Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

nathali
29. pro 2009

petap1 ahojky
noo s tym hormonom budem mat urco probem aj ja lebo tento mesiac mi ovu tiez neprisla ale ja som sa bala ze ked sa objednam tak skoro ze tam budem len strasit nechcela som aby na mna pozerali ako na blazna co chce mooooc babo ved sa vravi ze sa ma pockat rok ale tieto veci okolo ma uz pekne nebavia tak ja tam po novom roku zavolam a aspon budem vedet ze co je som nou ja som uz 51 DC tak tiem ako sa citis a neni to najlepsie pocit

petap1
29. pro 2009

Určitě tam na tebe nebudou koukat jak na blázna, neboj...jen tam zavolej...já byla na první konzultaci asi 65DC (a ovulku jsem od vysazení HA neměla ani jednou ☹ ) a DR. se koukla na UTZ a viděla, že sliznice není vůbec narostlá, takže ihned nasadila léky, aby MS přišla a už to jelo 🙂 Bohužel mi tělo zastávkovalo a podruhé jsem i s léky MS nedostala ☹ Já si ale myslím, že mé tělo chce čas a tak když jsem brala léky zkráceně, prostě to nezafungovalo...takže na nový rok nebudu spěchat, hezky budu brát léky tak dlouho jak bude potřeba a nějak tu MS vykřešu 🙂 🙂
Neboj, ono když podáš informaci, že MS bez injekce nemáš a nemáš ani ovulku, je hned jasné, že je někde problém a určitě tě nepošlou ať ještě počkáte 🙂

nathali
29. pro 2009

tak jo ja tam po novom roku skusim zavolat snad sa zacne nieco diat ale v tom dobrom 🙂
dufam ze ten novy rok bude lepsi

lita
30. pro 2009

Nannynko, tak to jsou dobre zpravy od doktorky, Vendelinek o vanocich asi take hezky papa 🙂 Nasi kluci meli 450 g pred 2 tydny, tak bych je ted tipovala na 650 g. Brisko uz mi vyskocilo hodne a ted roste opravdu kazdy den. Vypadam jak v 8.mesici 🙂 Ty kalhoty, co jsem si koupila pred 3 tydny, jsem nejakou dobu musela zuzovat spendlikem a ted jsou mi tip top. Abych zacala koukat po dalsich. A to jsme vcera zacali 6.mesic. Zacala jsem mit velke potize s kyclema a bolesti v krizi, dnes asi pojedu pro gymnasticky mic na sezeni.

Petap, vypada to, ze si menses dava na cas, aby naskocila v novem roce v plne parade. Budu moc drzet palecky, at se to v lednu rozjede, hezky menstruujes, stimulujes, tehotnis a ve zdravi rodis 🙂

Nathali, urcite zavolej a objednej se, ted po rekonstrukci tam mozna bude jeste delsi cekacka. Pokud mas takoveto problemy s ovulaci a MS, tak vubec nevahej, vzdyt nekde ti pomoct musi a u odborniku je to nejlepsi 🙂

Holky, do noveho roku vsechno nejlepsi, hodne zdravicka pro vsechny (i ty v brisku), hodne stesticka, lasky, spokojenosti a at vam vsem vyjdou tajna i verejna prani 😀

pet.s
30. pro 2009

Ahojky děvenky, no vy mi tady teda těhulíte. 😀
Oznamuji všem, že mi to znovu rozjíždíme v lednu. Hned jak začnu špinit mám volat dr. Langrové, vytasit prašulky a doufat, že tentokrát nám Pán Bůh bude přát. Musím přiznat, že jednak nedoufám, že otěhpotním a jednak nedoufám, že bude vše OK. Achjo. ☹
Jinak Vánoce dopadly krásně. Všichni harantíci si přáli mobily, tak je dostali. Takže spokojenosti na všech stranách.My jsme si nadělili perličkovou vanu, den odpočinku, nic nedělání a válení. Celé svátky jsem doma a většinou spím a odpočívám. Mám snahu se připravit na případné těhotenství lépe než před tím. 😉
Na Silvestra budeme s taťkou sami doma. Děti oznámily, že my jsme při oslavě nežadoucí, at vycálneme penízky a mají své plány. Už i ten hajzlíček 13letý. V těhlech chvílích si připadám už stará. 😝
Kdepak mám lenkukubickovou nebo někoho , kdo bude v lednu bojovat se mnou?

inza
30. pro 2009

to pet.s: koukam ze mas od pani dr stejne instrukce jako ja. Taky jakmile se to v lednu rozjede mam volat dr. Langerové, vytahnout prasky......tak nam to snad vyjde 😉

hypo
30. pro 2009

ahoj holky, tak ja porad nerodim 😠
zitra kontrola a domluva na vyvolani porodu.... uz jsem celkem znicena takze bych brala kdyby si me tam rovnou zitra nechaly
tak drzte palce
😉

lita
30. pro 2009

Hypo, kdyz jeste dva dny vydrzis, tak bude Amalka oficialne o rok mladsi a to se ji muze hodit, az bude starsi 🙂 Ale chapu, ze ty uz se na porod tesis asi vic nez Amalka 😉

Pet.s, vsak urco budes brzy take tehulit a tentokrat to dobre dopadne! Otehotnet se vam podarilo, tak proc by to nevyslo zase? A procentuelne by to uz melo byt zdrave miminko nebo miminka.
Koukni na tenhle clanek, v kolika letech se starsim maminkam (vcetne tech slavnych) podarilo otehotnet a podle poctu dvojcatek to bude jiste pomoci IVF, takze oproti nim jsi uplne batole 🙂
http://ona.idnes.cz/nejstarsi-matky-sveta-kdy-j...
To je dobre, ze odpocivas a relaxujes, papas vitaminky, o to lepe to pujde. A v lednu tu s tebou budou stimulovat dalsi holky a treba se jeste nejake dalsi zacnou ozyvat.

myska25
30. pro 2009

ahojky holky

mám k vám dotaz?

V listopadu jsme s manžou začali navštěvovat tento Car a jelikož jsem měla podle hormonálního profilu vysokou nějakou hladinu, tak mi byl nasazen lék Glucophage. Užívám ho první měsíc a dneska jsem objevila slabou // na těhutestíku. Nemáte někdo zkušenosti s tímto lékem?? Bojím sse, aby ta druhá na tt nebyla ovlivněná tím lékem.

děkuji za vvÁŠ názor Míša

anlek
30. pro 2009

Ahoj,

super, ze to tu obzivlo.

Pet.s tobe poslu neco interni postou, kuk tam.

Ja ani nevim, co bych o nas napsala. Porad tak nejak stejne.

anlek
30. pro 2009

Mysko, koukala jsem sem: http://www.lekarna.cz/glucophage-1000mg-60x1000... a podle toho, co tam pisou bych rekla, ze // to neovlivni. 😵

myska25
30. pro 2009

tak já snad tomu začnu věřit 😉 😉 😉

uvidíme co na to řekne zítřejší testík z ranní moče, ten dnešní byl totiž dělaný až v půl šesté odpoledne. Ale ta druhá i když slabá tam byla snad během 5 ti minutek.

myska25
31. pro 2009

Ahojky,

tak jsem dneska testla a teda nevím, zdají se mi ty testy po zaschnutí hodně slabýýýýýý 😔 😔 😔 😔

Myslíte, že je naděje???? Mám fotečku v albíčku, ten vrchní je ze včerejška z večera a ten spodní z dnešního brzkého rána.

Děkuji za rady 😉 😉

petap1
31. pro 2009

Ahojte,

pets: super, že do toho jdete zase...moc držím palce..určitě to vyjde 🙂
U mě to vypadá, že pokud dostanu MS (kéž by) budu stimulovat aspoň na IUI, takže nás tu bude víc 🙂

hypo:...myslím na tebe a držím palce 🙂

Myska...nejsem odborník, ale myslím, že druhá / sílí...takže...myslím...že to bude mimí 🙂 🙂

Všem přeji pohodového silvestra a hooooodně zdraví pro vás i miminka 🙂

myska25
31. pro 2009

Holky myslíte, že zastihnu dneska někoho v Gennetu alespon na telefonu????

anlek
31. pro 2009

Mysko, carka JE .... JE to dobre. Drzim palecky, aby to bylo dobre dalsich 8 mesicu. 😉 Jinak jestli chces uklidnit, tak ja ikdyz jsem mela v krvi pres 50 jednotek hcg, tak test byl skoro snohobily a nikdy jsem nemela tu testovaci carku stejne silnou jako tu kontrolni a to jsem se taaaak tesila, jak si jeden test nechame na pamatku. 😀 Zalezi jak moc vylucujes hcg do moci (znam i holky, ktere maji "curaci" testy negativni v 6-7tt a krev krasne pozitivni). Takze nestresovat, miminko to nema rado. 😉 Jestli chces uklidneni, skoc si na krev.

myska25
31. pro 2009

Anlek já bych si ráda skočila na krev, ale nevím kam 😖 😖 😖 😖

Půjdu zkusit zavolat do Gennetu, jestli tam bude doktorka, aby mi řekla jak mám postupovat dál. Nevím totiž, jestli ty prášky Glucophage mám brát dál nebo ne.

myska25
31. pro 2009

tak jsem volala do Caru, doktoři mají dovolenou, dostala jsem telefon na paní doktorku, ale nevím jestli ji mám otravovat ☹ ☹ ☹ ☹

anlek
31. pro 2009

Mysko a proc jsi mela ty prasky? Ja jsem pochopila, ze je to na nejake spatne zpracovavani glukozy (snad pri cukrovce ...). To nevim, oni ti nerekli, co delat, kdybys objevila //?
Na krev muzes skocit do kterekoliv laborky, kde berou samoplatce. Nevim, kde presne jsi, ale takovych laboratori minimalne po Praze je dost.

myska25
31. pro 2009

Anlek, měla jsem zvýšenou nějakou hladinu v hormonálním profilu, a tak jsem byla odeslaná na testy cukru (je to skoro to samé jako podstupujete vy těhulky testy na těhucukrovku) a tam mi byla zjištěna zvýšená nějaká hladina a tak mi doktoka nasadila tyto prášky. Já měla totiž anovulaci, poslední mesnses jsem dostala 17.11 a 1.12. mi právě gyndr nasadila tyto léky a mezi 16. a 20. 12 typuji, že proběhla OVU. No a jelikož jsem včera ráno špinila tak jsem zkusila testík a výsledek znáš....

Doktorka říkala, že by se léky v těhu neměli užívat, ale nevím jestli vysadit hnedka a nebo postupně.... Brala jsem je třikrát denně. A navíc bych ráda brala něco na udržení, bojím se kvůli tomu špinění....

Já už skoro před dvouma lety těhu byla, špinila jsem, tenkrát mi na to gyndr nic nedal a dopadlo to zamlklým těhu..... nová gyndr říkala, že příští těhu bych měla brát do konce 3 měsíce utrogestan....

petap1
31. pro 2009

Myska: určitě volej...oni určitě řekli sestrám, kdy tel. dát a pokud ti ho daly tak volej...pokud jsi už jednou měla problémy není na co čekat...tak šup šup volej 🙂

nannynka
31. pro 2009

Myska25: Urcite se netrap tim jestli nekoho rusis nebo ne, proste volej. lepsi byt otravna nez neco pokazit. A koukala jsem na ty Tvoje testiky a rekla bych ze nadeje je velika, ja mela ty same a zpocatku to taky takhle vypadalo...Moc Ti drzim pesticky, to by byl nadhernej povanocni darek!

pet.s - spravny pristup, relaxovat, odpocivat, vitaminkovat, chvalim 😉 ja pred IVF vysmahla na 2 tydny na dovolenou k moricku a fakt mi to pomohlo.

hypo- teda amalka je lenoch...asi chce fakt mit rodny cislo 1051xxx a nebo aspirovat na prvni miminko v CR ? teda jestli nenosis v brisku medialni hvezdu 😉 uz to urcite brzy bude.

lita: diky za podporu, ted uz jen ten UTZ v Gennetu a pak uz snad do kvetna budeme v poradku. Pani doktorka me naskolila, ze tam musim jit najedena, protoze ted jsem na kontrole u ni rano v 8 nebyla (vstavam v 5 a fakt nic nepozru) a Vendelinek byl takovej "prichciplej" nereagoval na postuchovani, jen se line otocil...tak pry aby to v Gennetu meli jednodussi, tak se ma poradne najist...Muz je porad marod, uz ma druhy antibiotika a trpi, ze by nemohl na ten UTZ, ale co vezmu mamku, pro tu to bude zazitek. Sama rozhodne nejdu.

opatrujte se, uzijte si Silvestra (Rychle spunty uz se chladi) a do Noveho roku je to nej nej nej a spoustu dvojcarecek.

myska25
31. pro 2009

holky všem Vám moc děkuji za raduuuuuuuuuuuuu 😉 😉 😉 😉 už jsem volala a jsem o dost klidnější 🙂 🙂 🙂

Tak léky mám okamžitě vysadit, nasadit utrogestan - jen jsem se zapoměla zeptat zda ho mám polykat nebo zavádět a jak často??????? 😒 😒 😒 😒 😒 a měla jsem se objednat na kontrolu do gennetu. Tak v půlce ledna jdu na kontrolu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tak tedka už doufám jen, že testík bude sílit a ta mrcha jedna, že zůstane v tomto letošním roce a do dalšího už se mnou nepůjde!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

Nannynka byl by to nejenom krásný povánoční dárek, ale zároveň krásný dárek manželovi k 30 tým narozeninám, který slaví v půlce září a to by mi asi vycházel TP. 😉 😉 😉

evak99
31. pro 2009

mysko, určo volej, já začala po et taky krvácet a volali jsme na mobil dr., který jsme dostali. bylo to v neděli večer a byla moc ochotná, všechno poradila a bylo vidět, že je zvyklá. Takže určo volej, jo? bojuješ jeden z nejdůležitějších bojů, tak se na nikoho neohlížej a buď trochu sobec 😉

jo jo nanny, já taky dostala rychlý špunty, tak taky chladíme 😉 jsem zvědavá, jak to chutná 😀

myska25
31. pro 2009

Holky co Vám radili v gennetu s utrogestanem???? Stačí ho brát dvakrát denně??? a mám zavádět nebo polykat???? co je lepší???

A neovlivní to výsledek TT???? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Teda jestli to vyjde, budu tisíckrát děkovat bohu (i když nejsem věřící) 😉 za to, že jsem se pro ten Gennet rozhoupala.......

petap1
31. pro 2009

Já jsem Utrogestan brala 1-0-1 a polykala jsem ho...nebylo to ale k udržení mimi. ANeboj a zavolej ještě jednou..myslím, že se zlobit nebude..vždyť je to jen minutová odpověď 🙂 🙂

myska25
31. pro 2009

Petap jelikož dneska zatím nešpiním, tak ho asi zatím nasadím 1-0-1, už jsem ho tak kdysi brala s clostilem a uvidíme co se bude dít.

Jelikož v Gennetu tedka nejsou, tak si stejně budu muset dojít příští týden asi ke své gyndr pro recept, protože ten utrogestan mám jen na týden, tak uvidíme co mi pak řekne.

😉

nannynka
31. pro 2009

myska 25: Mysko, ja utros brala po IVF a skoro cele 3 mesice a brala jsem ho spodem. Pry to ma lepsi ucinnost, brala jsem ho 2-0-2. Asi bych ho brala spis spodem, ale holky se urcite s nazorem ozvou. To mas s tim TP krasny, me to taky vyslo uplne super - na moje 34.narozeniny....Sestricky v Gennetu se na krevnim testu valely smichy 😉.

lita
31. pro 2009

myska25, doktorum na mobil volej, kdykoli to bude potreba, rozhodne nic nezanedbej. Doktori urcite vyfasli sluzby po telefonu, kdyz je Gennet zavreny, takze to ber, jako by byli v praci a ne ze je rusis doma od chlebicku 🙂

Ten Utrogestan se bere vetsinou vaginalne, protoze dost drazdi zaludek. Ja ho mela 2-1-2 (nebo casto maji holky 2-0-2) s tim, ze ten jeden v poledne polykat. Asi bych ho pro jistotu brala 2-0-2 a nebo znovu zavolala dr. Je to jejich chyba, ze ti nerekli, kolik toho brat a ty nemuzes za to, ze maji rekonstrukci a nemuzes si tam zavolat nebo prijit pro radu.

lita
31. pro 2009

nannynko, to ja zase rano musim snist alespon jogurt, jinak mi cestuje zaludek nahoru, takze vetsinou koncim u opulentni snidane 🙂
Ja mam zase zkusenost, ze kdyz se vecer malo najim, tak se mi v noci spatne spi, protoze se mi kluci v brise melou hlady. Jednou jsem musela asi ve 4 rano vstat a dat si jablko, jinak bych neusnula. A kluci spokojene usnuli 😀
Nekde jsem cetla, ze mimisci v brisku nejvice radi cca 2 hodiny po jidle a kdyz si lehnes na zada, protoze jim vadi lezet zadickama na tve pateri. I kdyz mne ted zrovna kopou v sede u PC, asi si vychutnavaji snidani 🙂