Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
28. srp 2009

Dobre rano,

me se nestava, ze bych na neco mela chut a ve chvili, kdy si to vezmu, tak uz ne. Ja porad tvrdim, ze skoro tehotna nejsem. :D Nejvic piju vodu se stavou, mam malinovou a po te se muzu odjakziva utlouct.

Muzu rict, ze vykyvy nalad nemam, ale kdybyste se zeptali vcera vecer muze, jak jsem radila. 😀 Tak by mel asi jiny nazor. Rekl, ze skonci v 18h, skoncili v 20.30. A jak ja cekala, ze uz musi kazdou chvili skoncit, tak jsem na nej cekala (ono to ani jinak v CB nejde...) a mela hlad.

Jani super, ze jsi uz v procesu. Vis, o tom, ze na tehle diskuzi je stoprocentni uspesnost? Kdo ji najde ....

miluse
28. srp 2009

Krásné dopoledne,

já jsem si teďky chvíli hrála na zahradníčka, takže záhon před barákem už zase vypadá trošku k světu a zasadila jsem tam i nějaké to kytí 🙂

Kdepak všici jsou? 😕

Leni, držím palečky na UTZ, pak dej vědět, co a jak 🙂

Anlek, jo tak to mám občas taky, že mám na něco děsnou chuť a pak když už si to udělám, tak už mě přejde ☹ ale s tím pitím je to fakt u mě děsný, já už nevím co bych pila 😒 už ani obyč voda mi nechutná. ☹

lenkakubickova
28. srp 2009

Ahoj holky 🙂
Ještě jsem vás nestihla dočíst,včera mi bylo fakt mizerně 😝 (chybí mi tu zvracící smajlík 😀 ) a dnes je mi teda líp,ale mám teď hodně kšeftů na háčkované čepičky,takže honím kšeftíky a nemám čas za váma zajít ☹ 😉
Do Gennetu jdu na 14:45 a pak jdeme s Kačenkou a manželama někam na jídlo, tak se ozvu až k večeru 🙂

miluško: teda,ty jsi šikua,taky bych v tomhle směru brala zahrádku a lebedila bych si v kytičkách...v paneláku mám hold smůlu 😅

Jani: držím palce,ať vše jde jak po másle a brzy budeš mezi námi další těhulka 😉 🙂

Leni: to jsi se včera teda načekala 😕 Hlavně,že jsi neumřela hlady 😉 😀 A co technyčák,nenašla jsi ho? 😕

Pet.s: držím palce,ať tě ty nevolnosti pustí, já naštěstí nezvracím, ale skoro pořád je mi na zvracení až moc 😝 Aspoň víme,že nám mrňouskové rostou a jsou v pořádku 😉 😵 😵

miluse
28. srp 2009

Leni, my bydlíme v bytovce, takže je to jen takový záhon u baráku, ale alespoň něco, je to taková odreagovačka a šla jsem a to právě dopoledne, dokud nebylo takový vedro. A teďky je tam krásně, jen škoda, že se to má odpoledne zkazit ☹

Je mi líto, že ti bylo špatně, ale víš jak 😉 a kšeftíky schvaluju, alespoň máš o zábavu postaráno a nepřemýšlíš na tím tvým prďolou, tolik 😉

nelynka
28. srp 2009

baby, mam navrh, pobalte sa a podte vsetci ku mne na zahradu 😀 😀 😀

miluse
28. srp 2009

Nely,tak to beru 😀

monivo
28. srp 2009

Ahoj holky,

tak s nevolnostma se můžu připojit. Zvracení mě sice ještě nenavštívilo, ale mám stavy slabosti a když cítím hlad, musím se najíst, pak se mi dělá špatně. To teplo mi taky nedělá dobře, máme v bytě 26stupňů.

Jo a zahrádka by taky bodla. Bydlíme také v bytě, sice novostavba s balkonem, ale stejně. Uvažujeme o větším bytě a koukali jsme na něco s terasou, ve vyšším patře, ale to je kolem 6mil. Kč a to se fakt nedá. Pořád se to ve mě pere, kamarádkám s barákem závidím zahrádku, ale pak když říkají, jak museli sekat, hrbat listí, upravovat zahradu, hrabat v zimě sníh apod., tak to zase není k závidění. Takže ono si nevyberete.

barrca
28. srp 2009

Holky, k nám také můžete na zahrádku 😀 Alespoň budete dělat společnost naší psí slečně 😉 ona bude šťastná .... no, snad vám všem bude brzy lépe, ale to si asi většina z nás musí prožít .... já snad brzy také ... právě procházím prvním návalem (to po té středeční injekci), také je to teda zážitek ... 😅

Leni, nestrhej se, ale na čepičku se těším 😀

Milu, ty jsi teda zahradnice, nechceš k nám na zahradu na brigádu?

miluse
28. srp 2009

Barru, no mě to baví, ale na svým 😅 tak nevím jak bych to zvládla u vás, a docela jsem i měla problémy se tam nějak uvelebit 😨 aby mě moc nebolelo bříško. A hlavně, když to tu neudělám já, tak to nikdo nevypleje, ale kytky to si pak rádi trhaj 😠

gabulle
28. srp 2009

ahoj holky,
tak ja se taky pridam dneska od rana je me fakt skvele.navaly bolest a toceni hlavy,zaludek jak na vode no opravdu je me fakt skvele.
ted jsem horko tezko dodelala obidek,
tak se jdu zase jen tak valet

blankule
28. srp 2009

Ahoj holky, jen se chci zeptat, jestli máte některá zkušennost s první konzultací v Gennetu. Jsem objednaná s přítelem. 2x jsem měla zamlklý potrat, tak mi můj gyn. doporučil Gennet. Je mi totiž 43 let a mému příteli také. Nevíte náhodou co nás na první schůzce čeká?? Díky Blanka 🙂

gabulle
28. srp 2009

ahoj Blanko,
na prvni schuzce vas urcite ceka pohovor,mozna spermiogram, a mozna nejaky odber krve,a tebe vysetreni,zalezi na pohovoru a na cem se s mudr domluvite

monivo
28. srp 2009

Ahoj Blanko, zkušenosti s první konzultací tu máme všechny 🙂

Už jsi objednaná k někomu konkrétnímu? První konzultace trvá přiblitně 30-45min. Popovídáte si, jaké máte problémy, jak dlouho se snažíte, doktor tě případně klasicky vyšetří. Poté navrhne všechna vyšetření, manžela pošle na spermiogram, poté oba na genetiku, imunologii (většinou) a tebe pošle na hormonální profil.

monivo
28. srp 2009

Vzhledem k zamlklým potratům to vidím určitě na genetické vyšetření.

blankule
28. srp 2009

Jsme objednaní k Dr. Krutílkové. S otěhotněním problém asi nemáme, ale to udržení... Mám dvě dospělé děti a u nich nebyl problém. Jestli je to věkem.. Ta genetika se vyšetřuje někde jinde?

gabulle
28. srp 2009

tuhle dr ja neznam,ale genetika je taky v gennetu,ale budete se tam pak taky objednat,kdyz dostanete doporuceni

miluse
28. srp 2009

Ona je tam zase nová doktorka? 😕

Blani, vítej. Ne genetika se vyšetřuje v té samé budově, jen je to v přízení a CAR je ve druhém patře 😉, určo ti na ni vypíšou na té první konzultaci žádanku a pak se rovnou na recepci objednáte. Doporučuju k Dr. Hejtmánkové, má zpracované rychle výsledky, většinou to totiž může trvat až 2-3 měsíce 😒

monivo
28. srp 2009

Blanko, mezi námi jsi v diskuzi, kde těhotenství řešíme přes IVF. Ty jdeš rovnou na konzultaci k doktorce, která není součástí Centra asistované reprodukce, ale na Klinické genetice (podívej se na www.gennet.cz, sekce lidé). Takže jak jsem již psala, Vás čeká genetika. Hodně z nás tam také bylo. Dopředu si připravte oba rodokmen, bude se vás ptát na rodiče, sourozence, prarodiče, na co zemřeli, jaké měli /mají nemoci apod. Prostě hledají cokoliv. A pak vás určitě pošlou na krev.

miluse
28. srp 2009

Jo ahááá a já si říkala, jestli nepřibrali někoho do týmu 😀

monivo
28. srp 2009

A nová doktorka tam není, nenechte se zmást !!!! Dr. Krutílková není z CARu, ale z genetiky.

gabulle
28. srp 2009

holky zkoumala jsem vcera ty neschopenky a ptala jsem se ruznejch lekaru,chirurgu,ortopedu,
je to ciste vec lekare jak se k tomu postavi nikde zadne omezeni neni,a muj byvaly sef ortoped dava neomezene vychazky i na odoperovany koleno a nikdy s nikym zadny problem nemel

blankule
28. srp 2009

Díky za doporučení. Když jsem se objednávala, tak mi na recepci řekli, že půjdu k Dr. Krutílkové. Jsem na to zvědavá. A přítel se mě už několikrát ptal, co nám tam budou dělat. Řekla jem, že napoprvé asi nic, jen se budou vyptávat. Asi to bude dlouho, než to budem moct zase zkoušet 😉
Genetické vyš. je jen z krve? Promiňte mi moje otázky, ale nikdy jsem se o tento problém nezajímala, všechno šlo dřív jak po másle. 🙂

monivo
28. srp 2009

My na genetice byli taky, manžel má špatný spermiogram. A poprvé se vyptávala na naší rodinu, jak jsem psala výše, chtějí prostě vědět, jaké se v obou rodinách vyskytly nemoci, problémy atd. A opravdu zkuste všechno. Kolikrát by tě to třeba nenapadlo a může to být důvod vašeho problému. A pak vás pošlou na krev. A pak záleží co zjistí. Jak jsem psala, my tady všechny měly genetiku jako jedno z několika vyšetření, protože se nám nedařilo otěhotnět vůbec. Takže vy jste trochu jiný případ. Mě třeba díky vyšetření genetiky zjistili, že mám vyšší riziko vzniku žilní trombozy a někde jsem četla, že to bývá někdy důvod samovolných potratů. A je to nemoc o které opravdu netušíš. Ale to jen uvádím příklad.

monivo
28. srp 2009

Myslela jsem zkusit najít v rodině všechno, různé nemoci.

blankule
28. srp 2009

Tak to se omlouvám, kam jsem to vlezla, ale děkuju za odpovědi. Na ten Gennet - lidé jsem koukala.

monivo
28. srp 2009

Blani, omlouvat se nemusíš, to jsi nemohla tušit. Ale u vás bude prostě asi trochu jiný postup než u nás ostatních. Ale aspoň na tu první konzultaci jsem ti snad poradila. Ale určitě nás můžeš o výsledku informovat, nás to zajímá, jak dopadnete 🙂 Držím palce, ať se to brzy vyřeší.

miluse
28. srp 2009

Gabull, no vidíš a mě Dr. tvrdil, že prý na ně chodí i kontroly a že prý už i zažil, kdy dostal kvůli tomu jeho kolega výtku 😕

Blani, no ona takhle diskuse s tím také tak trochu souvisí, nemůžete otěhotnět a to se tu řeší, ovšem my všechny chodili do CARU a řešilito pomocí umělého oplodnění. Uvidíte co vám zjistí. U nás nezjistili skoro nic, jen manželovi našli o kousek pidi chromozomu navíc, který nedokázali zdůvodnit 😕 což se také může stát 😔

blankule
28. srp 2009

Monivo, díky. A ještě jedna věc, jestli vás to bude zajímat. Moje sestřenice měla zamlklý potrat 3x a až pak jí udělali nějaká vyšetření a zjistili, že měla kdysi pásový opar a ten virus má pořád v sobě a ten ty potraty způsobuje. Nějak jí vyléčili a na čtvrtý pokus otěhotněla a porodila chlapečka. Taky podotýkám ve 43 letech.
To ona mi řekla, ať zkusíme to genetické vyšetření. Já jsem ten pásový opar měla taky, asi pře 10ti lety. Může to být náhoda, ale určitě to té Dr. v pátek řeknu.
Zatím děkuji a mějte se krásně. Dám vědět. 🙂

monivo
28. srp 2009

Tak tohle určitě doktorce řekněte. Jak jsem psala, zkuste si opravdu vzpomenout na všechno. Problém může být asi kdekoliv, aniž byste to tušili.

anlek
28. srp 2009

Blani, pokud jeste nakouknes, tak z genetiky je zrejme u tebe budou nejvice zajimat trombofilni mutace. Ty zpusobujou zamlkle potraty. Pokud bys tohle mela, tak bys pichala v nejhorsim pripade flexiparin cele tehu. Myslim, ze s tim tu ma zkusenosti Moni, ne? Je pravda, ze potrat (nevim teda jestli zamlkly) muzou zpusobovat infekcni nemoci, to by te gynekolog mohl poslat na krevni testy na ruzne infekcni choroby.