Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
10. únor 2010

nany já jestli to vyjde tak si porodím mimi ke svým 41 narozeninám.

Tak tohle doufám ranní nevolnosti to nebyly. Problila jsem 2 dny a noc.To bylo strašné. Nevěděla jsem kterou stranou na záchod dřív. I pohyb očí mi zvedal žaludek. Mohla jsem ležet jen v jedné poloze.Kluk to má taky.Ale není mu tak zle.Zvládne u toho mastit na počítači hry 😀

Ted se mi trochu ulevilo,ale bojím se i napít. Jen trochu ledové koly.

dracekmracek
10. únor 2010

pets ledová kola po lžičkách pomůže 😉

betox
11. únor 2010

Ahoj holky. Včera jsme byli v Gennetu. Měly jste pravdu - pí doktorka mi rovnou udělala UZ a protože jsem byla akorát 12 DC, byl tam folikul odpovídající velikosti. Takže se přesvědčila sama, že můj doktor napsal do žádosti blbost, když napsal "bez ovulace". Sice máme všechna vyšetření, ale HP a spermiogram si zopakujeme, protože to jsou už 2 roky. Domluvili jsme se, že začneme IUI bez stimulace hned příští cyklus. Jinak jsem měla z návštěvy dobrý pocit. Byla jsem ráda, že nás do ničeho netlačí.
nannynka: Máme v tomhle až neuvěřitelně podobný osud, sedí to i docela věkově a hlavně datumově. Když přemýšlím o tom, že to zkoušíme 8 let 😒 ......Hodně mi pomohla ta včerejší návštěva Gennetu. Dodalo mi to sílu jít dál.
pet.s: Nechceš se radši poradit s doktorem? Nejdřív jsem si říkala super, těhu nevolnost, ale pokud to má i syn, tak aby to nebylo něco virového....
mandre: Možná by nebylo od věci vypadnout a vyčistit si hlavu, přijít na jiné myšlenky.... Ale je fakt, že já si taky vždycky říkám, co když to teď vyšlo 😉

pet.s
11. únor 2010

ahojky děvčata, tak jsem se probrala z mrtvých. Nejdřív trochu dala do kupy domácnost a pak sebe. Už je to dobré. Jen od toho zvracení mám namožené celé tělo a modřiny v obličeji. Já u toho vždy dostávám křeče.A bolí mě cokoliv sníst. tak dnes bude jen kola. Na večer plánuji rodině pangase a br kaši. Tak si dám trocha kaše.

Chlapečkovi už je asi dost dobře. Má tu kámoše a jdou odpalovat na terasu dýmovnice. Ho asi zastřelím. zítra mastí do školy.

Musím jít naplánovat, čím naplnit hrnce na víkend. Chjo to mě neba.

inza
11. únor 2010

mandre: no pri prvnim ivf dr rikala ze jsem byla ukazkovy typ stimulky a stejne nic z toho. Rikalae ze nevi proc. Vesmes mame vse normal. Ja mam teda akorat vyssi NK bunky, ale jinak nic. No jsem zvedava jak dopadne dalsi pokus. My zase kvuli tomu nejeli letos na lyze (coz je pro nas muka, vetsinou jezdime tak 2-3 rocne nekam do Francie) protoze kdyz jse zrovna meli jet tak byli nejake terminy v Gennetu a vse se tak nejak prekryvalo a stejne z toho nic neni. No a kdyby jsme jeli tak se taky prd stalo. Jinak my cca 2,5 roku a ve Gennetu jsme nekdy od leta.

Bejt tebou se na to vykaslu a jedu nekam na tu svatebni opozdenou cestu a vsechno pustim z hlavy. Jak se snazite dlouho vy?

pet.s: vetsina ma ranni nevolnosti tak budes vyjimka a budes mit pulnocni 😉

evak99
11. únor 2010

holky s tím cestováním a nalezením rovnováhy, zda ještě odjet, či zda cestu obětovat pokusům v gennetu jsme na tom asi všechny stejně...my taky častokrát váhali, zda jet na nějakou cestu nebo ne...takže najít tu rovnováhu je těžký. nám se ale například zadařilo po příjezdu ze super sportovní a zároveň nenáročné dovolené v horách, těla byla nabuzená, jak jsme makali a zároveň to nebylo nic tak hroznýho jako boj o přežití či nějaký velký časový přesuny (na ty já vždy reaguju špatně)...ale tohle má každý individuální.
Mandre možná jak radí holky, začněte si plánovat cestu, užijte si jí a třeba to vaši zdravotní stránce prospěje...

pet.s mně bývalo na začátku taky děsně zle spíš večer než ráno, ale ty to máš možná opravdu spíš něco virového, když to měl i syn, co? 😉

držím pěsti betox. u koho jste byli? 😉

nannynka
11. únor 2010

dracekmracek: No je to daleko a pripravy se moc nekonaji. Narazim na svou neschopnost...Prekvapive nejsme s muzem takovy ti, ze mimi musi mit vsechno nove a super moderni, hodne veci budeme mit jeste po me a od kamaradu, ale zasekla jsem se na kocarku. Mam dve vysoke a doktorat a na tohle evidentne nestacim ☹ . Muz se mi porad smeje....chjo...Na porod se radeji nechystam, proste to bude tak jak to ma byt. Hlavne at jsme oba v poradku.

Betox: Chapu, me ty navstevy Gennetu (i v dobe kdy nebyly moc pozitivni) hodne pomahaly. Mela jsem pocit, ze i kdyz to nedopada, tak ze nesedim s rukama v kline doma a nelituju se. Na dovolene to kvuli rizeni se cyklem nebylo, takze jsme jezdili na prodlouzene vikendy po Evrope. Opravdova poradna dovolena se konala ve dvou mesicich pauzy mezi poslednim IUI a IVF. A udelala jsem dobre, dva tydny u more mi daly moznost vypadnou od tech vecnych otazek a kecu....IVF jsem se strasne bala, mela jsem strach u hyperstimulacniho syndromu, protoze jsem si mela pichat 350 jednotek. Ale tam to nejak spadlo a sla jsem do toho odpocata....Moc Ti drzim pesticky.

dracekmracek
11. únor 2010

nanny já koupila první kočárek co se mi líbil a nelituju 😉 lukášek nemá skoro nic nového,všechno je z bazárků a tak...a jakou honí parádu🙂

dennisa
11. únor 2010

Ahoj holky.
Tak máme dneska za sebou první návštěvu Gennetu 🙂

Udělali nám odběry krve a moči a manželovi SPG a mně běžnou prohlídku a UTZ.
Byla mi ještě před IVF doporučena hysteroskopie.
Absolvovala jste to nějaká? Já se děsně bojím všeho, co se doktorů týče, natož takových zákroků, to zas bude moje smrt 😀

ivarei
11. únor 2010

inza, evak: Jo jo, s tím cestováním je to pravda, v srpnu jsme jeli na tůry do Rakouska a jeli jsme přes gennet, protože se mi to krylo s odběry, na říjen jsme měli letenky do Anglie, ale nakonec letěli jen manžel s mamčou, protože jsem byla necelý týden po ET a vyšel mi slabě pozitivní test a bála jsem se, že by to byl pro tělo záhul, tak jsem zůstala doma (peníze za letenku propadly, resp. doktorka mi vydala papír, že nedoporučuje let a letecká společnost reagovala tak, že s nimi do roka od toho data mohu letět, nicméně to nevyužiju) - na druhou stranu - fotky z Londýna si v kočárku vozit nebudeme a za mimča stojí cokoliv. Teď jedeme na hory, jen tady v Čechách, ale jen tak na procházky a na vzduch. Lyžovat se bojím - především kvůli bezohledným lyžařům, co si daj několik piv a svařáků a jezděj jako blázni a je pak fuk, jak člověk lyžuje. Jsme taky takoví cestovatelé, hrozně mě láká moře, ale bojím se komplikací a říkám si, že bych si neodpustila, kdyby se mimčům něco stalo.

nannynka: Ani mě nestačí dvě školy na výběr kočárku, koukáme se spíš vzhledově 🙂 a cenově ☹ , taky nekupujeme (nebudeme kupovat) nic moc nového, postýlky jsem dostala z práce - jen jsme dokoupili za 200,- rošty a musíme dokoupit matrace a mantinely, oblečení sháním na eBay (mám dost oblečků od kamarádek - většinou po holčičkách a my tušíme, že to budou kluci, ale ráda bych, aby dvojčátka měla alespoň pár oblečků stejných). Věci po mně mamča rozdala ségře, ale klíďo bych je brala, třeba postýlky se dělaly krásný.

dracekmracek: Lukášek je náramnej fešák, obdivovala jsem, jaký má frajerský oblečeníčko 😉 😀 a těším se na další fotky.

monivo: Jak přibíráte? Myslím na vás.

pet.s: Ono teď asi řádí tyhle dvoudenní nevolnosti, hodně lidí v okolí mluvilo o tom, že jim dva dny bylo na zvracení nebo zvraceli. Hlavně se s miminkem (a puberťáčky) držte.

lita: Díky moc za ty odkazy na nedoklubko, co jsi sem dala - koukala jsem na ty pořady v tv, je zázrak, jaká miminka dokážou zachránit.

Všem, co to v gennetu právě začínají "rozjíždět" držím všechny palce a přeju, ať se to brzy povede. Jsou tam kouzelníci a umí zázraky 😀. Uff, to jsem se rozepsala 😨

ivarei
11. únor 2010

Holky, ještě jsem zapomněla, včera jsem vydražila na eBay dva vaky na spaní za 259,-, mám radost, tak se musím pochlubit.

betox
11. únor 2010

evak99: Díky moc. Byli jsme u primářky a udělala na nás dobrý dojem. Koukala jsem do alba, jak se Ti krásně rýsuje bříško 🙂
nannynka: Taky tobě moc děkuji za podporu. Já mám právě z IVF taky docela strach. Asi proto mi to trvalo tak strašně dlouho rozhoupat se a přiznat si, že vlastně máme problém a bez pomoci se asi neobejdeme. Hodně mi pomáhá i tahle diskuze. Člověk ví, že v tom není sám a vaše podpora tady taky moc pomáhá. 😉 A jaké kočárky máš ve výběru? Sice to u mě zatím není aktuální, ale ráda po nich pokukuju 🙂
dennisa: Chápu Tě, strach má každá. I přesto, že jsem před hysteroskopií podstoupila laparku 3x taky z gynekologických důvodů a přesně jsem věděla, co mě čeká, stejně jsem se bála. Ale neboj, není to tak hrozné a určitě to zvládneš v pohodě.

kristiula
11. únor 2010

Ahoj holky, zase jsem tu, a zase vas budu tak trosku otravovat s otazky ☹ .Byla jsem na utz u mudr Daňka, a docela mam takovy spatny dojem z neho.pri prvni navsteve jsme byli s manzelem a klasika prvni pohovor odbery moci a krve, a docela jsem se ptala na vsechno,t.j jestli ma jit manzel na dalsi spg nebo na urologiji kdyz to ma doporucene s minuleho spg, a on rikal at nejprv udelame genetiku a pak se to ukaze,a ja at prijdu 10-12 den na utz, tak v prosinci jsem menzes nedostala, takze jsem sla az ted, v genetice u manzela je vechno ok, u mne nasli ze jsem mela zloutenku typu B, no a mudr mne pta jakto ze to nevim ze jsem prodelala hepatitidu a jakto ze nevim jestli jsem byla ockovana, tak jsem rekla ze se to nepamatuji, no kecu kolem toho bylo, jsem ani nestihla rict ze rodice uz nejsou na zivu a nemam koho se zeptat, a moje babi asy se nepamatuje co jsem mela a co ne. no a pak to zacalo, jakto ze manzel jeste furt nebyl na urologiji, a ja mu rikam ze on mne rikal ze to neni potreba a az budou vysledky z genetiki tak tehdi a ze genetika nic spatneho neukazala, no on na mne vystartoval, ze ja se musim zajimat aby muj manzel sel na url, a necekat ze on napise nejakou zadanku, a ze ted kvuli mne vsechno se sdrzuje. tak jsem trosku v soku, vzdit doktor nejsem ja ale on, to jsem mu chtela vysvetlit ze kdyz jsem v gennetu vlastne poprve tak odkud ja mam vedet co mam delat a ridim se tim co mi naridi muj doktor, no ale nic Danek mne nepustil moc ke slovu. sestricka napsala zadanku na url na palackeho, byl tam nekdo y vasich manzelu? a co tam s nima provadeji?chtela jsem objednat manzela k mudr Vikovi, ale ma volny termi az 10brezna, no a na palackeho uz 2dni nikdo nezveda, tak pockam do pondeli a jestli nikdo to nezvedne tak objednam ho k Vikovi. co o tom vsem myslite holky?neprijde vam to divne? ☹
Napiste prosim jeste te skusenosti jestli nekdo byl na palackeho, nebo co ten Vik.
dekuji moc a hezky vecer, pa pa K

pet.s
11. únor 2010

kristula. mně dělal daněk 2x ET a jednou nějaký kontrolní UTZ. Na tom UZ jsem z něho byla rozpačitá,Bala jsem zvyklá, že mi naše dr vždy všechno ukázala vysvětlila a on jen kouknul a řekl OK. Ale dělal mi 2x ET a byl skvělej. hlavně ted naposledy. Div ty mimísky neprosil,aby se uchytily. Usmíval se na mě a vše laskavě vysvětlil.Prostě v pohodě. Já si nemůžu stěžovat.

tereza1980
11. únor 2010

ahoj denniso, já měla při první návštěvě na základě utz tak hysteroskopii, podstoupila jsem jí cca 14 dní po vyšetření, šlo to dobře, ničeho se neboj, mudr. daněk mi pak vše vysvětlil, co našel a po týdnu u mé dr. jsme s výsledky dohodli zatím plánovaný styk a teprve potom ivf. nástup na zákrok jsem měla v půk osmé ráno, na řadu jsem šla třetí, asi po deváté, domů jsem šla v poledne. šlo to dobře.jen jsem pak měla nižší tlak, ale zákrok trval 10 minut, péče bezva. kdybys měla otázky tak se ptej.

dennisa
11. únor 2010

Terezo, děkuju za info. Já na to půjdu k nám do nemocnice, nebudou mi to dělat přímo v Gennetu, jen mi vypsali žádanku. Paní doktorka tu hysteroskopii chce spíš jen tak pro kontrolu, že bude před IVF vše v pořádku. Žádný problém nečeká, ale radši....nikdo mě na to nenutí, jen by to bylo prý lepší to podstoupit.

Takže to je jen tak rychlý, že se jde ještě ten den domů? To by bylo fajn. A co práce, co myslíš, stačil by třeba den doma a mohla bych jít do práce? Já to totiž v práci nemůžu a nechci sdělovat, co podstupuju a proč, tak to tam budu s tím vším volnem koulet, jak to půjde.

A ještě jedna věc, dělají předtím klasický předoperační vyšetření? Musela bych pro to k obvodní, jestli to bude potřeba.

Díky za odpovědi 😉

evak99
12. únor 2010

denniso, já měla na hysterku jen jeden den dovolené. šla jsem na zákrok, manžel na mě čekal, pak si mě odvezl domů, celé odpolko jsem prospala, bolelo mě hodně břicho jako na mrchu (ale to je prý individuální), tak mi dali prášky proti bolesti. druhý den jsem normoška fungovala a šla do práce 😉

kristi, bohužel manžel byl na url ve vinohrad. nemo, takže nemůžu poradit. S těmi dr to je někdy těžké to víš. Občas něco řeknou a příště zas něco jiného a my se v tom pak máme vyznat. Vím, že se cítíš zklamaná a i když si myslím, že jsou v gennetu všichni fajn, tak si to prostě člověk musí všechno hlídat sám a pořád se připomínat. Takže si s manžou udělejte na papíř "plán akce" - co kdo kdy a uvidíte, že vám bude líp 😉

betox: no jo už mám mega břuch, tak nevím, jak to bude pokračovat dál 😉 my také chodili k primářce a já s ní byla moc spokojená. 🙂 tak informuj o dalším vývoji! 😉

ivarei: naprosto souhlasím. taky jedeme teď na 4 dny na hory, ale já budu jen chodit na prochajdy, manžel na běžky - já ani ty běžky nemůžu, pořád mě píchá v břiše. sjezdovky jsme letos vzdali. já bych si to nikdy neodpustila. A s tím mořem to cítím stejně, ale říkám si, že to nám neuteče 🙂 takže vám taky pomohly hory v rakousku jako nám 😉

nannynko: naprostý souhlas, naopak si myslím, že vš je při výběru kočárku na škodu 😉 já udělala předvýběr 4 kočárků - víceméně těch značek, co mají naši kamarádi a jsou s nimi spokojení. Pak jsem stanovila 2 hlavní kritéria a pak jsme objeli ty obchody, kde kočárky mají a naštěstí jeden (samozřejmě ten poslední) nám sednul do ruky, jak prdelka na hrnec. takže už víc neřešíme. samozřejmě, že není ideální, ale už jsem se smířila s tím, že žádný nebude umět vše, co chci. 😀

dracekmracek: lukášek je nádhernej 😉 no já zatím moc nechystám. máme vybraný kočár, ale zatím neobjednaný, ostatní věci mi půjčují/dávají kamarádky - postýlku, autosedačku, oblečky. Mamka mi nakoupila pár věcí - povlečení a tak u nás v textilce za podnikový ceny, takže nic víc neřeším. 😉 ale manža už říkal, že už chce jít do předporodního kurzu, tak se budu muset po něčem poohlídnout 😀

všem snažilkám držím pěsti, přijdou těžké chvíle, ale vytrvejte, stojí to za to! 😉

dracekmracek
12. únor 2010

dobré ráno,

kristi já měla z daňka hodně špatný pocit,proto jsem od něj odešla,několikrát na mě vyjel,proč jsem mu neřekla že mám migrény apod.ale vše to měl v papírech.
ale pak v den ket byl na sále a i když mi ho dělala Vykysalá tak on byl super,usmíval se a byl příjemnej.asi záleží na náladě jako u každého 😉
tak držím palce aby to dobře dopadlo 😵

petap1
12. únor 2010

kristiula: Pokud by se mi stalo to co tobě, taky bych z toho byla špatná. Je asi pravda, co píše dracekmracek, že záleží na náladě Dr.. I když by se samozřejmě nálada Dr. neměla projevit na jednání vůči pacientce. Já jsem byla u Daňka jednou a to přišel na věc, ktrá byla opomenuta a je dost zásadní pro mou léčbu. Takže u mě je teď v důvěře na předním místě. Uvidíš, jaká bude příští návštěva a pokud se ten vztah mezi vámi nezlepší, můžeš se příště objednat k někomu jinému 🙂

Jinak k tomu cestování...taky jsem letos zrušili dovolenou, kterou je nuné zaplatit už v lednu, i když se jede až v květnu. Ale po mích peripetiích a jak se nic nedaří, se na to asi vyprdnu a klidně si vše naplánuju a zaplatím. Přijnejhorším propadnou peníze...mimčo za to stojí, že 🙂

petap1
12. únor 2010

Voala mi Vykysalá..tak jelikož si Dr. na Endokrinologii objednal širší vyšetření, budou výsledky nejdříve za 2 týdny ☹ Zavolá tam za 2 týdny a dá mi vědět...takže pokud se něco hne bude to nejdříve za 2 týdny...no lepší než za měsíc, že 😉

ivarei
12. únor 2010

petap, to je poloviční doba, to je fajn. 🙂

mandre
12. únor 2010

Inza: my jsme v Gennetu od března 2009, 1.IUI mi dělali někdy v červenci, takže tam něco zkoušíme tak 7 měsíců 😝 , zatím jsme se nikam neposunuli, ty zvýšené Nk buňky mám taky....snažíme se 2 roky, jinak nic jinýho zatím nenašli 😒 😅
Ty lyže taky zvažuju, zatím jezdíme jen tady u nás na Bouřňák 😉...chtěli jsme nějaké Alpy na týden, uvidím 😅.

Petap: co se týká nějaké dovči, jsme byli akorát na podzim na prodlouženém víkendu ve Skotsku a pak před vánocema v Londýně.

A co se týká kočárků, včera jsme byli v Praze na Zličíně, tak jsem koukla v tom Baby Parku, co tam mají 😀 😀 a taky bych nevěděla, co vybrat....dost se mi líbí černá barva na kočáru......asi bychom šli do hlubokého a pak nějaké pořádné golfky, aby to nezabýralo moc místa v autě..... jo a měli tam dětskou postýlku (fakt nádhera) za 8.870,-, jsem padala smíchy 😀 😀 😀 , když postel na dospěláka stojí daleko míň. Asi se pak pokouknu v Německu nebo na internetu, v těch krámech to je asi síla 😝 😀 😀 .

petap1
12. únor 2010

ivarei: Jj je to polovina 😀 jen doufám, že nenajdou nic, co bude vyžadovat další vyšetření. Snad mi dají jen pilule a bude to 🙂

mandre: My se chystáme v březnu na lyže do Francie..ty jsme zaplatili už v září, s tím, že mě když tak někdo nahradí. No a léto tedy budu plánovat jak kdyby se nic nedělo...pořád se ohlížím na to, co kdyby a pak z toho nic není...prdím na to a budu to řešit až by to nastalo..když tak holt přijdeme o nějaké prašule..což je mi dost jedno 🙂

val1
12. únor 2010

Ahoj,
zkušenosti s Gennetem mám jen ty nejlepší....
Bohužel mi má paní doktorka Vykysalá odešla...a jak už tady psala Natalie, tak těhutná opravdu není. Je fascinující, jak to někdo ví na 100, když to není pravda.
Jelikož se s paní doktorkou znám roky...tak těm zvědavým a co roznáší drby prozradím co a jak.
Paní doktorka je sice na mateřské, ale protože si adoptovali miminko z dětského domova, nikoliv, že by byla těhotná.
Moc jí blahopřeji.
A je mi líto, že se asi mineme, paní doktorka Lovásová není moje krevní skupina 😝.
Natalie 😉 🙂

betox
12. únor 2010

petap: Tak alespoň něco. Věřme tomu, že pilule budou stačit. Ono je asi fakt lepší hodit to za hlavu, neplánovat a normálně "užívat" života.... 😉

petap1
12. únor 2010

betox: jj přesně tak, prostě si teď ještě užívat ve dvou a nechat to na osudu.
Nic se nedá uspěchat..tak jak to mám být, tak to bude 🙂
To jsem se naladila asi na nějakou filozofickou vlnu, či co 😀

mandre
12. únor 2010

Petap: jo tak tak 😀 😀 , akorát jediný co teda fakt nemůžu 😀 😀 , jak to tchýně s tchánem mají pořád na jazyku se zeptat, kdy...nebo co se vlasně děje 😀 Visí to ve vzduchu, já dělám mrtvýho brouka, se k tomuto tématu nevyjadřuju 😅 😉 A s manžou si žijeme po svým. 😵

Val1: tak to je dobrý 😀 😀 😀 A kolik má vlastně celkem dětiček??? Jestli to víš. 😕

petap1
12. únor 2010

mandre: Já taky nerada něco říkám svému okolí, vždy oznámím až výsledek 😉 Nemám totiž moc ráda, když se mě pak každý ptá co a jak a jak to postupuje a pak jee to je nám lííííto atd.
Naštěstí je manža stejný, takže když se ho tchánovci ptají, jestli jako budou někdy děti..říká..všechno budeeee...a tím info pro ně končí 😀
Tady s vámi je to jiné..všechny s tím bojujeme a dodáváme si sílu...pokec s vámi, mě vždy uklidní a tak nějak naladí do dalších bojů 😀

Tak já mastím z práce a hurá na chaloupku 🙂 Přeji všem hezký víkend 😉

nannynka
12. únor 2010

petap1, mandre: Tak to vam nezavidim. Ja to natvrdo rekla v praci sefovi (preci jen u nas je ve zvyku chodit k doktorovi planovane a ne ze trikrat za tyden povim, ze nekam musim - schuzky neschuzky). Co se tyka rodiny, tak jsme to meli jednodussi. Svagrova to absolvovala 4x takze to docela slo - jen se zeptali co mame za sebou a co nas ceka, popripade jak to snasime. U kamaradu to bylo horsi - vedeli to jen ti nejblizsi, od ostatnich jsem si uzivala kecu, ze jsem karieristka co ty deti porad odklada....Jednou to muz nevydrzel a rekl, ze by se meli zamyslet nad tim, jestli treba to neni tim, ze jeden z nas nemuze mit deti. A bylo ticho.

betox
12. únor 2010

Holky mám naprosto stejnou zkušenost. Taky neradi sdělujeme okolí podrobnosti a ví to jen úzký okruh nejbližších. Tchánovcům se taky nijak výrazně nesvěřujeme. Navíc momentálně žijeme na malém městě, kde je spousta omezených lidí, kteří ještě pořád vidí v tomhle problému, resp. řešení atrakci.... ☹ Nechápu, jak v dnešní době může být někdo takhle necitlivý a neomalený. I kdyby člověk dítě nechtěl, tak je to jen a jen jeho záležitost...