Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
30. říj 2009

Berundo, ani jedno jsem neabsolvovala. Ale u imunologie to byva vetsinou krev a geneticky material tveho muze. 😉 Na genetice, krev a sepsani, kdo co mel v rodine.

monivo
30. říj 2009

ahoj holky,

milu, moc mě to mrzí. Ale podle tvých příspěvků máš plno sil do dalšího pokusu 🙂

Já si dnes volala pro výsledky triple testu, na kterých jsem byla v gennetu a je to OK, tak jsem ráda. 24.11. tam jdeme na velký UTZ ve 20,.týdnu. Ptala jsem se rovnou na 4d ultrazvuk, ale bohužel v gennetu přes Vánoce je rekonstrukce, a až do cca druhého týdne v lednu, takže máme smůlu a musím si najít jiné zařízení, kde to taky dělají.

berounanda: my jsem byli také u dr. Vika (tedy spíš manžel byla uvnitř sám, doktor mu kouknul na "přirození"), takže toho moc nevím. Ale je to pohodář a hlavně nechodí kolem horké kaše a řekne Vám na rovinu, jak je manža na tom. Jinak na genetice si s Vámi popovídají o rodinné anamnéze, rodiče, prarodiče, sourozenci, jaké mají/měli nemoci, jestli mají děti, na co případně zemřeli apod. a pak vás pošlou na krev. Na imunologii se nejdříve musíte objednat na krev oba a manža musí dáv opět vzorek spg. A pak vás objednají cca za 3týdny pro výsledky a tam vám řeknou co a jak. Až budete tohle všechno mít, tak se znovu objednejte k Brandejský. Ale bacha, genetika trvá docela dlouho, skoro 2-3měsíce. Pokud spěcháte na stimulku, tak to zkuste ukecat na statim.

berounanda
30. říj 2009

anlek+ monivo

Díky za info.
Na genetiku jsme už objednaný na 13.11. cožee 2-3 měsíce?? Co myslíš tim - ukecat to na statim?
No koukám že ukecávat to budu všude. Brandejská odhadovala, že všechny výsledky bychom mohli mít do konce roku. Pak říkala něco o tom, že se budou stěhovat dolu, a že neví, jak budou mít hotovej sál, že na tom pracuje říďa (aby to bylo co nejrychlejší). Ale když všechno půjde jak po másle (čemuž moc nevěřim) v lednu by jsme mohli už stimulovat.
Dneska jsem se pokoušela dovolat od 7:00 do Karlína na imuno, ale měli tam jen záznamník, vzkaz jsem nenechala. Zkusim tam brnknout ještě v pondělí, a když nebudu mít úspěch, tak půjdeme na imunologii tady v Berouně (tady nával určitě mít nebudou 😀 )

anlek
30. říj 2009

Berounando, bacha na to neni imunologie jako imunologie. Vy potrebujete reprodukcni imunologii, nevim jestli klasicka imunologie umi vse, co potrebujete vy.

milena26
31. říj 2009

monivo musíme přeci jít dál.... sice ten šok byl veliký a samo,že nás to vzalo,ale máme už druhé IVF takže už toho zklamání bylo asi moc a pak se člověk musí nějak obrnit... a bojovat....

janicka.slunicko
2. lis 2009

ahojik holky.

Tak jsem odjednana ke svemu gynekologovy tedka na čtvrtek, jsem zvedavá co mi poví, a jestli mi napiše ty neomezené vychazky.Holk\ co jsem dostala ty papíry pro doktora tak tak mam rozepsaný na jaké a kdy vyšetření mam jít,a je tam .Doktorka mi říkala že neví jak muj doktor je vybaven ale asi stejně na nějaké budu chodit do gennetu. Mam tam odběr krve 1.timestr mezi 6.11 až16.11. pak pro určení NT je mezi 16.11 až 31.11 atd...To se mam sama objednat pak v gennetu a nevíte jak dlouho do předu. A co je NT- to je proti vývojovým vadam? a jak to probíhá...

anlek
2. lis 2009

Jani, na odber krve se objednavat nemusis, na to urceni NT uz ano. To urceni NT je vlastne UTZ, kde k vysledkum UTZ daji vysledky krve s reknou ti celkove riziko tri chromozonalnich vad. Vlastne je to screening na Downuv syndrom, plus samozrejme na UTZ zkouknout, ze mimco ma vse, co ma mit. Vrele doporucuju, aby jsi na ten NT screening (i na tu krev) sla do Gennetu, oni to umi a na tom take zalezi.

janicka.slunicko
2. lis 2009

Anlek děkuji za odpoved ,tak jsem tam volala do gennetu a nechala jsem se objednat rovnou, a na krev ma přijet příští tyden a na NT mě objednali na 25.11 k doktorce Smetanové. A ten ultrazvuk se provadí vaginalně a nebo normalně přes bříško...a kde to tam je to je někde v přízemí...

anlek
2. lis 2009

UTZ se provadi pres brisko. Ale nekdy kdyz se jim nedari chytit mimco ve spravne poloze timhle udelaji i vaginalni. Melo by to byt v prizemi, to ti reknou na recepci. Ja byla na NT screeningu u Apolinare.

nannynka
2. lis 2009

janicko, kdyz se podivas o stranku zpatky, tak tam Lita moc pekne popsala jak ten NT screening probiha.
Jinak me uz opousti nevolnosti jen me trapi zle sny...snad bude vsechno v poradku, jsem dost nevyspala a at pouzivam jako chci baboradu abych lip spala, tak se nedari ☹ Uz aby bylo NT a ostatni vysetreni za nami, pak uz to snad bude lepsi. Opatrujte se.

petap1
2. lis 2009

Ahoj holčiny,

jani a nannynko...držím palce ať všechny vyšetření dopadnou an 1* 🙂

Můžu se zeptat, jak dlouho jste po vysazení Utrogestanu dostali MS ? Já vím, že je to u každého jiné, ale jen orientačně bych to ráda věděla. Včera jsem Utroš vysadila a teď čekám na MS. Moc si přeju aby přišla, páč pak můžu na H. profil a objednat se na kontrolu k Vykysalé...a pak ..snad..plán na mimi 😀

lita
2. lis 2009

Ahoj holky!

Jsem tu psala zprava a kvuli erroru na strance se mi to smazalo. No nic, zkusim to znova, ale uz si to radsi zkopiruju 🙂

Nannynko, toho sefa mas opravdu k pohledani! Hlavne se ale moc tou praci nestresuj. I kdyz se spise vice stresuji ti, kteri dostanou vypocet a zaver od analytika 🙂 A delas pro banku nebo nejakou ratingovou firmu?

V patek jsem byla u meho gyn.dr. a sestricka me rovnou registrovala do Apolinare, to byla rychlost! Cekala jsem, ze tam budu muset sama zajit. Dnes jsem mrkla do tehotenske prukazky a mam tam i razitko od Apolinare 🙂

Tak vidis, budes mit po screeningu jeste tyden cas na registraci. I kdyz ti na screeningu nameri drivejsi termin porodu (jako mne, vetsinou to tak po IVF je), tak je pro registraci smerodatny termin dle PM, ktery mi do sestricka do prukazky napsala.

Urcite mas jejich info nastudovane, ale pro jistotu tady radsi opakuju, ze se registruje streda, ctvrtek a patek. Pokud by ti to vychazelo jinak, tak se mas ridit dle nasledujiciho propoctu:
Těhotné, kterým vychází t.t. 14+0 na sobotu a neděli, přijdou k registraci v pátek.
Těhotné, kterým vychází t.t. 14+0 na pondělí a úterý, příjdou k registraci ve středu.

Ale ty budes urcite rodit u vas 🙂

Jen pozor, pisou tam, ze nesmis byt registrovana v jine porodnici, tak si radsi nechej dat prvni razitko u Apolinare, u vas s tim snad takove drahoty delat nebudou, co myslis?

Jak pises o tech zlych snech, taky se mi nespi nejlepe, ted je to tedy spise tou rymou, ale pred tim jsem se casto budila kolem 3ti rano. Nerekla bych nocni mury, spise intenzivni sneni. Pry pomaha medunka, ktera se v tehotenstvi muze (ale radsi az od 2. trimestru, tak jeste par tydnu pockej) - zklidnuje, pusobi proti stresu a pomaha lepsimu spani. Mas pravdu, urcite to nejak souvisi s nervama pred screeningem, nekde se to vyrazit proste musi 🙂 Jinak medunka je obsazena i v tehotenskem caji od Teekane:

http://www.teekanne.cz/page_sortiment/mother_ch...

lita
2. lis 2009

Janicko, Nannynka uz tu psala, ze se muzes mrknout o kousek dopredu. Screening v Gennetu je na vysoke urovni a jsou moc fajn. Dobre, ze uz jsi se objednala, je tam dost naval. Pred odberem krve a pred screeningem se zvaz, budou se te na to ptat, je to nejspise soucast vypoctu.

Pri objednavani na screeningove vysetreni (jak prvni tak i druhe po 20. tydnu) nahlas, ze cekas dvojcatka. Budou na vas potrebovat vice casu 🙂

Dost me prekvapilo, ze na nekterych pracovistich, kde se NT screening provadi, ti nedaji vedet hned na miste! Zavolaji ti vysledky pozdeji. Alespon to tak melo par holek z jinych diskuzi.

Petap - s tim Utrosem ti neporadim, brala jsem ho jen ted po IVF, predtim ne.

miluse
2. lis 2009

Jani, ten UTZ při screeningu jak už psala Anlek se dělá normálně přes bříško a může tam být s tebou i manžel a je to dole v přízemí, vedle výdejny léků, za těmi prosklenými dveřmi 😉, my jedeme na druhý teďky v pátek, tak jsem na to zvědavá, snad nám i řeknou co to je 🙂

lita
2. lis 2009

Milu, muzes sem pak hodit tvoji zkusenost z toho druheho screeningu? A byla jsi u nich i na triplech?
Ted uz by mohli videt pohlavi, vetsina holek se to dozvedela prave behem toho druheho screeningu. A pak hura na vyber barevnych vecicek 🙂

nannynka
2. lis 2009

Lito, díky. Čaj od Teekanne tu mám a moc mi chutná. Koupila jsem si i od Lerrosu a musím říct, že mi prostě všechny jejich čaje chutnají jako Pulmoran, který mě úplně obrací....S tím Apolinářem díky za info, oni tam píšou že nesmíš být zaregistrována v jiné pražské porodnici 😀 a to není můj případ.
Jak jste si tu psaly o tom pravděpodobném dočasném zavření Gennetu, víte o tom někdo něco ? Mě vyjde UTZ ve 20.tt na první týden v lednu a že by se mi chtělo honit jiné zařízení, to se mi moc nechce...a tripple mám někdy před Vánoci...

nannynka
2. lis 2009

Lito, jsem bankovni analytik....ted momentalne mi ty cisla lezou i usima, zitra jedu do prace s nejakyma analyzama a jak je toho vic tak se mi to mota...Vecer si budu muset sednout a napsat si ke kazde neco na zvlastni papir abych to nezmatlala 😀 ř

lita
2. lis 2009

Nannynko, tak tu znova koukam na stranky Apolinare a pisou, ze nesmis byt zaregistrovana v jine porodnici, tak ti nevim, zda kazda nekoukame jinam 🙂 Urcite odrodis u vas, domluv mimiskovi a on uz to nejak zaridi 😀

Ted jsem si akorat volala do Gennetu, abych se objednala na ten 2. screening. Vychazi mi to na pulku prosince a znovu jdu k dr. Hynkovi, tak jsem rada.

Trochu jsem je po telefonu vyzpovidala a dozvedela se nasledujici:
- vysledky z tripl testu (odber krve v 2. trimestru) se posilaji tvemu gynekologovi, trva to cca tyden nebo te pripadne kontaktuje odd. genetiky
- rekonstrukce bude probihat od 19. prosince do 3. ledna (optimalne)

Tobe ten 2. screening, pises, vychazi na prvni tyden v lednu, tak jsem se zeptala, zda se musi pouze ve 20.tt a sestricka rikala, ze se chodi v rozmezi 20 az 22. tt. To uz by ti vyjit mohlo, ze? Nejlepsi bude, kdyz se po tom 1. screeningu na recepci rovnou objednas na ten druhy, urcite si tam pujdes nechat vytisknout nebo poslat fotecku 🙂 Dr. Hynek ti doporuci nejlepsi datum, tak se ho rovnou muzes zeptat, jak to vidi s tou rekonstrukci.

Kdy mas jit na tu krev? Pokus se to stihnnout pred tim 19. prosincem.

lita
2. lis 2009

Tak to te, Nannynko, plne chapu - pro me vsechna cisla vypadaji stejne, nejaka nula sem nebo tam 🙂

nannynka
2. lis 2009

Lito, asi jo...No v patek koncime 12.tt, tak jak tak cucim do kalendare tak 16.tt budu koncit 4.12.. Tak to nejak dame...a 20.tt mi skonci krasneho 1.1. 😉. Snad se tak daleko dostaneme, jsem napnuta jak trenky 😀 . Ale netrapim se...beru to tak jak to je a drzim mrniskovi pesticky.

miluse
2. lis 2009

Lito, určo tam pak napíšu. Já nevím jestli mi v rámci toho odběru krve dělali i triply, ale jinak jsem byla v 16 tt na odběru u svého mudra. Jo a mě ty výsledky taky poslali, zítra se dozvím jestli i mému Dr., no holt kdyžtak tam budu mít dvoje 😀

berounanda
2. lis 2009

Ahoj holky!
Tak jsem se konečně dovolala na imuno - paráda, pojedeme tam hned zítra ráno, kde nám vezmou krev a manžílkovi zase další vzoreček. Poté se máme objednat k primářce Daňkový, a to bude prá trvat tak 3-4 týdny.
takže moje představy, že bychom mohli v druhé půlce ledna na IVF...se začínají drobit. Ach ta trpělivost 😠

Všem co jdou na testky, držím malíšky, ať jsou testy jen na samé jedničky ...no třeba i s * 🙂

miluse
2. lis 2009

Beru, nezoufej, třeba to v tom lednu vyjde 😉 , víš jak naděje umírá poslední 😵

lita
2. lis 2009

Milu, dekuju, jsem zvedava, co to obnasi a zda uz budes vedet pohlavi mimisku 🙂

Brounando - utece to jako voda, bude predvanocni stres, pak vanoce, novy rok a nez se rozkoukas, uz budes stimulovat 🙂

lita
2. lis 2009

Dnes jsem se dozvedela, ze mam skoro stejny termin porodu jako moje kamaradka 🙂 Ale uz jednoho maleho sviste, tak nema cas prozivat nevolnosti.

A od ni jsem se dozvedela celkem horor story pri registraci v Podoli:

Je to jak registrace do exkluzivniho klubu. Musi se tam prijit presne na den 14+0, ona prisla v 10 dopoledne a na miste se ji vysmali, ze uz tam ceka plno zenskych od 6 od rana!!! Ze pry registruji jen omezeny pocet osob kazdy den. Nelze prijit dalsi den, to uz je pozde. Tak ji bylo doporuceno, at napise prosebny dopis rediteli, kde pozada o vyjimku a duvod, proc chce rodit v Podoli. Zitra ji ma prijit vyjadreni.
Kdo chce tedy rodit v Podoli, necht si vezme spacak a bandasku s teplym cajem a jde si lehnout do fronty.

miluse
3. lis 2009

Lito, pohlaví už by mělo být kolem toho 20 tt patrné, mě minule říkal můj dr. že je už poznat od 17tt, tedy když je dobře mimčo natočený a neschovává se, tak já taky doufám, že už to poznaj a ukážou se co jsou vlastně zač 😀

Lita, o tom tu tuším psala i Hypo nebo někdo, že prostě musela přijít přesně na den, je to hrozný s těma porodnicema v Praze ☹, naštěstí u nás nic takového není 😅

anlek
3. lis 2009

Ja byla v tom 17tt v poradne a dr. mi pokazde dela UTZ kvuli srdicku. Tak jsem se ptala dr. jestli by mi rekla pohlavi, tak mi rikala, ze koukne. A zaver byl, ze nejdriv kavove zrno (tj. holcicka), pak se koukala zepredu a rikala, ze pupecni snura je tady a tady to vypada na pindika. A pak to nechala radsi otevrene az do toho velkeho UTZ ve 20tt. A to jdu pristi ctvrtek, tak treba skonci prekvapko. Od 17tt to muze byt videt a nebo to muze byt nejasne stale.

zdepros
3. lis 2009

Ahoj holky,

u nás to vypadá zatím na jednoho chlapečka, druhý se ukázat nechtělo, já jdu teda na ten velkej ultrazvuk až ve 22tt, tam už doufám že bude jasno 🙂

nannynka
3. lis 2009

Ahoj holky, tak dneska jsem neplanovane krome odberu krve absolvovala gyn.vysetreni. Nejak me poboliva brisko a mam vytok, tak kdyz jsem se sverila sestre, tak me pan doktor hned prohledl. Je to nejaka drobna mykoza a pro uklidneni, ze je jinak vse OK mi prcka ukazali. Vse je OK a jak pan doktor rikal - je to poradnej macek 😀 . Tak snad tohle neplanovane videni odezene chmury z podvedomi a necha me to konecne v noci spinkat. Opatrujte se.

lita
3. lis 2009

Tak se nam to tady zacina pomalu profilovat 🙂 U nas pri urcovani pohlavi bude muset manzel za dvere, protoze on chce byt prekvapen. Budeme to mit jednodussi nez jeho sestra, ktera to vedet nechtela, ale jeji manzel ano.
Milu, ja taky doufam, ze budou oba spravne natoceny, prece jen tam nemaji takoveho manevrovaciho mista jako jedinacci 🙂

Milu, me na tom nejvic vyrazilo dech, ze se tam musi cekat uz od brzskeho rana fronta - jak za komancu, kdyz mely prijit banany 😀
Me to take netrapi, protoze uz jsem registrovana primo pres meho doktora.

Nannynko, hlavne ze je mimisek v poradku a pekne roste 🙂 Ta mykoza je v tehotenstvi normalni a s pribyvajicim briskem se muze objevovat casteji, je to proste soucast a projev tehoteni, tak neboj.
Ja nastesti zatim v pohode, ale protoze u nas v rodine mame problemy s cipkem, tak jsem velmi opatrna. Behem tehotenstvi me do bazenu nikdo nedostane, ani pro tehotne, a to plavani miluju. Proste si nechci zadelat na infekcni problemy a ty bys s bazenem mela byt take opatrna, pokud se ti mykozy budou vracet. A pokud uz do toho bazenu pujdes, tak nikdy s tamponem, to je to nejhorsi, co muzes udelat.

Zkus nosit hodne volne kalhoty, kalhotky z bavlny, pokud mas slipove vlozky, tak nejake hodne prodysne atd. Casto si men rucniky. Navic jsou dobre intim gely pri sprchovani, pokud je normalne nepouzivas. A hlavne zadne vany, jen sprchy.

S tim spanim mas urcite pravdu, ja ted uz spim docela dobre, takze po screeningu budes spat jak mimino v brisku🙂