Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

anlek
3. lis 2009

Lito, my jsme nejdriv chteli vedet oba, co ze to cekame .... No a ted ja uz to vedet nechci, teda je mi to uplne jedno. Na jednu stranu se mi moc libi, ze to jeste neni jasne. 😵 Stejny pocit jsem mela, kdyz jsem cekala na UTZ, jestli je jedno nebo dve, taky bych ho co nejradsi odsunula na co nejpozdeji. Ale muz chce vedet a ja nadruhou stranu uznavam, ze je to prakticke kvuli nakupovani a podobne.

petap1
3. lis 2009

Ahoj holčiny,

koukám, že tu řešíte samé těhu věci...bledá závist 🙂
Všem vám držím palce a moc vám to přeji 🙂

Já mám dnes taky super den...dostavila se MS..huráááá...a konečně pořádná MS...po těch měsících půstu to opravdu slavím 🙂
Takže já jdu zítra na krev na HP a příští týden se objednám na UTZ kvůli folíkům + výsledky z vyšetření. Kéž by mi zabral Clostík stejně dobře jako tyhle prašky na MS a utvořilo se mi aspoň jedno vajucho 🙂

lita
3. lis 2009

Anlek, souhlasim s tebou, ze je tento typ napinani celkem fajn, takova domaci lotynka 😀 S tou praktickou strankou se moc nezatezuju, protoze obleceni se mi sejdou hromady od sestry, svagrove a plno kamaradek. Na druhou stranu kdyz to vis, tak uz si muzes vse predpripravit a prichod domu je jednodussi.

Ja mam jeste jeden duvod, proc pohlavi chci vedet - kdyz si pak s mimisky budu chtit jeste v brisku povidat, tak uz nebudou jen obecne "to, ono" a nejak si budu moci dopredu ozkouset, jake jmeno by se mi vlastne libilo.
S temi jmeny to bude u nas docela zajimave, nebyli jsme schopni dohodnout se na jmene pro psa, tak jak to bude vypadat ted. Nebo si to rozdelime a kazdy pojmenuje jednoho mimiska 🙂

Petap1 - tak to je bajecne, to znamena, ze lecba zabira a telo se probouzi k velke akci 😀 Nepamatuji si tvuj plan, budete zkouset pri ovulaci prirozene poceti nebo IUI?

anlek
3. lis 2009

Petap, spravna MS je zaklad. 😉 Treba clostilbegyt zabere a ty nebudes muset v lednu resit, ze maji dovcu. 😉 Drzim palecky.

Lito, pro me to byl puvodne take ten hlavni duvod, ze budu moci s prckem mlvuit v brise. Ale ja se obavam, ze jemu/ji jmeno prcek uz zustane, at je to co chce. 😀

petap1
3. lis 2009

Anlek, Lito : moc děkuji za podporu 🙂
Zaím nijaký plán nebyl, páč Dr. neviděla výsledky spermia a tak. Plán se snad dozvím ten příští týden. Můžu tak nějak odhadnout, že pokud Clostík zabere, nechají nás to zkusit přirozeně, jelikož spermio je dobré a spermoňky se pohybují tak jak mají 🙂 Pokud clostík nezabere, asi budu muset IUI či IVF se stimulací.....no uvidíme jak to dopadne, každopádně už snad padne něco konkrétního 🙂

anlek
3. lis 2009

Petap, hlavne budete chytrejsi po HP. Ono by to nemuselo byt zas tak zle, kdyz po spravnytch lecich dorazila MS. 😵

petap1
3. lis 2009

Anlek: To dorazila a pořádná ...takže ..... Doufáááám 😀

anlek
3. lis 2009

Petap, vetsinou bezni gyndr. berou kazdy cyklus jako oddelenou vec. V Gennetu jsem se s tim uplne nesetkala, takze nevim. Ale nekde jsem cetla, ze kdyz je spatna druha faze cyklu (od ovulace dal), tak ani ten nasledujici cyklus zrejme nebude uplne ok. Takze obcas pomuze, kdyz se nastartuje cyklus i s pomoci leku a telo se tim padem rozjede. Ale nemam to potvrzene od zadneho dr. Ale me to smysl docela dava.

petap1
3. lis 2009

anlek. Chápu to dobře, že pokud špatně doroste sliznice, tak se pak vlastně ani nezačne tvořit folík s vajíčkem ?
Takže pokud pořádně naroste sliznice, tak je pak (možná) větší pravděpodobnost, že bude i vajucho ? 🙂

anlek
3. lis 2009

S timhle jsem presne bojovala, nerostlo ani jedno. A dr. rikala, ze jak roste folik, tak to zpusobuje rust sliznice. Nejak je to tam provazane.

petap1
3. lis 2009

Aha, uvidím..třeba nakonec bude stejná cesta jak u tebe a půjdu šupem na IVF... nechám se překvapit, jen aby to nebylo beznadějné...jinak podstoupím vše 🙂

anlek
3. lis 2009

Ale u me byl problem v HP, treba u tebe to bude lepsi. 😉

petap1
3. lis 2009

A to ti taky zjistili z krve ?

anlek
3. lis 2009

Jo, z te na kterou jsi bud uz sla nebo ted po pujdes. Mela jsem nizke FSH, tim padem nerostli folici a tim padem nerostla sliznice. Dr. mi uz po naberech krve rekla, ze to vidi na IVF, ale ja to v tu dobi nechtela slyset a zkouseli jsme miminko jeste pul roku bez IVF. Ted uz bych dala na dr. rovnou.

petap1
3. lis 2009

Mám předsevzetí, že budu Dr. poslouchat na slovo 😀 Moc díky za informace 😉

myska25
3. lis 2009

Ahoj holky,

příští týden nás čeká první návštěva v Gennetu. A jelikož pojedeme s manželem autem, chtěla bych se zeptat jak je to u centra s možností parkování???

Děkuji Míša

hypo
3. lis 2009

parkovani uplne v pohode, pred budovou gennetu je muzeum a tam je parkoviste, parkovaci hodiny ale levny 🙂
ja tam nahazu tusim vzdy cca 15 kc 🙂

pet.s
4. lis 2009

Ahojky děvčata, co jste tu psali o rekonstrukci v Gennetu? No to je teda príma ☹ Potřebuji se objednat na prosinec,chceme v lednu zahájit stimulaci, takže abych měla všechny vyšetření hotové. No to abych se tam objednala. jenže já ještě nedostala MS po ukončení těhotenství. Zákrok jsem měla 25.9.nevíte někdo, kdy bych tu mrchu měla čekat?
Jo a mám bomba zážitek. 😀
Minulý týden v úterý jsem se ve 4 ráno vzbudila, tedy mě spíš vzbudil Franta a v kuchyni nám stál černý policajt v kukle a se samopalem. Nahrnulo se nám do bytu asi 10 lidí+asi 5 těhlech černých policajtů v neprůstřelných vestách a s ostrýma v samopalu a že budou dělat domovní prohlídku. Vůbec jsem nechápala o co jde. Nejprv jsem myslela, že naše mladá někde na diskotéce blbla s drogama nebo na internetu třeba někde psala, že by vyhodila školu do povětří apod.
Vzbudili děti, nastrkali nás do obyváku a pak nám sdělili, že náš jeden klient je podezřelý z daňových úniků a my máme doma většinu jeho účetnictví. Sebrali nám mobily, projeli nám oba byty, zabavili všechny počítače, všechny papíry, které se týkali té firmy. Pět hodin tu prohledávali mrazák, myčku a trezor, osobní prádlo, dětí věci. Prostě fakt všechno. Pak sbalili toho mého a odvezli ho na kriminálku.
Pak jsem zjistila, že tenhle zásah udělali najednou u nás, ve firmě klienta, u něj doma a jeho společníka. Naštěstí my máme papírově všechno v pořádku, takže jsme byli docela v klidu. My dostaneme podklady a ty zpracujeme, jak to jde ve firmě nevíme, takže jsme snad mimo hru i když jeden nikdy neví.Ale bylo to nepříjemné.nemáme na čem dělat. Počítače máme stále zabavené. Do účetnictví se nedostaneme.Tak jsem alespon dala dohromady nabídku pečiva na tento rok.
A ve čtvrtek mají přijít z finančáku, říct nám výsledky kontroly a tam vím, že mám chybu, tak to bude další jobovka. Achjooo
Prostě my se doma nenudíme.
Musela jsem si půjčit od kamarádky takový starý křáp, abych se dostala alespoň na net. ☹

miluse
4. lis 2009

Pet.s ty jo 😕 ... taková kovbojka po ránu, mě by asi trefil šlak hele a byla bych v šoku asi ještě dva dny po tom. Ale jak píšeš vy určo všechno máte v pořádku, tak bych se nebála, bude to dobrý, akorát je blbý, že vlastně nemůžeš moc pracovat, když je to všechno zabavený.

Ty pečeš cukroví na objednávku? Tý jo, tak to jsi dobrá, já jsem ráda, když zvládnu pár druhů, ještě k tomu z poloviční dávky, pro nás, většinou na začátku prosince mám na pečení plno elánu a po druhé várce mě nějak opouští ☹, ale u zdobení se většinou vyblbnu 😀

Oni budou rekonstruovat genet? Tý jo, co tam chtějí dělat, vždyt je to poměrně nová budova, no naštěstí my tam teďky v pátek pojedem naposledy a možná až tak někdy za pár let pro mrazáčky, ještě uvidíme.

anlek
4. lis 2009

Pet.s ja jsem si rikala, co je s tebou, ze se tu vubec neukazes. Myslim, ze bys mela pocitat sestinedeli + rekneme 2 tydny jako rezervu (kazda zenska je jina) a kdyz MS nedorazi ani pak, tak bych se dosla zeptat dr. Teda to je sila, co se muze stat.

Trochu se bojim, aby nas nepotkalo neco podobneho. 😠 Jsem i na dnesek nespala zrovna nejlip. Loni jsme na jare pro kamarada, ktery ma Dance resort ve Svedsku hledali studenty na prazdniny, kteri u nej brigadnicili. S tema to se vsema bylo v pohode. On byl s nima spokojen (vetsina jich tam jede pristi rok zas), oni spokojeni s praci, s penezma, s prostredim. On si jeste sam nekde na netu nasel cca 35lety chlapa, ktery uz kdysi ve Svedsku pracoval. My s nim delali pohovor, jestli je ok. Pri prvnim setkani jsme byli spokojeni, na druhe nedorazil s blbou vymluvou, ze nam nerozumel, kdy a kde se potkame. Coz nam bylo jasne, ze byla jen vymluva. Nedoporucili jsme ho. Ovsem ten nas kamarad ho vzal. Legalne to bylo udelane nejak tak, ze on tam pracoval na cesky ZL, mel si tu platit zdravotni pojisteni (o socialnim nic nevim). Zrejme to nedelal. Ale nebyl primo zamestnany, takze kamarad je z obliga. V lete tam s nim byli spokojeni, on pracoval jako udrzbar dobre, jen si vecer obcas rad prihnul, ale nikdy to neskoncilo nejak spatne. Byli s nim spokojeni tak, ze mu nabidli, aby tam zustal i pres zimu, kdy je to tam uzavrene (sezona je od dubna do rijna), ze to tam bude hlidat a drobne upravy za nizsi plat delat i tak. Odjeli do Statu, kde kamarad pres zimu pracuje. No a mily udrzbar tam vypil vse na co prisel, ukradl nejake penize a zmizel (nikdo nevi, kde jsou klice). Jendou volal kamaradovi a sproste mu nadaval (tenkrat jsme to vsichni prisuzovali tomu, ze se opil). Minuly tyden se ozvala jeho matka kamaradovi, ze jeji syn je v nemocnici na Bulovce, ze mel nehodu. Ona neumi zadny jazyk poradne, tak kamarad poprosil meho muze, aby byl zase prostrednik. Matka tvrdi, ze udrzbar mel zaplacene zdravotni pojisteni, ale nemuze nam rict, co s nim je, ze to nam pry rekne on sam. Pak muz na ni zatlacil, ze nikdo nebude mu delat problemy s tim, co se stalo, ale je potreba ziskat ty klice, aby bylo jasne, ze je objekt ve Svedsku zamceny. No a vzapeti se ozval udrzbar sam, ze je zavreny na psychiatrii (Bulovka psychiatrii nema, takze zrejme v Bohnicich) a ze tam bude min. pul roku a ze lecba bude stat pres 600tis a on neni pojisteny. Psal uz par vyderacskych SMS manzelovi, ale dost si v nich odporuje. Takze manzel bude muset do blazince (volala tam a rekli mu, ze po telefonu se s nim bavit nebudou, ze musi prijit osobne) a zjistit, jestli tam aspon lezi, pokud jo, tak to asi nejak resit s dr., co je a co neni pravda. Ted clovek je uplne mimo. Navic tvrdi, ze nas kamarad pasuje drogy ze Spanelska (pekna blbost) a ze s tim pujde na policii. Takze je jedna moznost, ze na nej musime podat trestni oznameni driv nez on udela neco jeste horsiho. Na jednu stranu me uklidnuje, ze my jsme nikdy nemeli s nikym smlouvu, delali jsme to jako laskovost pro kamarada. Takze na nas nijak nemuze. A dalsi vec, ktera me uklidnuje je, ze ten clovek snad nema sanci zjistit, kde bydlime (aspon doufam), vzdy s nim mluvil muz, zna jeho jmeno a muz tu nema trvale bydliste, takze kdyby chtel se k nam vydat (jsme pomerne maly kousek od blazince), tak nevi kam. Ale vubec mi z toho neni dobre po tele.

anlek
4. lis 2009

Miluse, Gennet budou nejak rozsirovat (hlavne tusim, ze CARovou cast), takze tam dojde k nejakym upravam a velkemu stehovani narodu.

nannynka
4. lis 2009

Pet.s - koukam, ze tam mate poradnou bojovku, hlavne ze jsi v klidu a vis co ze to mas v poradku. Jak jsi se ptala na tu MS po ukonceni tehotenstvi, mela by dojit cca 6 tydnu po ukonceni tehotenstvi. Takhle mi to rikali. U me po 6ti tydnech zjistili HcG v krvi a chodila jsem tam kazdy tyden dokud tam nebyla nula. Takze se to protahlo na 8 tydnu a pak stejne po dalsich 2 tydnech nic. Pani doktorka mi vysvetlila, ze tim, ze jsem kvuli "sikovnosti" doktoru musela na revizi 2x behem jednoho tydne tak mam hrozne nizkou sliznici a ze to jeste potrva. Dala mi tedy dvojitou davku vyvolavacky a pak jsem slabe odmenstruovala. Preju Ti at to prijde samo a je to v pohode, ani nevis jak moc na Tebe myslim.

Lito, diky za tipy, mluvis uplne jako pan doktor vcera 😉 . Na mykozy ani jine veci netrpim, takze me to fakt prekvapilo. Doma mam Lactacyd, ten oranzovej, ale vcera jsem si koupila i modrej.

anlek
4. lis 2009

Nannynko a Lito, ja vedela, ze jsem na neco zapomela vcera reagovat. Ja o tehu plavani hodne premyslela a nakonec se rozhodla, ze to vyskousim (byla jsem jednou a bylo to uuuuzasne, nastesti zatim bez nasledku). Pred asi rokem a pul jsem sla z jedne mykozy do druhe. A ukazalo se, ze mi to predava porad muz (on muj bajecny gyndr. na nej dokonce obcas zapomnel, ze by mel lecit i jeho), ale jako nejvetsi problem bylo, ze muj muz je prehnane cistotny a po kazdem pouziti toalety (tj. nekolikrat denne) si to sve zarizeni myl. Kdyz s tim prestal (na doporuceni dr.), tak od te doby jsem ok.

petap1
4. lis 2009

Dobré ráno,

Pets: V tomhle tě tedy obdivuji...já bych z tohoto zážitku zkončila v Bohnicích a vůbec bych nespala. I když bych měla vše v pořádku stresila bych...opravdu klobouk dolu 🙂

Anlek: Chjo..člověk se snaží vyjít lidem vztříc, pomoci a podívej jak to dopadá 😖

Dnes jsem byla na krvy na HP..tak další krůček 🙂

Nepamatujete si jestli jste měli u výsledků ze spermia uvedeno kolik je % spermii kvality a+b, a nebo jste tam měli uvedeny i procenta těch nižší kvality ? My tam máme uvedeno jen, že kvalita a+b je 50% což je norma...

anlek
4. lis 2009

Petap, spermiogram si nepamatuju. Me stacilo, ze rekli, ze je dobry. 😀 A take manzelovi potvurky, bez ICSI oplodnili 9 z 10 (ze 14, pokud se pocitaji i ty min zrala vajicka). Takze dobry spermiogram byl dobry. 😀

petap1
4. lis 2009

Nám taky řekli, že te dobrý a že je vhodný i pro IUI..takže doplavou 😀 Jen mi to dneska dali vytištěné a to neměli dělat..ale máš pravdu...důležité je, že je dobrý a víc po tom pátrat nebudu 😀

nannynka
4. lis 2009

Ahoj, chtela jsem se tehulek zeptat jake berou vitaminy. Ja brzy skoncim s prvotrimestralnimi(Calibrum Babyplan) a mela bych si koupit nejake na dalsi trimestry. Mate nejake doporuceni ? Diky.

anlek
4. lis 2009

Nannynko neberu nic pravidelne. Kdyz jsem byla moc mrtva v prvnim trimestru, tak jsem sem tam zobla nejake tehotenske vitaminy. Ale obavam se, ze je do konce tehotenstvi nedojim. 😀

hypo
4. lis 2009

ja ty vitaminy stridam 🙂 pokazdy kdyz dojdou koupim jinou znacku, ted mam Mamavit a ten mam az do kojeni mam nejake velke baleni takze vydrzi dlouho 🙂 je toho na trhu tolik ze nevis co si vybrat ale ve finale mi to vse porijde stejny....

lita
4. lis 2009

Teda holky, vy teda resite prasarny!

Pet.s - taky uz jsem si rikala, co to s tebou je, takova pravidelna dopisovatelka 🙂 To musel byt desny sok! Hlavne ze to mate v poradku. Ted si predstav, ze bys byvala byla v te dobe tehotna, to by ti teda moc nepomohlo. Pri pristim tehuleni prestante uctovat a treba palickujte stolni decky 🙂
Ty kontroly z FU se neboj, vzdyt se jedna o zanedbatelnou castku a jenom jeden pripad.
S tim menses neporadim, je po lonskem potratu naopak porad krvacela, az mi museli pichnout nejakou injekci, ktera to zastavila a pak mi zase normos prisel menses.

Anlek - to je taky sila, co pises. Ocividne to je nejaky magor, ale kdyz nezna adresu, po telefonu toho moc nezmuze. Navic ani neni v pravu, takze mu to snad brzy dojde. Ty s tim nenech stresovat, manzel je tvuj stit 🙂