Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petap1
9. dub 2010

Inza: No už toho nechám..jak jsme včera říkaly..nemá se předbíhat..tohle můžu řešit až po prvním UZ, kdy mi řeknou, že folíci rostou 🙂 Já ti mám takový strach, aby nějaká vajíčka byla..nesmím na to myslet, ale myslím, že mě na ten první UZ bude pěkně špatně od žaludku 🙄

darkwitch
9. dub 2010

dekuju tak to pockam az co mi rekne 🙂

petap1
9. dub 2010

jennyii: díky za podrobné info...uvidíme ..snad se na ty pokoje taky dostanu 😉

darkwitch
9. dub 2010

petap to vis, ze dostanes a pak najdes krasne // 🙂

petap1
9. dub 2010

darkwitch: doufám a doufám a doufám..a bojím..a bojím..a bojím 😀

betox
9. dub 2010

Inza: díkec. Říkala mi to sestřička včera, že mezi 7-9h. Pokusím se vyvarovat úterka 😉
petap: neboj, bude to v pohodě, uvidíš. Vydržať 😉

Holky to je super, že může být manža i u ET a co u inseminace?

jennyii
9. dub 2010

petap, musíme doufat 😉 ale chápu tě, já jsem ve stresu ted celou tu druhou stimulku, i když nechci... nějak mi to nejde překonat 😅 před chvílí volali z gennetu, tak jdu zítra na UTZ a taky z toho mám strach, jestli všechno probíhá jak má... navíc tam nebude má doktorka, ale dr.Lovasová, tu ještě neznám. Měla jsem vždycky štěstí jen svou dr. 🙂

inza
9. dub 2010

petap: jasne nemyslet na to ted a resit az bude treba. Tam pak uvidis co jak prijde. Jinak neboj urcite neco vyroste 😀

betox: no me IUI prislo tak rychle ze nez by se pripravil tak jdes ven ze salu 😀 . Nez by se oblekl do jeich zelenych oblecku tak budes venku 😀 😉 Ja ho pri IUI nemela.

inza
9. dub 2010

preju vsem pekny vikend. 😎 My uz padame z Phy pryc 😀

inza
9. dub 2010

jennyii: bud v klidu zitra bude vsechno OK a i UTZ dopadne dobre. Jen se nestresuj nema to smysl 😀

petap1
9. dub 2010

jennyii: držím na zítra palce. Neboj Lovasová je hodná 😀

Inza: Tak si to užijte 🙂

Taky se loučím a taktéž razím mimo Pha....takže hezkýý víkend 🙂 🙂

darkwitch
9. dub 2010

inza, petap hezky vikend 🙂

evak99
9. dub 2010

petap1: no právě nesmíš se bát dopředu. mysli už teď na to, jak ti budou ti folíci hezky růst a jaký z nich budou krásný vajíčka, který oplodní úžasnýma ocáskama! 😉 manžel šel na spermio sám, tak nevím, zda já čekala ještě na chodbě nebo už na pokoji....asi spíš na pokoji. 😉

betox: u iui může být muž taky. já ho tam měla. sice se dr. daněk trochu divil, ale já jsem mu říkala, že bych byla ráda, kdyby manžel u toho oplodnění asistoval 😉 😀

jennyyii: neboj, zítra vše dopadne dobře. musíš být hodně napitá 🙂 a neboj, dr. lovasová je mladá a moc milá 😉 držím pěsti!

petaloudi
9. dub 2010

petap1, jennyii: hlavně žádný stres holky! hezky v klídku a pozitivní myšlení 🙂 a hele ono ani hodně folíků nemusí být výhra. jak jsem včera psala, že máme 12 oplodněno, tak dneska volali, že "jen" 5 z toho je vhodných k transferu. takže kvantita na úkor kvality... tak snad už nebudou moc velký úbytky....

jé holky to jsem netušila, že partner může být u ET... to musíme doma probrat 🙂 čeká mě to buď zítra nebo v pondělí...

pet.s
9. dub 2010

se mnou taky byl u všeho mužík. Teda na pokoji, bylo to super. Když jsme tam byli sami.Ale naposledy jsme byly na pokoji 3 a to bylo trapný. I když mezi námi byly paravány. Bylo vše slyšet. Poslala jsem ho do auta. Poprvé jsme byli an jednolůžáku a to bylo super .Po OPu tam na mě už čekal. Pak jsme oba ještě usnuli.
jen já před ním nějak nerada když se mi hrabou mezi nožkama a mužík to má z čelného pohledu. on je děsný stydlín.(my i spermie vozíme z domova, protože tam by to nešlo.)A já se před ním taky stydím. Vidím jak rudne, když mi musí koukat až na mandle spodem 😀 😀 😀 No holt stará škola. 😀 😀
Ale k porodu půjde! sice se brání. Ale já ho tam chci. Navíc si jednu z dcer porodil doma do vany. Nestihli už do porodnice. Tak může doktorům radit.
Holky já vím, že je to předčasné,ale myslíte, že už bych se měla někde zaregistrovat do porodnice? Jsem diabetik na inzulínu. Potřebuji tedy speciální oddělení. Ani nevím jaké. Aby pak měli místo.

rena31
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evita
9. dub 2010

Ahoj Holky

díky za podporu.Já jedu taky zítra na ultrazvuk a v pondělí možná OPU. Stejně se pořád všeho bojím, hlavně neúspěchu, že to nevyjde. Poslední dva roky se s námi táhne jen samá smůla a žádné štěstí. Je to hrůza, doufám, že už to skončí 😒 Objednali mě na zítra nějak pozdě odpoledne. ISCI mít musíme skoro manža má pomalé ryby 😔 , tak snad nám to pomůže. Mě někdo říkal, že si do ET budu píchat agulotin, tak to byla asi pěkná kravina 😎 jsem se bála, že mě bude bolet celý zadek 😝

petaloudi
9. dub 2010

evita: jedna známá mi taky řikala, že po ET píchala agolutin, takže až taková kravina to nebude... Ale asi záleží na CARu, ona byla někde v Plzni...

nannynka
9. dub 2010

pet.s : To si ale asi budes muset rychle zjistit. Ja byla celkem v klidu, protoze mam tady za barakem skvelou porodnici, kde se registruje tak, ze tam ve 35.tt proste prijdes. No ale ve 13.tt mi diagnostikovali to MTHFR a rekli, ze bych mela radeji jet do Prahy do nejake velke. Protoze v Motole mi delali revize, tak jsem si vybrala Apolinare. Jinak v Praze se obvykle registuje od 14+0 a je tam natresk.

pet.s
9. dub 2010

Nany já mám taky MTFR, tak já jdu kouknout jestli u Apolináře mají pro diabetičky. Myslím, že mi říkali ještě Podolí.

nannynka
10. dub 2010

pet.s - a jeste se priznam, ze Apolinar byl taky zvolen proto, ze tam za sebe muzes poslat na registraci nekoho jineho. Maji info na webu.

evita
10. dub 2010

Ahoj Holky

včera večer jsem si měla píchnout cetroide,aby se mi neuvolňovali vajíčka, nejspíše mě v pondělí čeká OPU. Dnes jdu na kontrolní ultrazvuk v 16:25 hod. Měla jsem poslední injekci a roztok v injekční ampulce se částečně vylil, skleněné tělo bylo prasklé po celé délce, ta jsem si vlastně dala půlku dávky. Myslíte, že je to problém? Dnes jdu na kontrolu, tak to samozřejmě řeknu paní doktorce, jen mě napadlo, jestli nemám jet hned teď ráno. Nestalo se vám to taky některé, včera v deset večer jsme vůbec nevěděli co dělat, snad to bude OK, Daněk říkal, že se mi ženou vajíčka vpřed, tak doufám, že nám neutečou
😲 , ten můj je z toho úplně hotový, taky nechápu proč jsou ty léky přesně proč toho nedají víc 😖

evak99
10. dub 2010

evita: mně se to stalo a nebyl to problém. řekni to dneska dr. ,ale neboj se. 😉

vveru
10. dub 2010

Ahoj holky, takže včera jsme byli poprvé u paní doktorky Raškové, byla ůžasná, ale bohužel řekla, že s těmi výsledky máme počítat opravdu až ta ty tři měsíce, přitom Brandejská řikala 4-6týdnů 😒
Mám pocit, že se z toho sesypu, už jsme čekali tak dlouho a teď čekat dál, vím, že je to k užitku, ale nějak jsem s nervama v koncích ☹

Evita, držím palečky ať Vám to dobře dopadne.

Pet.s, myslím, že do porodnice se registruje už kolem 3. měsíce těhotenství. Jak je?

jennyii
10. dub 2010

Ahoj holky, tak jsme z gennetu už doma a vypadá to, že Gonal začnu píchat až v pondělí místo dneska, je prý ještě vysoká sliznice... V pondělí jdu ke své dr., chodím k paní doktorce Langerové, tak snad to bude ok a budeme moct začít injekcema...

evita, držím palce, ale neboj, myslím, že si s tím určitě poradí a nebude to problém.

vveru, byli jste u paní doktorky Raškové na genetice? Nám totiž taky původně ona řekla 3 měsíce a dr, 4-6 týdnů a opravdu to tak bylo, po 4 týdnech už byly v gennetu výsledky. Myslím, že to vysvětlovali tak, že za tuhle dobu přijdou ty základní výsledky, na kterých se má začít stavět a za ty 3 měsíce pak budou už úplně kompletní... Takhle nějak nám to vysvětlovali a opravdu jsme tam za 4 týdny výsledky měli. No, uvidíte co vám řekne paní doktorka... kdy k ní jdete na konzultaci?

evita
10. dub 2010

Díky holky

potom písnu 😉

vveru
10. dub 2010

Jenyii, nám řekla, že výsledky DNA bývají už po měsíci, ale ty druhé, že trvají dlouho. My už to máme rozjeté a zbývá už jen ta genetika. Na konzultaci nejsme domluvení, k dr. Raškové si mám zkusit brnknout v půlce května a prý mi řekne co dál a jak to vypadá. A k Brandejské se mám objednat až budu vědět co a jak už na ultrazvuk 15.-25. den cyklu a pak už bude ten léčebný. Mam z toho depku, nervy v kýblu, už jsme čekali tak dlouho, nějak už nezvládám bojovat ☹

lita
10. dub 2010

Ahoj holky,
zdravim z domovske stanice 🙂 Doma jsme od stredy vecera, ale nemam moc casu na net, takze pisu az ted.

Zde je popis meho akcniho porodu:
V nedeli 21.3. rano jsem vstavala na zachod a jak jsem vstala z postele, tak maly curek po stehne, jsem si rikala, ze ta tehotenska inkontinence nabira na obratkach. Udelala jsem par kroku a najednou chrst, zacala se me strikat plodovka, ne odtekat, ale poradne chrlit. Zustala jsem stat jak oparena na miste a blbka na to cucela, nez mi doslo, co se vlastne deje. Voda byla nastesti uplne cira. Zacala jsem volat na manzela asi neco nesmyslneho, hned to zacalo litat - zrovna ten den jsem si chtela balit tasku do porodky, tak jsem si ji byla nucena zabalit, ale v poradnem stresu. Manzel tam hazel veci skoro az z koupelny, ja si pak sla sednout a dala nohy nahoru.

Volala jsem svemu dr, on nebyl v Pze, ale volal do Apolinare a ze tam mam prijet. Tam me cekalo prekvapeni, ze nemeli inkubatory a tudiz mi dali na vyber Krc nebo Bulovku, takze volba byla jasna - Krc (to jsem jeste nevedela, jake stesti me to vlastne potkalo). Voda porad odtekala, delali mi ruzne testy, monitory, utz. V tom spechu jsem doma v kabelce nechala tehu prukazku, takze manzel pro ni musel obratem jet. Pichli mi kortikoidy na vyzrani plic lasecek a doufali, ze se udrzim jeste min. 1 az 2 dny, do uterka.

Sanitkou me prevezli do Krce, pri jizde me tak naklepali, ze mi zacala tuhnout deloha, kdybych jela s manzelem, bylo by to setrnejsi. Tam me po prijmu hned vzali na pokoj vedle porodniho salu, delali take ruzne testy, nasadili ATB. Monitory vychazely v poradku, delali je neustale, takze byli optimisticti, ze vydrzim do uterka. Ja uz tak optimisticka nebyla a nejak jsem citila, ze dlouho 3v1 nevydrzime. Voda stale odtekala, pry to je normalni, nelze to zastavit a dite pry muze byt v brise bez vody az 2 dny (nakonec se ukazalo, ze Brajik Acko diky tomu dozral rychleji nez Tobik Becko, ktery se jeste koupal v plodovce a braska mu zapomnel rict, ze se jde ven 🙂 )

Asi jsem to svym stresovanim trochu uspisila, hrozne jsem se o ne bala. Navic jsem citila, jak mi Brajik v brise klesa pomalu dolu. Vecer se me sestricka ptala, zda chci neco na spani, abych usnula. To jsem razne odmitla, bala jsem se, abych neco nezaspala a jeste ze tak. Sem tam jsem citila tlak po stranach, ale myslela jsem si, ze to budou asi streva, cely den jsem nejedla a pak mi v 5 dali najist, ze kdyz teda rodit ten den nebudu. Kousek pred pulnoci jsem pocitila divny tlak mezi nohama, zazvonila na sestricku, tak me prohmatla, tekla se me krev, pekne to bolelo. Rikala, ze musi zavolat doktorku. Nikdy nechtejte videt doktora s vykulenyma ocima, kdyz vas prohlizi. Dala do me ruku a zvolala - Nozicka v pochve! A zacal tanec. Ocividne jsem zacala rodit - Brajisek byl KP, ale necitila jsem zadne porodni bolesti. Behem par minut jsem byla na sale, delal se akutak, manzela jsem volala, kdyz me cevkovali, protoze nebyl cas.

Manzel prijel v cas, aby videl kluky. Cele tehotenstvi jsem ho lakovala, hadala jsem se s nim o holcici jmena, tak byl presvedceny, ze to bude parecek. Ale byl a je z kluku nadseny Po probuzeni na sale jsem se zacala dusit, pripadalo mi vecnost, nez mi dali kyslik, zacala jsem se jim hrabat z operacniho salu, ze jdu, protoze to bylo, jako by vas nekdo dusil polstarem. Pak se mi zacalo delat blbe, ale udrzela jsem to.

Kluci byli behem 15 min na JIPce v inkubatorech, Tobanek musel na par hodin na dejchak, ale rano uz byl odpojeny. Ja si pobyla cele pondeli na JIPce, bylo to jak v raji, stale jeste na me pusobila narkoza, porad jsem klimbala, byla jsem tam pres den uplne sama, po nespavosti v tehotenstvi jsem se tam citila jak v laznich. K veceru na me zacaly lezt bolesti, ale nechtela jsem si nic vzit, bala jsem se, abych neprisla o mliko. V utery rano jsem si vydupala, ze se pujdu na kluky podivat, vzdyt jsem je vlastne vubec nevidela, to byl hrozny pocit, ze tam nekde na nedonosenecke JIPce lezi moje dva uzlicky a ja vubec nevedela, jak vypadaji a jak jim je. To me vlastne rozchodilo, protoze s cevkou se tam kvuli hygiene nesmelo, takze me odstrihli a musela jsem chodit pres celou chodbu z pokoju na WC. Nejhorsi bylo vstavani a ulehani do postele, navic jsem pak chytla trochu zanet, takze jsem porad litala na WC a s uvolnenymi sveraci to byl dost zavod o sekundy, abych dosedla sucha 😀

Kdyz jsem milacky poprve uvidela, tak jsem bulela a bulela jak zelva, byli takovi malinci a v inkubatoru takovi bezbranni, jeste ted z toho tady zase bulim. Uz se na ty moje kocicky tesim, az jim za minutu zase dam pusu, pohladim a pri kojeni uvidim ty jejich nadherny kukadla, kteryma umeji tak roztomile koulet a tikat 🙂

V utery jsem za laseckama sla jeste nekolikrat a vzdy tam bulela, ale jsou tam na to zvykli V utery vecer mi sestricka mrkla na prsa a rekla, ze se mi dela mliko, takze jsem ve stredu rano zacala kazde 3 hodiny (i v noci) rucne odstrikavat. Byl to nadherny pocit, ze milackove uz mohli papat moje mlicko, kdyz jsem je nemohla mit u sebe. Kluci byli a jsou sikulky, rychle se lepsili, meli jen infuzi a sondicku do zaludku kvuli papani, na sani byli jeste slabi. Ale pak jim sem tam nechavali sat ze strikacky pres prst a ve ctvrtek uz jsme zkouseli kojit - a slo to! To byl tak uzasny pocit!

Ve ctvrtek rano uz byli jen na vyhrivane postylce a v patek uz nas sestehovali dohromady na intermediar, coz je uzasne zarizeni, nejvetsi u nas. Na patre maji deset pokoju pro maminky s miminkama z JIPky, jakmile to dovoli stav miminek nebo maminky a je na pokojich volno, sestehuji vas dohromady, coz ve vetsine porodnic nejde. Sestricky jsou vsechny laktacni poradkyne a vlastne se to tam cele toci okolo kojeni. Prijde mi, ze by tam rozkojili i meho manzela 😀

Sestricky navic hodne pomahali i s peci o dvojcatka. Meli jsme stesti, protoze bylo vyjimecne poloprazdno, takze jsme meli luxus sestricek k ruce. Pomahaly se vsim, ze zacatku ucili jak prikladat k prsu atd., protoze nedonosenatka nemaji saci reflex a nevedi, jak otevirat pusinku. Brajik se to velice rychle naucil a hned se ihned prisal a zunkal. Tobiskovi to trvalo delsi dobu, spise na me jen spulil rtiky nebo jen tak ocumlaval mlicko z bradavky, ale ne tu pusinku otevrit. Nakonec se to take naucil a dela vzdycky u toho nadhernou grimasu. Jen mu to jeste porad sem tam nekdy trva, nekdy tu haminu otevre ihned, nekdy si pred ni strka rucicky a pak cumlikuje prso 🙂

Tobanek mel silnejsi zloutenku, tak jeden den na pokoji musel pod modre svetlo. To jsem zase rvala jak zelva, protoze mu nalepili pres ocicka takove specialni brejlicky z molitanu s folii a on byl tak odevzdany, vubec neplakal, kdyz mu je nalepovali, ze me to zase desne rozbrecelo a cely den jsem nad nim pobrekavala Kdyz me ucitil, tak se zacal v postylce stehovat smerem ke mne a zkousel se koukat zpod tech brejlicek a to uz jsem bulela jak megazelva 🙂 Pak sem hodim fotecku milacka, jak se sluni na solarku se svyma prdackyma brejlickama.

Ucili jsme se a praktikovali jsme kojeni v tandemu. Moc se mi to libilo, bylo roztomile, jak na sebe kluci pokukovali (ac se jeste nevidi) a jednou si dokonce ohmatavali rucicky. Jenze u nas to v tandemu moc nejde, Tobik je slabsi, trva mu prisani, takze Brajikovi prso pri tom nekolikrat vypadne, jak se snazim naraficit Tobika a pak je Brajik naprdnuty a dela fory zase on. Navic mi v tandemu oba vypiji mnohem mene nez samostatne, ac si navzajem v tandemu posilaji mlicko. Take se mi stalo, ze potrebovali oba v jeden moment odkrknout a to se dvema rukama a gumovyma krckama jde celkem spatne. Na tandem si asi jeste pockame, pokud se nam podari kojit dele, tak to zkusim, az budou kluci silnejsi, krcky vice stabilni a Tobanek se bude lepet prisavat.

Ted krmim cca kazde 3 - 4 hod. i v noci. Nedonosenatka se musi vlastne naucit pocitovat a budit se hlady, jinak by umreli hlady. Takze jsem je ze zacatku musela kazde 3 hod budit na krmeni, casem se zacali budit sami a ted to delam tak, ze krmim podle prvniho probuzeneho. Kdyz jsou proloupnuti oba dva ve stejny moment a stejne hladovi, tak je to docela o krk, protoze se kazdy koji cca 15 min a pak dalsich 5 min odkrkava, jinak se mi pak v postylce krouti jak zizalky. Takze ten druhy hladovy je pak v postylce neuroza a ke konci uz vzteky brunatni 🙂

Manzel se je ted uci prebalovat a krmit lahvickou s mym mlekem, aby me mohl sem tam zastoupit a ja se pripadne mohla vice dospat nebo jit ven vyridit veci. Ale jeste je drzi jak kraliky a vidim, ze poradne nevi jak na to, ale zase je cely nerudny, kdyz ho porad opravuju, ale radsi mu to stokrat reknu, nez aby milackum nicil pater nebo zlomil krcek. Neurolozka nam rikala, ze kazde zakloneni hlavicky je brzdi ve vyvinu.

Tak jsem na nekolikrat sepsala tento roman, at mate cteni na vikend 🙂
Az postahuju fotky do laptopu, tak nejake hodim do albicka, ale bude to asi nejakou dobu trvat, krmeni drave zvere ma prednost 🙂

Hezky vikend 😉

nannynka
10. dub 2010

Lito diky moc a GRATULACE ! Pises to tak, ze i ja pobuluju 😉 Drz se.

pet.s
10. dub 2010

Litoooooo já to ořvala tak, že tvoje megaželva je proti mě hadr 😀 😀 Líčila jsem ve zkratce mužíkovi vaše kojení s dvojčátky, děkoval Pánu bohu, že máme jen jedno. 😀 😀
Posílám velku tunu gratulací, půl tuny závistí a nekonečně mnoho štěstí klukům. 😀 😀
P.S.Toiáš je taky u nás v kursu. Bryan je zajímavý,ale vůbec bych nevěděla jak by se mu u nás říkalo. My jsem zvyklý jména zkracovat na dvě slabiky- Bára, Dáňa(Daniel), Maky(Markétka), Máťa(Matěj). Už vidím jak by na něj volali Brajo 😀 😀 😀