Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

inza
5. kvě 2010

janyjany: me jedinej kdo nesed z dr co tam jsou je Danek

mandre: obecne: MTHFR je enzym, který se v těle účastní metabolismu folátů. Foláty - je společné označení pro kyselinu listovou a od ní odvozené látky (koenzymy, vitamíny). Nedostatek nebo snížená aktivita enzymu MTHFR vede ke zvýšení koncentrace aminokyseliny homocysteinu v krevní plazmě. Zvýšený homocystein pak přispívá ke vzniku arteriosklerosy a arteriothrombosy, které však nesouvisejí s nadměrným množstvím tuků a cholesterolu (hyperlipidemií), hypertensí, diabetem a nikotinismem. Defekt v genu pro MTHFR je tedy závažný rizikový faktor vzniku kardiovaskulárních chorob a dále souvisí se vznikem homocystinurie a hyperhomocystinemie

darkwitch
5. kvě 2010

nanny u pejska v reklame slzim taky a ted jeste u kotatka
inza neboj mojziska zabere a budes tehu, jsi holka sikovna, ze uz mas odcviceno, tak psik delal kontrolu jestli to nahadou neflakas, by si mel udelat trenerske zkousky 😀
tak ja si pro tu listovku skocim do lekarny taky...

inza
5. kvě 2010

darkwitch: jj psik kontroloval a snazil se k tomu jeste olizovat nohy blb jeden. Ja uz jedny trenersky zakladni mam 😉 😀

jinak jak ten psik v reklame na toaletak tak tak vypadal ten nas blb kdyz byl malej

darkwitch
5. kvě 2010

inza to bych brecel porad 😀

inza
5. kvě 2010

darkwitch: no ted je teda obcas na ranu, hlavne kdyz si nekdy venku dela co chce a pak to vypada ze spis pes venci panicky nez naopak 😀

evak99
5. kvě 2010

pet.s přesně jak radí anlek, teď v druhým trimestru nakupuj. já taky nakupovala, pomaloučku, polehoučku. pak nemáš pocit, že to stojí dardu a taky se ti to postupně sbírá...no a teď už panikařím z toho, co nám všechno chybí. 😉 a na tu růžovou mikinku jsem v nextu taky koukala, ale objednala jsem pro naši princeznu nakonec jinou🙂 no já mám taky hodně hadříků od kámošek, co měly kluky, takže naše Bára bude taky modrásek, ale mně to neva, já na tu růžovou stejně moc nejsem! 😉

mandre: myslím, že je fajn, že máte výsledky a počkej, co ti k tomu řekne příští týden dr. a netrap se tím. však ono to půjde 😉

inza: no já cvičila vždy ráno po probuzení, ale u tv to asi taky není špatné. nebo si pusť nějakou audioknihu 😉 nebo rádio 😀 a psa to teda zjevně baví 😀 😀

janyjany: já k dr. Langerové nechodila, tak bohužel. jinak já mám dobrou zkušenost s dr. Brandejskou a dr. Lovasovou... 😉

kopa
5. kvě 2010

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jak dlouho trvají výsledky tripel testů??byla jsem na nich v Gennetu.Říkali,že kdyby to bylo špatné tak volají,ale jsem z toho nervozní 😅

petaloudi
5. kvě 2010

ahoj holky, tak jsem se na vás po dlouhý době přišla podívat a trochu počíst... Teď na MK moc nechodím, chci dát tělíčku chvilku pauzu od snažení jak po fyzický, tak po psychický stránce 😀 Tak jsem vyměnila "akci mimino" za "akci svatba" a 24.7. se vdávám 🙂 Takže mám takovýho zařizování na starosti, že už pomalu ani nevím, že nějaké neúspěšné IVF bylo...

Všem těhulkám, co to mají už za pár držím pěsti... No a těm, co to mají všechno před sebou vlastně taky 😉

darkwitch
5. kvě 2010

petaloudi tak si pekne naplanuj a uzij svatbicku

pet.s
5. kvě 2010

mandre jo jo souvisí to s listovkou...při té mutaci nějak tělo neumí normálně si ji vzít z jídla. Beru na předpis listovku. Ona ti pordaí dr na genetice.

kopa mě je dělal gyndař, řekl do týdne,ale za dva dny už byly výsledky v Gennetu.

holky, tak nakonec jsem celé odpoledne malovala nový obyvák. 😀 😀 Docela mě to zase začalo bavit. Tak snad se to trochu v novém bytě pohne.

nannynka
5. kvě 2010

janyjany: ja obesla behem tech dvou let vsechny doktory v Gennetu a s nikym nebyl problem. Mozna jen obcas nebyli dobre naladeni, ale to se asi da pochopit. Potkala jsem se i s tim novym slovenskym doktorem (ale v Motole na gynde) a ten byl porad jak slunicko a hodne mi pomohl bezprostredne po potratu.

Tak kino bylo, celkem dobry (Iron Man 2), jen jsem musela mit pres bricho 2 bundy, protoze malej radil z toho kravalu jak pominutej. Jestli se neotocil ted tak uz nikdy 😀 . Manzel nejak zachytil ze jsem nervozni, tak me porad otlapkava a utesuje, zlato....

nannynka
5. kvě 2010

kopa: u me to bylo tak, ze mi rekli, ze pokud se do tydne neozvou, tak mam byt v klidu.

darkwitch
5. kvě 2010

nanny to mi rikala tchyne taky ze kdyz byla jako tehule v kine mela pres bricho dve mikiny...

pet.s
5. kvě 2010

jany já ti psala do IP. Já taky neměla s nikým problém v Gennetu.

nannynka
6. kvě 2010

ivarei, evak: tak jestli vam to pomuze ke konci se vaha po velkem skoku pekne zbrzdi 😉 musela jsem na tu vahu dneska dvakrat jestli jsem se neprehlidla (minule to skocilo skoro o 2 kila, ted je to 20 dkg)

No a ten konec je opravdu uzasny, vysadila jsem magnezium a krece do nohou jsou moje verne nocni kamaradky. No a dneska k Apolinarovi dorazi hrabe de Peyrac, protoze mi rano preskocilo v kolene a taham hnat za sebou jako on 😀 , uz se mooooc tesim na ty schody...resit to hodlam az vyresim dneska porodnici, bylo by fakt super jit k porodu s ortezou 😀....prece se neztratim v davu maminek ne 😎 . Mejte se krasne, mazu si to tam vysedet. Pak napisu.

inza
6. kvě 2010

evak99: jo pes je z toho odvazany. sedne si k noham a kouka na me a obcas olizne nohy. Ja se rano neprinutim. 😒

nanny: preji pevne nervy a pevne pozadi na to sezeni 😉

petap1
6. kvě 2010

Dobré ranko,

nannyka: Držím palce ať je vše OK 🙂

petaloudi: Gratulka ke svatbě 🙂

darkwitch
6. kvě 2010

nanny taky preju pevne nervy 🙂
inza me pejsek taky moc neposloucha, tak ho ani nevencim, teda jeho to se mnou stejne nebavi, protoze jsem zla a nic mu nedovolim, musi chudacek chodit u nohy, protoze kdyby se nahodou chtela rozebehnout a byl dal u me tak ho nezastavim 🙂

vveru
6. kvě 2010

Dobré ránko holky.

Mandre, ty se máš . . .

Pet.s, mikča i botinky jsou krásný, to bude frajerka!!!

Nanny, držím pěsti a přeju pevné nervy.

Petaloudi, tak ať dobře pořídíš a máte překrásnou svatbičku! 😉

kive76
6. kvě 2010

ahojky, dobré ránko...tak jsem si v gennetu po ránu obešla odběry na hormonální profil a štítnou žlázu. za jakou dlouhu si tam mám zavolat ohledně výsledků, anebo mi ty výsledky řeknou až při té naší 1. konzultaci v červnu?

ségra taky pro malýho nakupuje přes mimibazar...a pak mi napíše at jí to zaplatím ze svého účtu./ mám servis 24 /.. a pošlu to...to má dobře zařízený, že jo? ale pak mi to splatí hotově dodatečně..

vveru
6. kvě 2010

Kive, mě říkali, že si můžu obden zavolat, že by tam výsledky už měli být. Tak jestli se Ti nechce čekat, tak tam můžeš skusit brnknout.

Kde ste kdo? Je tady nějak mrtvo . . .

plasice
6. kvě 2010

Ahoj Kive,já si volala na výsledky hned druhý den v poledne a už je tam měli.Zjastili mi špatné výsledky na TSH a vystavili hned doporučení na endokrinologii.Tak jsem to vyběhávala hned,ještě než jsme šli na první konzultaci. 😉

kive76
6. kvě 2010

tak díky za odpověd...brnknu tam v pondělí...radši, co kdybych pak musela ještě na nějaký to vyšetření tak at to mám taky do tý kontroly oběhnutý..

kive76
6. kvě 2010

co jinak vveru: to máme hrozný počasí vid? na Kladně ráno pršelo, a tady v Praze...v Praze pracuju taky nic moc...zimička..

vveru
6. kvě 2010

Tak to mi povídej, Rakovník od Kladna není tak daleko, tak si to asi umíš představit. To má mít člověk pozitivní myšlenky, když je takovéhle počasí 🙄

kive76
6. kvě 2010

no to přesně tak...toho 1.5. byl nádhernej den...my byli s přítelem na zahrádce , přespávali tam...opékali si buřty, a krásně jsme se - já při pletí záhonku , on při rozdělávání ohně opalovali...no to není...ale co ja zajímavý kamarádka bydlí v jedný vesnici blízko Rakovníka a říkala, že toho 1.5. u nich nic moc počasí nebylo..takže mi záviděla moje opálení

dennisa
6. kvě 2010

Ahoj holky.
Teda máte pravdu, počasí na draka. Tady od rána leje a leje 😒
Tak co Vveru, máš teda zatím jen část těch výsledků?
Já jsem v pondělí zvědavá, jak mi dopadl ten hormonální profil. Z toho asi pak určují druh stimulace ne?

kive76
6. kvě 2010

ahojky, denniso.já nevím, ale na netu píšou, že ten hormonální profil je na zjištění ovulace..

vveru
6. kvě 2010

No mám, ale ty doktoři mě krkaji, protože Mandre tam byla o čtyři dni později než my a má je komplet. Asi je to jak se kdo vyspí, protože jim tam napsali slovo Statim-přenostně, myslela jsem si, že to dělají těhotným, že to potřebují co nejdřív, ale holt ne. My to tam nemáme napsaný a pořád mě staší se třema měsícema. ☹

vveru
6. kvě 2010

No mám, ale ty doktoři mě krkaji, protože Mandre tam byla o čtyři dni později než my a má je komplet. Asi je to jak se kdo vyspí, protože jim tam napsali slovo Statim-přenostně, myslela jsem si, že to dělají těhotným, že to potřebují co nejdřív, ale holt ne. My to tam nemáme napsaný a pořád mě staší se třema měsícema. ☹

Kive, u nás 1.5. teda taky nic moc, až odpoledne se to trošku vybralo.