Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

milena26
10. říj 2009

anlek jo jo vím a nebo se da koupit šmakoun to jsou taky čisté bílkoviny kdyby nahodou 🙂 jinak dekuji 😉

milena26
11. říj 2009

volala jsem do caru a byla jsem mile překvapená.. dobrých vajuch bylo nakonec 26
10 vajuch tedy oplodnili metodou ISCI a oplodnilo se 8 vajuch
16 vajuch nechali oplodnit prirozene a dokonce do do 2 vajuch vlezli 2 spermie jak byli ciperny 😀 samo ty museli vyhodit,protože to nemůžou nechat.... a z tech se oplodnilo 12 co pouzili dal na PK nejaké už nám zamrazili takže zásobicka je uz jasna. paní embrilozka rikala,že mám manžela pochválit,ale on jak to slisel,tak se tady naparoval jak páv ,tak jí říkám, nooo on se tady už naparuje nebo co to dělá a ona se smála,že to je dobře,že si to zaslouží 😀
Holky mam radost ,ze se spermiogram o tolik zlepsil a ze se povedlo jak prirozene tak i ISCI tak si mam zase volat v úterý a oni mi řeknou kdy cca bude ET ,ale paní embrioložka říkala,že to vidí na čtvrtek ,tak jsem na ty naše miminka zvědavá 😵 tak abych to shrnula máme zatím 22 miminek dohromady 😵 😵 😵 si udělám asi školku když to půjde tak dobře jak to jde 😀 😀

zdepros
11. říj 2009

Ahoj všem

Mileno tak to je úrodička jak hrom to teda moc gratuluju, hlavně se teď opatruj ať se ti nerozjede OHSS a držím palečky ať embrijka krásně rostou

milena26
11. říj 2009

zdepros diky moc piju jak muzu nesmi se mi OHSS zhorsit mam ho v 1 stádiu tak uvidíme... 😉 ale dělám co můzu

miluse
11. říj 2009

Milen, co to nevidím, to je krásná úroda 😵 .... moc moc gratuluju a držím pěstičky, aby se pak bobulkám u tebe líbílo 🙂

janicka.slunicko
11. říj 2009

Ahojik holky
Milena. to je super že jich maš hodně... at ti dopadne ET dobře, budeme držet palečky 🙂

nannynka
11. říj 2009

Mileno, gratuluji k urodicce a moc drzim palce !

petym.
11. říj 2009

Ahojka Všechny zdravím? Jmenuju se Petra a s manželem se snažíme už dva roky o mimi. zatim se moc nedaří dostala jsem od svého doktora žadanku na gennet . už jsme tam byli a čekáme na výsledky gennetiky. jen nějak nevím jak to vše potrvá . nevíte některá? Žádám o radu.

petym.
11. říj 2009

Mili přidávám se a gratuluji. Hodně štěstí.

milena26
11. říj 2009

petym jestli jste uz byli u geneticky,tak by vam mela zprava prijit postou..(aspoň nam to postou prislo domů) a pak se asi objednat na dalsi konzultaci a myslim,ze to trvalo mesic az 6 tydnu,protože nez narostou chromozomi (myslim,ze to je ono uz si to moc nepamatuju),ale rostou pres 40 dni...

holky díky moc za palecky a gratulace 😉

petym.
11. říj 2009

mili děkuji ti za odpověd. Doufám že to vše stačíme do vánoc byl by to krásný dárek.

milena26
11. říj 2009

petym to myslim,ze by jste mohli stihnout a nebo si proste udelate vanoce trebas dyl... preci i tak by to byl krasny darek pro vsechny ikdyby to bylo treba v breznu 😉 nemyslis?
Nam pri vysetreni na genetice ,teda spis me zjistili leidenskou mutaci a pak jsem musela do trombocentra a tam si cele testy delali znovu takze nez jsem pichla prvni injekci co jsem vlezla do caru,tak ubehl půl rok,tak jen jako priklad aby jsi pak nebyla zklamana trebas ... musis tomu nechat volnejsi prubeh ikdyz to nejde ja vim 😉 ja se taky nemohla dockat az prilitne prvni vcelicka 🙂

pet.s
12. říj 2009

Ahojky ´berunky, no Mildo teeeda ty jsi jak kvočna 😀 😀 Stydím se za sv 😀 oje předešlé úrody jednou 2 a jednou 6 embryí.Čím jsi stimulovala? A kolik?
B 😀 udu ti držet palečky. Konečně zase nějaké vzrušení. 😀
Nany..nebud smutná..taky pořád na prcka vzpomínám. Už jsem dokonce vytáhla jedinou fotku z 11.tt a dala si ji na psací stůl, zatím nikdo nic neříkal.V sobotu mě to zase přepadlo a řvala jsem. Byla jsem konečně chviličku sama, tak ta bolest musela ze mě.
Petym..já jsem taky Petra 😀 No nám genetika trvala skoro 3 měsíce.Ale vzhledem k tomu, že jsme starci, tak u nás nečekali ani na tu genetiku, ani na nic a hned nás hnali na IVF.

milena26
12. říj 2009

pet.s stimulovala jsem gonalem jako loni akorat ,ze mi dali vetsi davky... prvni dva dny 225IU a pak 187.5 IU pak cetrotide ale do posledniho UTZ to vypadalo ze budeme mit celkem cca 15 folíků,ale pak ve ctvrtek se ukazalo,ze dozrali i ty prckove,takze i mudra z toho byla docela vykulena kdyz rekla,ze budeme mit tak 30 folíků...... a neni to fakt nic moc se tahat s tolika vajuchy a pak kdyz mas OHSS 1 stupne tak to jsem si rikala ze jaky to musi byt docela peklo a bolest kdyz se nekterym holkam rozjede ve velkym.... me uz vcera vecer trochu pupik povolil,tak snad uz to bude OK sice me bolej brisni svaly jak jsem mela pupik uplne nasponovany a tvrdy... takze pet.s faaakt neni co zavidet a je lepsi kdyz je mensi pocet a jsou pak urco i kvalitni ,ikdyz nam dozrali a meli jsme co folík to vajucho jen jedno bylo prazdne tak uvidim jaky budou bojovnicci a embriolozka byla spokojena s nasim rozhodnutim ,kdyz prisla na pokoj a rekla ze by to oplodnila jen prirozene ze spermonici byli ciperky,ale ja jsem ji rekla,ze mam strach aby pak bylo co zavest ,ze loni byli linejsi a nemohli se prokousat do vajicka, tak nam dala navrh,ze tedy 10 jich dame na OSCI a zbytek prorozene a oni byli prirozene taky ciperky a jak jsem psala predtim do dvou vajuch vlezli 2 spermie,tak ty museli dat pryc a zkusim se tam dneska dovolat a zeptat se na miminka jinak ofiko mam volat v útery,ale jsou to moje deti,tak si je hezky zkontroliruju 😀 tak snad se dovolam nooo 🙂

petap1
12. říj 2009

Ahoj holčiny 🙂

tak jsem zpět..kamna jsou náádherný a já si při sledování jejich stavby i pěkně odpočinula 🙂
U mě jinak nic nového...MS stále nic ☹...ale ukrojila jsem týden v čekání a ve středu hurááá do Genetu 🙂
Od neděle dodržujeme sex. zdrženlivost, tak snad bude vzorek vypovídající 🙂
Už se moc těším i mám strach co mi řeknou.
Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho trvají výsledky s hormon. profilu ?

Ještě jsem nestihla vše dočíst, tak jdu na to..je toho za týden požehnaně 🙂

Zatím..

Mileno...super úrodička....ty jo, to musí vyjít..držím všechny palce 😀

a vítám nové snažilky...ať jsou brzy // 🙂

milena26
12. říj 2009

petap tak super ze se kamna povedli a ty sis odpocinula to je taky moc dobre 🙂

petap1
12. říj 2009

Tak už jsem to všechno dočetla 🙂

Baru: je mi to líto. Jen můžu napsat, nevzdávej to, bude lépe 🙂

Jani: moc gratuluji..a kdo ví..třeba tam přeci jen budou dvě srdíčka 🙂 A kdyby ne i jedno je supeeer 🙂

Leni, Peťo...třeba budeme opravdu stimulovat spolu 🙂 Myslím, že já se k tomu přes všechny testy taky neprokoušu dřv jak po novém roce..

anlek
12. říj 2009

Ahoj,

Mileno, teda to je uzasne, jak se vam dari. jen tak dal. 😉 Klidne dneska volej, jsou to tvoje miminka u nich, tak prece neni zvlastni, ze chces vedet, jak se jim dari. 😵 Jinak pokud si dobre pamatuju, tak takhle nejak zacinala Monca, take slaby OHSS uz po OPU, tak ji zavadeli jen jedno embryjko.

Zdepros, jak se mas?

Petym a vy jste sli jen na genetiku nebo do CARu a tam vas poslali na genetiku?

Pet.s a jak se citis fyzicky? Uz je vse ok?

Petap, vysledky hormonalniho profilu maji podle me do druheho dne. Napriklad me brali krec 2. den cyklu, ale vysledky jsem se dozvedela az 11. den, kdyz jsem sla k dr. Otazka je, jak ti budou delat HP, kdyz v podstate nemas cyklus. Jestli te vezmou rovnou ten den, kdy pujdete na konzultaci nebo se budou snazit MS vyvolat a pak teprv HP. Ja bych rekla, ze nejdele se ceka na genetiku, pak asi na imunologii. Coz treba me dr. vubec nepredepsala. Takze u vas to klidne muze nabrat dost rychly otacky. Spermiogrma je hned, HP take ... A kdyz nebudou chtit vysetrovat nic dalsiho, tak v podstate muzete jit do akce. 😉

anlek
12. říj 2009

Jsem to odeslala driv nez jsem chtela. V sobotu jsem se probudila a bolelo me v krku. Pustila se dop me nejaka viroza. Ale meli jsme rozptyl dedy, takze jsem se nabalila a jela s nasima. Nasi jsou chemici a nejak nechapou moji nechut jist jakekoliv leky. Ti by do me rvali kde co, oni na to koukaji uplne jinak. No vcera jsme jeli opet k babicce, ona predelava podlahy a vzdy o vikendu je potreba prestehovat ji nabytek z jednoho pokoje do druheho. Vzdy jede tata a pak jak jsme tri holky, tak si bere jednoho muzika. Ale my musime jet take a bavit babicku, aby se jim pro stehovani nepletla. Tak nevim, kdo to mel narocnejsi, jestli ja s bavenim babicky nebo tata s muzem, kteri stehovali nabytek. 😀

petap1
12. říj 2009

Anlek: moc díky za odpovď..hodně mě potěšila 🙂 Páč...kdyby chtěli počkat na MS..dostala bych vyvolávačku a snad by MS do 10 dnů dorazila (což u mě nění jisté ☹ ) pak HP testy a čekání na výsledky. Nu a jelikož by byly prakticky hned, nějaká akce by mohla začít už začátkem listopadu 🙂 Ale to si asi kreslím moc růžově 😀

Ještě bych se ráda zeptala...jak je to s objednáním právě na ty HP testy. Pokud budou čekat na MS to tam 1 den MS zavolám, že ji mám, a že bych druhý den přišla ?

anlek
12. říj 2009

Petep, na HP se neobjednava. Maximalne zavolas, ze jdes. Maloktera z nas muze presne rict, kdy dorazi MS.

monivo
12. říj 2009

Ahoj holky, všechny vás zdravím.

u mě vše ok, momentálně řešíme koupi většího bytu, takže mám o zábavu postaráno. Pořád jsem na neschopence a už mě to neba. Chtěla bych do práce. Na poslední kontrole dr. říkala, že počkáme do 15tt, na kontrolu jdu 21.10., tak uvidíme, jestli už mě pustí. Potřebujeme teď i peníze. Jsem na neschopence od 1. srpna a ještě mi nepřišly peníze a to jsem tam již 2x volala. Prý na to mají 30dnů od té doby, co zaměstnavatel pošle lístek na peníze. Pak to trvá 3dny, než to někdo schválí a další 3dny, než to dorazí mě na účet. Ale snad koncem týdne už by to mělo přijít.

barcco, je to škoda, přála jsem Ti, aby se konečně zadařilo, když je to tu poslední dobou tak úspěšné.

milena: taky pěkná úrodička (já tenkrát měla 36 vajuch), je to fakt pěkné 🙂 Mě pár dní před ET ještě brali krev, aby zjistili, kvůli OHSS, jestli je vůbec bezpečné ET provést. Bylo to tak na hranici, takže mi z toho důvodu zavedli jen jedno embryo. Takže se opravdu snaž hodně pít a jíst bílkoviny. Ale zas na druhou stranu, pokud se rozjede i mírný OHSS, tak se většinou lépe těhotní, říkala mi to primářka, takže všechno je pro něco dobré 🙂

petym: a ke komu chodíte? navrhli vám ještě jiná vyšetření, než genetiku? Ta trvá někdy i 3měsíce, podle toho, jak toho tam mají hodně. Já tenkrát na vyšetření čekala, abychom mohli začít se stimulkou, takže jsem si přímo doktorce napsala meil a ona mi pak psala, že mi tam našli trombomutace a že se mám objednat. Takže poštou nic neposílali. Poštou to spíš asi posílají, když je vše v pořádku.

petap1
12. říj 2009

anlek: já vím, ty moje otázky jsou trošinku mimo, viď. Já jen abych ve středu, když tak vše pořešila, abych nic nezapoměla 🙂 Nu, nebudu už nic vyzvídat a počkám na konzultaci, pak se uvidí 🙂

zdepros
12. říj 2009

Ahoj holky,

u nás teda taky zatím vše v pořádku, dneska se akorát chystám do porodnice k registraci, zítra EKG a k Dr. jdu až 26.10, chodím teda skoro po měsíci což mi přijde trochu dlouho ale prý kdyby něco tak mám přijít kdykoliv. Jinak stále v pracovním procesu, no uvidím do kdy to vydržíme, ale počítám že tak maximálně do vánoc 🙂

monivo
12. říj 2009

zdepros, a jakou porodnici sis tedy vybrala? Taky jdu teď na kontrolu po 4týdnech.

zdepros
12. říj 2009

Mončo, tu nejbližší Motol, snad to nebude tak hrozný 😉

anlek
12. říj 2009

Zdepros, to jdu k dr. ve stejny den jako ty, 😀 Ale urcite budu mit zas lepsi story nez ty. 😀 Chci videt, co moje dr. na me vymysli priste.

Petap, jen se ptej. 😉 Kdyz budeme umet odpovedet, tak odpovime.

milena26
12. říj 2009

monivo jj věřím,že OHSS je taky k něčemu dobrý.... noo primářka tam ted nebyla,tak jsem zvědavá ,protože dr.Langerová mi napsala že před ET kontrola,tak snad mi zavedou mimisky....

přišlo nám poštou vysledky,ale je to rok a nevim jestli to bylo z genetiky a nebo z tromba..... protože tam mi brali taky krev a dělali si ty kontrolní testy znovu.. oni totiž nedůvěřujou tomu co tam doneseš.... tak to asi oprabdu bylo z toho tromba to je děs jak to člověk vypouští z hlavy 😀

janicka.slunicko
12. říj 2009

Ahojik holky

Petap1. To je dobře že jsi si odpočinula a že kamna stojí jak mají.. 🙂

Monivo: Tak to je síla s tima penězma, než dorazí, kamaradka také říkala že prý jí také peníze dorazily až po dvou měsíců, tak jsem také zvědavá kdy pak mě dorazí...oni mají navšechno dost času... 😖

Dneska holky je pekně ošklivo, mě od včerejška bolí žaludek, na zvracení mi je, tak snad to povolí, ☹

hypo
12. říj 2009

ahoj holky,
zitra rano jdu do gennetu, mam posledni velky UTZ ve 30tt a pak poradnu u vykysale......
uz se tesim co uvidim na utz 🙂

jinak k penezum ja jsem prvni prachy dostala po vide jak 3 mesicich a to ne vsechny, pak vzdy tak mesic vynechali a poslali rovnou dva naraz a ted kdyz jsem si uz myslela ze se to srovnalo tak zas neposlaly nic.....
vubec nechapu jak to delaji liidi co jsou na techto penezich zavisle....... fakt des a az si v listopadu vybeham materskou tak mam pry pocitat zas s tim ze min 3 mesice prachy zas neprijdou☹