Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

vally11
27. dub 2011

@petaloudi a ty jsi pak vlastně otěhotněla, to ti ho vysadli? A za jak dlouho co jsi brala Dostinex se ti prolaktin vyrovnal a začala jsi ovulovat?

vally11
27. dub 2011

@cibka myslím, že ti to určitě nabírali. Já měla HP od svého dr. naposledy než jsem šla do Gennetu nabíraný jiný den cyklu a neprošlo to, chtěli to přesně 2 - 4. Tak to nejspíš máš ok. 🙂

petaloudi
27. dub 2011

@cibka Tak se jich příště zeptej... Každopádně myslím, že by ti ho před každým ivf měli udělat znovu. Protože konkrétně u mě jsem měla jednou prolaktin zvýšený a za měsíc v pořádku - tak se to neřešilo. Po neúspěšným ivf mi ho dělali znovu a to jsem ho měla strašně moc vysoký, že prý asi ze stresu, ale i tak mě radší odeslali na endokrinologii. Tam mě dr. poslala na magnetickou rezonanci, kde přišli na to, že mám mikroadenom, který tlačí na hypofýzu a ovlivňuje vylučování hormonů. Proto byly ty hodnoty prolaktinu kolísavý, jednou vysoký, jednou v pohodě. Takže kdyby se to řešilo hned, třeba ani nemuselo být to první ivf. Ale hlavně mi ten prolaktin ovlivňoval i hodnoty FSH a LH, který jsem měla úplně rozhozený, takže mi Bukvová říkala, že přirozeně tomu u nás téměř šanci nedává... No a za měsíc a něco rodím...

darkwitch
27. dub 2011

@monnn 6.5. a budu toho mit hodne, mame srazik s kamarady...

lenkakubickova
27. dub 2011

@vally11 mně bylo řečeno,jakmile otěhotím, přestat brát Dostinex...tak jsem prestala a hned po laparce jsem sla na kontrolni odber a beru ho znovu. V těhu by se ti měl tvořit sám, tak by se neměl užívat,ale to ti určitě i v Gennetu řeknou, nebo tvůj gynekolog, nebo kdo ti to kontroluje 🙂

petaloudi
27. dub 2011

@vally11 Jsem si na to vzala loňský diář 😀 21.července mi nasadili Dostinex 1x týdně, 16. sprna (tedy po čtyřech tabletách Dostinexu) jsem byla na odběrech a to už byl prolaktin dokonce pod normální hladinou, takže snížení na 1/2 týdně. Při nasazení Dostinexu v tom červenci jsem byla 7. DC a ten cyklus trval 43 dní (do cca konce srpna). Hned ten další cyklus jsem otěhotněla. Ovulace byla až kolem 20. DC, proto mi taky nesedí termíny porodu podle MS a podle ultrazvuku. Hned po tom, co jsem zjistila, že jsem těhotná, jsem Dostinex vysadila

vally11
27. dub 2011

@lenkakubickova jj řekl mi to endokrinolog, že pokud bych otěhotněla ať hned přijdu, že ho vysadíme. Teď ho bereš nebo ti ho před IVF vysadili?

lenkakubickova
27. dub 2011

@vally11 beru ho, dokud se neprokáže těhu

vally11
27. dub 2011

@petaloudi no tak to já beru Dostinex do konce října, cykly se mi upravila na klasických cca 28 dní. Od února beru tu půlku tabl., ale stejně při kontrole ho mám pod normou. Ale u tebe to šlo tedy rychlostí blesku.
A co zkoušky? Už víš, kdy budeš dělat státnice?

vally11
27. dub 2011

@lenkakubickova
takže už jenom 2 tabletky 🙂 🙂 🙂

petaloudi
27. dub 2011

@vally11 státnice až v únoru 🙂 Jsem to nakonec odložila. On si to člověk maluje, jak to všechno bude zvládat, ale ten konec těhotenství fakt není procházka růžovou zahradou. Takže už udělám jen příští týden poslední zkoušku studia a chci si dát trochu voraz. A taky si užít takový ty běžný těhotenský radosti jako praní výbavičky a přípravy pokojíčku. Stačí, že i přes to, že jsem už na mateřský chodím párkrát do týdne do práce vypomáhat, protože jsem mojí nástupkyni ještě nestihla všechno naučit a jsem prostě nepostradatelná 😉

vally11
27. dub 2011

@petaloudi jj, jen si dej pěkně oraz, pak už to asi jen tak nepůjde 😉

lenkakubickova
27. dub 2011

@vally11 vic tabletek ani nemam 🙂 🙂

vally11
27. dub 2011

@lenkakubickova tak to je ZNAMENÍ 🙂

lenkakubickova
27. dub 2011

@vally11 to teda je! 😉

raducha
28. dub 2011

ahoj holky přeji pěkný den. 😀

inza
28. dub 2011

@lenkakubickova:tak jak je s prdolama
🙂
jinak tez vsem pěkný den

lenkakubickova
28. dub 2011

I vám všem přeji krásný den 🙂 Mám ho tak nějak uhoněný, tak jsem se sem dřív nedostala 😀
Strasne me boleji prsa, se z toho zbalznim, to je tak neprijemny, ani se poradne nevyspim ☹

@inza s prdolama je dobre, vysvetluju jim, jak se maji poradne zabydlet, tam kde maji, ze me zadne potulovani v jinych koncinach nezajima 😀 😀 😀

raducha
28. dub 2011

@lenkakubickova ahoj koči to je dobré znamení.už máš jména pro dvojčata? 😀 asi už se pořádně zavrtali. držte se všichni tři.

lenkakubickova
28. dub 2011

@raducha nstraaaaaaš 😲 😲 ...to je podle mě ještě z toho píchnutého Pregnylu, bylo tam dost HCG 🙂

anlek
28. dub 2011

@lenkakubickova Jak dlouho jsi od pichnuti pregnylu? To uz bude nejaky ten den. 😉

lenkakubickova
28. dub 2011

@anlek pichala jsem ho 19.4.

anlek
28. dub 2011

@lenkakubickova Tak ten ti uz stopro mizi a rekla bych, ze dalsi hcg uz produkuje nekdo uplne jiny. 😉

lenkakubickova
28. dub 2011

@anlek kez by 😉 😵

anlek
28. dub 2011

@lenkakubickova Dneska mas sedmidenni embryjka, ne? A me se tohle pide zakouslo presne sedmy den. Takze dneskem pocinaje si myslim, ze uz je to fakt na nich. 😵

lenkakubickova
28. dub 2011

@anlek jojo, dneska jsou prckove sedmidenni 🙂 ...ja myslela, ze se "zakusují" 😀 😀 tak 7.den od ET...

anlek
28. dub 2011

@lenkakubickova To jen ti mladosi, co jsou dvou-tridenni. Ty uz mas mazaky, ti se zakusuji ted nekdy. 😉 Tusim, ze implementace je 5. az 10 den, to se uvadi jako bezne rozpeti. A je jedno, jestli putuji vejcovody nebo jestli je daji ze zkumavky. Oni jsou to uz poradni macci, tak se potrebuji nekde chytit a sat ziviny. A jinak 5 dnu po zakousnuti uz byly u me //, sice spis duch, ale bylo tam neco. Ono to pak jde rychle.

lenkakubickova
28. dub 2011

@anlek 🙂

cibka
29. dub 2011

Ahoj holky,
mam na vás dotaz dnes jsem 24DC a ja to dostala, přitom ješte beru utros který mam mít až do úterý, přijde mi to divný když se mi to docela srovnalo mela jsmeto 28 - 30 dni a ted ráno najednou tohle, netušíte někdo co se zase deje?

anlek
29. dub 2011

@cibka Nemuze to byt k te cyste?