Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

rychetkami
9. únor 2012

@majcam ahoj, celkem dobrý troufám si říct, špinění je hodně mírné, někdy i žádnéuž neležím a fungju doma, nechci to zakřiknout, mám vítr, že se to vrátí, taky schízuju, že mimika nežijou, protože ještě necítím pohyby, nevím, jestli je k něčemu to poslouchadlo srdeční činnosti - manžel říká, že je to kravina...nevím🙂

kive76
9. únor 2012

@rory_g ahojky, pošlou tě napři.. do podolí ...a výsledky pak jsou do měsíce...pokud jsi pražská, a můžeš si výsledek vyzvednout sama, tak je to prý tak o týden dřív,

majcam
9. únor 2012

@rychetkami já jsem si právě taky přes protesty manži ten angelsounds pořídila,a musim říct,že jsem o 100% klidnější,já taky normálně funguju,netahám,nezvedám,ale trochu poklidim a tak,nějaká procházka..u mě vypadá špinění už spíš jak výtok,promiň 😉
@kive76 ahoj zlato,nějaké novinky z Motola?

monivo
9. únor 2012

@rory_g určitě tě pošlou do Imunie do Karlína. Tobě vezmou krev, manželovi udělají spg. Mám pocit, že to bude trvat min. měsíc, než se dozvíte výsledek.
@lucka2601 nevzdávej to, v Gennetu jsou dobří a super přístup - na první konzultaci se dozvíte více - ty půjdeš na krev a udělají ti hormonální profil. Manžel půjde na spermiogram. Pak většinou posílají na imunologii a genetické vyšetření (to je pouze z krve - přímo v Gennetu). Jakmile budou mít všechny výsledky, tak navrhnou léčbu - buď IUI - inseminace nebo IVF. Co se týká platby - dokud se nerozjede hormonální stimulace, platí se je regulační poplatek 30Kč. Jakmile se pak stimuluje na IVF, tak se platí léky - tam už záleží, jaké budeš mít, počítej, že pár tisíc to stojí (jestli si dobře pamatuji, tak jsem za injekce dala cca 4tis Kč). No a pak se platí některé zákroky, které pojišťovna nehradí. Ale pokud neznáš terminologii a postupy u iVF, tak nemá smysl, abych ti tu vypisovala konkrétně 🙂 Ostatně, na stránkách Gennetu je ceník. A je tam taky spousta informací, co je IVF apod. Ke komu jste objednaní?

rory_g
9. únor 2012

@kive76 ahojky, do Podolí nééé, ztama jsem utekla 😀 Za 4 roky, co jsem u nich byla, mi udělali jen HP a 2xIUI a mm spermio...
@monivo i když má spermio v pořádku?

zvalentova
9. únor 2012

@rory_g tak určo zkus Karlín, mají sice dost plno, ale budeš určo spokojená 😉

monivo
9. únor 2012

@rory_g nevim o nikom, koho by poslali jinam, než do Imunie. Tak se neboj, že skončíš zase v Podolí 😀 Hele, já myslím, že budou chtít po manželovi spg znovu. Budou si prostě chtít udělat testy nezávisle na Gennetu. Je to prostě jiné zařízení, tak budou chtít vyšetřit vás oba jako pár.

rory_g
9. únor 2012

@zvalentova @monivo a musím čekat na to doporučení z Gennetu? Asi jo, co..protože než se zase dostanu k Langerové, to bude doba 😖 😀 Jinak mm dělali spermio jen v Podolí v r. 2008, ale byli jsme na tom IUI a v poho 😎

zvalentova
9. únor 2012

@rory_g tak od 2008 to bude podle mého pro Langerovou dost pozdě.

Zkus si tam zavolat jestli musíš mít doporučení nebo můžeš jen tak. Já dostala jen telefon a adresu, takže vlastně bez doporučení.

rory_g
9. únor 2012

@zvalentova ona právě říkala OK, na těch dvou IUI v Podolí jsme byli v r. 2010, takže spermio nechtěla..a ani při tomhle v Gennetu nic.. No ale bude to lepší, pokud nás vyšetří spolu, asi i jak na sebe reagujeme...to je i to, jak se zjišťuje, jestli nemám alergii na mm sperma? V tom imunologickým vyšetření?

monivo
9. únor 2012

@rory_g taky myslím, že je to bez doporučení - jen ti prostě musejí dát kontakt a v Imunii řekneš, že jsi z Gennetu.
http://www.immunia.org/ Je to ta Křižíkova. Já byla u MUDr. Daňkové a myslím, že ostatní taky. Zkus zavolat do Gennetu a zeptej se, ať opravdu nemusíš čekat na Langerovou. Spermio se může hodně měnit. Takže uvidíte, jak dopadnete aktuálně 😉 4 roky je dlouhá doba.

zvalentova
9. únor 2012

@rory_g @monivo také jsem byla u Daňkové, alergii na manžela nemám, měla dost jiných svých 😀

majcam
9. únor 2012

@rory_g ano je v tom i alergie na "manžu" 😅

rory_g
9. únor 2012

Já se holky ptám asi jak blbeček co 😅 😀 😀

rychetkami
9. únor 2012

@majcam 🙂 tak to jsme na tom stejně, ohledně konzistence i režimu, pomalu se zapojuju, ale nepřeháním to. I když manžel brblá, tak si ten angelsounds koupím, odepsala jsem na inzerát, tak uvidím, jak to dopadne... bojím se, že ještě necítím pohyby...v noci semtam něco píhne, dloubne, ale to není ono

majcam
9. únor 2012

@rychetkami nemusíš ještě cítit pohyby,já vlastně nevim,jestli je mám,a to jsem dál jak ty,ale ještě máme čas 😉, hlavní je,že slyším srdíčko a tam ty kopance teda jsou 🙂)

majcam
9. únor 2012

@rory_g neboj,i my tady na tom byly podobně 😅

rychetkami
9. únor 2012

@majcam tak si ještě počkám, úořád se uklidňuju,že na pohotovosti před necelými dvěma týdny obě vypadaly zdravě. A jak u vás, už víte, jestli to bue Natálka nebo Amálka 😀

majcam
9. únor 2012

@rychetkami jj ještě se dá uklidňovat rostoucím břuchem,aspoň u mě 😉 a asi to bude Natálka 😉

rory_g
9. únor 2012

Holky, dělá se v Gennetu "nativ"? Teď mi o tom píše holčina v tématu IUI a zní to docela dobře 😉
@majcam díky 😀 Já bych si ten angelsound asi taky koupila 😅

majcam
9. únor 2012

@rory_g co si pamatuju,tak nativ v Gennetu nedělali 😠 ,ale třeba je už teď vše jinak 🙂

rychetkami
9. únor 2012

@majcam no mně břicho konečně trochu vyskočilo.. takový to těhotenský, ale až tak neděle-pondělí, a kupodivu váha se mi ani nehne...tak snad joo.
Natálka je fajn, ale je jich hodně... i když co je nám do druhých, když nám to jméno sedne...nám se zas líbí ta Ema, a to je taky častý...i když vsadím boty,že my budem mít ty raubíře 😀

majcam
9. únor 2012

@rychetkami já vím,že jich je hodně,ale v oblíbenosti už ustupuje,teď jsou taky samé Elišky,Terezky,Karolínky.....,kdyžtak mám břuch v albu tak jukni 😉

rychetkami
9. únor 2012

@majcam hlavně, že vy víte, že je to to pravý jméno 😀

mandre
9. únor 2012

@rory_g nativ resp. s minimální stimulací mi v Gennetu nechtěli udělat, jeli jsme kvůli němu do Reprofitu do Brna a po 2. napůl úspěšném pokusu se nám zadařilo přirozeně. Petrita83 tady čeká mímo na 1. pokus z minimálky 🙂 😉 též z Reprofitu. Tam tyhle minimálky a nativy umí 😉 😉, kdybys chtěla zkusit.

rory_g
9. únor 2012

@mandre děkuju, já doufám, že to v Gennetu dělají, našla jsem diskuzi https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/cyklus-s... a píšou, že jo...tak snad...a jakou jsi měla prognozu? Nebo spíš jestli jste oba s manžou zdraví, proč vám ho nechtěli udělat 🙂

mandre
9. únor 2012

@rory_g v ceníku to sice měli, ale Dr. mi na to řekla, že majitel firmy nechce, aby to dělali, že to je pro ně nevýdělečné 😒 , že ona by do toho šla, ať zkusim to Brno.... na mě klasická stimulace moc nefungovala, resp. bylo to to stejné jako u minimálky, jenže s velkou dávkou hormonů. U té minimálky jsem jedla jen Clostylbegyt a narostly 3 vajíčka, z toho 1-2 zralá.................to mi řekla loni v lednu a na jaře jsme byli 3x v Brně, z toho jednou na konzultaci a 2x na minimálce, 2. pokus jsem měla 1 embryo třídenní a bylo z toho zamlklé těhotenství v 5.tt a hned ten následující cyklus jsem otěhotněla...asi se tam vevnitř něco změnilo 😉 🙂
Nevim, jestli se v Gennetu něco v tomhle směru změnilo.

rory_g
9. únor 2012

@mandre a odkud jsi? A prý to dělají v Praze v Motole, že ten je státní a tolik jim nezáleží na výdělečnosti 😅 A myslíš, že před tou minimálkou musím nejprve podstoupit klasický IVF? Já jsem brala kdysi Clostil asi 3 cykly a vždycky jen jedno vajucho..ale ovu mám pravidelnou..

rory_g
9. únor 2012

Jo a na stránkách Gennetu jsem našla tohle: http://www.gennet.cz/ivm-1404038828.html to je ono, nebo ne? 😨

lucka2601
9. únor 2012

@monivo Ahojky dekuji za radu my sme objednani mimo gennet k pani dr.Palásková,je to na Praha 1🙂))