Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pentagras
12. srp 2011

@aknel1976 jj, dám na tvoje rady 🙂 🙂

pentagras
12. srp 2011

@aknel1976 Holky tak to chápu dobře že pak už normálně druhý den není problém dělat domácí práce v pohodě?? Jsem posraná, tak se asi ptám na blbosti,co

aknel1976
12. srp 2011

@pentagras já jsem prostě odpočívala v ten den ET, jinak se chovej normálně!!! Kdyby jsi otěhotněla normálně, tak to ani nevíš a budeš se taky chovat normálně 😀 ...jen prostě nic netahej, ale chovej se jako vždy, stane se to, co se má stát...já uklízela a chodila na procházky a výlety...prostě si užívej, nepřemýšlej nad tím co můžeš a nemůžeš!!

pentagras
12. srp 2011

@aknel1976 hm, to je fakt, máš pravdu 🙂

darkwitch
12. srp 2011

Je my už jsme zase přejmenovaný...

monivo
12. srp 2011

@darkwitch to je moje práce. Nelíbilo se mi, že tam je to 2. IVF 😉 Doufám, že se vám to takhle líbí a už je to snad poslední název 😀

darkwitch
12. srp 2011

@monivo jojo líbí, jen včera mě zaskočilo, že jsme přejmenovaný a dneska znovu, ještě že to mám v oblíbených jinak bych nás nenašla 😀

monivo
12. srp 2011

@pentagras neboj, dělej opravdu vše normálně, v neděli uvař nějaký dobrý oběd, jděte na procházku, ať si užiješ poslední hezký letní den (aspoň to meteorologové tak říkají) atd., akorát bych netahala nic těžkého a nedělala nic fyzicky náročného. Bereš si neschopenku nebo budeš normálně v práci? A až půjdeš po ET na záchod (nebo zakašleš) a budeš mít strach, aby embryjka nevypadla, tak věř, že jsme tenhle strach měly asi téměř všechny 😀

monivo
12. srp 2011

@darkwitch já na tuhle diskuzi už nechodím a na úvodní stránce mě včera zaujalo téma "Jdeme na 2IVF gennet Praha", tak jsem tam vlezla, protože se brzy na 2. IVF chystáme znovu do Gennetu a zjistila jsem, že to žádné nové nebo jiné téma není 😀 Ale ne všechny zde jste pro mě nové, @anlek a @aknel1976 jsou pro mě staré známé, že? Akorát Lenka (anlek) měla to štěstí, že do Gennetu již nemusí 😉 a pokud nebude chtít Lenča za pár let další dvojčátka, tak už taky ne 😀

maarina
12. srp 2011

@pentagras ahojky tak zitra je tvuj velky den 🙂 tak ti moc drzim palecky 🙂

darkwitch
12. srp 2011

@monivo já si tě matně pamatuju 🙂 ale spíš z toho jak k nám nakukuješ a zdravíš holky 😉

monivo
12. srp 2011

@darkwitch myslím, že jsem se tu už tenkrát s některými z vás potkala, některé přezdívky jsou mi povědomé. Ještě nedávno sem chodila i Andrea (mandre), která diskutovala už s náma, ale teď ji tu nevidím. Jo, a ještě Katka (dracekmracek) měla to velké štěstí, že se jim povedl Matýsek doma 😉

darkwitch
12. srp 2011

@monivo jestli si to dobre vybavuju tak mandre přešla do jiného CARu...

monivo
12. srp 2011

@darkwitch aha, taky to někdy bývá řešení, když se dlouho nedaří. Tak díky za info 🙂

zvalentova
13. srp 2011

@pentagras @inza ahoj holky, včerejšek byl opravdu výživný.
Měla jsem sice štěstí v pokoji č.1 i konstruktivní diskusi s embryologem, ale jinak to zázrak nebyl.
Břicho mě bolí ještě teď, k tomu špinění; jsem jako nafouklý míč, což jsem v prvním kole neměla. Brandejská byla v pohodě.
Z 20 vajec bylo oplodněno jen 7 50/50 ICSI a přirozeným způsobem. Do dnešního rána máme "6 dětí". Takže jsem zvědavá kolik nám jich zbyde do transferu a kdy k němu dojde.

pentagras
13. srp 2011

@monivo
ahojky, tak už jsem doma, tak nám dala dr jedno embryjko, šla jse mi na záchod a pak jsme šli hned na oběd, prý se nemám bát, toho že by vypadl 🙂 no jinak mi řekla dr at se připravím že si užiju ty vaječníky mám jak u stimulace pořád obroský ☹ ale mrnouse mám doma 2v1, jupí 🙂

pentagras
13. srp 2011

@maarina ahojky,moc moc děkuju, už to mám za sebou a mrnouse sebou 🙂

pentagras
13. srp 2011

@zvalentova ahojky, moc ti budu držet palce, at je pěknej kousek na Et a sposta sněhuláčků, mě zavedla Brandejská jedno dneska, tak těd už jen čekat 🙂

pentagras
13. srp 2011

turková - 1 IUI 5.8.
pentagras - 2 IVF - OPU 8.8, 12.8- 8 embryjek,13.8 -ET 1 embryjko a 1 je sněhuláček
cibka - čeká na ms, 19 az 21 den utz a pak 3 ivf původní plán byl srpen
kive76 - 29.7. - 2IUI, ale prý málo spermií, takže spíš nejsem těhule..
darkwitch - 2IVF, krátký protokol, 13.8. utz
sedmitecka - září laparoskopie, 3.IVF listopad/prosinec????
rychetkami: zřejmě 1. IVF přelom srpna a září
zvalentova: 2 IVF, dlouhý protokol, OPU 12.8.
zabka77 - 3IVF dlouhý protokol, přelom říjen-listopad
malina2 - 1IVF plán říjen

darkwitch
13. srp 2011

@pentagras tak super hezky ho drž at jsou z něj // 🙂

já byla dnes u Brandejský na utz, přišlo mi, že mi toho moc neřekla mám asi 8 a 4 folíky, ale nejsem si jistá... velikost nevím vůbec...
další utz v úterý u Langerové, tak jsem zvědavá kdy bude OPU

pentagras
13. srp 2011

@darkwitch vkolik jsi tam byla???

pentagras
13. srp 2011

jinal ráno jsem bulela jak blázen, když mi dnes volala sestra vkolik mám dorazit na ET a řekla mi že ze včera z 8 embroušků máme jen 2, těch 6 to vzdalo, obulela jsem to šíleně

darkwitch
13. srp 2011

@pentagras v osm, ani jsem ti nepsala, protože vím, že na ET se chodí později...

nevíte jestli při OPU musíte jet autem? nebo stačí doprovod?

pentagras
13. srp 2011

@darkwitch jé tak to nevím, ale lepší je autem

darkwitch
13. srp 2011

@pentagras no mě právě minule ta cesta autem úplně rozsekala, mě se občas dělá v autě blbě a poté narkóze to byl hnus...

pentagras
13. srp 2011

@darkwitch no já to prospala napůl, nevím jak bych to zvládla jít třeba na bus 🙂 já byla jak sjetá 😀

luccisek
13. srp 2011

Ahoj holky.
Omlouvam se, ze vam vstupuji do diskuze, ale potrebuji radu o GENNETU v Praze, tak doufam, ze mi poradite. 😉
Mam kamaradku, co byla poslana do CAR a nevi, ktere vybrat. Nema ji kdo poradit a ja tomu taky nerozumim, deti mam prirozenou cestou.
Doporucily by jste ji GENNET? Poradite nejakeho konkretniho lekare, se kterym jste spokojeni? Jak dlouhe jsou objednaci lhuty? Musi se treba jmeno lekare hlasit predem? (neco jako: "chtela bych se k vam objednat, pokud mozno k lekari Novotnemu.") A nejake dalsi rady a tipy do zacatku?
Moc diky za pomoc!

pentagras
13. srp 2011

@luccisek ahojky, pokud chce jezdit do Prahy tak Gennet, řekla bych že dr.jsou všichni dobří a bylo by dobrý kdyby kamarádka měla doporučení od gynekologa ne gennet a tak asi měsíc se čeká na první konzulku, i když psala tady jedna nedávno že čeká dýl protože maj narváno,jinak já chodím k primářce Brandejské 🙂 ony sestry na recepci vše řeknou..

monivo
13. srp 2011

@luccisek ahoj, já když jsem se chystala do CARu, tak mě moje doktorka poslala do GESTu. Šla jsem za svým kolegou, který s manželkou umělé oplodnění podstoupil a chtěla jsem radu kam jít atd. Ten mi GEST dost pomluvit (špatný přístup atd.) a říkal, že tenkrát chodili k primářce Brandejské, když ještě působila v Motole. V té době ale už byla v Gennetu, takže jsem se rozhodla jít tam. Když jsem se objednávala na první konzultaci, řekla jsem, že chci k ní. Min. týden jsem do Gennetu volala a momentálně objednávají na přelom září a října. Takže objednací lhůta na první konzultaci je cca 2 měsíce. Potom už je to samozřejmě lepší dle nutnosti vyšetření. Není nutné sebou mít doporučení od gynekologa a není nutné mít žádná jiná vyšetření, oni si vše udělají sami. Lékaře není nutné hlásit předem, pokud nechceš nějakého konkrétního, prostě kamarádku dají k prvnímu volnému lékaři. Jinak je tam jediný doktor Daněk, jinak samé doktorky. Osobně znám primářku Brandejskou, starší paní, moc fajn a pak dr. Langerovou, také příjemná a mladá. Ostatní osobně neznám, poradí spíš ostatní holky. Já tam chodila před dvěma roky, nyní se tam pomalu chystáme znovu.
Jinak moje kamarádka má dítě z ISCARE a byla tam taky spokojená.

monivo
13. srp 2011

@pentagras tušila jsem, že ti asi dají jen jedno embryo, pro jistotu. Tak držím palce, aby se OHSS nezhoršil. A kdyby ano, tak honem do Gennetu a zároveň by to bylo asi i dobré znamení 😉 Chápu, že ti bylo líto, že vám jich více nezbylo, ale aspoň ten jeden sněhuláček je fajn.

@darkwitch Mě bylo po OPU strašně špatně, tenkrát jsem nebyla schopná vstát z postele, dokonce mezitím proběhly i ET a my zůstali na klinice poslední (byla sobota). Manželovi dovolili přijet autem až před vchod a sestry mě dovedly až k autu. Dokonce mi Brandejská dělala UTZ, jestli nemám vnitřní krvácení, že je mi tak zle, ale vše bylo OK. Prostě jsem jen špatně nesla narkozu. A po císaři s plnou anestezií to byl taky děs. Sice jsem nezvracela, ale dva dny mi bylo hrozně blbě. Jak jsem vstala z postele, tma před očima a šla jsem k zemi. Takže si myslím, že je to dost individuální, jestli je auto nutné či ne. Ale doprovod určitě ano.