Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

monivo
28. črc 2009

Ahoj holky, jen narychlo nakukuji. Jsme na dovolené, proto tu moc nejsem.

Všem novým těhulkám gratulluji 🙂

Já mám stále břicho jak balon, tvrdé a asi tak jak ve třetím, čtvrém měsíci. Nevím, jesti mám tak stále zvětšené vaječníky či co.... jinak je mi dobře. Ale nemohu dlouhé chození, protože to velké břicho mi dělá potíže. Kůže na břiše není vůbec pružná a děsně to pne, začala jsem si ho mazat, ale moc to nepomáhá. Dělá mi dobře chodit mírně ohnutá. Řekla bych, že OHSS to není, jinak mi totiž nic není. Jsem dnes 5. den po ET, tak je asi stejně brzy na nějaké příznaky. Občas mě trochu berou i záda, jinak fakt nic. Tak jsem na sebe zvědavá.

anlek
29. črc 2009

Tabulky opravene, ted budu 2 dny bez internetu.

seb
29. črc 2009

ahoj všem, můžu se vás zeptat , jestli neznáte někdo dr. Matoušovou z Gennetu ? Mě tam posílá moje dr. na screening - UZ ve 12tt, ale já tam nechodila, tak tam nikoho neznám, tak snad bude hodná a šikovná 🙂

pet.s
29. črc 2009

lenkakubičkova....tak na psychu nemusím...včera mi dělali hcg a potvrdili graviditu 😀

lenkakubickova
29. črc 2009

holky,tak zítra držte palce, jdu na OPU, mám tam být v 7:30 a domů bych prý měla jít tak v 11:00, tak se pak ozvu 🙂

Mončo: tyyyjo,to je mi líto s tím bříškem ☹ A nechceš si raději dojít k Dr.?? Já bych asi byla vypleskaná 😅 Držím moc palce,ať je vše v pořádku!!! 😉 🙂 🙂

pet.s: supeeeeeeeeer, gratulujuuuuuuuuuuu 😵 😵 😵

seb: neznám, tuto Dr. bohužel,ale tam jsou v Gennetu všichni dr. dobří 😉 🙂

nelynka
29. črc 2009

leni drzim palceky zajtra, ja som tam mala byt na 7.30h a sla som pod kudlu az o 10h a o 12h som uz slapala domkov 😀
ozvy sa potom ako ste dopadli, kolko vajok a tak 🙂

myskaaaa
30. črc 2009

Leni,držím pěsti, už tam 20 minut jsi...myslím na tě!!!! Pak napiš určitě!!!
Pet,blahoprejuuuu!
Moni, to bude dobré, jen jestli pro jistotu nezajít k Dr...?

seb
30. črc 2009

lenkaku: tak to je prima, že jsou tam dobří dr., třeba se tu ještě někdo objeví, kdo se s ní už setkal 🙂 , jinak gratuluju pet.s. k mimískovi 😵 a ostatním přeju brzká zakulacená bříška 😉

lenkakubickova
30. črc 2009

Ahoj holky 🙂
Jdu ležet,docela mě pobolívá břicho, tak spíš nakouknu k večeru. Jen musím napsat,že foliků bylo 20 a vajíček 11, takže super, pokud v So budou víc jak 4 embryjka,tak necháme PK a na ET bych šla v Út. Pokud budou v So ráno jen 4 embryjka,tak půjdu na ET ještě v So. Tak už se těším,až zítra zavolám,kolik máme miminek 🙂
Zatím papa a juknu k večeru 🙂

nelynka
30. črc 2009

leni gratulujem a drzim palceky, urcite sa ich uchyti viacej, neboj, este ostanu aj lednacci keby ste chceli za par rokov druhe 😉

dracekmracek
30. črc 2009

Leničko ještě jednou gratuluju hlavně odpočívej a pokud by ti cokoliv bylo,klidně napiš,jsem ráda že je u tebe vše jak má být.

Já jedu do gennetu nakonec už 7.8.pak tam Vykysalá není tak je zlatá a přeobjednala mě.Jdu ráno v 7:30 na cukrovku pak budu utrácet na mimi,a musím sehnat šaty bráchovi na svatbu(nevíte kde? 😀 )a k Vykysalé jdu až ve dvě.
V pondělí jedu do Prahy taky ale do Motola,primář mě zaregistroval do rizikové poradny nad stav,tak jsem moc ráda a hlavně klidnější

lenkakubickova
30. črc 2009

Nelynko: děkuju 🙂 😵 My si budeme platit prodlouzenou kultivaci pokud bude pocet dostatecny a mrazit nebudeme,tak snad nam vyjde ta prodlouzena kultivace 🙂

Kačenko: mám hroznou radost,že tě vzali v tom Motole!!! To je supeeeeeeeeeer 😉 😵 😵 Třeba nějaké šaty seženeš v C&A 🙂 Teď jsem slupla Brufen, protože břicho bolí,ale je to prý normál 🙂

holky,já jsem v tom zmatku nějak úplně zapomněla,kdy si mám vzít Utroš ☹ Mám začít až zítra ráno,nebo už dneska večer?? 😅

zdepros
30. črc 2009

Ahoj Leni, tak přeji ať se embryjka vydaří a je jich hodně, já měla s utroušem začít až druhý den po OPU a kolik jich bereš, já mám 2 ráno a dva večer. Hlavně ať je ti líp

nelynka
30. črc 2009

leni ja by som zacala klido uz dneska, nic tym nepokazis..
a ked sa vam nejake zvysia, co s nimi urobite?
nebude to skoda nezamrazit?

myskahanka
30. črc 2009

Ahojky všem,
já mám výborné zkušenosti s Gennetem.
Je dražší,ale personál je milý,ochotný a zvlášť doktorka Brandejská je skvělá. Pomohla mi,protože mě dala na všeljaké testy. Takže vím dokonce,jestli jsem celkově v pořádku. Za pár týdnů budu stimulovat,tak jsem zvědavá. Snad se dočkám miminka. I když je úspěšnost 30-35%. Ale všichni co znám a byli v gennetu,tak jsou moc spokojení a mají už 4 leté děti. Takže doporučuji. Akorát nás to stálo už 10 000kč a ještě budeme platit zhruba 20 000kč. Takže to je taková menší čára přes rozpočet. ale hlavně když to pomůže. pa pa

lenkakubickova
30. črc 2009

Zdepros: mám to přesně jako ty, 2-0-2 🙂 Trochu ještě vaječníky fakt cítím,ale doufám,že zítra už to bude O.K. 🙂

Nely: to je těžké se zmražením, my se tak rozhodli,protože to stojí spoustu korun (cca 10.000,- s uskladněním a KET) a pokud se teď nezadaří, tak ty injekce budu klidně snášet znovu, hlavně je % úspěchu vyšší u klasického IVF než u zmražených. A tím,že nemrazíme, tak si teď připlatíme 2.500 za prodlouženou kultivaci,kde je šance opět o dost vyšší, zůstane sice třeba jen pár embryjek, ale jsou o dost víc vyvinutá. Pokud by jsme šli do druhého IVF, tak půjdem do zmražení.

myskahanka: a zy co tak platíte??? My neplatili vůbec nic,jen si připlácíme 2.500 za prodlouženou kultivaci.

nelynka
30. črc 2009

leni aha, vy mate len 1.IVF
no to je pravda, ze to nehorazne zdvihli...3000kc za zamrazenie...strasne to je, uplne ta chapem

pet.s
31. črc 2009

lenka a myskahanka - my chodili do Iscare a teď do Gennetu. Když porovnám náklady tak je to podobné. Přispívali jsme na Puregon, asi 500 na jednu injekci a pak jsme platili ICSI, mražení a ani PK jsme neměli. Rozdíl je, že v Iscare složítě zálohu 12000 před OPU a z toho se pak platí výkony a v Gennetu nám dali fakturu až po ET. Jiank ceny jsou stejné. Jo holky děti jsou drahá záležitost a tyhle vytoužené už i před početím 😀
Včera jsem zrovna počítala, co tenhle měsíc ze mě vytáhli moji hadi-pubertáčci - kluk - soustředění 2500, nové kopačky 3600, peníze sebou 1000, nové boty 2000. Dcerunka - nehty 700, boty 2500, batoh do školy 800, učebnice 2500 a to jsou jen velké položky, kde jsou peníze na koupák, do kina, na rande a na diskotéku a největší položka jídlo(ty děti nejedí, ty snad žerou 😀 😀) A to se bývalý rozčiluje, že chci větší alimenty 😀 . Kdyby mi těch dětí nebylo líto, tak mu je na měsíc půjčím 😀 😀
Aaaale co, peníze byly a budou a děti jsou dětmi jen chvíli, no ne? 😉

lenkakubickova
31. črc 2009

Ahoj holky 🙂 Tak máme oplodněných 6 bobánků z 11-ti 🙂 Pokud zítra budou bobci 4, tak jdu na ET zítra bez prodloužené kultivace a pokud jich bude 5, tak jdu na ET v Út 🙂 No,uvidíme, hlavně,že se nám oplodnilo aspoň něco 😉 😵 😵
Hmmm a zapomněla jsem se zeptat,jestli je normální,že mě pořád bolí ty vaječníky ☹ ...občas to popíchává a když jdu čůrat,tak je to docela větší bolest 😕 Píchá mě v nich jako ďas ajakmile se vyčůrám,je po bolesti...chjooo, to jsou starosti 😝 ...tak počkám do odpoledne,zda se to zlepší 🙂 Jakmile je víc cítím,vezmu brufen,ale nevím,jestli pomáhá 😅 Já nějak celkově prášky nepolykám 😅

Nely: ano,my máme 1.IVF a je fakt,že dáš za zmražení 3.000 + 1.000 za skladování na rok a pak 5.200 za transfer zmrzlíčků...tak jsme to teď zatím zkusili bez toho a po druhé už by jsme neriskovali, snad nám to vyjde napoprvé 🙂 Je mi jedno,co si kdo myslí,ale prostě nejsme tak bohatí,abychom měli hned 10.000 ..... ☹

pet.s: no teeeeeda,to je mazec ty děti! 😕 😅 Já si říkám,že je asi na dětech nejdražší,až dospějí a chtějí samé lepší oblečení,boty,atd... to se máte co otáčet 😅 A nebojíte se jít do třetího? Já jsem hrozná posera už teď...si říkám,jak to zvládneme...ale co,musíme!!! 🙂

zdepros
31. črc 2009

Ahoj Leni, tak to je krásnej počet, ale je to hrozný napětí to čekání viď. Mě už o víkendu čeká test, spíš si mi do toho nechce neboť se bojím zkamání ☹ , ale i to stává. Břicho mi docela pobolívá jsou to takové krátké křeče jako kdybych měla dostat MS tak nevím 😒

lenkakubickova
31. črc 2009

Zdepros: neboooj,takové bolesti jsem měla i při těhu 🙂 Budu mooooooc držet palečky,ať jsou tam // 😵 😵 A vy máte zavedený taky 2 embryjka? 🙂 Škoda,že nevíme, co je s Miluškou ☹ ...zajímalo by mě,jestli se jí chytili oba bobánci a jak jí je 😕 ☹
Myslíš,že je to krásný počet 6 bobanů? 🙂 Máš pravdu s tím čekáním,ale je fakt,že teď už to spíš utíká! 🙂 A chodíš do práce,nebo jsi doma?

nelynka
31. črc 2009

ahojte

leni je to normalne ze vajecniky citis, pretoze su rozdrazdene...co folik to vpich, tak su tam take male jazvicky a tie trosku trva kym sa zahja..neboj to prejde 😉

no my nastatsie ked sme boli tak zmrazenie sme neplatili nic a za uchovanie 1000 na rok..
strasne to zdvihli..
a vpodstate platis za zmrazenie hned pri IVF a za uchovanie ked budes mat cestu 😀 😀

nas cele IVF stalo nejakych 9000kc plus utros, prednison...
takze sme to mali super...vcelku, ale ak tak su to strasne peniaze

lenkakubickova
31. črc 2009

Nely: tak to jsem hned klidnější s tím pobolíváním 🙂 ...to víš,hned jsem trošičku znervozněla 😅 Ale je fakt,že foliků bylo 20,tak to asi je znát 😉 🙂 A zdálo se mi zvláštní,že bych třeba zítra šla na ET přez to,že mě pobolívá břicho,ale to s tím asi nemá nic společného,že? 😉 😀 Už jsem na zítra źvědavá!!! Doufám,že nám z těch 6-ti bobánků něco vydrží 😕 😅

nelynka
31. črc 2009

leni ne s tim to nema nic spolecniho...
me taky pobolivalo, mela jsem 16foliku...a sla jsem na normalnej na ET a pohoda 🙂

zdepros
31. črc 2009

Ahojky,
Leni, jojo máme 2 embryjka, ale uvažovala jsem i o jednom, mám hrůzu z toho že by mohli být dvě. Šest je určitě dobrý počet když nechcete mrazit, může se to ještě menit, nám se to měnilo každý den, z 21 vajíček se podařilo oplodnit 11 a to jsme měli i ICSI, druhý den už byli jen 4 dobře se vyvýjející pak se přidali ještě dvě takže zbylo šest, dvěmi zavedli a tři máme v mrazáčku a jsme v tom asi tak za 20.000K. a to nepočítám přídadný KET a laparku, která s tím taky souvisí, ale co se dá dělat.
Jo a neschopenku nemám, chodím do prácejen na OPU a ET jsem měla volno 🙂

lenkakubickova
31. črc 2009

Zdepros,no je fakt,že se ti nedivím,že máš hrůzu ze dvou,ale určitě by se to nějak zmáklo 😉 🙂 Právě,že nechceme mrazit,tak jsem si taky říkala,že to snad tak hrozný není 😅 Já věřím,že se ti miminko chytilo a už jsi těhu 😉 😵 😵 Tak nebudeš muset na KET 🙂 Já mám zrovna dovolenou teď na OPU a pokud mi KET vyjde na Ut, tak mam t

lenkakubickova
31. črc 2009

áky ještě dovču, do St. Jen nevím,jestli je blbý jít ´hned ve Čt do práce 😅 😕

lenkakubickova
31. črc 2009

Pokud mi bude dobře,tak půjdu normálně dělt,sedím v kanclu 🙂 A myslím,že po ET 2 dny odpočinku stačí,stejně Dr. říká, že ležením si nikam nepomůžu a věřím,že to tak je 🙂 Pokud se má mimi chytit,tak se prostě chytí,jen nebudu tahat těžký věci a podobně 🙂

nelynka
31. črc 2009

leni presne tak to je..
ja som bola po KET a sice som mala PN, ale len koli tomu ze sme sa stahovali do noveho..
malovala som, stahovala som nabytok a setko..kladla podlahu a tak..
a uchytilo sa..
kdezto po IVF som len lezala a stejn se to nechytlo..

lenkakubickova
31. črc 2009

Nely: to mě mrzí ☹ Ale věřím,že teď do třetice se miminko zadaří!!! 😉 😵 😵

Já to beru tak,že těhu není nemoc! 😅 Akorát se prostě v něčem musíme šetřit a myslím,že tělo si řekne samo, co se mu nelíbí 🙂 A kdyby mi bylo joooo špatně,tak samozřejmě půjdu na PN a nebudu váhat 🙂