Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

nannynka
19. říj 2009

Lito, no ja se budu registrovat taky asi u Apolinare. Mame tu porodnici primo ve meste, ale neberou komplikace, takze jsem se s doktorkou dohodla na tom, ze se zaregistruju nekde v Praze a pokud bude vse OK odrodim si to tady. Na Bulovku nechci a druha nejblizsi je Apolinar. Jinak me bylo blitno az do minuleho tydne a ted tu mame novinku, podivne pocity zaludecni. Nepomaha nic, takze se proste jen drzim. A ziju na polivkach, po tech to na chvili prejde 😉. Blby je, ze mam jist tuny zeleniny kvuli tomu MTHFR a ta mi ted teda moc nejde ☹ . Ale snazim se....No a jinak jsem uplne mrtva. Jsem rada, ze nejezdim vetsinu tydne do prace, protoze doma toho mam po 8h buseni do pocitace a premysleni plny brejle a pokud si predstavim jeste to dvouhodinove cestovani....Takhle si dam po praci slofika a nez dorazi muz z prace jsem jako rybicka. Jen kdybych si tu nemusela varit...se dycky tesim na ten jeden den v tydnu do zavodky 😀
Ted se mnou taky melou hormony, protoze mi z prace napsali, ze uz vysel inzerat na moje misto a ja to noumalne orvala. Co taky, 15 let makat a pak najednou hup do neceho jineho...tesim se, ale neumim si to porad moc predstavit. Proste novej zivot.

anlek
19. říj 2009

Nannynko, ja jsem take na zacatku byla polivkova. 😉 Me teda nebylo nidky nijak uplne zle, ale polivky byly mooc dobre. A zjistila jsem, ze je fajn si udelat treba kureci vyvar (delala jsem ze tri koster) do mrazaku. V krabicce po jedne porci, a pak jsem si vzdy v poledne zavarovalo jednu porci. Ruzne a moc mi to chutnalo a nemusela jsem porad kuchtit.

nannynka
19. říj 2009

anlek:Kureci mam moc rada, ale moc mi nejde. Dycky je desne vodova 😖

lita
19. říj 2009

Nannynko - ten inzerat je sila, to by me taky dostalo! To nejsou hormony, ale proste emoce, to by se mnou zamavalo. 😖

Tu zeleninku treba zkus do zeleninoveho vyvaru, klidne si kup v bio prodejne zeleninovy vyvar v kostce (nebo kureci) a v tom chvilku povar zeleninu, zachova si vitaminy a mas to v polivce. Ja jsem si zacala delat japonskou miso polevku, ktera je desne jednoducha, navic mame japonskou prodejnu za rohem. Kazdopadne miso pastu a rybi vyvar dashi (nekdy uz je to dohromady v jednom baleni) muzes sehnat i v bio prodejne a je to desne jednoducha polevka, nahazis do toho jakoukoli zeleninku a chutna vyborne. Pokud bys chtela recept, hodim ti ho sem i s par odkazama.

Mne taky hodne pomaha rano na rozjezd jogurt (spis nejaky tekutejsi), hezky pohladi brisko a pripravi na snidani, to bys taky mohla pres den a take jsou lehce stravitelne ovocne presnidavky pro deti, navic jsou v nich vitaminky 🙂 Ja jsem taky ze zacatku jedla pres den polivky, ale pak se mi to prejedlo a mit teple jidlo k obedu, to bych uz nejedla veceri a to je zase spolecna udalost s manzelem, tak tu nechci vynechat.

A co je to ten MTHFR? A jakou zeleninu mas jist a proc?

Pokud by ses uz nekoukala, tak tady jsou stranky Apolinare, je tam zajimave okouknout informace (vse o porodu, fotky porodnich salu - uaaa, pokoju, popisky atd.). Libi se mi jejich praxe, ze za pritomnost manzela na sale uctuji 500 Kc, ktere pak jdou na fond Genom, ze ktereho zvelebuji porodnici a porizuji kvalitnejsi vybaveni. Navic z toho plati oleje pro aromaterapii pred porodem, kdy si muzes vybrat druh olejicku a formu pouziti (viz odkaz Porod a pak Uzitecne rady porodni asistentky, vse na tech strankach nize uvedenych):
http://www.apolinar.cz/porodnice/

A kdypak jdes na tu krev pred NT screeningem? Je na to rozmezi jednoho tydne a to je treba dodrzet, berou jen jednu ampulku 🙂

nannynka
19. říj 2009

Lita: Na krev jdu v patek, na UTZ 12.11.. No a v tom vsem nastridacku endokrinologiie, gynekolog a trombocentrum. Ja diky tomu malemu potkam takovejch novejch lidi 😀.
Co se tyka presnidavek, tak ty nesmim, protoze mam nemocnou stitnou zlazu a oni je dojodovavaji. Pani doktorka mi rekla, ze v tehotenstvi a kojeni mam brat jod v lecich, ale jinak muzu jen organicky - tj ryby, rasy atp. Vyjimku nedala na anorganicky ani v tehotenstvi, jedine na ty prasky. Nekdy je celkem sranda shanet nejodovanou sul...
Jak ses ptala na to MTHFR, tak je to geneticky dana vyssi srazlivost krve - takze hodne vseho v cem je kyselina listova a vitaminy. Pokud se to v tehotenstvi zhorsi, tak dojde asi na pichani reditek krve.
Ale doma si mixuju ovoce, delam si stavy a ujizdim na jidlech jako je veprove na mrkvi a tak...No a muz si jde dneska nacpat pupek do Ambiente Brasiliero, tak jsem rada, ze ted me to maso nijak moc nebere 😉

berounanda
19. říj 2009

monivo:
Moc moc děkuju za odkazy. V písemném výsledku nám napsali že doporučujou - ICSI s velkým rizikem -.
Vše si pečlivě přečteme, aby jsme věděli na co se zeptat. Na jejich stránkách je dost informací, a máš pravdu, že nemá smysl dělat předčasné závěry. Jenom jsem nikde nenašla zmínku o akrozomech. Jestli sperm. při ICSI nechávají s "čepicí" nebo je "loupou". Někde jsem četla že při aplikace sperm. s akrozomem snižuje úspěch (3 z 10).
No tak mě vidíš už zase předbíhám 😀 určo dám vědět jak to probíhalo 🙂

lita
19. říj 2009

Nannynko - aha, to zni tedy hodne kosmicky 🙂 A do toho jeste ta stitna zlaza, nebo je to snad spojene?

Kdyz pises ty rasy, tak by sis fakt mela delat tu miso polevku. Nevim, zda znas slozeni, ale je to miso (sojovo-ryzova pasta), dashi - rybi vyvar, morske rasi (wakame - prodavaji uz nastrihane do kousku, ktere hodis do vody a za 3 minuty se ti krasne rozvinou, pak jen hodis do polivky, chutnaji uuuuzasne, mnam) a zelenina dle tebe. Ja davam mrkev, cuketu, houby, zelenou cibulku atd.

Mixovane ovoce mam taky rada, vetsinou dam do mixeru acidofilni mleko nebo jogurt Hollandia, banan (hezky to zhusti) a pak sezonni ovoce a kdyz to neni moc sladke samo o sobe, tak do toho kapnu trochu medu. Takovy domaci smoothie, v lete delam jahodovy, doma sklenice vyjde na 15 Kc, v ovocnem baru klidne az 80 Kc, tomu rikam byznys.

Nejodovanou sul by opet mohli mit v nejake bio prodejne, ale musi to by docela opruz. Ty bujony z bio prodejen jsou vetsinou bez soli, to bys tedy mohla. A nevadi, ze ta jodovana sul je uz pouzita v ostatnich potravinach - chleba, pecivo, nektere syry a plno dalsiho? Jestli ano, tak to uz je omezeni jak pro celiaka.

lita
19. říj 2009

bermounanda - tady mas odkaz na info icsi (ten samy jako na mesa/tese)
http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/z...

u pripravy spermii tam pisou o odstraneni biciku, o loupani hlavicky tam nepisou, ale na konci stranky je poradna, kde se muzes zeptat, radi tam doktori i GEST

kazdopadne vice holek zde podstoupilo ICSI a ty ti urcite v necem poradi

lita
19. říj 2009

Nannynko - jak pises, ze jses rada, ze jde manzel do Brasileira sama, to znam. Manzel zase kdyz jde sam, tak voli sushi, protoze to bych vedle neho sedet nemohla, uslintala bych se tam 🙂

Nedavno mel privinily pohled, kdyz nevedel, zda muze domu koupit uzeneho lososa, protoze toho taky my tehule nemuzeme. To me rozesmalo, ze je uz tehotny se mnou 🙂 Takze kdyz udelal nedelni opulentni snidani, tak si chudak myslel, ze mi prilepsi kozim syrem s brusinkama, ktery miluju a soupnul ho prede me, jenze cerstve syry take nemuzu. Ted se skoro u kazde potraviny pta, zda tohle je ok 🙂

Jinak jsem si delala pruzkum, zda je zeleny caj ok a na anglickych strankach ho moc nedoporucuji, protoze v nem jsou antioxidanty, ktere brani vstrebani urcitych latek, ktere jsou behem tehotenstvi potrebne a to muze ovlivnit vyvoj neuralni trubice plodu, tak pozor na to, hlavne v prvnim trimestru! Na druhou stranu se toho vsude napise plno a pak to zase poprou dalsim vyzkumem. Jako ze vajicka nemuzes, kdyz mas vysoky cholesterol. Novy vyzkum ukazal pravy opak, ze pry se maji jist, protoze obsahuji hodny (dobry) cholesterol a tim padem telo nema potrebu vyrabet ten spatny. A pak se v tom orientuj 🙂

cibka
19. říj 2009

petap1: ani nevim jestli mi děleli horm. profil, brali mi krev a davala jsem ranní moč jinak zatim nic

nannynka
19. říj 2009

Lito, díky za tipy. Štítná s tím není spojená, je to samostantný problém. Jinak kromě toho jodování žádná omezení nemám, bych se zcvokla 😉 . Už takhle je toho někdy na jednu hlavu dost.
A do toho mi píše ségra prudivý zprávy z Madeiry jak se tam cpe ovocem o kterém ani neví jak se jmenuje 😀 .
No a já tu tlačím polníček a rajčata...
Hele a když jsi takový student, narazila jsi někde na názor na bílý čaj ?

cibka
19. říj 2009

nannynka: más pravdu za ten malý dáreček to vážně stojí už se nemůžu dočkat až mi řeknou, nebo zjistim sama že budu maminou, díky za podporu

lita
19. říj 2009

Nannynko - na ten caj ti mrknu zitra, ale podle me to bude stejny verdikt, protoze bily a zeleny caj neni fermentovany jako cerny caj, proto maji hodne antioxidantu.
Segra se ma - Madeira. Znamy tam byli pred par lety a moc se jim tam libilo. A hlavne, to pocasi!

pet.s
19. říj 2009

Ahojky děvčátka, tak vás zdraví čerstvá čtyřicátnice..brrr to zní jako dúchodkyně 😖 🙂
Oslava narozek probíhala hezky rodině na 2x. Nejprv širší rodina (jeden můj synovec má se mnou narozky. Jsem ho dostala k 37-narozeninám. Sfukoval mi svíčky tak mém dortu s takovou vervou, že pak ten dort už nikdo nechtěl, jak byl poprskaný. Dnes jen naši a my. Dostala jsem nějaké korunky a prstýnek od mužíčka. Od dětí tradičně čokoládu(jsem diabetik 😀 😀 😀)Hajzlíci kupují tu, co mají rádi oni. 😀Od sestry sadu kosmetiky proti vráskám.Asi ji kopnu!!! 😀 😀Od rodičů tradiční obálku. Jinak mi samozřejmě všicni přáli jen jediné, takže samozřejmě došlo i na slzičky.Ale stejně mám zlatou rodinu. 😀

Lita ty jsi zlatíčko, dokážeš mě uklidnit. Díky moc.

Anlek co na 3 tisících, ty máš v sobě štěstí za všechny peníze.

Holky vy krásně těhulníte. Jen doufám, že až porodíte, tak že tu nebudu sama. Kde je vůbec lenkakubickova: Už jsem ji dlouho nečetla.

Jdu hajat. Mám naváto. Škoda, že nemůžeme tooooo, když mám ještě šestinedělí. 😉 Brou.

anlek
19. říj 2009

Pet.s snad to jeste stihnu: VSECHNO NEJ ... A hlavne, at pristi narozky slavite v poctu +1. 😉

Ja vim, ze ty penizky, nejsou to nejdulezitejsi .... Stve me to. Clovek s necim pocita a pak je na tom hur ... Ted tu resime s muzem refinancovani hypoteky, konci nam fixace. A chapu, ze cast lidi se muze dostat do problemu, kdyz jim najednou skoci hypoteka o tisicovku mesicne nahoru. ☹

cibka
19. říj 2009

pet.s: taky se přidávám všechno nej nej nej...a at se brzy dočkáte 😀 😀 😀

berounanda
20. říj 2009

petap1>>
ještě mě napadlo, když krev budou brát hned při první konzultaci ... jak je to s jídlem, asi by jsme před tím neměli jíst...ale jdeme tam až v 17:00hod ☹ to mi bude škrundat v žaluzku jak o život 😵

anlek
20. říj 2009

Berounando, na HP nevadi, ze prijdes najedena. 😉 Zadne hladoveni, to pak tezko clovek premysli, na co se zeptat.

nannynka
20. říj 2009

pet.s - všechno nej nej nej a moc Ti přeju ať se Ti co nejdříve splní sen. Opatruj se.

petap1
20. říj 2009

Dobré ranko 🙂

berounanda: My jsme tam šli taky až v 15:h...krev při pevní konzultaci je na prověření HIV, žloutenky atd., takže se klidně najezte 🙂 Krev na HP se bere až budeš mít MS, takže to asi při první konzultaci nebude. Ale jak píše Anlek, taky se můžeš najíst 🙂

petap1
20. říj 2009

pets: také všechno nej a ať se ti to největší přání brzy vyplní 🙂

monivo
20. říj 2009

berounanda: moc tomu sice nerozumím, ale na imunologii, kam nás prim. Brandejská poslala manžel opět dával vzorek a tam říkali, že spermie mají poškozený akrozom (tzn. hlavičku) a že se tedy nejsou schopny dostat do vajíčka. Tudíž tomu pomůže metoda ICSI, kdy se ta spermie vpíchne do vajíčka. Ale jestli ho "loupali" nebo jak jsi to psala opravdu netuším.

monivo
20. říj 2009

lita: někde jsem četla, že v těhotenství není vhodný zelený a černý čaj. Vhodný je ovocný nebo roiboos. Zelený čaj piju docela často a teď jsem tedy radši přestala.

lita
20. říj 2009

Monivo - opravdu je roibos v pohode? To by me moc potesilo! Protoze ja uz nevim, co v te zime pit. Zeleny caj ne, cerny caj obsahuje kafein (nebo tein, ci jak se to pise), z ovocnych caju me pali zaha a z bylinek tak maximalne hermanek a ten uz mi taky leze krkem. Roibosu mam doma plnou skrinku, tak ze bych si dala maly festival 🙂
Jdu jeste mrknout na ten bily caj, jak jsem slibila Nannynce.
Na ten zeleny caj opravdu radsi pozor, ale jak jsem psala, napise se toho hodne 🙂 Takze si myslim, ze sem tam neublizi.

cibka
20. říj 2009

ahojky, tak zítra to bude týden so jsme se snažilkovali po clostíku tak jsem zvědavá co bude dál 😲

monivo
20. říj 2009

lita, zkus se podívat někde na net, ale třeba tenhle článek o roiboosu to také píše....

http://www.velkaepocha.sk/200801084397/Rooibos-...

lita
20. říj 2009

Pro cajomilky - tak jsem vygooglila toto:

zeleny a bily caj neni v tehotenstvi vhodny, zde ve zkratce proc:
Latka obsazena v bilem a zelenem caji muze zastavit rust rakoviny tim, ze znici urcity enzym v rakovinne bunce (to jsou ty antioxidanty). Ale tento enzym je potreba pro zpracovani kyseliny listove. Proto jsou tyto caje v tehotenstvi nevhodne, protoze plod nebude plne vyuzivat kyselinu listovou, ktera je velmi dulezita pro vyvoj neuralni trubice.

U toho roibosu nevim, nikde jsem nenasla proti a spise ho doporucuji. Ale co me trochu odpuzuje, ze Roibos v mnoha clanich vychvaluji pro vysoky obsah antioxidantu jako u zeleneho caje a to je presne ten duvod, proc nepit zeleny caj v tehotenstvi. Tak nevim 😖

Zde je prehled bylinek a jejich pro a proti v tehotenstvi:
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/vyziva/byl...
(pozor na rozmaryn, vyvolava krece a v minulosti se pouzival jako antikoncepce!)

lita
20. říj 2009

Monivo - v tom clanku je prave ta veta o vysokem obsahu antioxidantu, coz asi prave neni to nejlepsi v tehotenstvi. Takze si asi budu davat ovocne caje a pak Rennie 🙂
Ja bych si klidne dala kafe bez kofeinu, to me nijak neurazi, ale zaha me po nem pali desne, uvidime pozdeji, treba se to zklidni.

janicka.slunicko
20. říj 2009

ahojik holky.

Petap.s. Všechno nejlepší, hlavně brzy nejakého prcka ,at se ti tedka všechno povede, budeme držet palečky.

Cibka.Ty chodiš do prace a nebo marodní maš...

cibka
20. říj 2009

jani. : chodim do prace zatim není důvod být doma, tendle týden mam odpolední, ty marodíš a kdy jedes do genetu