Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

inza
25. bře 2010

darkwitch: tak ta me desi taky 😝 😝

nannynka
25. bře 2010

Anlek: Moc gratuluju !!!!!

Mozna az se oklepes poradis - otoky jsou tu...od te doby co se oteplilo mam nohy jak konve a musim rict, ze jezdeni do prace je za trest....Uvitam tip, babskou radu od kohokoli....

kacmelina
25. bře 2010

inza: já nechápu, proč všechno tak zdražujou.... Oni na to mají, ale my, co počítáme každou korunu... ☹
Já vím, že je to snadnější aplikace, ale jako zdravotní sestra to snad zvládnu i normální jehlou, snad si to ještě pamatuju 😀
Jinak skočím ke svému gynekologovi, ať mi to píchne, když se budu bát 😀

anlek
25. bře 2010

Nanynko, nemam se moc z ceho oklepavat, dokonce dneska dostal muz i teplou veceri. Fakt pohodicka, me ani nedoslo, ze byva problem si po porodu sednou, prisla mi na navstevu mamka a segry a ja sedela dve hodiny .... Vsichni na me koukali, ze nejakych 7h po a ja se tvarim, ze to dite za me porodil nekdo jiny. 😀 😀

Ja jsem otykala, kdyz jsem blbe sedela a zaskrcovala si nejake zily v trislech, takze ke konci jsem hlavne bud lezela (u notika) nebo stala a chodila. Sezeni a hlavne na zidli, kde jsem zaskrcovala zily bylo peklo. Nebude to i u tebe problem?

inza
25. bře 2010

kacmelina: tak to mas v pohode normalni injekci kdyz mas praxi. Jj je vsechno dost drahy a oni vetsinou pocitaj s tim ze clovek pro mimco udela vse a jeste neco na vic....proste se rozhodni jak ty uznas za vhodne

darkwitch
25. bře 2010

holky a jak si zvladate pichat injekce? az se k tomu dostanu tak se toho moc desim...

kacmelina
25. bře 2010

inza. To je pravda. Hlavně oni tam nahoře na to mají, pro ně jsou tyhle peníze jako denní minimum. Ale pro mě je to 2/3 platu. Tak jsem si říkala, že než dát za pero 5000,-, tak koupím ten kočárek za 5900,- pro malého nebo malé 😉

pet.s
26. bře 2010

Holky my dali za celé umělko téměř 70 tisíc a to jen za poslední pokus. Ty pokusy před tím ani nepočítám. Vždyt to přeci stojí za to, ne?
Anelek no gratuluju maminko, a jak se malej jmenuje?

sarik1
26. bře 2010

Pets: To teda.... určo to stojí zato.... a udělala bych to znova... dneska jedu do Gennetu na HCG z krve 🙂 a objednáme se na UZ, mě chodí denně na mail jak se vyvíjí prcek a máme prý něco přes 1 mm... to je fakt zázrak z jak vzniká človíček 🙂

petap1
26. bře 2010

Inza: Neboj to zvládneš. Když jsi sportovně nadaná (což určitě jsi), tak se ty správné pohyby naučíš 🙂

Lita: skvělé zprávy..hlavně že už sosají od mamky 🙂

Kacmelina: Určitě by na tebe neměl koukat jinak, když jsi pero odmítla. Mě dávala Dr. vybrat, jestli chci léky levnější či dražší a byla úplně v pohodě. Je to asi o člověku. A krom toho, ty jako zdr. sestra to s injekcí zvládneš jedna dvě 🙂

Jinak k těm penězům...Určitě všechny peníze stojí dát za to, aby se člověk dočkal mimča a určitě by každá z nás dala poslední korunu za mimi, to, jo...ale když ty pěníze nejsou, tak holt nejsou 😉

Sarik1: je to opravdu zázrak. Držím palce ať je hladina HCG prvotřídní 😀

evak99
26. bře 2010

anlek: veliká gratulace, to jsi to teda zvládla naprosto úžasně. tak až budeš mít chvilku, tak nám napiš, jak to probíhalo, ať se my, co jsme na "čekačce" můžeme připravit 😉

inza: neboj to se poddá. chce to jen vydržet a najít si rytmus! pak už to půjde uvidíš! a budeš z toho mít dobrý pocit. ale vím, že začátek je těžký... 😉

darkwitch: ta mobilizace konečníkem není tak strašná. když nebudeš moc stažená, tak tě to ani nebud tolik bolet. mně to třeba hodně bolelo po prvé, ale šlo to vydržet. 😉 a určo to stojí za to. jak už jsem tu psala já měla mobilizaci a dva dny na to jsem otěhotněla...takže já sjem velký propagátor😉 ale rhb sestra ti bude dělat mobilizace nejen konečníkem, ale i žebra a tak...a to je příjemné 🙂

betox
26. bře 2010

Ahoj holky,

moc gratuluju novopečeným maminkám k jejich sladkým ranečkům.
Petap: je super, že se Ti tělo nastartovalo, třeba to opravdu vyjde přirozeně
Inza: Mojžíška je dobrá, mobilizace jsou sice nepříjemné, ale člověk je potom jako znovuzrozený. Nám ale bohužel nepomohla 😒
Pet.s: Tý jo, to už jsi 11. TT? To je teda fofr. Držím palce na ty testy.

Jinak jsem 13. den po IUI a na testu ani ťuk. Navíc mám všechny příznaky jako před mrchou. Padla na mě šílená depka a to jsem si myslela, že po 8 letech snažení už mě nic nerozhází....

darkwitch
26. bře 2010

dobre rano
evak tak mozna k tomu case taky dospeju, ale zatim nemam tu potrbu to zkouset...

petap1
26. bře 2010

anlek: A ty jsi rodila doma ? Zvládla jsi to tedy na 1* 😀

betox: Kéž by 🙂 Já ti nevím, podle diskuzí mě přijde, že ty IUI jsou spíše zázrak když se to podaří 😠 Vy teď vyplňujete mezeru mezi IVF ?

Holky mě pořád bolí ty prsa...co prsa...nemůžu se dotknout celého hrudníku. Pohyb (chůze atd.) je dost nepříjemný..vždy mi naběhne husina, jak se mi oblečení dotýká kůže ☹ Ale MS už mi pomalu končí..já vůbec nevím co to je...myslíte, že to je pořád k té MS ??

betox
26. bře 2010

petap: zatím sbíráme odvahu na IVF. Řekli jsme si, že zkusíme nejdřív 3x IUI. Já mám teda vždycky citlivá prsa před MS, jak dorazí, tak to vždycky přejde. Co jsem četla, tak je to hormonální záležitost.

inza
26. bře 2010

petap1: no nsport jsem nejaky sice delala a ted chodim alespon behat a nzacnu zase na in-line, ale mojziska a jeji pohyby ci to cviceni me moc nerika..no bde fuska se k tomu dokopat. Ji RHB sestra rikala zemam vse tam kde mam mit a nic neni nekam otocene ci posunute..

evak99: no ted z toho mam pocit jako ze se placam jak ryba na suchu. Snad se to nejak poda a bude to k necemu

betox: jo mam nejak zivou predstavivost na tu mobilizaci 😀 No uvidime kdy se k ni dopracujeme. Vydrz dokud mrcha neprisla tak neni nic ztraceneho

evita
26. bře 2010

kacmelina: jo taky cekám a čekám, vidím to na zítra ráno a hurá skočit do autí, vybrat tedy více penízek ajet pro to pero. Spíš jsem zvědavá, jestli to zvládnu si to píchnout sama. No budu muset 😎 a potom vám hned napíšu kolik jsem platila.

kacmelina
26. bře 2010

evita:
Ahoj já mám už taky příznaky, blí mě v podbřišku a koleno, takže čekám, že během dne, nejpozději zítra taky pojedu. Volala jsem do Gennetu, aby mi upřesnili cenu. Ta z původního doplatku 1500Kč je doplatek 4000Kč... ☹

petap1
26. bře 2010

betox: Jak říká Inza..dokud nedorazí MS není nic ztraceno 🙂 Je pravda, že pár lidem se IUI povedlo, tak proč né vám, že 😀
Jj, asi máš pravdu...bouří se mi hormony 🙂 ...myslela jsem, že mi s ustupující MS bude slábnout i ta bolest, ale asi si teď musím zvyknout na to, že mi tělo funguje jináč..prostě se probouzí, tak to bude se mnou "mávat". ale jinak jsem ráda, že se něco děje...snad je to dobrá cesta k normálnímu cyklu 😀

kacmelinka: Jak to ??? Mě když řekli, že doplatím 1.500,- tak jsem doplatila 1.500,- ! To leda, že by ti Daněk neřekl vše 🙄

Inza: ty jsi holka šikovná a určitě ti to půjde. Hlavně, že je vše na svém místě ..o to lépe to půjde 🙂

betox
26. bře 2010

No je pravda, že dokud nedorazí mrcha, tak je ještě naděje....No uvidíme, už jsem to obrečela (což u mě taky kromě všech dalších příznaků naznačuje příchod té bestie), takže jsem už víceméně smířená s negativním výsledkem.
petap: asi se teď bude Tvoje tělíčko chovat trošku nestandardně a v tomto případě to je určitě dobré znamení. Něco se děje, hurááá 😉
inza: neboj, to zvládneš. Dobré je, že nejsi zablokovaná. Já právě byla hodně, ale i tak se to dalo v pohodě zvládnout. Jak říkám, spíš je to nepříjemné. U mě byl největší problém cvičit doma. Zabralo mi to tak 50-60min. denně, abych to prováděla fakt poctivě. Blbé je, že se musí fakt denně. Problém nastává ve chvíli, kdy je člověk třeba pracovně mimo, atd. Cvičila jsem poctivě cca 8 měsíců.

inza
26. bře 2010

No me tam jednou setra vysvetlovala ze doplatky jsou pokazde jine podle toho jakou dostanou sarzi od vyrobce ci jestli berou od prekupnika tak si na to taky hodi neco. Proste dle Janotova balicku meli jit ceny doplatku dolu a je to presne na opak

evita: urco pokud budes mit pero tak to zvladnes bez potizi. Je to jako by te bodnul komar 😀

petap1: no snad zvladnu uvidime. Dneska se budu muset odpo donutit zase cvicit. Ted se me moc neche jdu na prac. pohovor a tak jeste hledam nejake info. Jsem se na vse vykaslala a honim to na posledni chvili 😀

kacmelina
26. bře 2010

petap1:
Asi neřekl 😒
Jako docela mě to naštvalo. Je to docela pálka... Sestra mi dnes řekla, že mi dá asi víc balení, tak ať počítám s doplatkem 4000,- , já mám našetřeno 1500,- ☹ Musím to nějak udělat, nechci už čekat!!!

petap1
26. bře 2010

betox: Jj říkám si, ať to klidně bolí, hlavně, že se něco děje 😀 Jen mě to trošinku znervózňuje..přeci jen to bolí docela dost 😠
Ty jo..osm měsíců, to tedy klobouk dolů..8 měsíců každý den...máš můj velký obdiv 🙂

inza: To je nejlepší...aspoň nebudeš mít čas se stresovat...než si seženeš informace, už budeš sedět na pohovoru 🙂 Moc držím palce 😀

kacmelina: Ach jo, měli by si taky uvědomit, že někdo na to šetří, a že pokud neřeknou vše, je pak člověk postaven do svízelné situace 😠 Držím place ať prašulky někde seženeš..přeci jen už se člověk těší, že se něco bude dít a zase by se to muselo odložit...to je taky nápor na psychiku jako blázen 😖

inza
26. bře 2010

petap1: no nevim jak to dopadne. Ted hledam jaky je to vubec zakona co obsahuje. proste to jdu zkusit (a nehce se me tam)Vcera jsme se s mnz chytli co si prej vezmu. Kdyz jsem oznamila ze "dziny" tak se moh posr....Takze mrcha te ted opousti a budes netrpelive cekat na pristi tyden na UTZ?

S tema penezi je to holt tak ze je lepsi pocitat s vice a pk platit mene. My treba pri prvnim IVF loni v listopady meli daloko vice stimulace a doplatek byl daleko mensi nez ted v unoru (a to bylo vesmes jenom jeden gonal 900 a 450). Proste s tim ale nic nenadelame. Je to "byznys" a farmaceuticke firmy na tomto vydelavaji. Je to trend a bude stale vice lidi co bude potrebovat asistenci pri "vyrobe" deti ☹

betox
26. bře 2010

petap: tak o té bolesti určitě řekni Dr., asi by to měl vědět. Jé, díky, ale ono není co obdivovat. Prostě jsem jen cvičila den za dnem a teď, když jsem to sečetla, tak to hodilo 8 měsíců 😉 . Je ale fakt, že mě hodně k domácímu cvičení "motivovaly" mobilizace. Pokud by to nebylo pod dohledem, tak se k tomu asi vůbec nedokopu.....

inza
26. bře 2010

betox: jako 8 mesicu je pro me fakt desna predstava 😝

petap1
26. bře 2010

inza: To víš, asi měl představu, že na pohovor půjdeš v sukni, nebo tak nějak 😀 Záleží na to kam jdeš, podle toho bych se oblékla 🙂 Jj, MS bude pomalu končit..dávám jí tak ještě jeden den a příští pátek jdu na UZ, jestli uvidí nějaký dominantní folík...podle toho co uvidí, tak se chci domluvit co dál...snad bude mít dobrou náladu a bude ochotný se mnou mluvit. Při nejhorším, pak zase zavolám Vykysalé 😀

Jj, já si taky vždycky připravím víc..mám tu možnost..naštěstí 😎 Holt bussines je bussines, že 😀

Betox: Sice pod dohledem, ale sama doma...to chce opravdu vnitřní disciplínu 🙂 jj pokud to nepřejde, zavolám Dr. a poradím se ..jen nevím jestli gyn. nebo obvodní...koho se to vlastně bude týkat...ale to vyřeším až po víkendu 🙂

betox
26. bře 2010

Inza: chacha, já na to taky koukala jak blázen, že to bylo takhle dlouho. Ale člověk to nějak nepočítá, prostě cvičíš a neřešíš. Třeba to v Tvém případě ani nebude tak dlouho nutné 😉 . Jinak u nás je to taky nevysvětlitelná neplodnost. Dělali vám nějaká jiná vyšetření, jako třeba imuno, atd...? Fakt mě to štve, kdyby člověk aspoň tušil proč...Nejhorší je pro mě přijmout fakt, že v tomhle nic nezmůžu, že to nemůžu nijak ovlivnit. Je to prostě buď anebo... 😠

inza
26. bře 2010

petap1: ale jenom tady v Pze do jedne nemocnice 😀 Jinak urcite se tam "mega" folik objevi

betox: to doufam ze nebudu muset tak dlouho. Jj mame imuno a i genetiku. Manza obe OK a me u obou neco nasli, ale z imuno mam prasky. Jinak nevi a tez me stve ze ty s tim nemuzes nic delat. Proste mas tak akorrat sanci se jenom snazit a to bohuzel nemusi stacit ☹

petap1
26. bře 2010

inza: Aha..tak držím palce 🙂 Jj pevně v to věřím...když už mě tak pekelně bolejí prsa, tak to by bylo, aby nebylo 😀

Jinak k té bezmoci se připojuji. Já mám hrůzu ze situací, který nemůžu ovlivnit a podívejte se..už je to tu 😠 Ta bezmoc je hrozná..já bych chtěla něco udělat a tím, že nemůžu nic, jen čekat, jak to dopadne mě přivádí k šílenství 🙄