Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
18. srp 2009

Pet.s ono je jasne, ze ty se na to divas jinak, mas adopcatka. Ikdyz uz jsou to poradni klacci.

pet.s
18. srp 2009

To teda jsou kousci. Hlavně kluk je děsně žravej, ale roste jak z vody. tenhle rok mu vyrostla noha o 3 čísla a ještě není konec roku 😀 😀 Ale hlavně, že jsou zdraví 😀

pet.s
19. srp 2009

Z deníku šílené matky: Je půl 5 ráno. ještě jsem nezavřela oka. Bolí mě hlava. Mám neustálou pachuť v puse. Je mi na zvracení. Kocovina? Kde by? Těhotenské příznaky. Bára se měla vrátit z nějaké akce o půlnoci. Vrátila se až po 5 sms a 3 výhružných telefonátech v půl 3 ráno. Hladová a s neohlášenou kamarádkou. Musely jsem téměř přestavět Báry pokoj,a vzbudit půl rodiny, aby kamarádka měla kam hlavu složit. (Matrace pro návštěvy má v posteli syn a peřiny pro návštěvy má v posteli mužíček. Kluka jsem vzbudila, ale živitele jsem si netroufla. Kámoška spí pod přehozem z postele).
V 7 musím vzbudit do práce živitele. Dát mu čistou košili a kafíčko "tak akorát na vypití". V půl 9 vzbudit kluka. Nacpat ho müsli a mlékem a odvést na trénink. Jo jak já miluju všechny svoje děti a chlapa!!!!!!!!! 😀 😀
Úžasná věta Nely Boudové z filmu "Líbáš jako Bůh"- "Na naší rodině miluji tu rozmanitost. Pokaždé mě nasere někdo jinej!", tak ta u nás pasuje jak prdelka na hrnec. Dobrou holky
😀

zdepros
19. srp 2009

Dobré ráno holky,

Pet.s, tos napsala krásně, docela mě to pobavilo 🙂 , no ale tobě asi moc do smíchu nebylo viď 😒

Gabulle, jejda to by bylo super kdybych se s tebou mohla svézt 🙂

Leni, tak výběr je na tobě, dáváme ti důvěru 🙂

pet.s
19. srp 2009

Tak jak myslíte děvčata, že to dopadlo? Kdy odjel chlap vůbec netuším, jen matně si vzpomínám, že mi asi říkal ahoj a ani nevím jestli nadurděně nebo ne. Kluka jsem odvezla na trénink téměř v pyžamu, protože jsem málem zaspali. Stihl to o 5 min. On to nemá rád. Je děsný pedant. Takže ten mi pro jistotu neřekl ahoj vůbec neb byl děsně na... A dcerunka s kámoškou vesele vyspávají. Já nemám sílu je jít vyházet z pelechu. Děsně mě bolí hlava, chce se mi blinkat a mám chuť na nezdravý karcinogenní propečený hamburger a colu. Je tu bordel jak v tanku a já hodila nohy nahoru a šup na koníka 😀 😀 😀

Zdepros, ale do smíchu musí být člověku pořád. Neb nejde-li o život, tak jde o hovínko 😀

zdepros
19. srp 2009

Pet.s tak to máš naprostou pravdu 🙂 chce to brát všechno s humorem, tak ať je ti brzo líp 🙂

monivo
19. srp 2009

Ahoj holky,

se srazem taky souhlasím. A výběr nechám na vás. Když jdu do gennetu, tak se kolem sebe moc nerozhlížím, tak nevim, co tam kde je.

lenkakubickova
19. srp 2009

Ahoj holky,já nějak poléhávám,tak nakukuju až teď. Jsem dneska nějaká mrtvá 😝 Ráno jsem na záchodě strašně krvácela a vypadl ze mě nějaký malý podivný kousek 😕 😕 Ale nic mi není,tak snad je vše O.K. Jinak zatím krvácím dál,ale je to slabší. Zítra si hold dojdu na krev a budu počátat i s tou horší verzí,ale tajně věřím,že to bude v pořádku 🙂

Leni: noooo,to by byl mazec,kdyby nám prohodili embryjka,ale to se snad ani nedá 😕 ...pokud se nám nenarodí černoušek,tak je to jedno 😉 😀 😀 Ačkoliv se mi vždycky strašně líbili,ale asi by se to hůř vysvětlovalo okolí 😉 😅 😅

co se týče tématu co se zmraženýma emryjka....no,je to dost složitý ☹ Já bych je nejradši dala nějaké mamince,která nemá jinou šanci mít miminko...ale zase,jak psala Lenča,nevím,jestli bych snesla pocit,že mi někde po světě běhají naše děti 😕 ☹ ...je to fakt složitý...a asi bych volila též tu verzi dát je na výzkum na něco užitečného pro nás pro všechny.

Pet.s: nebooooj beruško! Prcek bude v pořádku,každý určitě roste ze začátku jinak 😉 🙂 Mám spostu kamarádek s mimčama a některá měla srdíčko už v 6tt a některá až v 7tt a mimča jsou O.K. 🙂 Je to individuální a určitě to v Po na utz dopadne dobře!! 😵 V kolik tam jdeš? Já jdu na utz v Po na 8:00 k Dr. Langerové 🙂 No to muselo být úúúžasný získat takhle malé miminečko, to je moc dobře,že se vám to povedlo a jste všichni šťastní! 😵 😵 A teď vám přibude třetí prcek,neboj 😉 Můžu se jen zeptat kolik ti je,když se bojíš věku?? Myslím,že to problém určitě není 🙂 Joooo,tak ten tvůj včerejší příběh mě doooost pobavil!!! 😀 😀 Ačkliv, to pro tebe asi moc k pobavení nebylo,co ☹ ...ale hlavně,že jste to všechno zvládli!!! A ty teď odpočívej,ať je ti brzy líp!!! Kašli na bordel,ten neuteče 😉 🙂

Zdepros: to teda děkuji za důvěru,ale sama to tam neznám, jen tu pizerii,tam jsme s Kačkou jednou byli na jídle 🙂 Já to zítra omrknu a dám vědět 🙂 Docela jsem na ten sraz zvědavá 😀 😀 Ale aspoň se příště v Gennetu snad aspoň poznáme 😀 😀 jestli tam ještě nějak budeme docházet 🙂

lenkakubickova
19. srp 2009

Mončo: dám vědět,kde to bude 🙂 A jak ti jinak je? Už je to lepší? A razíte někam na víkend?

zdepros
19. srp 2009

Leni to mě mrzí, že poříd krvácích, to musí být dost nepříjemné, určitě si na tu krev zajdi, budeš alespoň klidnější. Hlavně hodně odpočívej. Já za chvilku běžím na UZ tak jsem zvědavá co a jak

lenkakubickova
19. srp 2009

Zdepros: to víš,je to prostě nepříjemný,no ☹ ...člověk nevím,jestli je to normoš,nebo ne,ale hodně lidí prý mělo normálně MS, tak s tím tak žiju a nějak to dopadne, co se dá dělat 🙂
Jsme na tebe moooc zvědavá,jestli tam bude jedno mimčo,nebo nakonec dvě 😉 🙂 🙂

nelynka
19. srp 2009

leni, mrzi ma ze tak krvacas...
a to ze z teba nieco vypadlo, no, nie je to dobre, ale je to moznost ze to druhe babo vzdalo, pokial vam vkladali dva embryjka..
ale ked uz krvacas slabsie tak to bude urco to...a budes mat pekne vysoke HCG a druhe zabojuje 😉

pet.s
19. srp 2009

leni jdu na 9 hod taky k dr.Langerové, tak třeba se potkáme. Ale neboj já už jsem zvyklá a moc jsem to neřešila. Dnes dostala potvora večerního zaracha. Ve 22 bude v posteli. Nejvíc mě, ale štve, že se ani neomluví nebo neskloní hlavu. Chová se jako "no a co?"A mě to rozpaluje do běla. Jenže nechci nervovat prcka, takže už jsem jakoukoliv výchovu vzdala a ted je to její boj. Stejně už je to hotový člověk a s tím nic nenadělám, ne?
Leni mně je 39.

lenkakubickova
19. srp 2009

Nely: je to nepříjemné,ale nenadělám nic,šetřím se,ležím...dělám pro prcka/cky maximum,teď se musím nechat překvapit a buď zítra HCG poroste,nebo ne. A v Po půjdu tak jako tak na utz,at vím,že je vše O.K. a můžeme do toho jít eventuelně co nejdřív znovu 🙂

lenkakubickova
19. srp 2009

Pet.s: tak to se možná fakt potkáme,protože mě tam sestra vmáčkla na 8:00 s tím,že si možná počkám,takže možná půjdu i dýl 🙂 A jdeš tam sama nebo s manžou? ....jooo,výchova je hold asi fakt složitá...třeba se ještě omluví 😉 To by mě mrzelo taky ☹ ...máš pravdu,teď už je hotový člověk,dala jsi jí,co jsi mohla a určitě je dobře vychovaná,ale hold má svojí hlavu,jako máme každý z nás 😉 🙂 ...Tak to není tak hrozný věk,ty blázínku 😉 ...já jsem o 5 let mladší 🙂

gabulle
19. srp 2009

ahoj holky

pet.s kazda jsme stara jak se citime a navic mimco te urcite omladi,mam spoustu kamaradek v tvzm veku a jak si tz malicky uyivaji,neboj bobre to dopadne,drzim palecky

zdepros rada te svezu urcite se nejak domluvime a uz jsem zjistila jak se jmenuje ta rasa CHLOREA

Lenco tz jsi ve ctvrtek na krev zajdi,snad se to ukoidni a bude vse ok. drzim ti palecky
na ten sraz jsem hodne zvedava

☹ no a zmejch 12 vajec jich bzlo nakonec jen 8 dobrejch,ale oplodnit se povedlz jen 4, tak buh vi co bude do zitra snad nektere vzdrzi

lenkakubickova
19. srp 2009

Gabčo: to je dobré číslo a spíš si myslím,že půjdeš na ET zítra. Mně vzali 11 vajuch,oplodnilo se nam jich 6 a dalsi den byli 3,tak jsem sla hned na ET, bude to i u tebe podobné,neboj, ty dvě ti určitě zavedou 😉 🙂 Budu na tebe myslet!!! A nesmutni, to bude dobrý 😉 🙂 Na krev pujdu,aspon budu vedet na cem jsem,at je to jakkoliv ☹

anlek
19. srp 2009

Ahoj,

tak mame za sebou vylet do Pribrami. Navic hlidam kamaradce holcicku - 5letou. Takze tu mame veselo, ale ona je uzasna.

Leni, skoda, ze se nekoukli, jestli to neni jen hematom (treba to ani jeden prcek nevzdal), jen se ti mohl udelat hematom a z neho tece krve, ja kz vola a padaji kousky. Drz se. Ale hcg 377 ukazeje, ze tam neco je a dari se tomu nadherne. 😉

Gabulle, porad jsou 4 dobry pocet. Nam se oplodnilo 9 a do transferu vydrelo 9, nemuseji odpadat. 😉 Ver miminkum a muzes se tesit, ze uz vis, ze se s nima potkas v patek. 😀 Nebudes muset cekat do soboty. Mozna vedi, proc to delaji a vedi, ze jim u tebe bude lip nez u embryologu.

Btw. sice je doporuceno delat PK, ze se vyberou ty nejsilnejsi embryjka. Ale u urciteho procenta zen je lepsi uspech bez PK, proste prostredi delohy zadny zivny roztok v laboratori nedokaze nahradit. Koukni na Leni, ktera mela kultivaci jen 2 dny a jak se nejakymu prckovi u ni libi.

lenkakubickova
19. srp 2009

Leni: jo,možná to je fakt jen hematom,ale zase, když Daněk říkal,že do mě nechce raději zasahovat,ať nedráždí sliznici,přišlo mi to rozumné 🙂 Já to nějak nevzdávám,podle HCG věřím,že tam prcek je a včera nebo předevčírem mi moje kamarádka říkala,že přišla na těhu až v 8tt, jelikož normálně silně krvácela a padaly z ní i kusy sliznice,a přitom už byla těhu 😀 takže je to prostě u někoho normální 🙂 ...aspoň jeden se tam musí držet zuby nehty 😉 😀 😀
Tak si užívej hlídání a zítra , jestli budeš mít náladu, tak se odpoledne můžem třeba sejít někde na kafčo,nebo něco. Ráno pojedu na krev,hodím do práce nějaké papíry a pojedu domů. Dneska mi dorazí na 14:00 máma a pak na 17:00 sousedka,tak mi to aspoň uteče 🙂

mandre
19. srp 2009

Holky, v pátek mám tu hysterku, a zatím teda ještě MS - špinění, tak nevim, jestli to zítra nepřebookuju na po neděli...doufám, že to nebude problém 😲

V pátek bych se tam mohla potkat s Gabi, no uvidíme 😝 😝

Jinak ten srazík mi nevadí poblíž Gennetu, někde tam budu muset zaparkovat 😀 😀 😀 , z Teplic to je na dobrý straně Prahy, horší by bylo, kdyby mi do toho vlezla ta hysterka, páč v pondělí hysterky nedělají 😠

gabulle
19. srp 2009

ahoj mandre
to by bylo fajn kdy by jsme se potkaly jeste pred srazikem,kdy pojedu ja ,se dozvim zitra,jestli vubec nekam pojedu ☹
urcite spinit prestanes,zobni nejaky vitamin c nebo jak jsme radily Lence Ascorutin
u gennetu musim taky nekde zaparkovat

mandre
19. srp 2009

Mě právě mají taky zítra volat, tak nevím, co řeknu....že ještě špiním, jestli to vadí 😖 😖
Ráno si jdu k obvodní pro výsledky předoperačního, mám to nějak knop, 😨 😕
Gabul, ty máš mladšího přítele, viď, koukala jsem Ti do alba 😵 Můžu se zeptat, kolik Ti je? Vypadáš mladě 😉 😉

miluse
19. srp 2009

Nazdárek kecalky,vy jste toho ale nakecaly, zkusím vás dočíst, dřív jsem se sem dneska nedostala, neb manža měl dovču, tak jsme to využili a šli odpoledne na koupálko, já si tam našla super místo ve stínu a pozorovala maminu s asi s ročníma dvojčátkama 😀 a sbírala mustr, ale už byly docela velký, typla bych si, že kolem roku měli a měla páreček, Leontýnku a Tomáška, byly fakt kouzelný 😀

monivo
19. srp 2009

Čauky, vy toho za celý den napovídáte 🙂 Já jsem si řekla, že to musím omezit, pak jsem na netu pořád a mám pocit, že celý den nedělám nic jiného a když večer přijda manža z práce, tak už vůbec nenakukuju, snažím se využít, že jsme spolu.

Já dnes byla s kamarádkou na obědě, zajely jsme si do Šeberova do pizzerie Di Carlo, vřele doporučuji, mají tam moc pěknou zahrádku, takže jsem tam 3hodiny seděly a kecaly, no hlavně jsem se dobře najedla a pak si dala ledovou kávu se zmrzkou a šlehačkou 🙂

Zíitra jdu v 8.15 do gennetu, jdete tam taky některá?

Manža je od 1.8. v nové práci a jedna jeho kolegyně chodí k Daňkovi, zrovna stimuluje, takže docela náhoda 🙂

Gabulle, držím palce, aby embryjka vydržela do transferu, neboj, určitě alespoň dvě budou 🙂

Leni, už aby to krvácení ustalo, viď. Věřím, že je to nepříjemný, ale pokud hcg roste, tak je to pořád ještě dobrý.

monivo
19. srp 2009

Leni, cítím se dobře, ale kdyby nebylo to vedro. V poledne jsme na obědě seděly ve stínu, ale v jednu chvíli jsem měla pocit, že se mi trochu motá hlava a bylo mi trochu divně. Ale seděla jsem, měla jsem vodu, takže dobrý, ale stejně je to někdy divný. Mám stále nízký tlak, takže to dělá svoje. Jsem zvědavá zítra, mám být ještě větší vedro než dnes. Ráno jedu do gennetu, pak jdu v 10hod k holiči a pak vezu do práce neschopenku. Na tu jsem ostatně taky zvědavá, jak to s ní dopadne.

miluse
19. srp 2009

Mon, mi taky zítra jdeme, ale až odpoledne v 15,30 😅 A toho počasí zítra se taky docela děsím, ale naštěstí v autě je klimoška, tak to nějak zvládnem. A držím pěsti s tou neschopenkou, taky si chci říct o ty vycházky, uvidíme jak to dopadne, jakou bude mít Brandejská náladu 🙂

gabulle
19. srp 2009

mandre
to se ti jen zda,ale je to mily dekuji a vek neni tajemstvim ted v lete me bylo 34,ale nekdy se cejtim aspon o 30 let vic 😀 ,ale muzskyho mam o 10 let mladsiho tak mam co delat 😀 😀 😀

mon dekuji snad to vyjde ,ale mame uz tohle za sebou jednou neco obdobneho,taky to vypadalo nadejne nakonec zbyly dve a ani jedno se nechytlo a rok v trapu ,ten cas nas,teda spis me desi nejvic prece jen ten vek uz tu je a Fanda je moc mladej,ale i uzasnej tak snad vydrzi 😀

holky at vam ultrazvuky dopadnou dobre drzim palecky

a jak pak dopadly ty dnesni?dnes byla zdepro a jeste nekdo?

lenkakubickova
19. srp 2009

Mandre,myslim,ze okolo paty odpoledne tam u Gennetu zaparkujes v pohode 🙂 Třeba jim to špinění na hysterku nebude vadit,uvidíš co ti řeknou 😕 A kdyby ti do toho vlezla hysterka,tak se neda nic delat,dyt to doufám nebude posledni srazík 😉 🙂

Miluško: tak to jsi si užila krásné odpoledne 🙂 To muselo být úžasný vidět ty dvojčátka a vědět,že tě to čeká taky 😵 To by bylo docela úžasný mít páreček,ne? Já bych to při verzi dvojčátek brala 🙂

Mončo: já jdu zítra do Gennetu na krev,ale jdu tam rovnou na 7:30, takže se asi neuvidíme ☹ ....jo jasně,brala bych,aby už to ustalo,teď teda mám dojem,že to pomalinku přestá

lenkakubickova
19. srp 2009

přastává,ale nechci to zakřiknout 😝

lenkakubickova
19. srp 2009

Mončo: dej pak vědět s tou neschopenkou. A držím palce,ať už je ti líp! 😉

Gabčo: já teda zkoumám fotku až teď a jak je přítel fousatej,tak mě ani netrklo,že je o tolik mladší 😅 😀 Ale na tom nezáleží,hlavně,že si rozumíte 😉 Aspoň vedle něj budeš jen mládnout!! 😵 😵