Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

petrita83
19. srp 2010

@berounanda Jo joo je to jednorázová injekce, píchá se taky do břicha...tušim, že to bylo 2dny před OPU..místo cetrotide.. 😀

berounanda
19. srp 2010

@petrita83 tak pohoda, do bachůrku píchám orgalutran, ale ve výsledku je to asi všechno stejný 🙂 nějakej Ovitrelle mě už nemůže rozhodit 😎 Škoda jen, že si o tom co bude dál musim dočíst na netu. asi na to dr. Lovásová zapoměla 😎

majcam
19. srp 2010

@berounanda jsem po 1IVF nepodařeném,takže mě čeká maraton vyšetření(cytologie,hormonální profil, imunologie, genetika,laparoskopie)z té laparky mám teda hrůzu,no snad mi žádnej vaječník jen tak nevezmou,asi by to byl šok 😒

inza
19. srp 2010

@petrita83: no ze jdes hned do dalsiho pokusu i kdyz trosku jineho 😀. Chci taky, ale konzultace u nas az za tyden a kousek ☹. Dr mela dlouhou dovolenou

petrita83
19. srp 2010

@inza 😖 to je pech..no hrozně mě tím překvapila, ani se mě neptala, řekla prostě že jdeme tak jdeme...jsem zase happy 😀

betox
19. srp 2010

@petrita83 jéé, super, tak vidíš, aspoň se něco bude dít. Lepší než samotný čekání. Budu držet pěsti.

@berounanda Držím Ti palce. Koukám, že dneska tady všeobecně panuje dobrá nálada a to je good 😉

inza
19. srp 2010

@petrita83: tak to je super ze ani dr na nic neceka a jde hned na vec 😉

inza
19. srp 2010

teda jak to ctu tak me prijde ze akorat my na neco porad cekame 😉

petrita83
19. srp 2010

@inza 😀 ale důležitý je se dočkat 😀 😀 vždyť já jsem taky věčná čekatelka..ale jsem děsně akční a jak tam pořád volám..tak se měj chtěj už asi rychle zbavit 😀 😀

berounanda
19. srp 2010

@inza to ti fakt jenom přijde..všichni jsme čekali..je to asi to nejhorší, ale vydrželi jsme, a i ty vydržíš..a to čekání ti pak přijde k smíchu. Pamatuju, když jsme poprvé přišli do Gennetu, mě zrovna propustili kvůli nadb. a já si naivně myslela, že otěhotním tak do 3 maximálně do 3 měsíců a tím že bych stihla výpovědní lhůtu ...hahaha..teď jsme v gennetu kousek přes rok..letí to 😎

nannynka
19. srp 2010

@evak99: No my zvladame jak nejlepe umime. Vojta ma kolem 6ti kilo a 65cm. Jj, prdy to je narez, ale probioticke kapky to jisti. A casem to bude lepsi a lepsi. Jinak my uz mame naznaky rezimu, ale je to tak 5 dni rezim a dva nee.,,Kycle ma i pres konec panecni v poradku, na kardio jdeme znovu v zari a prvni hexavakcinu dostaneme az za 6 tydnu, protoze se mu nedohojilo rameno po tubere. Krmime po 2,5 - 3 hodinach pres den a v noci obvykle jen jednou. Spi krasne, ale to uz spal od narozeni. Uvidime co s nim udela muj castecny navrat do prace hned po materske...Preci jen ta rodicovska je vysmech...Budu delat 16h tydne z domova s obcasnym zajetim do prace. Tak uvidime jak to zvladneme.

mandre
19. srp 2010

evak: byly jsme ve Špindlu na prodlouž. výkend, v 1.pol října nás čeká 12 dní Maroko...kdybych otěhotněla, tak neeejedeme 😀 😅
inza: mně už z toho docela hrabe 😅 😕 My jdeme v pondělí k Brandejský na UZ, kdyžtak pak IUI...dnes jsem byla Mojžíšovat 😝 , říkala, že jsem pěkně uvolněná 😀 😀, tak půjdu příští týden na mobilizaci 😝 ......................................
pak jsem byla na endokrinologii, ŠŽ v normě...tak aspoň něco 🙄 😕

mandre
19. srp 2010

víkend 😀 😀

berounanda
19. srp 2010

@nannynka taky bych chtěla takový starosti 😀 😎

mandre
19. srp 2010

@berounanda 😀 😀

inza
19. srp 2010

@berounanda: no my jsme v Gennetu uz pres rok. Ja stejne nakonec vypoved v praci pro nadbytecnost dostala a ted jsem na pracaku a to se blbe hleda prace. Kdyz se jeste potencialni zamestnavatele kouknout na vek tak sice nereknou ze neberou kvuli tomu ze predpokladaj ze pujdes na MD ale proste reknou ze davaj prednost jinemu kandidatovi.......Zatim me to cekani neprijde moc vesele......

@petrita83: jj snad se nekdy dockame 😀

mandre:ja jdu na konzultaci az 30 a tak uvidime na cem se domluvime, ale taky bych asi zkusila IUI. Jinak ja ted nemojzisuji a v zari se chci objednat k pani co se ucila jeste u pani Mojzisove. Ted mela totiz mesic dovcu. Objednaci lhuty ma sice delsi ale je pry uznavana tak to proste zkusim. Sice si to u ni musi clovek paltit ale kdyz uz tak uz

berounanda
19. srp 2010

@inza já jsem taky momentálně na pracáku..takže vim jaký to je. Ksždopádně si něco budu muset najít i přes vytoužený těhu..äle teď je nejdůležitější otěhotnět..až pak si budu dělat hlavu z práce, ne že by se mi nabídky hrnuli, ale nebojim se toho.

berounanda
19. srp 2010

@inza ..no u mě to už asi potenciální zaměstnavatelé vůbec nepředpokládají 😀 😀

inza
19. srp 2010

@berounanda: ja hledam uz od dubna a porad nic a jak to tak vidim tak se i nic nerysuje. Ted v srpnu me konci podpora na pracaku. Takze docela krizovka. Jasne lepsi by bylo otehotnet................ale nejak to proste nejde a to ani s pomoci zatim

mandre
19. srp 2010

inza: nechci nikoho nikam tlačit, ale nechceš zkusit vymyslet něco vlastního?...všechny zaměstnání jsou nakonec na ... 😉

cibka
19. srp 2010

ahoj holky
všechny vás moc zdravím
už aby bylo 31 a ja mela po kontrole abych vedela na čem jsem

inza
19. srp 2010

@mandre: vymysleny by bylo, yle nejsou na to prostredky. A v oboru by se to blbe rozjizdelo je to takovy specificky...

darkwitch
19. srp 2010

Teda tady je veselo
Petrita ty jedes, ja jdu na kontrolu az desateho a jeste mi pomalu klesa hcg... Ale jinak cekam, ze az se dostanu k doktorce tak se vsechno krasne pohne

nannynka
19. srp 2010

@berounanda: beres to pozitivne, sak se dockas.My cekali 7 let a po dvou letech v Gennetu se zdarilo. 😉 Jen se trochu modlim, abych pro druheho prcka nemusela podstoupit stejnou anabazi.

pet.s
20. srp 2010

@nannynka . s tím poplatkem..jsou to zase smotané dvě věci dohromady....poplatek zaplatili při konzultaci na genetice(tam jdou oba), po té následuje odběr plodové vody(na jiném pracovišti). Což se mi zdá pochopitelné zaplatit za vše.Ale teda já nevím, že bychom při odběru plodové vody platili poplatek. Myslím, že ne.Ale nevím. já ty poplatky moc neřeším. Říkám si, že musím podkovat Bohu, že na ně zatím máme. Dokonce u naší dětské dr nechávám vždy 50, pro ty, co na to nemají. Kdybychom bydleli v cizině, tak budeme na zdravotní péči platit daleko daleko víc, tak můžeme být rádi, ne? Jen kdyby se tím dali zkrátit ty čekací doby u lékaře. Já po zkušenostech s doktorama při minulém těhu, bych brala variantu, že si klidně připlatím větší zdravotní pojištění,ale chtěla bych kvalitu. Tohle shánění a hledání doktorů a a by se vám dostalo zdravotní péče na dobré úrovni, tak vše musí být přes protekce. Hrozný. je mi trapný nesutále volat mému velmi vlivnému strýčkovi, jestli by mi nesehnal gynekolga, zubaře, internistu.... 😒

pet.s
20. srp 2010

holky musím vás dočíst, včera jsem to nestíhala.
poplatky na genetiku jsme platili oba, ale jen na tu konzultaci. Na odběr jsme platili jednou,ale ten byl takový nějaký neplánovaný.Před tím UZ a hned se udělala voda. Oni to zase novináři zmotali dohromady.
@evak99 ahojky, tak co Barunečka? Ta moje teda taky trpí na prdíky, ale moc ji to netrápí. Prdí po celém bytě.A rudá vzteky je když po ní chci,aby uklidila myčku a přišla včas domů!!! 😀 😀 😀 Spinká moc dobře, hlavně dopoledne 😀 😀 To chrápe do oběda 😀 😀 Dnes jsem ji šla ráno zkontrolovat (jestli večer vůbec dorazila domů-já už spala) a našla jsem je v posteli dva. 😀 😀
@evak no jo už se mi to blíží a já ti mám nějak pocit, že se nemůžu dočkat až bude malá na světě, že mi to neutíká.

pet.s
20. srp 2010

@berounanda já chtít po tom mém,aby mi něco píchl, tak ho asi křisím..umírá i při pohledu jak si píchám inzulín a to mám podbné pero jako jsou na hormony.Moje neteř tomu říká že si píšu na bříško.Vypadá to jako propiska a není vůbec vidět jehla. Píchám si i v restauraci před jídlem. Pod stolem. Přeci nepoletím pokaždé na wc. Málokdy si někdo něčeho všimne. A ten můj poserka?? 😀

pet.s
20. srp 2010

@nannynka - prosím tě jak se jmenují ty probiotické kapky na prdíky? Koukám, že taky pujdeš do práce hned po mateřské. Já mám teda mateřskou mooc hezkou.Manža nějak doplatil sociální pojištění. nevím, nějak jsem to nepochytila. Mateřská bude taky docela dobrá,ale já stejně budu muset do práce. U mě je to prašť jako uhod. Zatím poslední varinta zní, že bych měla jezdit jednou týdně. Kde bude malá v ty dny jsou varianty různé, dle toho jak bude malá potřebovat. Varinat ad1 budu ty dny jezdit do práce já a muž bude doma hlídat - ale osobně si myslím, že to nepůjde, že on to už nezvládne ( nebo on třeba zvládne,ale malá ne 😀 😀 ), ad2 budeme ji vozit na ten jeden den sebou -(což mi přijde jako nejlepší řešení, ale nevím jak dlouho půjde, neumím si představit, 7 měsíční dítě v kanceláři-To toho moc neudělám.)ad 3 - sehnat na ten jeden den chůvu v Praze.(což asi tak dopadne).Ale zatím uvidíme jak to půjde.Já budu muset do práce hned po porodu. Tak to zatím neřeším.

nannynka
20. srp 2010

@pet.s - ty kapky se jmenují Bio Gaia http://www.probiotickekapky.com/. Nam moc pomohly. Jeste jedna rada - na Slovensku a v Polsku vyjdou tak na polovinu/tretinu toho co tady. Ja po cisari hodne trpela na plynatost - litala jsem po cemkoli - takze jsem kapala jak malemu, tak sobe. A musim zaklepat - rev kvuli prdum byl jen triktrat za celou dobu. A taky jsme prisli na to, ze ma prcek asi alergii na mlecnou bilkovinu, tak jsem musela vynechat mliko.

anlek
20. srp 2010

Ahoj,

probioticke kapicky jsou uuuuzasne. A ja teda na laktobacily nedam dopustit i u dospelych. 😉

Pet.s pokud bys casem resila hlidani v Praze, tak muzes popremyslet o me. 😀 Oz zari uz zas pravidelne budu hlidat.