Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petap1
5. lis 2009

ambinni: úplně ti rozumím...už aby se něco dělo...já jsem čekala 3,5 m ..to bylo nejhorší...nu a teď jsem zase čekala na MS...a teď do příštího čtvrtka, aby mi řekli co s námi udělají a jestli reaguji na Clostík...takže neustálé čekání ☹
Musím ale říct, že od té první konzultace, je to čekání snesitelnější...přeci jen už jsem v nějakém procesu 🙂
My se snažili tak 5m, ale pak bylo jasné, že u mě nic nefunguje, takže mi Dr. dala doporučení do CARu 🙂

anlek
5. lis 2009

Ambinni, nam se prcek povedl v Gennetu po roce a dvou mesicich, co jsme se rozhodli, ze chceme miminko. Myslim, ze jsme to stihli krasne rychle. 😉 V pondeli uvidis, ale urcite te nevyhodi. Protoze po roce snahy uz k nim patris. 😉

janicka.slunicko
5. lis 2009

Ahojik holky.
Tak jsem tedka dorazila od svého gyndaře. Tak mimisci jsou v pořadku a jsou prý čilí.Tak jsem rada že jsou v pořadku ,na to jak mi je pořad mě bolí žaludek a zvracím. Vubec na nic nemam chut ale se musím přemouvat abych něco zobla. Tak mi doktor napsal neomezené vychazky, to jsem rada.Zítra hnedka odjedu na chatu už se těšim jak si zatopím v krbíku..

nannynka
5. lis 2009

Ambi: snazili jsme se 6 let, jen se to vzdycky zkomplikovalo necim co snazeni na chvili zastavilo. Ja vloni otehotnela po druhem IUI, ale bohuzel na konci tretiho mesice zamlklo. Letos jsme dali 2 IUI a to nedopadlo, takze tehotna jsem z prvniho IVF.

Janicko: to je super!!! jen se drz, ono to pak prejde 😉

lita
5. lis 2009

Ambinni - my jsme byli poslani do Gennetu po roce snazeni. Uplne na zacatku mel manzel spermiogram otresny, vypadalo to jen in ICSI ani ne IVF. Po nejake dobe lepsi a pak v den odberu vajicek mel sprmijky krasne, az jsem si rikala, jestli jsou nase 🙂
Kvalita spermii je velmi citliva a muze byt ovlivnena mnoha faktory - zivotnim stylem, teplotou tela, pradlem, nadmernym sportovanim, alkoholem, stresem, nemoci.
Bylo nam receno, ze spermie se tvori cca 3 mesice a behem nich se muze stat cokoli, treba jedna chripka dokaze s kvalitou spermii zamavat.
Nemyslim si, ze by vas manzeluv dobry spermiogram a tvoje zdravi diskvalifikovalo z naroku na IVF. Jak pisou holky, asi ti nejdrive budou tlacit IUI, ktere je mene narocne financne i pro telo. Ale uspesnost nic moc, avsak na diskuzich se vyskytly tehulky po IUI.
Zalezi i na vasem veku, jelikoz me je 34 a manzelovi 46, tak i v CARu sami vyloucili IUI, protoze by to mohlo byt v nasem pripade mrhani casem.
Tak hodne stesti v Gennetu, at pro vas vyberou ucinnou metodu a muzes se brzy pridat v tehotenskem klaboseni 😀

lita
5. lis 2009

Zupla - prijde mi, ze v Gennetu je vice plno nez pred rokem ci dvema a i tehdy to trvalo dele, cca 2 mesice. Ale jakmile se jednou s doktory domluvite, ze to spustite, tak to jede jak na bezicim pase.
Tak neboj, brzy budes v stimulacnim kolotoci 🙂

lita
5. lis 2009

Janicko - hlavne ze jsou mimisci v poradku, brzy je zase na monitoru uvidis 🙂
S tim zvracenim je mi to lito, mne je jeste porad docela soufl (nuceni na zvraceni) a to jsem dnes zacala 15. tyden. Zvraceni ti nezavidim, nic prijemneho, ale treba to tim drive prejde. Doufam, ze nezvracis moc casto a neco v sobe udrzis. Treba te cerstvy vitr na chate profackuje a bude lip.

miluse
5. lis 2009

Ivarei, jo tak to už vím 😀 Já furt, říkám, že svět je malej

zupla
5. lis 2009

Holky,
dekuju moc za info. Chci to nechat az po vanocich az po novem roce. Musim si dat voraz po dost narocnem roce a chci zacit s citym stitem. Jeste jednou diky a at se vam vsem co nejdrive zadari.

ambinni
5. lis 2009

Holky, ještě jednou moc díky, to co píšete působí strašně pozitivně 🙂 nedáme se, hlavně aby se to začalo hýbat už 😉

Lita, nám taky rovnou po prvním spermiu řekli právě IVF a jen s ICSI 🙂 a ted takový obrat... Mě na to IUI právě odrazuju tak malá úspěšnost, asi proto jsem tak zaseklá na tom IVF, prostě už bych chtěla to mimčo, nebo mimča a tomu IVF věřím nějak víc 🙂 ale jasné, že uděláme co se dá... Nám je oběma 22, no skoro 23 🙂 takže mlaďoši, možná i pro se bojím, že to budou natahovat... nesnáším větu, že máme ještě dost času 🙂

Peta a taky se chystáte na IVF? držím palce at už to nečekání netrvá dlouho... je to na nervy, že?

Janičko, moc gratuluju k miminkům 🙂

pet.s
5. lis 2009

Ahojky berunky, koukám jak těhulníte. Já dělám objednávky na pečivo a čekám na MS. Včera jsem měla nějakou střevní chřipku, či co. Blila jsem kudy chodila. Hrůza děs.Vzpomínala jsem jak jsem ráda zvracela při těhu. Jak jsem věděla, že to má smysl.
Ivarei neomluví se nám, proč taky. Můj muž je podezřelý, že v tom jel taky. To víš byli jsme jejich účetní, polovinu papírů měli u nás v bytě. Ale jsem vcelku v klidu, že máme fakt všechno v pořádku. Uvidíme.Věřím ve spravedlivost.

Zítra si jedu koupit sprcháč do druhé koupelny.
Kdo bude stimulovat se mnou v lednu?

pet.s
5. lis 2009

Jen Zkouska z mobilu🙂

pet.s
5. lis 2009

hasha..povedlo se...tak děvečky, až se zítra budu nudit na jednání budu vás číst.tak pište 😀

petap1
6. lis 2009

Dobré ráno 🙂

jani supeerr...jen je hezky hýčkej bobísky 🙂

ambinni : My se právě dozvíme ve čtvrtek co a jak. U nás jde hlavně o to, u mě "vypěstovat" nějaké vajucho. Tak uvidím, jestli to půjde "jen" práškama a tím pádem IUI (asi), nebo jen stimulací a to by znamenalo IVF. Taky IVF věřím víc...no uvidíme co mi Dr. řekne v ten čtvrtek 🙂
Uvidíte, ale Dr. v Gennetu se naží pomoci každému, takže opravdu nepředpokládám, že by vás pospali domu, jen proto, že jste mladí...kort po roce snažení 😀

Pets. držím palce, ať spravedlnost zvítězí 🙂
Pokud nám doporučí IVF, tak nám to asi taky vyjde na leden 🙂

anlek
6. lis 2009

A treba v lednu by se mohla pridat i Lenka. 😉 Uz se tu dlouho neukazala.

A Kacka se tu uz dlouho take neukazala, nevite nekdo jestli je uz Lukasek na svete?

ivarei
6. lis 2009

Ambinni: Byl se mnou v čekárně pár - ročník 87 a stimulovali na IVF, mě je taky (zatím ještě) 23 🙂. Takže bych se nebála, že vám to budou nějak rozmlouvat kvůli věku.

mandre
6. lis 2009

Ahojte holky i Vy, co se neznáme,
už jsem tu dlooouho nebyla, musela jsem se trošku dát dohromady.
Včera jsme byli v Gennetu vyzvednout léky na stimulaci, tak mi držte palce, píchla jsem 1. Gonal.
Jinak mají zavřeno od 19.12. až do 12.1., ptala jsem se na to.

anlek
6. lis 2009

Mandre, drzimk vsechny palecky, at jde vsechno krasne az do rvouna na konci. 😉

nannynka
6. lis 2009

mandre:diky za info o tom zavreni (radost mi to neudelalo UTZ ve 20.tt budeme muset lovit inde) a moc drzim pesticky at to vyjde.

anlek
6. lis 2009

Nannyno, ja jdu pristi tyden k Apolinari na ten velky UTZ, tak ti pak muzu dat vedet, jak to tam probiha.

mandre
6. lis 2009

Anlek, nannynko díky, v pondělí jdu na UTZ, jak rostou 😨 Jedli jste při stimulaci nějaké vitamíny? Já jim průběžně B s kyselinou listovou, C a E. Chceme dvojčátka 😉 Tak jsem zvědavá 😅

anlek
6. lis 2009

Ja jedla jen kys. listovou, ale za to tu Femibion 800. Jinak ja vseobecne vitaminum moc nedam, spis se snazim jist zdrave a myslim, ze mi tak nic moc nechybi. Kdyz chcete dvojcatka, tak to se urcite povedou. Ja chtela jedno a je jedno, teda meli jsme ujasneno, ze i dvojcata by nebyla uplne spatne, ale chtela jsem jedno. 😉

petap1
6. lis 2009

O Lence ani Kačce nic nevím ☹

mandre: držím všechny palce. Už tu dlouho nikdo neoznámil //...takže to čeká na tebe 🙂

ivarei
6. lis 2009

Ze stránek Gennetu:

"Dovolujeme si Vás upozornit, že z důvodu plánované rekonstrukce kliniky v Praze bude oddělení IVF mezi 23.12. a 12.1. částečně uzavřeno.
Poslední odběr oocytů na klinikách v Praze i Liberci plánujeme na 18.12., poslední embryotransfer na 23.12.2009.
Klinika v Liberci bude od 28. – 31.12. otevřena. První OPU zde proběhne 4.1.2010."

lita
6. lis 2009

Mandre - drzim palecky, at to vyjde a rovnou s dvojcatky 🙂
Na popud dr. Langerove jsem zacala brat necely mesic pred stimulaci Pregnium (listovka, DHA, jod, horcik). Po ET jsem stridala jeden den Pregnium, druhy den listovku od Zentivy na predpis. A mame v brisku dvojcatka 🙂

lita
6. lis 2009

Pet.s - urcite s tebou nekdo bude v stimulacnim tandemu v lednu, tady uz se par adeptek profiluje a urcite se do diskuze jeste par prida 🙂

mandre
6. lis 2009

Lita: taky si občas zobnu Omega 3 s DHA
petap1: v létě to byla hotová smršť tady, 100% úspěšnost 😀 , a pak se to muselo asi nějak vyrovnat...tak doufejme, že zima bude taky úspěšná 😅

petap1
6. lis 2009

mandre: na zimu vsázím 😀

janina83
6. lis 2009

ahojky holky dneska jsem u vas poprve taky chodim do genetu v utery konecne na odbery mam silenej strach ze se to nepodari ach jo

ivarei
6. lis 2009

Janina: Na odběr vajíček, nebo na krev? 🙂