Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

vally11
13. čer 2011

@cibka já byla minulý týden, ale necítím vůbec nic neobvyklého. 😒
Jak velký jsi měla folík a sliznici?

zvalentova
13. čer 2011

ahoj holky, tak jsem rozčilená a zklamaná zároveň. Volala jsem do Gennetu a nejbližší termín k Langerové mi nabídli na 5.8. ☹

veverka.dada
13. čer 2011

Ahojky...radši se možná hloupě zeptám tady u vás, než přímo v centru 🙂 koukala jsem na ceník Gennetu a v úvodu píšou toto : "Výkony označené tučně jsou výkony, které nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami"...všechny položky v sloupečku "asistovaná reprodukce" jsou tučně...tzn. že ikdyž jsem pojištěná a mám ještě dva pokusy IVF u pojišťovny, v Gennetu bych si je musela stejně hradit? nebo to jen nějak špatně chápu??
Děkuju všem za radu 😵

sarik1
13. čer 2011

@veverka.dada Asi tak, ono se říká, že pojišťovna hradí první 3 IVF, já bych řekla, že spíš něco přispěje... léky si hradíš určitě sama a ty stojí kolem 5-6.000 Kč

monnn
13. čer 2011

@petaloudi posílám velikou gratulaci a at vám malinká dělá jen a jen radost 🙂
@cibka mám pocit,že v út je tam primářka
@aknel1976 jak se cítíš princezno?co miminka poslouchají?
Jinak si holky letím pročistit hlavu do Řecka,snad si tam odpočinu..........

cibka
13. čer 2011

@vally11 kolik byla sliznice vubec netušim a folik kolem 14mm ja po iui taky nikdy nic necítila

cibka
13. čer 2011

@monnn kam letíte pekne si to uzjite a načerpej síly

cibka
13. čer 2011

@zvalentova neboj to uteče jako voda, a k nokomu jinému nechces? nebo kus zavolat přímo jí třeba te nekam vmačkne

zvalentova
14. čer 2011

@cibka už jsem to zkusila a mám termín na pondělí k Bukvové... jde jen o 10min.konzultaci, takže nechápu proč s tím dělají takové vofuky.

aknel1976
14. čer 2011

@petaloudi Gratuluju!!!! Ať vám malá dělá jenom radosti a přeju hlavně hodně zdravíčka!!!! 🙂
@cibka já sem právě občas nakouknu a nikde nikdo 😝 V úterý jsem byla na OPU a je tam 100% primářka. Takže budeš mít dnes po IUI? Držím moc palce!!!!! Už si to taky zasloužíte!!!! 😉
@vally11 držím palce, i tak vy si to už zasloužíte, aby to vyašlo!!!! 😉 🙂
@monnn Mám se fajn, jen mě nějak v So zase miminka pozlobila, trošičku jsem špinila, ale naštěstí jen sobotu a už je zase klid!! Tak možná jen někde praskla nějaká žilka 🙂 ...jinak mě občas pěkně pobolívá břicho, jak se to tam mění a roste, apod. 😝 A jak jsou pidimimča, tak už teď mě kolikrát pěkně tlačí na močák!!! 😀 Krásně si užijte dovču 😵 😵
@zvalentova někdy s těma termínama fakt dělají divadlo 😝 Hlavně, že jdeš nakonec mnohem dřív!

vally11
14. čer 2011

@aknel1976 Ahoj Leni, děkuji, uvidíme, ale necítím nic neobvyklého. Prostě jako každý jiný měsíc. 😒
Ale koukám, že Tobě ty týdny pěkně naskakují 🙂 Jak se cítíš?

vally11
14. čer 2011

@zvalentova to je fajn, že ti ten termín přendali. Jak píšeš kvůli 10 ti minutám čekat dva měsíce je trochu dost. Hlaně, když nejsi žádný nováček. Přiji ať to dobře vykonzultujete a můžete se pustit do dalšího snaženíčka. 😉

aknel1976
14. čer 2011

@vally11 já tě chápu, ale zkus trošku věřit, že tentokrát to vyšlo 😉 Vím, že se to blbě říká, ale já prostě od začátku měla v hlavě, že jsem těhotná a hotovo! ...ale ono se to snadno říká ☹ Prostě tfuj, tfuj, tfuj 😵 😵
No, naskakují, ale někdy mi přijde, že pomalu 😀 😀 Ale to je tím, že už chci mít I.trimestr za sebou a hlavně NT screening. Nic mě nějak netrápí, takže jsem fakt dost v pohodě, nevolnosti byly snad fakt jen v tom 5tt a to byla síla! Ale pak jak když utne, klid, pak mě pozlobilo to špinění, ale to už je fuč 🙂 Jen jak jsem tu psala, tak mě občas pěkně pobolívá břicho, jak se to tam mění a roste, apod. 😝 A jak jsou to ještě pidimimča, tak už teď mě kolikrát pěkně tlačí na močák!!! 😀 . Příští Po jdu na krev před screeningem a pak 8.7. jdem na ortel na screening, zda nemají dětičky Downův nebo jiný syndrom a zda mají vše ostatní, co mají mít. Já věřím, že je vše vpořádku!!! Ale ten srach prostě je...a tím skončím 13tt a I.trimestr bude za náma!!!!

zvalentova
14. čer 2011

@aknel1976 přesně, a dělá to tam pár sester. Už je poznám i po hlase, tahle byla nepříjemná a rovnou mi řekla, že jsem tam dlouho nebyla a tak můj "pohovor" bude velmi náročný a je třeba si rezervovat celou hodinu jako bych tam šla poprvé...
Prostě husa.

aknel1976
14. čer 2011

@zvalentova to mi řekli taky, když jsem tam volala po roce ☹ ...no coment.... Tak budu na pondělí držet palce!!!!

vally11
14. čer 2011

@aknel1976 to je dobře, že si to užíváš a je to ok. Přeju ať dopadne screening na jedničku. 🙂

aknel1976
14. čer 2011

@vally11 Děkuju 🙂 Kééééž by jste si to tu užívali i vy, ostatní!!! 😉 🙂

malina2
14. čer 2011

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Taky chodím do Gennetu a dneska jsem se dozvěděla asi pravděpodobnou příčinu marného více než ročního snažení...

vally11
14. čer 2011

@malina2 ahoj, vítej mezi námi 🙂
A copak je to za příčinu, jestli se můžu zeptat?

malina2
14. čer 2011

Dík! Byla jsem dneska na vyšetření průchodnosti vejcovodů ultrazvukem a ukázalo se, že je tam všude možně endometrióza a proto se nejspíš stále nedaří. Byla jsem z toho dost zoufálá, ale dr. mi říkala, že se to řeší rutinním operačním zákrokem. Mám se domluvit s dr. Brandejskou na postupu, ale získat termín na 30 min je dost problém. Až v červenci... Nemáte s tím někdo zkušenost?

vally11
14. čer 2011

@malina2 tak to mě mrzí, ale určitě se to vyřeší. 😉 Nebuď smutná.
Endometriozu myslím zjistili zalentove, tak ta ti určitě napíše víc.
Jak dlouho do Gennetu chodíte? Ale ty termíny se tu taky teď řešili, že je to na dlouhý lokte.

malina2
14. čer 2011

Chodíme tam od začátku května, byla jsem zatím na 1. konzultaci, pak jsme podstoupili všechna možná i nemožná vyšetření, výsledkem je, že jsou všechny hodnoty naprosto ideální, moje i partnera, ty teda obzvlášť ;). V dalším cyklu následovala folikulometrie a navrhli nám iui, to jsem nakonec změnila na Pregnyl s domácím snažením, vzhledem k dobrýmu speriogr. a nic... No a dneska ten ultrazvuk 2.DC... to byla první rána, ale doufám, že to neznamená nic hroznýho...

vally11
14. čer 2011

@malina2 chodíte k primářce? My do gennetu chodíme od začátku ledna. Manžel má taky spermio ok, taky ho hodně chválila 😉, takže jsem zkusili 2x domácí snažení s pregnylem, pak jsem byla na laparce a ted jsme zkusili IUI na výsledek zatím čekám, ale nějak mě začalo bolet břicho jako bych to měla dostat ☹

malina2
14. čer 2011

No nad naším spermio úplně žasla 🙂)) Já to budu mít asi dost podobný! Mám jít příští týden jít zase na měření, ale nevím, jestli má cenu si zase píchat Pregnyl, když je to teda neprůchodný... Spíš to chci využít ke krátké konzultaci, chci co nejdřív na tu operaci... Četla jsem, že potom je dost velká šance otěh ;) Tak třeba se u tebe už zadařilo, prý to má stejný příznaky ;) Jak dlouho jsi čekala na termín laparky? A proč, jestli se můžu zeptat.

vally11
14. čer 2011

@malina2 mě teď když dělali IUI, tak mi dr. taky říkala ať manželovi vyřídím, že je to na 1, ale co je to platný, když nám to nejde. Snažíme od léta 09.
Jinak na laparce jsem byla Na Homolce a čekala jsem něco přes měsíc, měli toho docela dost. Byla jsem ohledně zjištění průchodnosti a zda nemám srůsty, jako málá jsem měla slepák. Dopadlo to ok.
To jdeš 10 - 12 DC na měření folíků? No uvidíš, jak se domluvíte. Ale asi bych pregnyl a snaženíčko nebo IUI zkusila 😉

vally11
14. čer 2011

@cibka tak jak, bylo dnes IUI a koho jsi tedy měla na sále?

malina2
14. čer 2011

Jo, zase měření folíků. Já nevím, jestli to má smysl. Navíc je to psychicky vysilující, spíš bych se soustředila na odstranění problému, co se teď ukázal. Laparku nedělají v Gennetu??? Já mám pak půlhodinovou konzultaci až v červenci, to je šílený, pak zase čekat na termín operace a je bude pomalu zaří...

sedmitecka
14. čer 2011

holky volám SOS, když jsme to dostala dneska cca ve 14,00, mám to brát jako první den menses nebo až zítřek??, vůbec nevím, co teď, jestli už zíra pro stimulku nebo až pozítří, te´d už v Pronatalu nikdo nebude....

maarina
14. čer 2011

@cibka ahojky ja po ty dovce vubec nejak nestiham. bylo fajn a uteklo to jak voda...dnes sem byla v genn zase na odber krve 2 DC a moc.. ani nevim na co ... asi hormonalni profil? pristi tyden 10DC na mereni foliku a na dasi konzulku co teda s nama. mame spatne spermio... sem teprve na zacatku a nejak se mi to vsechno mota nez se do toho dostanu...

maarina
14. čer 2011

@cibka ty si byla dnes na IUI?.... jak ti je,?