Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

pentagras
20. led 2011

@sipkova1 ahojky, no měla jsem to ve výsledcích krve na imunologii, docházím tam i normálně protože jsem alergik a než mě měli poslat na IVF tak mi doktorka nabrala testy navíc a zjistila mi aktivní CMV , no tak začlo lítání a dojíždění po doktorech, poslali mě na Bulovku na infekční, odeznělo to po čase samo, pokud jsem dobře informovaná tak pro těhotenství je špatně když je CMV aktivní, pokud to proděláš tak po nějaký době už není problém a hlavně jsi už i proti tomu imunní, má to prý 70%lidí.
A ty máš CMV?

ivula21
20. led 2011

Ahojte holky, nějak teď nemám sílu sem ani koukat, ale moc vás zdravím.
Nevíte náhodou jak se jmenuje v Gennetu dole na sesterně na IVF taková krátkovlasá sestřička? Myslím, že si ani nebarví vlasy, taková obyčejná příjemná holka a mám pocit, že co tam jdu tak má rýmu a mluví přes nos 🙂

anlek
20. led 2011

@pentagras Ja jsem kdysi nasla, ze CMV prodela 80 procent lidi do 40 let. Blby je, ze ten vir se muze reaktivovat, takze pak je dobre, kdyz jsi unavena, jdes z jedne nemoci do druhe, si nechat nabrat krev, jestli se to nestalo. Kdyz neni aktivovany, tak muzes davat krev, tehotnet a vse je OK.

monnn
20. led 2011

@ivula21 tak já Ti neporadím tam snad znám jen lékaře jménem a jen některé 😅

cibka
21. led 2011

krásné páteční ráno holky

petaloudi
21. led 2011

@ivula21 Nevím, jestli je to ta samá, ale jedna moc příjemná hnědovlasá krátkovlasá je Jitka Konrádová (jsem si vyhledala doklad, prodávala mi kdysi stimulku). Zkus jí zadat na facebooku, má tam fotku... tak uvidíš, jestli je to ta, co myslíš (vyhledat dej "Jituš Konrádová") 🙂

vally11
21. led 2011

@pentagras
Ahoj, mě zatím dr zjistil vysoký prolaktin, ten už je ale v normě a stále nic. 😒 Mě je 30 a taky mám strach. Kolem mě se to těhulkama jenom hemží. Všechny mé kamarádky mají dětičky nebo jsou těhu a když tě někdo potká po delším čase, tak hned první otázka je: A vy nečekáte? Vy ještě nechcete miminko?

pentagras
21. led 2011

@vally11 jj, mám to uplně stejně, taky kolem mě mají všichni už dvě děti, je to smutný že ty co to nechtějí tak jsou hned vtom a ty co by to chtěli tak maj problémů až nad hlavu, ale takovej je život, no snad nám to vyjde 🙂 Třeba se tam někdy potkáme až tam teda začnu jezdit, já ještě čekám na dálší kontrolu v IKEMU a výsledek a stím už si budu volat do Gennetu, přijde mi to strašně dlouhá a nekonečná doba ☹

vally11
21. led 2011

@pentagras
já jdu také ještě příští týden na jedno vyšetření a do Gennetu začátkem února na hormonál. odběry a v půlce na utz. Přijde mi, že pořád někam chodím, ale pořád se "nic" neděje, všechno je strašně zdlouhavé. Nejvíc mě na tom štve, že člověk bere x let antikoncepci a pak, když ji vysadí, tak nic. jak dlouho se snažíte? My tak rok a půl. Já tedy o tom moc nemluvím, ale ty kámošky, které to ví, tak mi říkají at nato nemyslíme, soustředím se na něco jiného a půjde to. Ale víš co, když oni otěhotněly "hned", tak nemůžou pochopit co to dělá s psychikou!!!!

pentagras
21. led 2011

@vally11 přesně, no my se už nesnažíme, poslední snaha dopadla tak, že jsem měla mimoděložní a vzali mi druhej vejcovod, ale před tím asi tak 4,5roku, tak už nemůžu ani normálně otěhotnět jen přes IVF, nervíky pracujou, začli mi i padat vlasy, hodně, je tov jedno k druhýmu ☹

ivula21
21. led 2011

@petaloudi děkuju jste zlaté

pentagras
21. led 2011

@anlek ahoj, dík za info, asi budu muset něco vyhledat na netu, bylo mi řečeno že pak už budu imuní, tak člověk spoléhá na to co doktor poví ☹

vally11
21. led 2011

@pentagras
Tak to je mi líto. Doufám, že když se budeme všechny navzájem podporovat, tak se nám to podaří. 🙂

monnn
21. led 2011

@ivula21 jak se máš,je to lepší?

sarusinka
21. led 2011

ahojky holky, byla jsem tu minuly rok se zeptat na neco, ale uz jsem se objednala na 1.konzultaci do Gennetu. Nejsem spokojena ve statnim CARu 😅 Tak se chci zeptat jestli se k vam muzu pridat 🙂 😎

pentagras
21. led 2011

@vally11 to určitě jo 🙂 taky doufám.

vally11
21. led 2011

@sarusinka
Ahoj, já jsem tedy tady mezi holkama nováček, ale určitě se přidej 😉. My máme týden po první návštěvě v Gennetu, takže zatím čekáme jak se to bude vyvíjet dál.

sipkova1
21. led 2011

Ahoj @pentagras, já nemám CMV, ale EB virus. Ale prý je to podobné. Jak píše anlek, když je deaktivovaný je to OK, ale občas se aktivuje. Mně někdy vyjde aktivní někdy neaktivní. Už ho mám strašně dlouho a už jsem to nějak neřešila, protože populace je jím promořená. Ale jedna moje kamarádka potratila a řekli jí, že to mohlo být EB virem..., tak jsem to zas začala řešit.

sipkova1
21. led 2011

@sarusinka Ahoj, jasně vítej. Ke komu jdeš?

pentagras
21. led 2011

@sarusinka ahojky, já jsem tadytaky nová, určitě můžeš 🙂

sarusinka
21. led 2011

@vally11 dekuju za privitani 😉 ja uz do CARu chodim, ale jinam. Ale nejsem tam spokojena s pristupem k lecbe. Mam za sebou 1.IVF-ICSI s tim, ze jsem v 6tt potratila 😔 .a oni mi navrhuji kymoinsuflaci, ze zkusime IUI, ale neminim do toho davat penize, kdyz mi nechteji udelat ani Imuno vysetreni..... 😠

@sipkova1 😉 jdu k Lovascove, ted se pry vdala, tak rikala jine jmeno, ale uz si ho nepamatuju 😅
@pentagras diky za privitani 🙂

sipkova1
21. led 2011

@sarusinka Bukvová 🙂

sarusinka
21. led 2011

@sipkova1 jojo to je to jméno 😀 kamoska, co chodi take do Gennetu rikala, at se objednam ke komukoliv jenom ne k Brandejsky 😎 tak snad je sikovna MUDr. Bukvova 😉

pentagras
21. led 2011

@sipkova1 aha, no tak jsem si početla na netu, asi máš pravdu, je to hodně podobné, o tom CMV tam píšou že po prodělání se vytváří protilátky a před plánovaním miminka se udělají testy a pokud protilátky jsou, není problem otěhotnět a donosit zdravé dítě 🙂

monnn
21. led 2011

@sarusinka čau já k pí. Dr. chodím a jsem velmi spokojená,vždy poradí a vysvětlí co je třeba 🙂

sipkova1
21. led 2011

@pentagras No mě taky na reprodukční imunologii v Podolí “pochválili za protilátky na EB virus“, zatímco na ORL a na normální imunologii z toho moc nadšený nebyli…Ty se s tím léčíš v IKEMU? Jaký to tam je?

pentagras
21. led 2011

V Ikemu super, můžu jen doporučit, jsou tam všichni v pohodě, fakt profíci každým coulem a nic není problém 🙂 .Zato před tím když mě poslali na Bulovku na infekčním to bylo strašný, přístup k pacientům a vše byl problém maximální, ani papíry mi nemohla paní doktorka poslat, nechala mě jet do PH a čekat 3hod.a pak mi mezi dveřma ty papíry podala, fakt síla, v dnešní době kdy máme počítače a faxy

pentagras
21. led 2011

@sipkova1 V Ikemu super, můžu jen doporučit, jsou tam všichni v pohodě, fakt profíci každým coulem a nic není problém .Zato před tím když mě poslali na Bulovku na infekčním to bylo strašný, přístup k pacientům a vše byl problém maximální, ani papíry mi nemohla paní doktorka poslat, nechala mě jet do PH a čekat 3hod.a pak mi mezi dveřma ty papíry podala, fakt síla, v dnešní době kdy máme počítače a faxy

sipkova1
21. led 2011

@pentagras Hmm na infekci na Bulovce jsem taky měla tu čest, pavilón hrůzy 😢 …A jak ses do toho IKEMu dostala, mělas nějaké doporučení k nim?, oni tam maj i imunologii nebo infekční?

petaloudi
21. led 2011

Tak dámy, jdu vám jen zahlásit, že dneska jsem byla na ultrazvuku a budeme mít nejspíš holčičku 😀