Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pet.s
8. dub 2010

odpočívám. Už jsem dodělala oběd, uklidila, pověsila prádlo. Ted jdu spočítat nemocenské a dovolenky. 😉

betox
8. dub 2010

vveru: jukni na tenhle odkaz, mají to pod FAQ: http://www.gennet.cz/asist_reprodukce/faq.htm#9

Holky co mě čeká na imunologii a genetice? Včera jsem byla u Langerové a udělala na mě hodně dobrý dojem. Když zjistila co a jak, tak říkala že bychom IVF neměli vůbec odkládat. Vzhledem k době snažení mi sama okamžitě napsala žádanku do Karlína a k nim na genetiku.

inza
8. dub 2010

evak99: jasne na bruslich se dobre tlaci kocarek, ale nejlepsi na ne je kocarek trikolka

petap1: jj odveta, ale myslim ze to ustojim. Ma tam byt rybnik a tak veznu pruty a vyparim se..... 😀

vveru
8. dub 2010

betox, děkuju. Na imunologii Vám naberou krev a budou potřebovat partnerovo sperma, pak Vás objednají ke konzultaci, mají tam šílený objednací lhůty. Genetiku nevím, na tufrčíme zítra, tak jestli budeš chtít, pak písnu.

inza
8. dub 2010

betox: na imunologii v Karline jenom krevni odber a pokud mas psano ze oba partneri tak jeste manza bude muset odevzdat "ocasky". Jo a pozor pokud mas jit k pani primarce v Karline tak ted ma dlouhe objednaci lhuty. Ja ji volala minuly tyden a ona mela volno az nekdy v cervnu (jako aby s tebou zkonzultovala vysledky). Jinak krev snad kazde utery. Maji vse popsano na strankach (www.immunia.cz). Zavolej tam a objednej se. Jinak genetika nejake povidani s dr a jestli u vas v linii nema nekdo nejake geneticke problemy.... a pak opet odber krve.

petap1
8. dub 2010

betox: s tím ti neporadím..nebyla jsem tam, ale myslím, že holky to absolvovali bez větších komplikací 🙂 Je dobře, že na tebe udělala dojem, člověk se cítí lépe když "souzní" s doktorem 😀

inza: tak rybařit ju..tam budeš mít opravdu klid, to zase jo 🙂

pet.s Tomu říkáš odpočinek ??? 🙂

inza
8. dub 2010

no jak je videt kazdy ma o odpocinku jinou predstavu.... 😀

petap: no doufam ze me to projde. Alespon ze jsem sehnala dneska darek 😀 . No dneska jdu zase na Mojzisku tak jsem z´vedava co rekne 😀 Donutit se cvicit je udesne. My budeme mit jak jsem tak pocitala tu stimulku v cervnu 😀 Ty to uz mas za par co?

petap1
8. dub 2010

inza: Musíš se vypařit jak pára nad hrncem a pak přijít s 5kg kaprem ..to by asi čučeli, což 😀 Tak to budeš mít tak 1m po mě 🙂 já jsem to počítala (i když bych neměla, pak to vždy nevyjde 😝 ... ale nemůžu si pomoc 😅 ) tak bych měla jít na OPU asi tak kolem 1.5.. Taky jsem počítala, že pokud to dostanu toho 20.4., tak bych mohla testit na výročí naší svatby 🙂 ...no ale to zase fantazíruju 😅 Musím jít krok po kroku...nejprve MS a pak vyplodit nějaké vajucho 🙂

inza
8. dub 2010

petap: hlavne na mrchu tednemysli jinak prijde ne kdy ma, ale kdy se bude chtit ji. ty mas jeste tu rezonanci pred sebou. Jo a zakaz si pocitat 😠 to pak nic nevyjde. No ja doufam ze nam to uz vyjde. Se rika ze do tretice vseho dobreho. Jo a nejaka vajucha urcite budou to se neboj, kdyz jsi mela alespon malinky tak urcite s "dopingem" budou jak maji 😀

betox
8. dub 2010

petap: právě pořád přemýšlím, jestli nepřejdu k ní. Ještě uvidím. Líbilo se mi, že to fakt chtěla řešit 😉

inza
8. dub 2010

betox: a ke komu normalne chodis? zkousela jsi volat do toho Karlina. Volej co nejdrive, prtoze ta cekacka je fakt desna (je jaro a zacinaj alergie a oni jsou immunologie s alergoligii). Ja kdyz jsem volala a rekla me termin tak me malem kleplo... 😝

pet.s
8. dub 2010

betox na genetice vám naberou krev a udělají vám takový pestrobarevný obrázek..dle mě to jsou nějaké chromozomy, či co 😀 Pak pujdete na konzultaci. doporučuji dr.Raškovou. Skvělá. Tam proberete úmrtí a závažné nemoce v obou rodinách. Dávali jsme to před konzultací s manžou dohromady a on mi řekne" Můj dědeček padl v první světové válce.Jinak všichni žili do 90 a více "😀 😀 😀 Paní Dr. tím taky pobavil. 😀 😀
No a pak čekáte na výsledky té krve a konzultace. Trvá to docela dlouho.Myslím 6 týdnů. Zjistí Vám genetické zatížení. Já mám třeba heterezygot MTFR genu, což občas způsobuje potraty a embolie. Manža je zdravý jak řepa.To víš válečné malostranské dítě 😀 😀

pet.s
8. dub 2010

Betox nevím jak u tebe dr.langerová bude spěchat. u nás spěhalo velmi, takže jsem šla do IVF bez hotových těhlech vyšetření. Genetiku nám dodělali a už jsem byla těhotná. A imunologii jsem po sdělení termínu vynechala úplně.

petap1
8. dub 2010

pet.s Vy jste vtipálkové oba, viď...tedy u vás musí být veselo 😀

inza
8. dub 2010

betox: je fakt ze nas dr. Langerova taky do prvniho IVF hnala bez vysetreni jak genetiky tak i immunologie...

betox
8. dub 2010

inza: chodím k Brandejské (mno byla jsem u ní zatím jen jednou...). Do Karlína jsem volala hned ráno, termín mám na půlku června... 😨 Byla jsi tam sama? Mám tam žádanku jen pro sebe. někde jsem četla, že by se měl vyšetřovat i partner, že může vytvářet protilátky proti spermiím a při normálním spermiogramu se to nepozná. Včera právě Dr. říkala, že manžel má spermio OK, tak že ho tam nepožene...no uvidíme co bude 😉

pet.s: Díky za info. Normálně jsem si poprskala klávesnici (neprozřetelně jsem při čtení pila vodu...)...Vy jste dvojka 😀 (samozřejmě myšleno v dobrém...). A co s Tebou dělali? Jinak mě včera objednali k Hejtmánkové.

pet.s
8. dub 2010

Betox..jo jo..já furt říkám, že jsme rarita v Gennetu. Včera si byl muž zažádat o starobní důchod. Upozorňuji, že už měl být v něm 3 roky 😀 😀 Paní na důchodovém mu říká."Vy se máte. Budete mít čas na zahrádku a koníčky." Když jí řekl, že má manželku ve 4 měsíci, takže si moc klidu neužije, tak prý mu paní řekla, že je odvaha.
Houby on, JÁ jsem odvaha. Jen řeším jak budu tlačit po parku kočár a vozík s mužíčkem 😀 😀 😀

petap1
8. dub 2010

inza: Jj nebudu na ni myslet a nic nebudu počítat 😀 Však jsme říkaly, že se nám to podaří tak podaří a v létě tu budeme řešit těhu nevolnosti 😉 Jj na rezonanci jdu příští čtvrtek...snad to přežiju 🙂 Výsledky budou za 2 týdny, tak si pak zavolám, páč kontrolu mám až v červnu. Dr. na to nijak nespěchal...asi si myslí, že tam nic závratného nebude 😅

inza
8. dub 2010

betox: ja tam byla s manzou jemu vzali krev a odevzdal tam !ocasky" 😀 .Pak na kontrolnim odberu uz sama a ted jdu taky sama. Ja jsem teda objednana na zacatek kvetna. Jsem trochu s pani dr smlouvala a tak me objednala mimo svou ordinaci. Dr. Langerova chce mit totiz vysledky jak k ni pujde cca v kvetnu na konzultaci. Jinak na genetice my byli u dr. Hejtmankove. Prisla me docela fajn i kdyz obcas trochu splasene vysvetlovala a nevedet o tom vubec nic tak bych asi nepochopila. Vysledky nam pak prisly domu postou cca asi za 1,5 mesice, ale dr je mela v nasi karte drive.

betox
8. dub 2010

pet.s: chachááá...normálně slzím...Jsi číslo 😀 Asi se ptám blbě, ale dělali s Tebou něco po té genetice? Nebo se to jen "zohlednilo" při IVF?

inza
8. dub 2010

pet.s: jste teda pekna cisla. Nebude tlaceni opacne ze tebe bude muzik tlacit i s kocarkem 😀

petap: tak pokud je ta rezonace jenom pro jistotu a dr neceka nic zavazneho tak pak pohoda ne. Tam uz pak na konzultaci pujdete dva ci tri 😀 . No ja zase 19 musim na rtg a pak uslysim verdikt zda operovat ci ne. Vam se to podari urcite pokud uz ted mas vse OK. U nas chci doufat ze se taky podari

Jinak Lita by snad od vcerejska mela byt uz doma.... 😎

pet.s
8. dub 2010

betox poslali mě na hematologii, tam mi odebrali krev a poslali výsledky domů. Jinak nic. Ted při těhu nic. Někdo na to bere léky. Tak nevím. Asi zase půjdu otravovat na hemtologii.

betox
8. dub 2010

pet.s: Ahá, tak uvidíme 😉

petap1
8. dub 2010

inza: Jelikož mě nechtěl dřív vidět a mě řekl, že jestli to chci vědět dřív ať si zavolám, tak předpokládám, že je mu asi jedno co tam bude..léky mám a to asi stačí. No kdyby se zadařilo, tak tam budu muset volat a asi se domluvit na dřív..páč říkal, že se v těhu mění dávkování ...takže uvidíme..uvidíme 🙂Ještě uvidíme kolik nás bude..já bych zavedla dvě, ale manža chce jen jedno...prý si chce jedno udělat sám a jelikož Dr. vyslovili i názor, že by se to mohlo upravit, tak se toho drží. No já chci co největší šance a tak chci zavést dvě. Uvidíme jak to dopadne, třeba nakonec manža ustoupí. Na UZ při stimulaci jde se mnou a chce si promluvt s Daňkem...tak uvidím jak rozhovor dopadne 🙂

petap1
8. dub 2010

inza: zadaří..to třetice..to b bylo aby nebylo ..však děláš Mojžíše, neee 😀

evak99
8. dub 2010

pet.s: já se z tebe picnu, tomu ty říkáš odpočívání? lehni a čuč na filmík nebo si čti!!! máš na to posledních 6 měsíců! 🙂)

petap1: výbornej přístup. je třeba se nesložit a bojovat dál! ale tentokrát už to vyjde!!!!! věř tomu! s jen si fantazíruj, to není na škodu 😉

inza: tříkolka objednána 😉 vydrž s cvičením, vím, že to je průda, ale stojí to za to! 😉

betox: do toho karlína byste měli jít oba, oni právě zjišťují tu alergii na sperma a tohle vyšetření ti jen tak někde neudělají. dojděte tam na krev dostatečně včas před konzultací (a vezměte i vzorek spermoníků)! takže si to zkus vyběhat, abyste tam šli oba. na genetice jsme bohužel nebyli, ale holky už ti poradily...

evak99
8. dub 2010

jo a petap: my se taky dohadovali, kolik vložíme...manža chtěl jedno, já dvě. ráno v den et nám řekli, že máme hezký jen jedno, tak jsme si řekli, že je to vyřešený, jenže já pak došla na sál a tam na mě embryolog vybafl, že jsou hezký dvě, tak kolik jich tam má picnout...no já myslela, že mě vomejou. panika největší, ale řekla jsem si, že neporuším dohodu, kterou jsme si s manžou dohodli, a tak jsem řekla, že jen jedno a to druhé, ať zamrazí 😉

inza
8. dub 2010

betox: pokud budes brat manzu s sebou tak bud spermone odevzda tam a nebo si muze vyzvednout nadobku a privezt je at pak nemusi cekat frontu 😀

petap: nech to na dvou a pak si muzete jeste doma prirodne vyrobit tretiho 😀 Neboj ustoupi, jen musis vyvinout natlak spravnym smerem 😀 😀 😎

evak99: takze bruske s trikolkou budou zajety jeste letos co 😀 . Jo mojziska je vopruz. Dneska tam zrovna jdu po 14 dnech a kupodovu jsem vynechala jenom jednou a to kdyz jsem byla urvana z lyzi a proste se me nechtelo 😀 😀 moralka byla jak se rika v prd....

evak99
8. dub 2010

inza: jojo zajetý ještě letos! 😉 jednou vynechat nevadí! nesmíš se tím stresovat, to by bylo horší! ale sama vím, že člověku se někdy fakt pekelně nechce. ani mně se teď někdy nechce cvičit, ale vždy se nějak donutím, říkám si, že se to bude jednou hodit... 😉 tak se drž a když nebudeš moct, tak nám napiš a my tě povzbudíme 😵

petap1
8. dub 2010

evak99: Jj říkám si, že to za nás nakonec vyřeší ti embriol. a řeknou kolik jich je. Jsi dobrá, že jsi stála za dohodou. Já bych taky dala jedno, když by jsme se tak domluvili. Ono přeci jen je to rozhodnutí nás obou 🙂

Inza: Já si říkám, že to nechám na poslední chvíli, až kolik bude vajuch...ale sem tam nějakej malej nátlačíček dělám..jako..věk..šance na úspěch a tak 😀