Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

malina2
4. črc 2012

@rychetkami A kdy začal ten kalup? Před 3 týdny?? Já teda doufám, že u mě to bude těch plánovaných 8 kg (v poradně si myslí, že už nepřiberu víc než 2 kg), ale můžeme se všichni plést... Já teda chuť mám, hlavně na sladký, na který jsem nikdy nebyla a taky mívám hlad v noci a pokud něco nesním, neusnu už... což není dobrý. Ale jinak se snažím jíst předpisově, hodně mléčný výrobky, maso, ovoce, zelenina... vždycky jsem se stravovala vcelku zdravě.
Pokud se nevykrmuješ, tak necháš většinu v porodnici, uvidíš, že v srpnu nebude co shazovat ;) Jaký klouby tě bolí? Mně bolí už 6 týdnů kosti v oněch místech, tuším stydké se jim říká 😔 , ale nejsem si jistá tím názvem... je to docela nepříjemný, ráno ani nemůžu dát nohy k sobě, a to to teď se sexem moc nepřeháníme 😀 😀 😀

raducha
5. črc 2012

@malina2 ahoj kočko, to není tím že jí dobře živim. vyvolali mi malou o dvanáct dní dřív.při narození vážila 3770 g tak nevím kolik by vážila kdyby jsem jí nosila do 12.6. !!!! 😝 jak se cítíš ty? je vše v pohodě?

malina2
5. črc 2012

@raducha No je to uz ted kus zensky, ale v ty sukynce je k sezrani, nadherna... Nase mimi asi taky bude kusanec, na utz vychazi o neco vetsi a na 3d utz v 27.tt obdivovali, jaky ma poradny papulky 😎 Jinak ja se citim naprosto skvele, nikdy mi nebylo lip 🙂 a moc doufam, ze to bude pohodicka az do konce, vcetne porodu. Jsem naivni, co? A co ty, jak zvladas?

raducha
6. črc 2012

@malina2 malá je zlatá a mezi jídli mi klidně spí i pět hodin. už se usmívá a sleduje věci kolem sebe. je to divné ale cestuje po postýlce a dokonce se i sama otáčí ze zad na bok a zpět. jen ted střídám kojení s umělou výživou protože jsem měla zánět prsu a teprve dnes jsem dobrala antibiotika. tak doufám že máš zabaleno do porodnice a vše načančaný a připravený na mimi 😉 je to nádherný pocit mít takové malé stvoření a moc si to užíváme.

rychetkami
6. črc 2012

@malina2 začalo to nedávno, před 3mi týdny - celkem 7 nebo8 kg...předtím jsem měla jen rozumných 15kg. Nebudu lhát, jak jsem měla problémy, nemohla jsem se hýbat tak aktivně, jak jsem byla zvyklá, a jedla jsem normálně, ale sladkosti jsem nejedla a o žádné přejídání fakt nešlo - fakt mám sklony tloustnout a jsem zvyklá se hlídat. I přes to nějaký špek taky přibyl...ale tipuju max. 5 kg.Oteklé mám kotníky, kolenaroce k zápěstí, trochu i obličej...ale myslím, že to nemusí postihnout každou, jak chodím na monitor, půlka holek před porodem je krásně štíhlá - u tebe tipuju max. 12 kg, víc ani ťuk ,spíš méně🙂
Jinak stydká kost bolí už asi 2 měsíce, to je normálka🙂

malina2
6. črc 2012

@raducha Jak to tak ctu, tak mam pocit, ze Klarka ma 5 mesicu a ne tydnu!!! Nepreskocili jste nejakou tu vyvojovou etapu nahodou?? 🙂 To verim, ze si uzivate, je nadherna. Holka, ja nemam hotovyho nic... Oblecky mam sice z vetsi casti nakoupeny, ale zatim nevyprany, protoze uz dva tydny cekam, az drahy smontuje pokojicek. Postylku plus vsechno k ni musim jeste objednat, nebyla v tom setu... Zato ale mame dvoumetrovou postel 😀 Do te se nasledne prestehuju ja. 😎 Kocarek bude za 6 tydnu, objednavali jsme pred 14 dny, ale dodani trva... Co se tasky do porodnice tyce, musim si nejprve nastudovat, co do ni. Mama nas oba prenasela, tak pocitam s tim, ze je jeste spouuusta casu!

malina2
6. črc 2012

@rychetkami To bude urcite tim, zes musela redukovat pohyb. Mas vyhodu, ze porodis v lete a vsechna kila do podzimu vybehas s kocarkem ;) Otoky apod. zmizi hned, ne? Ja ve vedru taky trochu otecu - lytka, chodidla, dokonce i prsty u rukou. Mozna se jeste budu divit... Tak se drz a ve stredu cekam na zpravu ohledne deti 😉 Stale plati 1+1?

rychetkami
6. črc 2012

@malina2 otoky zmizí časem během šestinedělí, a doufám, že tělo zareaguje na pohyb a nebudu mít tendence se cpát 🙂 a většina dětí má ráda procházky v kočárku. Neboj, nebudeš se divit, v poradně je většina holek krásně štíhlých, pár nateklin jako já a pak pár vyjedených. Ve středu , budu-li doma, dám vědět 🙂

malina2
7. črc 2012

@rychetkami Pohybem a kojením to shodíš raz dva 😉
Holka, já to budu mít v příštím těhotenství i s úrokama, jako moje máma. V prvním přibrala 8 kg a v druhým 18 kg, takže teď si užívám a pak se budu koulet. Při mý výšce to bude ovšem zápřah...
Jinak já spíš myslela, že zprávu podá ve středu tvůj zástupce 😉

rychetkami
7. črc 2012

@malina2 ale nebudeš🙂 já si myslím, že vydržím do pátku, tak uvidíme. TY to máš taky za pár, žejo?

malina2
7. črc 2012

@rychetkami No já mám ještě dva a půl měsíce čas 😎 Myslím, že se mimi otočilo, kope teď žeber, takže císař nebude...

petaloudi
8. črc 2012

@majcam Safra, pár dní sem nenakouknu a takováááá novinka!!! Moc s Mariánkou gratulujeme a přejeme Natálce do života jen to nej!!!

raducha
8. črc 2012

@petaloudi tak přeji malé princezně hodně štěstíčka a zdravíčka. užijte si první narozky co nejlépe 😉 🙂

monnn
8. črc 2012

@majcam velká gratulace !!!!!! 😉

petap1
8. črc 2012

majcam: velikááá gratulka...moc moc zdravíčka a štěstíčka pro malou 🙂 i pro tebe 🙂
raducha : tobě taktéž...pěkná princeznička 🙂

mandre
11. črc 2012

@majcam no vidíš 😀 , myslela jsem na tebe, co jsme teď byli na dovolené, a kuk... Naty je na světě....tak hodně zdravíčka a gratulace!!!!!!

majcam
11. črc 2012

Děkujeme tetky 🙂 ,no ráno 3.7.tady ještě píšu,jak nás bouřky nerozhází,že jsem zavřená na deset západů a za pár minut jsem měla pod sebou mokro,no ale ještě jsem se nasnídala a namalovala obličej a pak volala manžovi,že teda už,že šplouchám.. 😅 ,řídil auto,jak kdyby byl první den v autoškole 😅 ,cukal s náma a já si vesele šplouchala do sedačky 🙂 ...

malina2
12. črc 2012

@majcam Takže už seš doma a užíváš 😉 Jakou máš zkušenost s porodnicí? Bylo to Podolí, že?
@rychetkami se nám neozývá, takže předpokládám, že miminka už má taky v náručí 🙂
Holky, já se začínám trochu bát, turistiku jsem musela omezit, protože mě po větší námaze bolí a tvrdne břicho, v noci mi z prsou teče něco zváštního, ty poslední dva měsíce asi nebudou žádná sranda...

rory_g
12. črc 2012

@malina2 jé a já chtěla @rychetkami popřát na zítra hodně štěstí 😵
Jinak to z prsou je příprava na mléko, ségra to také měla 😉

natalie77
12. črc 2012

Zdravím, prosím, můžete mi poradit?
Chodila jsem do Gennetu nejdříve k dr. Vykysalé, ale ta byla jen dva dny v týdnu a vždycky mi to vycházelo tak blbě, že jsem začala chodit k dr. Feldmárovi, s tím jsem měla výbornou zkušenost ( i když neúspěšné pokusy a výsledky), bohužel tam už není.
K dr. Vykysalé se mi moc nechce, je taková nemluvná, nic moc mi neřekne...jenže u prim. Brandejské zase čekám vždycky hroznou dobu, i když jsem objednaná na určitý čas....
S kým máte dobré zkušenosti? Už tam chodím s přestávkami asi šest let...Moc děkuji a držím všem pěsti. Hezký den.

rory_g
12. črc 2012

@natalie77 ahojky, já mám super zkušenost s dr. Langerouvou, ale bohužel je spolu s primářkou nejvytíženější doktorka...takže čekání je také na dlouho, ale zase to stojí za to. Jiné lékaře neznám, byla jsem jednou u dr. Vykysalé a také mi moc nesedla...

omcamauta
12. črc 2012

@natalie77 podle netu jsou na Letné už jenom Brandejská, Vykysalá, Langerová a Jarošová. Určitě jsem u každé z nich minimálně jednou byla, těžko říct, která je lepší. Já teď budu chodit k Brandejské, už jsem si vzala půlden dovolené, snad to bude stačit 🙄

natalie77
12. črc 2012

@rory_g
@omcamauta moc děkuji, tak zkusím dr. Langerovou, u té jsem jednou také byla a byla moc milá....fakt nemůžu čekat celé odpoledne na desetiminutovou kontrolu nebo konzultaci....jinak bych k prim. Brandejské určitě šla... 😒 . Moc dkěuji.

shak29
12. črc 2012

my tedy byli v Gennetu (díky bohu) jen na 4D utz a maximální spokojenost, personál strašně příjemný, ochotný a usměvavý 🙂

omcamauta
12. črc 2012

@natalie77 on i méďa Feldmár se uměl zakecat 😎 já jdu k Brandejské v úterý, máme toho na probrání celkem dost, tak snad mě lidi ve zbytku dne nebudou moc proklínat 😕

natalie77
12. črc 2012

@omcamauta dr. Feldmár byl výborný, hrozně milý, ochotný, tak nějak mě vždycky dostal do klidu a pohody 😵 . Jen jsem musela sedět, rozloučit se a běžet...jednou jsem si stoupla a ještě jsme něco probírali...a bylo mi hrozně blbé, že jsem o dvě hlavy větší 😨 Ale je mi moc líto, že tam není.... ☹

omcamauta
12. črc 2012

@natalie77 o dvě hlavy? Fííha, tak to musíš být fakt vysoká. Já jsem od něj byla větší tak o facku, zato můj muž nad náma vždycky čněl jak rozhledna. 😀

lamerka
12. črc 2012

@natalie77 Po odchodu Dr. Feldmára jsem chodila k Dr. Jarošové a maximální spokojenost. Většinou jsem ani moc nečekala 🙂

absti
12. črc 2012

Holky jak jste na tom s AHM ??v gennetu mi řekli že muj vysledek je 1,12 a. Že je to norma . Pry horní hranice je normy je 1,5. Ale kdyz se mrknu na net tak tam pisi různé hodnoty průměru. Pry záleží na laboratoři. Holky jake hodnoty máte vy??

natalie77
12. črc 2012

Tak mě objednali k dr. Vykysalé...tak uvidím, třeba bude mít povídavou 😉
@omcamauta no když jsem měla podpatky tak to těch 183 cm dá...no jsem trošku přerostlá... 🙂