Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

ivula21
8. led 2011

@sichatka ahojky já pořád myslím na ty tvoje dvojčátka a to mě tak nějak drželo nad vodou, ale blbě 😉

@anlek vůbec mi to nevadí, dyť tady se nikdo s ničím myslím netají. 😉 je to dědičné 50% a pozná se to z plodové vody, ale dost pozdě 16. - 17. týden, pak trvají výsledky tři týdny. Tak já nevím jestli to dokážu. Kamarádka třeba byla na podzim dávát malé pryč, protože mělo Edwardsův syndrom, tak vím jak to špatně snášela. Jenomže ona je ještě docela mladá a její manžel o ní otře trenky a je těhotná. No a už zas je 🙂 .

anlek
8. led 2011

@ivula21 Aha, vubec si nedovedu predstavit jit na AMC a pak ukonceni. Teda pokud by to nebyla vada neslucitelna se zivotem, kdy je jasne, ze to dopadne spatne, tak bych asi sla. Ja myslim, ze pritel si to nedovede predstavit, zenska to vnima jinak.

sipkova1
8. led 2011

Ahoj holky, já byla dnes na IUI. Byla jsem překvapená, že probíhalo v ambulanci, nikoliv na sále 😕

sipkova1
8. led 2011

@ivula21 Ahoj, ach jo, to je teda zapeklitý. Do jaké míry komplikuje ta nemoc člověku život? (teda jestli to není moc osobní). Lidé žijí s různými chorobami, o některých vědí a o některých ani nevědí a projeví se časem. A lékařská věda se vyvíjí, co nejde léčit dnes, půjde za 10 let nebo za 20 let atd. Chápu, že to rozhodování je fakt těžký.

inza
8. led 2011

@sipkova1: jo nekdy to zvladnou tam...🙂 😀

anlek
10. led 2011

Tak jsem se prave objednala na konzultaci. 😵 Doufam, ze se tim zas o kousek bliz k sourozenci posuneme.

kive76
10. led 2011

@anlek ahojky, a jak jsou ted dlouhý objednávky na konzultace?

anlek
10. led 2011

@kive76 Jdu za mesic a kousek. Ale chtela jsem k Vykysale a ne ve stredu, takze uz zbyvaly jen ctvrtky. Sestricka se omlouvala, ze az za takovou dobu. Ale ja jsem rada. 😵

kive76
10. led 2011

@anlek jo jo dík za odpověd...my jsme domluvený s dr. Brandejskou ...že když se nám nepodaří normálně, tak že bychom se pak dohodli na tom UIUčku, tak jsem zjistovala jak jsou dlouhý termíny, případně kdy jim mám zavolat...no budem zkoušek do června ...jsme oba zdraví...tak pak se tak nějak zkusím objednat na konec června, či červenec...

anlek
10. led 2011

@kive76 Bych se klidne objednala v kvetnu na cerven, cervenec. V nejhorsim muzes konzultaci zrusita nekomu udelas radost., ze dostane termin skoro okamzite. 😉

vally11
10. led 2011

Ahoj holky, můžu se přidat do diskuse? První návštěva v gennetu nás čeká tento týden. Objednávala jsem se někdy v půlce listopadu.

sipkova1
10. led 2011

@vally11 Ahoj, a ke komu jdeš?

kive76
10. led 2011

@vally11 ahojky, ty první konzultace jsou za delší dobu, - tak ten měsíc a půl, dva měsíce... pak ty ostatní už jsou za kratší dobu...my už jsme v gennetu byli v srpnu naposled...a ted zatím zkoušíme 🙂

já co si vzpomínám tak mě objednali za 2 měsíce na tu první konzultaci..

vally11
10. led 2011

@sipkova1
K Dr. Vykysalé. Tento týden jsem znovu procházle stránky Gennetu a vůbec jsem tam její jméno nenašla. Ale již delší dobu sleduji diskusi a hodně vás píše, že chodíte právě k ní. Tak snad to klapne.

vally11
10. led 2011

@kive76
My to tak od srpna řešíme, zatím jsem chodila po různých vyšetření a pak jsem se objednala do Gennetu, tak doufám, že nám tam pomůžou.

anlek
10. led 2011

@vally11 Ke komu jdete? A vy vite, co je u vas za problem?

kive76
10. led 2011

@vally11 určitě , půjdete na odběry krve, a všechny různý vyšetření aby zjistili jestli je vše v pohodě...no já než jsme šli na tu první konzultaci...jsem se docela bála...co najdou... no tvrděj, že jsme oba zdraví...ale pak je mi divný, že to pořád nejde.. ☹ . ale jak říkám holt to od července zkusíme přes to IUI, když se do té doby nezadaří ...v červnu se chystáme k moři...tak třeba tam se povede...změnou prostředí, ... 🙂 a jak dlouho zkoušíte ?

vally11
10. led 2011

@anlek
Ahoj k Dr. Vykysalé.

vally11
10. led 2011

@kive76
Asi rok a půl. Všichni kolem mě vysadí anti a další měsíc jsou těhu. Nejdřív mi dr. řekl, že když se nesnažíme víc než rok, tak to zatím řešit nebude. Pak mi jiný dr. zjistil vysoký prolaktin a anovulaci. Nevím, jestli je to jediný problém, tak uvidím co mi řeknou. Vždy něco slyším, pak to hledám na netu a strašně plaším. A dělají ti na prvním sezení už prohlídku? Nebo něco? MS jsem měla naposledy před týdnem, tak ten Hormonální profil mi asi budou dělat až při dalším cyklu, že?

anlek
10. led 2011

@vally11 A tobe nedali seznam vysetreni, co je dobre mit hotove pred prvni konzultaci. Me je dneska sestra dala, to jsou novinky ... "Nejvic" se tesim na ten 3D UTZ v dobe MS. Pak take nechapu, proc je potreba spermiogram u manzela, kdyz si nejspis pujdeme pro zamrazena embryjka. 😨

vally11
10. led 2011

@anlek
Jo, napsaly mi to. Mám zprávu od gynekologa, tak snad to tam vše je. U mě hlavně hodně kontroloval ten hormonální profil. Ale chtěl zároveň vyloučit, zda není chyba u manžela, tak spermiogram také máme. 3D ultrazvuk si také v době MS nedokážu představit. A co ty máš za problém. Sice tu diskusi už nějakou dobu pročítám, ale těch příspěvku je moc. Ale jak jsem koukala tak už jedno mimi máš, že?

anlek
10. led 2011

@vally11 Ja jsem mela anovulaci. Nedostatek FSH. Trochu jsem doufala, ze se to po prckovi srovna. Ale podle mereni bazalni teploty to tak nevypada. Takze radsi supajdime zpatky. Ale treba bude jeste prekvapko. 😀

vally11
10. led 2011

@anlek
Já mám také anovulaci. Nevím, zda to způsobuje pouze ten prolaktin, ale když jsem viděla ty výsledky v srpnu, tak hodnoty nebyly zrovno ok. Prolaktin za závorkou /hodně vyskoky/, šla jsem na magnetickou rezonanci. Jinak ten FSH byl snížený. Dle ultrazvuku mi dr. řekl, že mi nedorůstají folikuly. Tak nevím. Připadám si jako totální neznalec, vždy na mě vybalí něco nového. A při prvním jste také chodili do Gennetu? A ke komu tam chodíš?

ajriska
10. led 2011

@vally11 Ahoj, mě o prolaktinu nic neříkali - já měla anovulaci a manžel pomalý a snížený počet spermijek

vally11
10. led 2011

@ajriska
Ahoj, myslím, že prolaktin je u mě jeden z faktorů anovoulace. Ostatní hodnoty jsem měla rozhozené, ale ne tak výrazně jako prolaktin, beru léky na snížení. Jak dlouho se snažíte vy? A už nějaké mimi máš?

anlek
10. led 2011

@vally11 Prvniho prcka mame z Gennetu a chodime take k Vykysale.

petap1
10. led 2011

Ahojte kočenyky 🙂

moc už sem nepřispívám, ale teď vám přispěji 😀

vally11: Pokud máš "jen" vysoký Prolaktin je pomoc lehká. Nepíšeš, zda tě Dr. poslal na Endokrinologii, aby tě léčili. Protože já měla vysoký Prolaktin a tudíž ani OVU a ani MS...odkázali mě na Endošku, tam nasadili lék (Dostinex) a do třech měsíců jsem byla těhu..prostě stačí Prolaktin snížit a cyklus naběhne i s ovulkou...už je nás tady takových víc. Pokud nechodíš na Endošku, tak tě tam pošlou určitě s Gennetu a budou chtít, aby jsi se vrátila až bude Proloktin v normě. Tak to je příspěvek z mých zkušeností 😀

petap1
10. led 2011

vally11: Á, tak koukám, že léky bereš...tak v tom případě je to na správné cestě 😀

ajriska
10. led 2011

@vally11 my jsme se "začali snažit začátkem roku 2009. Předtím jsme se nechránili a neřešili to, ale pak nám to bylo divný.
24.11. 2010 jsme byli na embryotransferu a pokud dobře počítám tak dneska začínám 9 týden. Zaváděli my dvě a chytlo se jedno. Jsem na neschopence. Po vánocích jsem šla sice do práce, ale začala jsem krvácet, tak jsem šupajdila zpět na neschopenku.Tak se jen modlím, aby to bylo vše OK

vally11
10. led 2011

@petap1
Ahoj, na endo, mě posla. A jak píšeš dali mi Dostinex. V listopadu jsem již hladinu měla v normě. Dělali mi utz a dr. říkal, že ovu stále není. ☹