na jmeno. Proste toho maji hodne a pokud tam nejsi casto, tak nemuzou pamatovat vsechny pacientky hned.

sarik1
1. srp 2009

Neříkám, že je špatná doktorka, jen v mým případě nebyla tak pečlivá, mám rohovou dělohu a včera se paní doktorka Brandejská divila, že se toho nikdo nevšiml, spíš mě mrzel Dr.Vykysalé přístup, kdyby si alespon se mnou popovídala jaký bude další postup, tak je to OK, ale čekat jen kvůli tomu, že není jaro celý rok, je fakt síla...

sarik1
1. srp 2009

Mě včera prohlídla paní doktorka Brandejská a ona byla přímo u hysteroskopie a řekla, že bych zbytečně vyseděla důlek, že není důvod čekat..