Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

dracekmracek
15. srp 2009

milus mě to na koňovi taky nesedí 😝 ale jen o 1 den 😀 😀 😀

anlek
15. srp 2009

Na konovi je nejlepsi to osiditit timto zpusobem: Brat, ze OPU byl 15. den cyklu a cykly byvaji dlouhe 28 dni. A pak to vychazi.

Ale ono je to jedno, den sem den tam. Schvalne udelame statistiku, jestli nejake mimco bude presne v terminu. 😀

miluse
15. srp 2009

Anlek, tak já rovnou u sebe říkám, že ne 😀. Jsem zvědavá jak mi to pak spočítají podle UTZ a popř. podle pohybů. 😕 😨

anlek
15. srp 2009

No taky jsem zvedava, jak se to zmeni po UTZ v utery. Tak se ma urcit, jak je plod stary. 😀 😀 😀

miluse
15. srp 2009

Se musím pochválit, jsem si právě píchla svoji první injekci 😉 musím si píchat ještě fraxiparin a manža je na pánské jízdě, tak dneska nemohl. Nejdřív jsem myslela, že se ani nepíchnu, nějak jsem to přes ten špek nemohla napíchnout, ale pak jsem trošku zatlačila a bylo to, ale je fakt, že je pro mě lepší, když to dělá někdo jinej 😎

pet.s
15. srp 2009

Jejda, to je mi Leni líto. ☹ Chuděra.Držím palce.
Mně to tady počítá dobře. Dnes jsem 6+6 tt a ukazuje 7tt, což je správně, pokud jsem dobře pochopila Anlek,že ? 😀 Je to podobné jako, že 2.30 je taky půl třetí. Tedy jde o 3 hodinu 😀 Zítra mi tam skočí 7+0 tedy 8 tt. 😀

anlek
15. srp 2009

Milu, sikulka. No ja radsi vsechno pichala sama, naopak jsem se bala, kdyz me chtel pichat muz. Dovolila jsem mu to jen jednou. 😀

Pet.s pochopila jsi to spravne. A ja doufam, ze mam pravdu. Ale docela jsem to studovala, protoze me to zajimalo, jak se to pocita. 😅

pet.s
15. srp 2009

Já si píchám 5x denně inzulín. A k tomu několikrát denně do prstu. Takže mi to při stimulce nevadilo. mužík by to asi nezvládl. Vždy se kouká jinam. No je to chlap 😀

miluse
16. srp 2009

Krásné ranko,

tak u nás je to pet.s přesně obráceně, já na ty injekce moc koukat nemůžu, proto jsem se asi včera nemohla nejdřív pořádně bodnout, ale nakonec se povedlo, jsem prostě radši když mě píchne někdo jinej 😉

anlek
16. srp 2009

Ja jsem mela pocit, ze kdyz se picham sama, ze to muzu ovlivnit, kdy a jak. 😀 Nebo uz musi profesional - sestricka. 😀

Pet.s, to je docela dost pichat 5x denne inzulin, co? 😖 Neslo by se tomu vyhnout pumpou?

lenkakubickova
16. srp 2009

Ahoj holky, všem vám moc děkuju za podporu. Nějak moc nemám chuť sem nakukovat,doufám,že to pochopíte. Je mi ze všeho na nic ☹ ...kdyby aspoň nebyly na testu // a neměla jsem těhu nevolnosti,tak bych to brala,že se IVF nepovedlo a hold bych šla dál...ale tohle mě ničí ☹ Proč st to povedlo,těhutest pozitivní a bum a je po všem? ....jsem nějak na dně...vím,že je někde malililinkatá šance,ale nevím....dnes vyloženě silně krvácím celý den,jako MS a padají ze mě i klasicky kousky sliznice...jak je to vůbec možný?? 😕 😢 ...jen jsem vám chtěla dát zprávy, co se děje,až budu mít nějak víc sil,zaskočím. Moooc vám všem přeju vaše malé prdelky v bříšku,ale nějak to teď nezvládám číst a netrápit se u toho....snad mě pochopíte! A v Út jdu na odběr HCG,tak snad bude něco rozlousknuto. Mějte se krásně a opetrujte se!!!!

dracekmracek
16. srp 2009

Leničko je zbytečné se teď trápit,i když moc dobře vím jak je to těžké...ale nepomůžeš si uzavřením před světem prdelko,jsem tu pro tebe a pořád věřím že to dopadne.Bereš pořád všechny léky?Hlavně to nevzdávej a věř prdelko.

Moje problémy jsou proti tvým úplné prd,celou noc jsem probrečela bolestí spala jsem asi 2hod....nikdo mi nedokáže pomoct od bolesti,a já nemůžu nic 😔 chtěla jsem si těhu užívat,Lukáška hrozně miluju,o to víc se trápím,že cítí jak mi je. 😔 Nepomáhá ani algifen který můžu hodně vyjímečně 😢 kdybych aspoń věděla co to je,ale nevím a neví nikdo. 😔

miluse
16. srp 2009

Holky, opatrujte se a Lenčo, bude to dobrý uvidíš, dopadne to tak jak má, držím pěstičky, aby vám oběma bylo brzy líp. 😉

anlek
16. srp 2009

Leni, to je mi lito. Ale zavadeli ti dva prcky, mohl to vzdat jen jeden a jeden bojuje. 😉 Snaz se bojovat s nim. Myslim, ze s hcg kolem 100 neni jeste vsechno ztraceneho. Mozna bych byt na tvem miste skocila hned zitra do laborky (klidne te, jak jsem ti davala kontakt) a nechala si nabrat i progesteron. Ted by se ti hodil vedet, at to dopadne jak to dopadne. Myslim na tebe, drz se holka.

anlek
16. srp 2009

Kacko a vis jiste, ze nemuzes nic, co tlumi bolest? Ptala jsi se? Mozna neco existuje, aby ses nemusela takhle trapit.

lenkakubickova
16. srp 2009

Holky,všem vám díky! A proč tolik krvácím??? To je i tak možné,aby bylo vše O.K.??? 😕 Snažím se tomu trochu věřit,ale i ty nevolnosti najednou ustoupily...tezko se mi chce verit,ze je to O.K. kdyz mam uz sestou vlozku,jak krvacim a boli me bricho,proste horsi MS...beru Utroš i Prednison porad dal,jen ležím asi od 11:00, ale ten Utros mi hned z krvi odejde ☹ 😢

Leni: zitra si tam,jak jsi psala, dojdu na HCG a ten progesteron,jen nevim,k cemu je ten progesteron dobry ☹ Bylo by to super,kdyby odesel jeden bobek a druhy zustal,ale dnes jsem mela i teplotu 36,8....no,uvidime zitra.

Kačenko: já vím,že jsi tu pro mě! Stejně tak i holky,jen je to prostě těžké se udržet a nebulet u diskuze o těhotenství... přejde mě to,jen potřebuju pár dní.

našla jsem i tohle ohledně HCG, což zní nadějně.... : http://www.rodina.cz/clanek3831.htm

anlek
16. srp 2009

Leni, utrogestan polykej!!! Pokud se spini nebo krvaci, tak se ma polykat, jinak z nej nic nemas.

Progesteron je dulezity, aby meli prcci sanci se udrzet. Bohuzel v CR se nekontroluje. 😢 Kdyz si ho nechas sama udelat, tak budes mit papir v ruce, kolik jsi mela. Pokud by to ted bylo spatne a bylo to progesteronem, tak ti priste krom utrogestanu mohou obden pripichnout agolutin.

Myslim, ze ma smysl bojovat, protoze se u tebe minimalne nekdo snazil ubydlet ... Urcite to jeden vzdal, ale treba druhy stale bojuje. 😉 Neves jeste hlavu.

dracekmracek
16. srp 2009

anlek všeobecně se říká že v těhu jen léky obsahující paracetamol ☹ algifen je driják a ten mám od doktorky na hlavu,můžu brát jen 10kapek denně,ale vůbec to nezabralo.Bolí to hlavně když ležím nechápu....v noci to bylo po půl hodině,trvá to tak dvě minuty....takže jsem vždycky na půl hoďky usnula nebo byla v klidu,ale začalo to...jako hodinky.pomáhají mi jen teplé obklady na hlavu a horký čaj....nechápu prostě.Zítra jdu do nemocnice,vůbec se mi nelíbí to tvrdnutí,je čím dál častější,tak hlavně ať je Lukášek o.k.

Leničko já znám pár holek co opravdu hodně krváceli...můžeš taky krvácet z toho že máš třeba hematom....nechceš ten utroš polikat?Aby v tobě zůstal víš?

anlek
16. srp 2009

Kacko ja take vim, ze jen paracetamol. Ale nevim, jestli dr. nemaji nejake lepsi moznosti, co ti treba pichnout.

Sice je to hodne jina situace, ale segra trpi na takove ty hnusne migreny (na konci zvraci) a kdyz jednou se ji takovahle migrena nechtela pustit dva dny a ona uz nemohla. Tak jsme ji dovlekli k dr. (nastesti 100m od baraku) a ona ji neco pichla a segre bylo za chvili dobre. A pritom doma segra uzivala leky, co ma predepsane z neurologie a ty ji na tenhle sileny zacgvat nefungovali. No a od te doby, si myslim, ze dr. maji casto jeste nejaky triumf v rukavu, kdyz je opravdu zle.

dracekmracek
16. srp 2009

no zkusím to zítra 😒 je fakt že když mě chytla ta pánev tak mi pomohla ijekce agolutinu to jsem koukala jako blázen 🙂 tak snad primář něco vymyslí...

anlek
16. srp 2009

Myslim, kdyz je bolest takhle hrozna, ze je na case to resit s dr. Bud se ti bude snazit pomoct, aby to nebolelo nebo bude mit neco, co bolest utlumi. Nebo rekne, ze nic nejde ... Ale budes aspon vedet, ze jsi pro to udelala, co jsi mohla.

dracekmracek
16. srp 2009

to jo takhle je to hrozný zkouším co jde....nejlíp mi je když jsem celou noc vzhůru 😔 ale vypadám jak zámora nemám chuť k jídlu....snad si mě tam nenechají to nechci....a to se říká že druhý trimestr je nejhezčí....zlatý moje zvracení v prvním....

lenkakubickova
16. srp 2009

Kačenko: to mě mrzí,že ti je takhle špatně 😖 😖 Beruškooo,neboooj,dojdi si tam zítra, hlavně,ať ti dají něco na ty bolesti,trápíte se tak ty i Lukášek ☹

holky,zítra si dojdu na odběr HCG a Progesteron a dám vědět,výsledky by snad měly být ještě ten den. A pokud HCG poroste,jdu okamžitě marodit.

tím krvácením jsem nejvíc vystrašéná ☹ Prostě mám pocit,že s tím všechno odchází....nic,jdu si udělat nehty,ať se odreaguju a zítra bude snad líp!!! 🙂

dracekmracek
16. srp 2009

leničko to víš že bude líp kočičko,věřím tomu!

miluse
16. srp 2009

Holky, holky, vy jsi tedy užíváte, vůbec vám to nezávidím a Katuš tobě tu migrénu už vůbec ne, já jí mívám max. tak 4x do roka a stačí mi to a většinou mám taky ty stavy jak píše Anlek, že zvracím, ale to mi pak většinou pomůže a minule mi zabral až studený obklad na hlavu, léky vůbec ☹ Asi bych si zašla k Dr. a prokonzultovala to s ní, když už takhle trpíš, to není moc dobré jak pro tebe tak pro Lukáška.

Leni, ty se drž, určo bude líp a jeden bojovníček tak bojuje a jak píšou holky, utroš polykej, tuším, že i v letáku je, že pokud krvácíš, tak se zavádět nemá. A na zítra držím palečky.

Jo holky, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho jste brali prednison? Já jsem se totiž po něm docela hnusně osypala a mám krk a dekolt samej pupenec ☹ kožní mi na to dala nějakou mastičku, ale říkala, že se to zlepší spíš až vysadím ten prednison, že to mám prý z něj 😒

anlek
16. srp 2009

Milu, ja jsem vysadila tento tyden prednison, tj. 8tt. Myslim, ze ti ho asi take vysadi, pokud ho mas jen preventivne. Ja nemam vysetrenou imunologii, tak jsem ho mela projistotu.

pet.s
16. srp 2009

Ahojky holky, teda to je smutná diskuze. ☹
Leni, drž se holka. Ať dopadne jak chce. Musíš bojovat dál. Nevzdávej se. A klidně bul. Já bulím s tebou. 😢

pet.s
16. srp 2009

Anlek. inzulín mi neva. Jsem dítě zdravotníků, injekce m i nevadí dávat ani dostávat. A na inzulín jsou takové malé jehličky a pera. Skoro to necítím. Pumpu nevím, zatím mi ji nikdo nenabídl.

lenkakubickova
17. srp 2009

Dobré ráno. Tak sjem byla hned v 7:00 na krvi,vzali mi ji na HCG i Progesteron,mezi 14-14:30 budou výsledky,tak dám vědět. Snažím se uvěřit,že by to mohlo být O.K. ...ale jde to těžko ☹ Zatím pa

lenkakubickova
17. srp 2009

Pet.s: díky,už se těším, domu,až to zas vyplavím a bude mi líp 😉