Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

lenkakubickova
14. srp 2009

Miluško: tak to je dobře,že už můžeš normálně fungovat, a hlavně, že jste všichni 3 v pořádku 😵 😵 Co na to manža,že jsou mimi dvě? 😀 😀

barrca
14. srp 2009

Jé Miluuuuuu 😀 😀 😀 😀 😀 holka opatruj se!!!!

miluse
14. srp 2009

No byl v šoku 😀 , ale je to stejně jeho "vina" neb on tam chtěl dát dvě 😀, a je i tak nějak furt v šoku páč nejdřív furt bylo vidět jen jedno a asi před 14 dni se tam objevili 2 dutinky a minulý pátek na UTZ i 2 srdíčka. Foto ale ještě nemám ☹ jo a těhotně se taky nějak necítím a vůbec mi nedochází, že budou 2 😅

lenkakubickova
14. srp 2009

Miluško: hlavně,že jste všichni v pořádku 🙂 Ono si zvyknete,neboj 🙂 A předpokládám,že už asi zůstaneš celé těhu na nemocenské,viď? 🙂

miluse
14. srp 2009

Hele jak se to zadává u toho IVF? jsem myslela, že jsem v 7 tt, ale ono to asi bude správně a už jsem v 9 tt, jak tak koukám do propouštěcí zprávy 😅

miluse
14. srp 2009

Leni, nevím, chtěli bychom ještě jet na dovču, ale uvidím co na to mudři jak se na to budou tvářit, jestli mě po 12 tt někam pustí a do práce budu muset tak ještě nějak docházet, ale to se chci dohodnout s Brandejskou, neb musím za sebe zaučit zástup... jsem to předtím nějak nestihla a hlavně jsem ani nepřepokládala, že se to na poprvé povede a že budu pak měsíc ve špitále, a manža mi taky vyhrožuje, že půjdu makat, že to se mnou doma nevydrží 😀

lenkakubickova
14. srp 2009

Miluško: já si jen zadala termín poslední MS, neměla jsem náladu se s tím nějak zabývat 😅 😅
A myslím,že pokud bude vše O.K. tak by podle mě neměl být problém jet na dovču,akorát ti asi nedovolí někam letět. a když to zvládneš do práce aspoň na nějaký zkrácený úvazek,tak by to možná pro tebe bylo aspoň příjemné oživení. Jo tak manža,zě žene d práce,jo?? 😀 😀 😀

monivo
14. srp 2009

Ahoj Milu, vitám tě zpátky.

Já jsem pro změnu byla s OHSS 15dní na Bulovce. Ale podle toho co píšeš, tak jsem to neměla tak hrozný. Primářka říkala, že je to 4tého stupně, tak mě poslala do špitálu. Tam už si mě vzali do parády. Ještě se mi to tam trochu zhoršilo. Strašně mě až pálila kůže na břiše, jak se mi rychle zvětšilo, nemohla jsem sedět, ani ležet. Dvakrát mi dělali punkci, aby se mi ulevilo, ale voda se zase vrátila. Pořád jsem byla na kapačkách. Ale ted už je mi dobře, akorát břicho mám pořád velký, 85cm, ve kterém je stále volná tekutina, ale každým dnem se to o 1cm zmenšuje.

Mám 1embryjko. Na ET mi zavedli jen jedno, protože jsem měla mírný OHSS už po OPU, tak měla primářka strach mi dát dvě, abych asi nedopadla tak hrozně jako ty. Asi by to totiž při dvou bylo dvakrát tak horší.

anlek
14. srp 2009

Milusko, ani nevis, jak rada te tu vidim. Porad jsem chodila na zirafky se ptat, jestli o tobe neco vedi ... Snad se to bude porad zlepsovat a zlepsovat a za chvili nebudes stejne jako ja vedet, ze jsi vubec tehu. 😉 Mam pocit, ze jsi tu zatim jedina s dvojcatky. Jinak se vsem ostatnim povedlo po jednom prckovi. Ikdyz treba se jeste nejaka dvojcatka vyloupnou. Kdy jdes na kontrolu do Gennetu? Nebo jsi tam uz skoncila.

Holky nabizim, ze podle toho, kdy byla OPU vam spocitam, jaky mate zadat datum posledni MS, aby vam to tu vychazelo na konikovi jednom zmatenym. 😀

Holky vyhrala jsem na MAA jednu aukcicku s bodickama pro new born, me to prijde tak malinkate ... Ani neverim, ze prcek bude jednou tak maly. Ikdyz po porodu budu stopro pocit, ze je obr. 😀

anlek
14. srp 2009

Leni, volala jsi na to hcg?

monivo
14. srp 2009

Anlek, MAA je mimibazar? A to jsou nová bodíčka? Ono těch new born nebo 0-3 měsíce si moc nekupuj, mám to od již zkušených holek. Může se ti stát, že se ti do toho mimčo ani nevejde nebo ti spíš hodně rychle z toho vyroste.

miluse
14. srp 2009

Mon, mě taky primářka chtěla poslat na Bulovku, ale já chtěla být doma, jenže to jsem netušila, že u nás s tím nemají tolik zkušeností, takže mě ještě někdy v 10 večer převáželi k apolináři.

A co vím, tak nějaká holčina co je zhruba tak nějak stejně těhu jako já taky z gennetu tak skončila v Motole, pouštěli jí někdy minulý týden tuším.

Anlek, hnedky ráno, když mi řekly, že mě dneska pustí, tak jsem volala do Genetu, ale sestra říkala, že mě nemá kam dát, ale že řekne primářce, aby mi zavolala, tak opět čekám na founa, jsem zvědavá zda se ozve. Ty jo jediná dvojčátková jo? No mě to ani ještě pořád nedochází, že jsem těhu a že tam jsou dvě, nějak se těhotně moc necítím, jen od včera po ránu mám trochu nauzeu nebo pak se to píše, jinak nic, ani moc utahaná nejsem.

Anlek, neboj ono to prckovi bude, oni ty věci všechny vypadají pidi, ale pak ti to ani nepřijde.

anlek
14. srp 2009

Moni, MMA je mimiaukce (pred tim jsem se upsala), nejaka maminka prodavala dve nepouzita za lidovou cenu, tak jsem je vzala. Ja vim, ze 56 neni potreba moc, ale neco v ni urcite chci mit, co kdyz se narodi prcek? 😅 A bude vsem plavat. 😀

anlek
14. srp 2009

Tak snad ti zavola brzo, abys nebyla napnuta dlouho. MInule te tim docela potrapili, ze jsi musela porad volat ty ...

No koukam, ze jsi si fakt uzivala. 😖 Ale ted uz to bude vsechno lepsi.

Btw. jeste se vracim k tomu pocitani na konikovi. Ja a Miluse mame stejne datum porodu a pritom jsme kazda v jinem tt. 😀 Tak tomu nerozumim uz vubec. 😀 😀 😀

miluse
14. srp 2009

Anlek, kdy jsi měla posl. MS? Třeba je to jen o den nebo 2 rozdíl, já ji měla 19.6. a OPU 2.7.

monivo
14. srp 2009

Milu, a zvětšený břicho už nemáš?

anlek
14. srp 2009

Milu, ja mela posledni MS 25.6., OPU jsem mela 7.7. a proto sem na konika musim zadavat posledni MS 23.6., aby TP byl 30.3. 😀 To je Panecku matematika, co?

U tebe si myslim, ze bys mela zadavat 18.6 jako posledni MS, kdyz OPU byl 2.7.

monivo
14. srp 2009

Anlek, já jsem na jednom webu našla počítač termínu porodu, kde se zadala poslední MS a délka cyklu a vypočítalo to termín porodu a předpokládaný datum početí a ten mi souhlasí s ET. Nemělo by tam hrát roli a datum ET? Jo, a to datum co mi vyšlo tam mi vychází i tady. Dala jsem sem počet dní cyklu tak, aby mi vyšel datum porodu jako na tamtom webu.

anlek
14. srp 2009

Ja myslim, ze podstatne je datum OPU, protoze jsme tu mely ruzne dlouhe kultivace. Rada vas mela 5denni, ja jen 4denni (5. den byla nedele), Lenka mela 2denni. Embryjka byla diky tomu pri ET ruzne velika. Ono je to jen hrani s cisly. 😉 Jinak nevim, jak zadavat pri IVF delku cyklu, protoze ten je dlouhy podle toho, jak reagujeme na stimulace, ted tu nekdo psal, ze pujde na OPU 10. den, ja byla tusim 13. den. Podle me to neni smerodatne, smerodatne je datum poceti a to je OPu, ne? Aspon me to tak prijde. Jenze kdyz jsem byla u dr. na prvnim UTZ, tak sice na kolecku natocila neco od OPU, podle UTZ rekla, ze miminko odpovida. Ale ze mam prijit jeste jednou za 14 dni na presne urceni stari plodu. Ze pri te prvni kontrole to neslo presne. 😀 Tak a ted si vyber. 😀

lenkakubickova
14. srp 2009

volala jsem do Gennetu a bohužel výsledky nemám,až v Po odpoledne 😝 Ale co,jedeme zítra dopoledne pryč do Ne,tak to uteče 🙂

já si teda zkusila nějak upravit délku cyklu,až mi seděl datum porodu podle nějaké tabulky 😀
Já se teda přiznám,že už mám spoustu hadříků na mimi,to se nikdy neztratí a když jsem viděla doubrou aukci,neodolala jsem 😀

gabulle
14. srp 2009

Leni to me mrzi ze jsi se nic nedozvedela,u nas je vysledek do par hodin kdyz to neni na statim,kdyz je to na statim tak to vime do hodiny nekdy i min
ty nevis jestli to z gennetu posilaj do klinlabu do stresovic,ale asi jo protoze tam laborka jako takova neni,
a co si zavolat rovnou tam, urcite tam maji sluzbu , a kdy by jsi trefila na nejakou normalni laborantku tak by nemusel byt problem a kdyz ji reknes jakto moc pro tebe znamena tak na tve rodne cislo by ti to rict mohla,mozna dam dohromady y tel cislo ze zadanky,kdyz budes chtit,nebo se to da hodit na nejake zdravotnicke odd.ze volas pro kamosku,nebo kolegyni,v tomhle trosku chodit umim.
😀 😀 😀

gabulle
14. srp 2009

boze ja jsem negramot co to tu pisu za hrubajzny a blbosti i jako y

miluse
14. srp 2009

Moni, břicho trochu nafouklý mám, ale to mi spíš přijde z toho, že docela dost "žeru", těch 14 dní co jsem byla na jipce, tak jsem moc nejedla a schodila jsem skoro 6 kilo, když mě viděla tchýňová poprvé po těch 3 týdnech tak se mě lekla, jak sem prý byla pohublá a za těch 14 dní jsem přibrala asi kilo 40, což si myslím je tak nějak odpovídající, za chvíli stejně budu jak bečka 😀

Jinak holky úspěch, Brandejská mi volala někdy po 17 hodině a jedeme tam příští čtvrtek odpoledne, chudák mě neměla skoro kam šoupnout, že prý příští týden tam jsou jen ve 2, tak mají docela honičku 😕 , ale to mě je jaksi šumáček, že. 😎

lenkakubickova
14. srp 2009

Gabule: nooo,je fakt,že ráno ta sestra,co mi brala krev,tak mi říkala,že to někam vozí...ale jestli to je do Sřešovic,nevím ☹ Škoda,že jsem se to od tebe nedozvěděla dřív, jsem tam mohla zkusit dneska zavolat 😅 Jsi moc hodná,že jsi mi to řekla,ale nevím,jestli,když tam zavolám v Po ráno,jestli to tam ještě budou mít 😕 A ty by jsi mi tam nemohla cinknout,když jsi tak zběhlá 😉 😅 Bycch ti do IP poslala rodné číslo 😅

Miluško: tak to je super,že se ti ozvala, a že jdeš na kontrolu,ikdyby jsi tam čekala,to ti za to stojí 🙂 Je tam teď fakt šíííílená honička,jak jsou dovolené 😝

lenkakubickova
14. srp 2009

kdybych chtěla,mohla jsem jít na krev i jinam,kde bych měla výsledky do hodiny,dvou....hold tady to nevyšlo,no ☹

gabulle
14. srp 2009

Lenco,klidne ti tam ciknu a s rodnym mi posli i pojistovnu,kdyby chteli, a mit to tam musi porad protoze to jde pres pocitace a ta hlavni info zustava u nich,kdyz se nezadari ted tak to muzu zkusit jeste rano

anlek
14. srp 2009

Leni, je to zvlastni, proc zrovna ty mas smulu, ze mas vysledky hcg az za takhle dlouho. ☹ Jinak to posilaji do Stresovic, to vim urcite (teda aspon cast, neco posilaji i jinam - ale to myslim, ze trvava kratsi dobu).

pet.s
14. srp 2009

Ahoj děvenky, reaguji na nějaké dotazy zpět. V albu mám Mutsy, ale vybraný maám maxi cosi mura 4. Celý se vším stojí 21000. Pro nás bylo prioritní lehkost kočárku. Budeme ho nosit do patra. A skladatelnost. Dost jezdíme mezi Prahou a MB. tak aby se nám vešel do auta. Ségra před měsícem vybírala kočárek, takže mám docela přehled. U toho bebecaru mi vadí ten napevno zahnutý opěrák na nožičky. Když pak dítě je větší nebo usne a nožičky mu visí přes ten opěrák, tak ho to musí mačkat. Prodavačka mi na to řekla, že tak velké dítě už nebudu vozit. No dcera byla opravdu velké batole. taky je ted dost vysoká. A kluk měl problém s nožičkama, tak jsme ho vozili občas ještě kolem 4 roku.
Leni špinění nic není. Taky jsem špinila.Asi 7.den po ET.
Dnes mě neskutečně bolí břicho. Byli jsme to rozchodit na nové chatičce. Holky tam je to táááááááák krásné. Je to v Českém ráji.Jsme s taťkou plánovali jak tam budeme trávit celé léto s miminkem. To bylo romantické. 😝 😀

pet.s
14. srp 2009

Teda koukám na ten odkaz na mutsy urban rider..fááááááákt pěkný..tak ten taky zatím nechávám ve výběru 😀

lenkakubickova
15. srp 2009

Pet.s ten Maxo cosi vypadá velice dobře!!! 😉 Já ho vždycky viděla bez té stříšky a přišel mi takovej zvláštní 😅 😀 A já jednou budu potřebovat přesně takový kočárek:l ehký a skladný!! ...hmmm,tak to ani u toho Bebecaru nevím, s tím opěrákem,to je blbý,no...nikdy nevíš,ale podle mě je lepší nastavitelný 🙂

Anlek: nedá se nic dělat,třeba mi tam Gabča ještě dneska zavolá 🙂 A hold to nějak přečkám,ale moc by mě to uklidnilo a pomohlo, to špinění mě prostě znervozňuje 😝 😅