Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

zzf
16. dub 2010

děkuji za podporu doufam že vám to budu moc taky oplatit (myslim to drzeni nad vodou). Jdu pracovat at sef nejeci ze nic nedelam 🙂

ivarei
16. dub 2010

zzf: Ahoj 🙂 , já bych tam zavolala ještě jednou teď, ne za dva týdny a trvala bych na objednání. Třeba si o tobě budou myslet, že jsi netrpělivej cvok, ale no a 😀 , vždyť tě nevidí, bavíte se po telefonu. Pak v létě zas budou mít dovolený, tak aby tě neodbyli zase. Co se týče těhotných kamarádek, taky jsem tím docela trpěla a ještě víc jsem trpěla tím, že jsem pracovala s "maminkama", co se neumí/nechtějí starat o své děti.

darkwitch
16. dub 2010

ivarei kde si pracovala?

ivarei
16. dub 2010

darkwitch: V sociálních službách. Nejdřív ve školce pro děti ze sociálně znevýhodněných rodin (romské ghetto), pak v azylovém domě - spadá to pod jednu organizaci. Tu práci miluju, nikdy to není stereotyp, ale v dobách, kdy se nedařilo, už jsem toho měla dost.

darkwitch
16. dub 2010

ivarei to se nedivim, ja se ptam protoze sestrenka taky pracuje v socialni sluzbach...

kacmelina
16. dub 2010

Petap1:
Přesně, za ty 4 hoďky nestihnu dojít ani do krámu a zpátky. Mám to po dvou. 2h dopo a 2h odpo. 🙂

Jinak v noci jsem dostala záchvat astmatickýho kašle. Dusila a kašlala jsem asi hodinu. Dýchátko nepomohlo vůbec a mě tam bilo srdce, že jsem myslela, že je po mě. No jo, ale od tý doby mě hrozně bolí v podbřišku ☹ Holky, myslíte, že se mohlo mimískovi něco stát?! Já jsem se snažila nekašlat, ale ono to nešlo 😢

zzf:
Nás objednali asi týden potom, co jsem volala. Ale zavolej tam, že chceš dřívější termín!! Mě už sestřička taky jenou nemile odpověděla, co tam volám, ale nesmíš se dát!!!

pet.s
16. dub 2010

zzf..já a odměřeně?? 😀 😀 😀 to je mýlka...neboj všechny tu máme lepší a horší dny.Ale přesně jak řekla Petap..od toho to tady existuje. Nám můžeš napsat, co se povedlo, co tě štve, rozebrat to a určítá anonymita ti dovolí rozebírat i dost niterní věci. Ti co tímhle nežijí, tak to nechápou a naše strasti a fňukání je obtěžují. Mně teda diskuze hodně pomáhá.S prominutím tady všechno vybleju a urovnám si myšlenky. Já už mám většinu kamarádek babičkami a muže s tím otravovat věčně nechci. A tady se vypíšu. Když to někdo chce číst at čte, pokud nechce nečte.
Navíc vidíš, že mnoho lidí je na tom stejně ne-li hůř a že jsou horší tragedie.S mnoha příběhy se zžiješ a sleduješ jejich průběh. Držíš palce, přeješ a závidíš. Bereš si nápady a sílu jít dál.
Tak zatni zuby holka, protože ted se jde do boje.Ale nakonci je vítězství 😀

petap1
16. dub 2010

kacmelina: Ty jo, 2+2h. to opravdu nic nestihneš ☹ Myslím, že tě to bolí z namožení od toho kašle. Neboj, miminko je tam jek v bavlnce a nějaký kašel ho nerozhází 🙂

ivarei
16. dub 2010

pet.s: Tos napsala krásně.
dark: 😀 že sestřenku pozdravuju 😉
kacmelina: Neboj, kašel miminkům neublíží. Podívej na holky, co prodělaly hyperstimulační syndrom, odsávání vody z plic - a miminka to vydržela. Opatruj se a nestresuj se.

pet.s
16. dub 2010

ivarei..koukám měliu jsme podobný osud...já toužila po dětech a dělala v děcáku. Rvalo mi to srdce, když tam prtíska dovezli. pak když šel domů, tak nanovo.Protože jsme věděla, že na růžích mít ustláno nebude.Když el do adopce, tak jsem to ořvala taky.Ale samozřejmě jsem jim to přála.
Hele my tam měli kluky Honzíka a Dana. Dan byl někde jinde v děcáku. K nám přišel ve 2,5 letech. Víte proč? Protože se tam do něj zamilovala sestřička. Brala si ho domů. Kupovala mu hračky, trávil s ní Vánoce, víkendy, prázdniny. Jenže se to domákla maminka.(maminka feťačka, kluk od narození v kojeňáku, jezdila za ním občas na návštěvy, takže byl právně volný) Daník ji vyprávěl jak dostal u babičky a dědy kolo od Ježíška(to byli rrodiče té sestřičky)Vadilo ji, že má tu sestřičku radši než ji.
Dělala strašné scény a vyžádala si přeložení Daníka do jiného děcáku. Tak přišel k nám. 3 dny a noci prokřičel za Alenkou(to byla ta sestřička)Dostal od ní na cestu baťůžek s hračkama. Nepustil ho z ruky ani ve sprše.Ještě dnes mi vhání slzy do očí. Do měsíce za ním k nám doputoval Honzík(mladší bráška-opět v kojeňáku). Maminka jezdila jednou az půl roku. vždy klukům řekla, že už brzy půjdou domů. A výsledek? Danovi je 19, Honzovi bude 18. Dan už je na ulici.Živí se prostitucí. Honza je ještě u nás v děcáku. Ale na konci školního roku půjde taky ven.

pet.s
16. dub 2010

kacmelina taky se bojím kašlat..vždy mi tak zatrne v podbřišku..tak začíná být krásně. Uvařím zedníkovi a vyrazíme na chatu. Jen na odpoledne. Zítra snad na celý den. 3tve mě, že děti nechtějí jet s námi.mUsím se kvůli nim vracet na noc domů. 😠

nannynka
16. dub 2010

zzf: Vitej. A zkus se na to podivat z druhe strany. Neco se hybe, neco pro to delas...Jak rikal Kennedy - malinky krucek pro cloveka, ale velky pro lidstvo (ve Tvem pripade pro vlastni rodinu 😉). Nesedis na zadelce a nebecis nad kazdou menstruaci. Proste neco delas. A objednej se hned at rekli co chteli, my taky na prvni konzultaci cekali pres 2 mesice.

Pet.s ma pravdu, porad ted budes na neco cekat, na menses, na vysledky, na testy po pokusech a pak je to taky - prezit prvni 3 mesice, projit screeningy a testy, ale na konci ceka obrovska odmena.

A s tema kamaradkama Te chapu, ja dlouho poslouchala povykovani ze jsou tehotne a my porad nic. V praci zadny postup, protoze jsem prece uz dlouho vdana a da se cekat, ze budu chtit rodinu...a pak se pridalo, ze jsem asi desna karieristka a na prachy a proto ze nemame dite. Tehdy to utnul muj muz s dotazem, jestli je jako ani ve snu nenapadlo, ze treba ani deti mit nemuzeme....No a vidis, ted maji starsi deti v prvnich tridach, do prace chodily maximalne rok a ted skuci, ze nemuzou sehnat praci, ze se jim do toho nechce atp atp atp. Vsechno ma svoje. Ale kdyby mi nekdo neco podobneho napsal pred rokem a pul asi bych ho poslala nekam (dopadli jsme jako Pet.s, jen s tim ze u nas ve 14.tt zamlklo).

Preji Ti pevne nervy, trpelivost a stastny konec cesty za miminkem.

darkwitch
16. dub 2010

pet.s to jsi statecna, ze jsi tam vydrzela i se svyma problemama, klobouk dolu
ivarei ted je taky tehu, teda zatim chvili, jsem se to dozvedela minuly tyden 🙂

nannynka
16. dub 2010

kacmelina, pet.s - s tim kaslem se netrapte. Jak mate v pupikach najemnika tak jsou ty svaly a vazy jinak a proto to vic boli. Overeno na vlastnim tele - 16.tt zanet prudusek, 24.tt nabeh na zapal plic doslo az na antibotika...Noci jsem proplakala, ze mu ublizim 😉. Je to neprijemny, ale pry se vykaslat neda 😀. To by prej pak byly jednoduchy porody 😉.

ivarei
16. dub 2010

pet.s: Hrůza... taky se někdy pustím do toho, abych tu pár těch našich příběhů napsala. Spousta věcí se mi bude vracet asi napořád, ale v podstatě mám ty emoce kolem ráda.

Holky, musím si postěžovat. Maminka dnes slaví narozeniny, tak dorazí různé návštěvy. Ohlásila se bohužel i baba. Baba je "tchýně, dědictví po tatínkovi" (po mém tatínkovi), jak říká mamka. Neumím to popsat, ale člověk by nevěřil, jak hluboce jde nenávidět (nejsem narušená, i když to tak bude vypadat). No muselo to ze mě ven. Držte palce, ať to večer vydržím.

kacmelina
16. dub 2010

Petap1:
Právě. To nedojedu ani do Kauflandu 😖 Já doufám, že je to z toho kašle, volala jsem na Alergoligii, že se mi zhoršilo astma a že dýchátko nezabírá a oni mě objednali na pondělí!!!! Tak nevím, jak přes týden vydržím ☹ Musí mi hlavně dát dýchátko který můžou těhotný. I když kamarádka říkala, že těhotný můžou kortikoidy, ale to mi přijde nějaký divný, protože právě kvůli kortikoidům mám takový problémy.

Ivarei:
Já vím, taky si říkám, že kdyby to bylo přirozenou cestou, tak že to ani ještě nevím a budu si vesele kašlat a pít kafe, cigárko... Jen mě docela rozhodilo, jak mě začla ta bolest v podbřišku ☹ Ale snad to teda bude ok 🙂

Pet.s.
Já mám přesně to samý, vždycky se mi tam tak zatne při kašli ☹
Jé, jak já bych jela na chatu! No to víš, už jsou to dospělí puberťáci 🙂 Mě se v jejich věku taky nikam nechtělo. Tak si tam alespoň odpočineš přes den 🙂

darkwitch
16. dub 2010

nany jo to je presno ono bud si strasne karieristka a nebo strasne chudinka, ze deti mit nemuzes, k cemuz se pridavaji rady nemysli na to a ono to pujde 🙂
ivarei drzime palce, to vydrzis 🙂
kacmelina urcite to bude dobre 😉

zzf
16. dub 2010

ivarei: Asi tam zalovám koncem příštího týdne, ať se něco děje ikdyž jsem první týden v červnu mimo ČR a pak se vdávám, ale pro ten pocit že to nenechávám plavat. Holky pomůže mi když budu mít měřený teploty (bazalní) začala jsem stím v lednu a nějak jsem si zvykla. Jinak dvě moje kamaradky (těhotné) jsem vyřešila trochu nespolečensky, ale funguje te, prostě se snima teď nevídám. Vysvělila jsem jim, že mi to nedělá dobře.....snad to pochopily 🙂

ivarei
16. dub 2010

zzf: Já to tak vyřešila s kamarádkou, která šla na potrat, úplně stejně. Je to společenštější než přetvářka. No tak to by to v červnu mohlo vyjít 🙂 , u nás se taky vždycky naskytl termín, kdy se to zaručeně nehodilo 😉 .

ivarei
16. dub 2010

nanny, jak je? Jak se cítíš?

zzf
16. dub 2010

všimchi mi ještě řikaj: vdaváš se to na to nebudeš myslet a půjde to, ale ja vydím ty moje teploty 😒 celý mesíc horska dráha nahoru dolu 😎 zabavní park by se za to nemusel stydět. Dakže se začinam těšit na ten červen do Gennetu 😀

darkwitch
16. dub 2010

zzf a to je ten spravny pristup 😉 ja se tedy se svyma tehotnyma kamaradkama stykam, jednak bych jinak nemela s kym se stykat, netehotne kamaradky zacinaji dochazet a jednak donedavna byla tehule sestra a s tou bych se nestykat nevydrzela, ale zase si clovek zvykne a uz nebrecim pokazde kdyz se dozvim a dalsim tehotenstvi...

nannynka
16. dub 2010

ivarei: Pohoda 😉 Sice uz jsem tyden na materske ale porad delam do prace, protoze muj nastupce nezvlada....Ted jsem s mamou byla v susarne povesit veci pro maleho, odpoledne se pujdeme podivat jeste po nejake vybavicce a pak za 90ti letou babi, ktery hlava nebere ze vime ze to bude kluk. Malej je nejakej zpusobnej jak jsem u nasich. Jinak po nocich jen hur spim a nevydrzim cely den litat po meste, ale jinak super. V utery nam konecne udelaji doma vestavnou skrin do loznice, tak mam do konce tydne o zabavu postarano 😉 A pak se vrhneme na vyprazdnovani budouciho pokojicku pro Vojtiska.

A jak Ty ?

darkwitch
16. dub 2010

ivarei a ty jsi doma nebo chodis do prace?

kacmelina
16. dub 2010

To já jsem takhle o kam rádku přišla. Znaly jsme se roky a vždycky si perfektně rozuměly. Jednou byla na potratu, ale to jsem nějak neřešila, protože jsem zrovna truchlila za mého mimíska a hlavně mi to řekla asi až 2 měsíce potom. Teď od té doby, co se snažíme mít mimi, se strašně změnila. Je naštvaná, že jsem s manžou doma a že s ní nejdu někam na diskotéku nebo si někam sednout na vínko. Stala se z ní během 3 měsíců holka pro všechny. Slušně řečeno. Po rozchodu s jejím přítelem tvrdila, že nechce žádnýho chlapa ani vidět a najednou 2 roky potom poznala ženatýho policajta a jednou si vrzla a byla těhotná. A to byla před tím ještě se dvěma. Zavolala mi, jestli bych jí nepůjčila na potrat. Tak mě to rozbrečelo a řekla jsem jí, ať si to nechá, že já se tady snažím být vůbec těhu a ona takhle zabojí život. Ona začala chlastat každý den v hospodě se slovy, třeba se to potratí samo. takže měsíc už se nebavíme a já jsem takhle přišla o nejlepší kamarádku. Nějak si s ní nemám už co říct. takže mi tu zbyla sousedka s devítiletou a roční holčičkou no a pak kamarádka se čtyřměsíčním Tobiáskem.

evak99
16. dub 2010

zzf: jak píšou holky, zavolej znova, nenech se odbýt. protože samozřejmě, že za 14 dní ti řeknou, že tě objednávají až na červenec či později. my na první konzultaci taky čekali 2 měsíce, ale pak to už šlo jak po másle. takže se připrav, za chvíli začne velká jízda 😉 pobrečet si můžeš chodit sem. všechny to pochopíme, máme za sebou to samý, co tě čeká 🙂
teploty měř a ukaž je dr. v gennetu. já to tak udělala a pomohlo to. samozřejmě, že tě pošlou na krev atd., ale aspoň něco jim to ukáže...

ty jo nanny: tak to hezky u babičky běží, co? 😉

pet.s: to jsou teda osudy. takový ženský bych fakt propleskla. no jo, holt už s vámi dětičky moc na chaloupku jezdit nebudou, ale neboj, malá princezna bude a ráda 😉

evak99
16. dub 2010

ivarei: tak to dneska přežijte. mysli na broučka a vykašli se na babu 😉

jinak máme po utz a pan dr. říkal, že na 99,9% je to Baruška 😀 tak mám radost 😉 a prý má vše, co má mít..a teda už 1700g 😅

nannynka
16. dub 2010

ivarei> Pridavam se k evak. kasli na ni.

evak> jj, bezi 😉 a gratuluju k Barunce !!!

evak99
16. dub 2010

nanny: díky. 😉 jo a mám vypranou první várku 🙂 😉 teď už jen vyžehlit a uklidit 😀

jo a petap: supe, že máš rezonanci za sebou 😉

pet.s
16. dub 2010

zzf..no vidíš a už to vidíš lépe než v noci se slzama, vid?neboj holka všechno bude. 😉Hlavně se neupínej k tomu, že napoprvé to vyjde. Já vím, jaký to byl pro mě šok.A pak jsem se dozvěděla, že většina prvních stimulací nevyjde.At nejsi pak zklamaná. 😉 Bazální teploty nevím.Já to nikdy nevydržela měřit.Tak zedník a hlava rodiny nakrmeni, haranti mají naplněný hrnec, připarvené svačiny, tak zmizím na chatičku.Hezký pátek holky.
Ivarei..dáme příběhy dohromady a vydáme to knižně 😀 😀 A budeme bohaté!!!!!!!!! 😀 😀
Holky, taky mám neschopenku, vycházky od 8-18. Ale žiji normálně. My tu stejně nemáme zvonek na domě, tak by se nedozvonili a i kdyby, tak to nějak vyřeším.Ale prý na rizikové těhu nechodí. No co já vím ze zkušenosti. Tak CSSZ chodí jen na žádost zaměstnavatele a ještě ani ne vždy.