Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
12. říj 2009

ahojky holky, tak jsem dnes byla na genetice pro pitevní zprávu mímísa 😢 a pro histologické vyšetření a prý bude až za 2 měsíce.Prý nejdřív dělají testy na těhotenství a pak teprve ty potraty. chjo, chjo ☹ Tak od ted mám na 2 měsíce pokoj skoro od všech dr.
V prosinci nebo v lednu na novo. Nevíte, co se děje v lednu v Gennetu. Prý se mají něja rozšiřovat. To budou mít zavřeno. Něco mo říkala dr, ale nepochopila jsem.Byla jsem myšlenkama jinde, řešili jsme před tím mimíse.
No nic děvenky, musím jít účtovat. Doháním resty. Včera do 2 hod do rána, dnes to vypadá podobně. 😖

nelynka
12. říj 2009

ahojte zenuse...tak sme dneska rano boli v gennetu na tej konzultacii po genetike..
takze nic strasne, drahy je OK, ja mam nieco ako trosinku zvyseny cholesterol, ale nie ej to cholesterol, takze beriem kyselinu listovu a B vitaminy..ach jo ☹
a vy co, ako?
co mate nove?

nannynka
13. říj 2009

Ahoj vsem !

Kontroly na endokrinologii i gynde u nove MUDr. dopadly dobre. Sice byl trochu problem s tlakem, ale pani doktorka pochopila, ze mam takovej strach a po vysetreni me zmerili jeste jednou a bylo to norme. Mrnous je v poradku, je o par dni vetsi nez odpovida datu poceti, ale to neni na skodu. Na screeningy mi odsouhlasila Gennet a byla moc laskava, protoze me chtela videt az za skoro 4 tydny a po me prosbe a pohledu do dokumentace se mame ukazat uz za dva. Divila se, ze nemam neschopenku, ale to jsme si vysvetlili. Manzel byl nadseny, protoze tam se mnou byl po celou dobu a na UTZ mu krasne ukazovala co je co, co to znamena a jak se to bude vyvijet dal. Mam si drzet lehkou hlavu a vydrzet ty necele 4 tydny co mame do konce prvniho trimestru...uz je to jen chvile...
Vsechny se opatrujte, prijimejte embryjka a pekne "snasejte" 😉 .

janicka.slunicko
13. říj 2009

Ahojik hoky. 🙂

Jsem se chtela zeptat, jak se počitá v jakým tydnu jsem, jsem to hledala na internetu,a nejak jsem to nepochopila. ja jsem měla ET 14.zaří... diky

nannynka: To je dobře že dopadl UTZ dobře, to věřim že manželovi se libilo. 🙂

anlek
13. říj 2009

Ahoj,

Jani, pokud to chces zadat tady na konikovi, aby ti to hezky vychazelo, tak, kdyz jsi byla na OPU 14.9., tak jako datum posledni MS dej 31.8. a delku cyklu nech 28 dnu. Jinak se to pocita tak, ze prvni den posledni MS je 0+0, pak dalsi den je 0+1 atd. az 0+6, tj. jsi v prvnim tydnu. Pak po 0+6 je 1+0 a pokracujes az do 1+6, tj. jsi v druhem tydnu. Je to trochu nesmysl, protoze se pocitaji tydny od posledni MS a ne od poceti, takze to vypada, ze jsi tehotna ikdyz jeste nejsi. 😀 Pro takove to kolecko, co pouzivaji gynekologove na stanoveni TP berou, ze ovulaci-poceti jsi mela 15. den cyklu. Proto je potreba u nas, co absolvujeme IVF pocitat den OPU jako den ovulaca-poceti 15. den a podle toho upravit termin MS, ikdyz byla jinak. Podle me jsi dneska 6+1, neboji sedmy tyden.

Nanynko, to je fajn, ze jsi s dr. spokojena. A jeste vic fajn je, ze vsechny vysledky vychazeji tak dobre.

Nelynko a jak to u tebe vypada s nejakou akcickou?

Pet.s to je otrava, ze vas hnali pro vysledky, ktere nemeli. Navic to ani nemuzete uzavrit. ☹ Ja vim, ze je asi dulezitejsi resit nejdrive genetiku tehotnych kvuli pripadnym resenim, ale tak tam maji mit vic lidi, aby nemusel nikdo cekat. Co se bude dit v Gennetu v lednu netusim, tohle slysim poprve ... Ale snad se tim zkrati cekaci doby na prvni konzultaci, ty jsou dost hrozne.

Hypo, drzim palecky, at Amalka dneska nezlobi a ukaze vse, co ma ukazat.

Moni, ja vcera ti zapomnela napsat, ze ac jsem si tu tusim stezovala, ze jsem tenhle mesic asi marne cekala na nemocenskou, tak mi nakonec prisla, jen mi ji banka pripsala nekdy v noci. Ale ja jsem OSVC, takze ja chodim se vsemi papiry na socialku sama a primo, takze u me nebylo nikdy zadne zdrzeni. Zkus dojit na socialku osobne, to by mohlo pomoct, at ti reknou v jake fazi to je atd. Popripade pokud vis, ze to opravdu visi u nich (tj. zamestnavatel opravdu poslal vse, co mel poslat), tak mi nekdo radil, ze je dobre napsat na socialku doporuceny dopis, ze tohle je posledni pokus o dohodu a pokud nezareaguji, tak to predavas k soudy. Pry po takovem dopisu prijdou penize okamzite. Ale je to hrozne nefer, protoze kdyz ty jim nezaplatis, tak na tebe zahy posilaji exekutora, ale kdyz oni neplati, tak je to normalni - oni chudackove prece nestaci. 😠

Jsem nachcipana cim dal vic, tak zkusim dojit do lekarny, co mi doporuci. Kamaradka mi psala jitrocelovy sirup, ze v podstate nic moc jineho nemuzu. ☹

janicka.slunicko
13. říj 2009

anlek dekuji,ja nevím jak se to zadavá...ja měla poslední menstruaci 27.srpna (prvni den),,OPU jsem měla 11.zaří
a ET jsem měla 14.zaří...ja se teprve učím na počitači, tak když neco se potřebuji zeptat tak si na to musím pozvat neteř... 😀

anlek
13. říj 2009

Jani, promin. Ale omlouva me bud tehotenska demence 😀 nebo ryma az na mozku. Tys psala ET a ja cetla OPU. 😅 Takze oprava, jsi 6+4, tj. sedmy tyden. A na konikovi to teda musis zadat (nahore na strance napravo od tveho nicku je Nastaveni, na to klikni a tam uz to uvidis), ze posledni MS byla 28.8.2009.

nannynka
13. říj 2009

Janicko: Ja se na to vcera ptala a pani doktorka mi rekla, ze obvykle se to pocita jako datum ET (pokud nebyla PK) - 14 dni. Coz treba u me trefilo presne zacatek menses 😉 .

zdepros
13. říj 2009

Ahoj holky

tak jsem včera byla se registrovat v porodnici, mám termím 9.4. a oni mají od 3.4. do 10.4. zavřený porodní sál, to je docela vtipný a sestřička říkala jestli si myslíme že budeme rodit v tomto termínu tak máme jít jinam, no já myslím že budu rodit dřív ale to si můžu jenom myslet, tak nevím 😒

anlek
13. říj 2009

Zdepros a zaregistrovali te? Ikdyz budou to zavreny? 😀 No ja myslim, ze dvojcatka nechavaji malokdy do 40tt, vetsinou bud sami jdou o neco driv nebo tomu pomahaji doktori, aby sli driv.

pet.s
13. říj 2009

zdepros.tak ji porodíš v čekárně..oni ještě rádi sály otevřou. Máma mi vyprávěla, že když mě rodila, tak sály měly prosklené stropy nad tím kovovové trámy a na nich tam lezl nějaký údržbář a koukal ji přímo do p....teda na moji hlavičku 😀 a že vypadal jak Qusimodo, takže pořád měla pocit, že tam je opičák. Říkala jsem ji, že byla in..že už před 40 lety měla chlapa u porodu 😀 😀 když se můj tatínek nekonal. 😀

Anlek vstoupila jsem do klubu nastydlých. Ode dneška hlídám do čtvrtka, tak doufám, že si všechny děti nakazím a budu je pak hlídat marodné 😒

Jdu účtovat.Ahojky děvenky.

anlek
13. říj 2009

Pet.s tyyyjo, jeste ze jsi mi pripomela. Musim volat zubare, ze na nej zitra nejdu kaslat. 😀 Jinak ja budu hlidat stredu vecer (ale vetsinu doby budou spat) a ve ctvrtek a do doufam, ze uz budu jakztakz ok. Ted jsem byla v lekarne koupit sirupek na kasel.

zdepros
13. říj 2009

Jojo zaregistrovali mě, já práve taky doufám že to bude dřív, oni tam prej malujou

monivo
13. říj 2009

hypo: s mateřskou je to opravdu podobné jako s neschopenkou, klidně i 3měsíce nepřijde. Ale kamarádka je na mateřské první měsíc, zavolala jim tam a oni to poslali hned, takže je opravdu nutné je každý měsíc aspoň telefonicky uhánět.

anlek, já jsem jim tam volala, našli si mě, že zaměstnavatel poslal papír za srpen 3.9., což je v pořádku, ale oni že na to mají 30dní a pak ještě další tři dny trvá, než to někdo druhý schválí a pak ten převod. Ale tento týden by to mělo dorazit. A pak jde o to, jak to bude příští měsíc, ale řekla bych, že to bude mít opět min. měsíc zpoždění.

nannynka, já mám poslední termín MS 7.7., termín porodu v průkzace 13.4. Když jsem zadala tady na koníkovi datum poslední MS, vylezlo mi úplně správně datum porodu. Takže já si myslím, že je to tu v pořádku. A i na dalších servrech mi to hází správné datum porodu, tudíž i tt.

nelynka
13. říj 2009

ahojte

anlek semnou to nevypada zatim nijak, hrozne to je setko zrazu komplikovane jak pracuji a pride mi ze mame ovela min penez jako kdyz jsem byla doma a pritom to tak neni ☹

ale uvidime, vcera jsem se pred Krutilkovou nejak vykecla, ze by jsme to mozna na jare nekdy zkusili ale uvidime jak na tom vsem budem..tak to nejak mam i podvedome zafixovane, protoze v praci uz budem dost dlouho, dovolenou mi daj vpohode, takze PN resit nebudu, aby o tom nevedeli a nechame to na nahodu.
Manzel si stale troufa ze to zvladne sam, ale tak jak to dela tedkom, nebudem mit dite fakt nikdy.. 😀

janicka.slunicko
13. říj 2009

anlek.Byla jsi v lekarně, co ti nabídli že mužeš použít..ja abych vedela co mužu brat a co ne,až to dorazí ke mě...

anlek
13. říj 2009

Me poradila kamaradka jitrocelovy sirup, pry se nic jineho nemuze. Moc jsem to v lekarne nechtela resit, potkala jsem tam babicku. A ona spatne nese, ze jsem nachcipana. 😒

hypo
13. říj 2009

ahojky, tak utz dopadlo dobre..... mala vazi cca 1370g je prej mensi ale dle tabulek stale v norme, tak se bude aspon lepe rodit 🙂

jen jsem v gennetu tvrdla si 2,5 hodiny vsuhe hafo lidi a same fronty

des

janicka.slunicko
13. říj 2009

hypo. tak gratuluji to je hezké. To veřím že jsi utahaná stoho čekaní... ☹

miluse
13. říj 2009

ahojky, jdu vás zase po dlouhý době pozdravit, ale nedočítám, všem stimulkám držím palečky.

Hypo, tak to je super, že jste holky OK.

Holky nevíte náhodou jestli v rámci screeningu ve II. trimestru nedělají i echokardio? Já jsem totiž na něj dneska dostala žádanku, tak abych se pak zbytečně ještě neobjednávala jinam 😕 a nevíme kdy se zhruba asi tak chodí na plodovku? Neb bych asi měla jít taky, kvůli výsledkům z genetiky co nám vyšly před IVF a chtěla jsem se na to právě dohodnout až tam pojedu na ten UTZ 😅

anlek
13. říj 2009

Milu, me rikala dr., ze se mam objednat na UTZ ve 20tt nekam na lepsi pracoviste nez je ona. Ze je potreba zkontrolovat vsechny organy prcka. Takze predpokladam, ze i srdce. O nicem jinem se nezminovala. Na strankach Gennetu ( http://gennet.cz/pages/invazivni_vys.htm ) jsem nasla, ze plododvka se dela od 16. tydne. Proc byste na ni meli jit?

lita
13. říj 2009

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla na pokecu, posledni tyden je mi fakt blbe. Koukala jsem na internetu, ze v tom tydnu jsem akorat byla hormonalne na vrcholu, tak doufam, ze to brzy opadne. Nezvracim, ale zaludek mam v krku hodnekrat pres den, takovy ten davici reflex. Pomaha mi zatnout zuby, zhluboka se nadechnout, pak se napit a neco cucat, je to jedno, zda je to se zazvorem nebo bez. A taky pomaha najist se.

Milena26 - to je ale uroda, gratuluju! 🙂 Rozhodne bude z ceho vybirat a budou vam navic muset vyhradit soukromy mrazak, aby bylo kam je ubytovat 🙂

Anlek - co to nastydnuti? Leky zadny, bylinky taky radsi ne (s vyjimkou toho jitrocelaku, pokud to ma kamaradka osetreny), ale jak se rika lecene nastydnuti trva 5 dni a vikend a nelecene trva tyden. Delej si cajiky, papej hodne pomerancu a mandarinek a hlavne - hoooodne pij tekutiny! To pomaha vycistit telo a pak se z toho zmatori drive. V nasi rodine to zabira. Ale paraleny bych fakt setrila jen na urputnou migrenu. Tak at ti je brzy lepe!
A na tu rymu bys mohla sprej do nosu z morske vody, ten se dava i novorozencum - jmenuje se Sterimar, viz
http://www.sterimar.cz/cs/ Mne prijde, ze ryma cele nastydnuti desne zhorsi a pokud se ji podari pridrzet zkratka, tak se z toho vylizu driv, ale to muze byt individualni.
Pred par tydny tu byla kamaradka ze Spanelska, ktera je cca v 5. mesici a byla nastydla. Od doktora mela homeopatikum Oscillococcinum http://www.lekynainternetu.cz/p/boiron-oscilloc... ze to jedine jako tehotna muze. Ja tedy nevim, trochu bych se bala. Navic jsem toho homeopatiku kdysi pouzivala, v prvnich par pripadech mi dost zabralo, ale pozdeji to se mnou nehlo.

Monivo - co zkusit zavolat nebo dojit si na tu socialku, kam prislusis? Ja jsem sice OSVC, ale mluvila jsem s pani, ktera mi poradila a byla moc mila. Ja jsem na neschopence teprv od 1.rijna, takze s chozenim penez nemam zkusenosti.

Zdepros - tak to je fakt nahoda, ale nejspise budes rodit drive, takze by to melo byt v pohode. Co ti na to ale k tomu rekli, dali ti nejake nahradni reseni nebo proste tvuj problem?

Pet.s - to je sila, takhle te napinat. Meli by chapat, ze podle toho nalezu se bude pro tebe rozhodovat, jak dal. Nekde jsem cetla, ze baby boom v Cechach skoncil, tak proc maji porad tak hodne prace? A kde tu histologii budou provadet, na Gennetu? Zkus ty dva mesice vzit jako ocistnou kuru, prat se vitaminama, kyselinou listovou, zkus nejake relaxacni cviceni, at se dostanes do formy a telicko je zase v plne krase pripraveno na otehotneni. Urcite to zase pujde, v ISCARE to neslo a najednou v Gennetu bum a byla jsi v tom. Treba to ty embryologove tady umi lip 🙂

Nelynko - a to je dobra nebo spatna zprava? Hlavni je, ze tam u vas neni nejaka tezka prekazka. A kdy bys mela zacit stimulovat? Nebo musis jeste neco podstoupit?

Nannynko - to je dobre, ze mas vyborne vysledky z vysetreni, hned si clovek oddechne a nabere silu. A hlavne ze te doktorka nenecha na holickach a uvidi te zase za 2 tydny a hezky si mimiska pohlidate a UTZ si na nej posvitite 🙂 Na ten NT screening doporucuju volat ted hned, maji tam sileny natresk a ma se volat 4 tydny dopredu min. Nejhorsi je, ze dovolat se tam je nekdy prace na par dni nebo se tam zjevit osobne. Na krev na genetiku se objednavat nemusis.

Janicka - v tom pocitani se ja sama nevyznam - Anlek je tu za pani vypoctarku 🙂 Mne tedy dr. Brandejska rikala, ze je v tom takovy bordel a kvuli tomu se to jednotne pocita od prvniho dne menstruace a ze v terminu rodi stejne jen zlomek zenskych. Takze je to stejne datum hodne orientacni, neznam snad zadnou kamardku, ktera by porodila presne. Vetsina bud driv nebo i o par tydnu prenasely.

Hypo - to je krasne, tvoje holcicka je uz ale macek 🙂 Hlavne, ze je v poradku a roste. Jako holcicka prece nemuze byt obr, vsak ona to venku brzy dozene.

lita
13. říj 2009

A pro vsechny holky OSVCarky, bylo mi porazeno, jak dosahnout maximalni materske prvnich 6 mesicu, ted je to cca 28.000 Kc/mesic, nevim kolik pristi rok.
Je treba za poslednich 12 mesicu pred porodem odeslat za nemocenskou dohromady 12.000 Kc. Ppokud ted platite mene, tak si to cca dopocitejte a klidne tam pak jeden mesic poslete nekolik tisic. Pokud jste ted na nemocenske, pak bude treba na 1 mesic prerusit (jeste nez porodite) a doposlat si tam ty penize i za odstonane mesice, proste si dopocitat, kolik za tech poslednich 12 mesicu dluzite, aby to dalo 12.000 Kc. Zamestnane maji smulu, tem se to proste vypocitava podle platu. Nam OSVC dle zaloh, ktere si urcujeme samy (ale taky jsou to pekne palky).

nelynka
13. říj 2009

lita neviem kedy budeme stymulovat ved som to pisala ze som sa vykecla doktorke ked sa pytala ze mozno na jare ale iba MOZNO, skor nie ako ano..
nie su na to financie, a ani cas a momentalne ani chut znova do toho ist... 😉
takze neviem..

lita
13. říj 2009

A proc do toho neni chut, kvuli tem financim, kvuli manzelovi, kvuli praci nebo ze to minule nevyslo? Vy uz jste si vsechny IVF vybrali nebo budete muset hodne doplacet za leky? Treba kdyz se do toho ivf kolotoce vratis, tak se zase bude tesit.

miluse
13. říj 2009

Anlek, páč když jsme byly na genetice v rámci IVF vyšetření, tak manžovi tam našli o pidikousek chromozomu navíc než je má být normoš a nedokázali přesně říci co to je a proč to tam je, tak Dr. Hejtmánková doporučila v případě gravidity udělat i Amniocentezu 😕 .

Hmm, tak já si tam radši zítra zavolám a domluvím se s nimi, jestli by mi to event. neudělali až tam pojedu na ten screening ve 20 tt, jestli to tedy nebude pozdě 😅 Ikdyž mě zase dneska MUDr říkal, že na plodovku posílaj až po výsledkách triplů, tak by to mělo by se to snad mělo stihnout 😨

Koukám, že řešíte nastydnutí, taky mě něco někde oufouklo a od neděle mám knedl v krku, zatím se to snažím nějak ustát, popř. tu mám taky oscilo pokud by bylo nejhůř, mě na jaře docela zabral, takže s tím mám dobrou zkušenost a je fakt, že těhulím to hodně doporučujou, mě na něj taky přivedla kámoška co byla předloni těhu, že jí to doporučili v lékárně. 😉

nelynka
13. říj 2009

lita ip 🙂

nannynka
13. říj 2009

Lito, díky moc za tip. Asi se tam spíš stavím cestou do práce nebo tam naženu manžela.

lita
13. říj 2009

Nelynko - ip 🙂

petym.
13. říj 2009

Ahojka všechny zdravím. Anlek nezlob se jsem dlouho v práci a ještě ke všemu nám vyhořel jistič tak jdśem nemohla psát. Do Gennetu nás poslal muj gyn. Tak muj muž byl na spermio a má málo spermii. 5 mil. Čož je dost málo. Tak nás Vykysalá poslala na genetiku.
Tak nevím jsem nějaká zmatená