Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

dracekmracek
27. dub 2009

nely a kde v Kolíně? 😕

on ten můj není zlý a špatný ale už měl být dávno v důchodu,nerozumí ultrazvuku,a taky ho ani v ordinaci nemá....

nelynka
27. dub 2009

helenky ja som vzdy chodila k lekarovi ktory UTZ nemal, na u nas v meste na slovensku to hje vymozenost a maju to len v nemocnici..

katus, je z Kolina ale ordinaciu v Koline ma plnu, ale chodi do Tynca nad Labem a do Zasmuk, tam ma este volno, ja som pri nom v Zasmukach..
ale sa mi to oplati, naozaj je to lekar, pri ktorom ked ostanem tehotna, som ochotna setko urobit preto aby som ho mala aj pri porode...

helenky
27. dub 2009

no nely, já osobně byhc k doktorovi bez utz už nechodila a rozhodně ne v těhotenství..
chodila jsem kdysi, doktorka bez utz nevěděla včas o cystě ..já jsem pak v bolestech a strachem, že mi tam ten balón praskne a buhvíco se mi vyleje do břicha cestovala po praze na utz do nemocnice...
vím, že dříve to nebylo a chápu, že to nemají všude, ale já po téhle zkušenosti, už bych do toho nešla

nelynka
27. dub 2009

tak, pokial ta posle na UTZ hned tak je to ine..zase mne osobne to nevadi a ked budem mat bolesti pojdem na pohotovost a tam UTZ urcite mat budu..

dracekmracek
27. dub 2009

no to jsem taky slyšela helenky a nechápu to,u Lenky v čekárně jsem byla sama 😅 ale na čtvrtek se objednávala i moje kamarádka a jediná volná škvýrka byla předemnou 5 minut 😅

nely tak to je dobře když ti sedí 😵 to jsem ráda 😵

Vykysalá mi říkala že to vidí moc dobře ale že budu muset být hodně hlídaná...no a ten můj mudr si mě pozval za měsíc(vím že je to normální)ale když mám rizikové....no nevím....ani jizvu mi nekontroluje nic....

nelynka
27. dub 2009

tak to chapem katus, to by som ho teda zmenila hned...
ani by som necakala..

babusky idem ja, musim na UP pre rozhodnutie do Prahy..tak sa mi majte a drzte sa.. 😉

miluse
27. dub 2009

Ahojky holky,

tak u nás naštěstí má už každej gyndař svůj UTZ a dokonce i ten ke kterému jsem chodila předtím a má to pár kroků do důchodu, tak ho snad měl jako jeden z prvních a je fakt, že je to lepší, když ho má. Řekla bych že v dnešní době už to patří mezi standartní vybavení ordinace.

anlek
27. dub 2009

Ahoj,

chtela jsem se poptat, jak to chodi s IVF v Gennetu.

1. Jak dlouho dopredu je potreba rict, ze dany cyklus chcete IVF (predpokladam, ze budeme mit vyrizene papiry s pojistovnou)?
2. Predpokladam, ze budu mit kratky protokol, na jake kontroly a jake dny jste chodily?
3. Kdy jste dostaly leky na stimulaci?

helenky
27. dub 2009

anlek:Žádost na pojišťovnu ti vyřídí za cca 14 dní (posílají ji z Gennetu) a 1.-2.DC si jdeš pro léky, pak bývají obvykle dva UTZ (7. a 10.dc obvykle) před odběrem oocytů a za pár dní na to transfer embryi...

anlek
27. dub 2009

A pry se musi na ultrazvuk cca 20. den predchoziho cyklu, aby se vyloucila cysta. Take jste to tak mely?

Papiry z pojistovnou jsou mi jasne, tam pry to muze trvaty az 3 tydny. :( Ale kdyz uz budu mit podpis revizniho doktora z pojistovny, tak me zajima kdy bude chtit Gennet vedet, ze opravdu do toho jdem ten dalsi cyklus .... My mame problem, ze bud budeme moci jit na zacatku cervence nebo az v druhe polovine srpna. Bude zalezet na tom, jak dlouhe cykly budu mit. A v tuhle chvili nejsem schopna nic rict. :( Jestli me teda dr. nerekne, abych to odlozila ...

helenky
27. dub 2009

ano máš pravdu, musíš přijít cca 21.DC na kontrolní utz... pokud vím, oni to moc neodkládají, vše závisí na tvém cyklu, jede se podle toho ..a samozřejmě musíš mít v dobe OPU poruce manžela.. a čas být doma ..mezi OPU a ET a určitě i minimálně pár dní po ET. Už máš po první konzultaci v Gennetu?

anlek
27. dub 2009

Ja uz mam za sebou jednu inseminaci a ted bezi druhy cyklus, kdy mam clostilbegyt. Ale ten na me nema dobry vliv, folik naroste, ale sliznice nee (teda zitra jdu na ultrazvuk, takze treba bude prekvapko, ze ted sliznice narostla :D ), ale neverim tomu. Takze jsme uz kyvli na IVF, ale nejak se to casove nepotkava s dobou, kdy budeme v CR. :(

helenky
27. dub 2009

tak to je blbý..u toho byste měli být a oba, bez vás to nepůjde 🙂

navíc bacha při plánování aktivit v období IVF..nevíš, jak to budeš snášet..já měla břicho jako meloun, bolely mě vaječníky, byla jsme dost unavená..přeci jenom tělo maká ... po OPu jsem musela ležet, protože jsme měla náběh na OHSS..a je důležité být v celkové pohodě..někdo jdepár dní po ET do práce, ale stres určitě neprospívá.. jeslti mylsíš, že na ot nenajdete časovou škvíru tak, abyste měli relaitvní klídek, doporučuji ti to odložit... ušetříš si nervy, eventuelní zklamání a jeden pokus hrazený pojišťovnou

anlek
27. dub 2009

Ono to nejvic bude zalezet na to, jak budu mit dlouhe ted 2 cykly. Pokud to vyjde krasne, tak v cyklu, kdy chceme IVF bychom 24. den odjizdeli .... Popripade odjizdel jen muz, kdybych se necitila dobre.

Jak dlouho chodis do Gennetu?

helenky
27. dub 2009

no tak uvidíš, ajk ti to výjde... počítej, že cca 14 dní po ET bys měla jít na test HCG z krve a podle toho tě objednají na UTZ (chodí se do 5ti týdnů od ET)
já jsem tam byla poprvé v listopadu, v lednu bylo 1.IUI a teď v dubnu IVF

helenky
27. dub 2009

jinak ještě asi užitečná informace...od vyřízení žádosti máš 3 měsíce na provedení akce, na požádání je možné prý o jeden měsíc prodloužit, jinak se žádost stornuje

anlek
27. dub 2009

Jj, vim to s tou zadosti.

No tak to jsme tak stejne dlouhu. V lednu take melo byt IUI, ale bylo nakonec v unoru a my se krapet branili IVF hned, jeste jsme chteli zkouset pred tim setrnejsi metody, ale uz nas presvedcili, ze jdem do IVF.

monivo
27. dub 2009

Tak jsem ráda, že se debata zase trochu rozjela a mám co číst 🙂 My zatím nic nevíme. Čekáme na výsledky a jednotlivá vyšetření. V pátek jedeme na týden na dovolenou, vlastním autem, směr Švýcarsko a Francie. Takže nabereme síly a hned po dovolené nás čeká genetika, imunologie, manžela androlog a pak se snad už dozvíme, jak to s námi vypadá a co půjde a nepůjde s námi dělat.

helenky, katuš: už víte najisto, že nečekáte dvojčata? Asi se ptám blbě, ale já mám z dvojčat docela obavy. Vy jste si nechaly zavést dvě embrya?

anlek
27. dub 2009

Monivoa co uz mate za sebou?

dracekmracek
27. dub 2009

monivo po odběru jsem měla jen jedno vajíčko,takže mi zavedli jen jedno,i kdyby to byly dvojčata měla bych z nich radost a myslím že i helenky po tom všem čím si prošla

monivo
27. dub 2009

Nemáme za sebou zatím nic, akorát víme, že máme špatný sperma. Zatím jsme byli v Imunni na krvi a znovu na spg. Ve středu jde manža k andrologovi a pak v květnu jdeme na genetiku a na konzultaci výsledků imunologie. Pak jdu na hormonální profil. Nevíme tedy zatím nic, ale prim. říkala, že asi ICSI. Jen doufám, že neřeknou, že sice spermie nějaké jsou a líné, ale něco se s tím dá dělat. Nerada bych, aby nám řekli, že nejsou oplodnění schopné. Moc výsledkům nerozumím, ale máme jich 12mil, mortilita a+b, morfologie 99% patologie. Ve středu se chci zeptat androloga, jak hodně špatný to je a aby nám dal do ruky podrobné výsledky ze spg.

miluse
28. dub 2009

Krásné ranko,

Monivo, ty jsi říkala, že ten androlog dochází do gennetu viď? Za jak dlouho vás k němu objednali?

My už si jedeme pro výsledky do Imunie v pondělí, a do té doby slíbila paní doktorka v genetu, že prý budou i známy výsledky genetiky, ale zatím ticho po pěšině, vzala si na mě mejlík, že prý mi písne. 😨 Tak už docela netrpělivě čekám na mejlíka nebo telefon a furt nif ☹

helenky
28. dub 2009

monivo, já jsem měla dvě prý moc hezká embyjka a ty mi dali... ty další dvě nebyla vhodná k zamražení.
Nechala jsme si dát dvě, protože né vždy se obě chytí...a když se povedou dvojčata, budou dvojčata..uvidíme 7.5. kolik máme cestujících 🙂 manžel by dvojčátka dokonce chtěl... a já si pořád říkám, zvládli to jiní, proč bychom to nezvládli my.. na začátku je to mazec, ale pak si spolu můžou pěkně hrát... si to maluju, co? 😅

anlek
28. dub 2009

Helenky, tak at jich je tolik, na kolik ce citite. 😉

Jinak jsem byla dneska na konzultaci a folikul nevyrostl, sliznice take ne ... Takze uz je jasne, ze jdem do IVF. Jen jsem to trosicku otukavala s dr. a ja bych potrebovala dopredu leky (budeme na dovce a MS by mela asi tam dorazit), v Praze budeme az cca 3. den. Dr. mi rikala, ze leky mi dat muze dopredu, ale od te chvile se to pocita jako IVF cyklus. Takze kdybych dostala anginu, tak prijdu o jeden hrazeny cyklus. 😢 Tak nevim, jestli jit do toho rizika nebo vsechno odlozit o min. 2 mesice. Take je moznost, ze MS dorazi o par dnu pozdeji a pak bude vse naprosto ok. Navic hloupe je, ze clovek si to musi rozmyslet dost dlouho dopredu kvuli te zadosti na pojistovnu, ta se musi posilat skoro mesic dopredu (aspon podle dr.).

helenky
28. dub 2009

anlek...no vidíš, mně léky nechtěli vydat ani dva dny dopředu, musela jsem se kvůli nim vrátit předčasně do Prahy od kamarádky.. máš to složitý rozhodování..... žádost si přeci ale můžeš dát a pak to holt začneš další cyklus po návratu z dovolené, to by nešlo? Máš 3 měsíce na využití schválené žádosti ...pustit se do IVF je jako dát se na vojnu... musí se tomu podřídit rodinný program..já kvůli tomu vlastně odešla z práce, protože bych to dohromady neskloubila. Celou stimulaci i po ní si libuji, že je fajn, že můžu být pěkně v klídku

anlek
28. dub 2009

Prave, ze my budeme 2x 10 dnu pryc, takze to vychazi hrozne blbe. ☹ Ze kdyz dam zadost ted v cca 2. pulce kvetna, ze to nemusime stihnout do srpna. Navic u me se neda uplne odhadnout, kdy bude MS.

Je mi jasne, ze jak zacnu pichat (ikdyby to melo byt tak, ze prvni injekci pichnu na cestach), tak od 6. dne budu v Praze jako prikovana a chodit na kontroly a zakroky, jak si presne dr. rekne.

Co jsi delala, ze jsi to musela nechat? Pokud nechces psat, nepis. 😉

anlek
28. dub 2009

Jeste me napada, zadost podam cca 15.5. podle sestricky ji vyridi do 3 tydnu (dr. se tvarila, ze to muze trvat i 4 tydny), tady jste mi psaly, ze jen 2 tydny. Odkdy se pak pocita, ze bezi ty tri mesice, po ktere plati? Ode dne kdy CAR posle zadost nebo ode dne, kdy ji revizni doktor na pojistovne potvrdi?

miluse
28. dub 2009

Anlek, logicky by to bylo ode dne schválení, si tedy myslím.

anlek
28. dub 2009

Kdyz me cela ta byrokracie kolem moc logicka neprijde. 😀

dracekmracek
28. dub 2009

běží to ode dne schválení 😉