Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

baushka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
betox
26. dub 2014

Já už si na to po těch 15 měsísích vcelku zvykla, ze začátku to bylo brutální, to se budila každou půlhodinu celý den. Teď je to proti tomu balada. Ona má největší problém usnout, protože by o něco mohla přijít. Na druhou stranu musím říct, že ráno vstává rozumně, většinou v 8:30 i později, jednou vstávala dokonce v 10:30 a to jsem jí chodila okukovat, jestli vůbec dýchá 😉 Teprve teď si jí začínám užívat a do sourozence se mi momentálně nechce...
Co tak pozoruju v okolí, dělí se děti na spavce a nespavce už od narození 😒

tabedla
27. dub 2014

@berusinka1 Helet anevis ktery dny a jak ordinuje? 🙂

berusinka1
28. dub 2014

@tabedla Vůbec netuším, ale jinak nám dopadli výsledky dost katastrofálně, tak uvidím, na čem se vlastně domluvíme. A co ty?

mataha
6. kvě 2014

@monnn Ahoj, čítala som nejaké Tvoje príspevky....už 4,5roka sa snažíme otehotnieť a nedarí sa :( akurát dnes sme boli v imunologickom centre a mali sme pohovor... mám antigén HLA B27 pozitívny, a lekárka mi povedala, že to môže byť problém (ale nemusí), prečo sa nám nedarí, ešte som nebola na krv a nie je to isté...Ty si písala, že si mala tento antigén pozitívny.....riešil to Tvoj doktor, ak áno ako? Ďakujem za odpoveď 🙂

monnn
6. kvě 2014

@mataha ahojky,já si myslím,že jsi se spletla nebo připomeň 😕 ,co jsem mohla psát bylo o NF 1,ale jinak ..... 😨

mataha
6. kvě 2014

@monnn monnn @majcam asi nějaké zvýšené hodnoty např."trombocyty-ty mám koukám nízké,ASLO,Anexin IgG i IgM,IRI,NKaktivita trofoblastu,HLA-B27--pozitivní,atd...ještě dalších asi 5 dat,no koukám emoticon

žeby som to zle pochopila?

https://www.modrykonik.cz/forum/asistovana-reprodukce/centrum-asistovane-reprodukce-gennet-praha/

tabedla
8. kvě 2014

@berusinka1 ahoj.Vcera byla Dr.Vykysala moc prijemna a usmevava.Mynule to nejspis bylo opravdu tim,ze neco resila.Jupiii. 🙂 Helet ja dopadla naprosto katastrofalne.Tedy HP a SPG dopadlo vyborne,ale pri UZ nalezla asi 3polypy.Takze musim 4-6dc na UZ pokud tam budou tak HSK a pokud ne tak stimzulace nebo IUI.Nu nabizela mi IUI hned,ale jaa radeji ne kdyz tam byly polypy.Nuu...

berusinka1
9. kvě 2014

@tabedla Tak uvidíš, jak to dopadne. My teď čekáme do poloviny července na další konzultaci a pak budeme žádat o IVF. Výsledky nejsou dobré, navíc mi zjistili trombofilii, takže budu muset být pak více sledovaná.

verunkaaa
14. kvě 2014

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, po jaké době od první návštěvy v Gennetu Vám doporučili IUI nebo IVF? 🙂 Jdeme tam příští měsíc a mám trošku obavy ... 😒 Děkuji 🙂

berusinka1
15. kvě 2014

@verunkaaa Ahoj, pokud nemáš všechny výsledky, tak Ti po první návštěvě řeknou, co vše musíš absolvovat a podle výsledků se rozhodne, zda už ti něco navrhnou nebo nejprve doporučí nějakou léčbu, z mého pohledu, pokud vše absolvuješ rychle, je tam problém a nejde to řešit jinak tak počítej 2 - 3 měsíce, navíc pokud se rozhodneš pro IVF, tak ještě čekáš na schválení pojišťovnou, to trvá v rozmezí 14 dní až 1 měsíce. Ke komu tam jdeš?

verunkaaa
15. kvě 2014

@berusinka1 Ahoj, děkuju za reakci. K Vykysalé 🙂 A mohu se ještě zeptat, co všechno se tak běžně dělá? A všechny ty testy absolvujeme přímo tam? 🙂

berusinka1
15. kvě 2014

@verunkaaa Tak u ní jsem také a jsem s ní moc spokojená. Jinak co se týče vyšetření, tak - první konzultace byla poměrně krátká cca 30 minut, přičemž se ptala na anmnézu atd., poté nám nadiktovala, jaká všechna vyšetření máme absolvovat, ještě ten den nám nabrali krev na mutace cystickou fibrózu a karyotyp. Manžel si tam pak rovnou domluvil termín na spermiogram. 2.DC - 4DC se absolvuje velký UZ a odběr krve na hormony, podařilo se mi obojí zvládnout v jeden den, a strávila jsem tam cca dohromady 1 hodinu. Následně jsem se objednala k Dr. na 2. konzultaci, ta probíhá mezí 10DC až 12DC, kde mi udělala kontrolní UZ a sdělila nám první výsledky, nyní čekáme ještě na výsledky karyotypu (ty trvají cca 2 měsíce) a na kontrolní spermiogram na konci června, poté se budeme k Dr. objednávat na 3. konzultaci a budeme žádat o IVF. JInak vše jsem absolvovala přímo v gennetu a platila jsem jen popltaky 30 Kč, jinak zatím vůbec nic. Kdy se tam chystáš?

verunkaaa
16. kvě 2014

@berusinka1 v polovině června, měli teď pro nové pacienty termíny az za 3měsíce, to jsem docela koukala. Tak to vypadá, ze tam čas neztrácejí, to zní skvěle. Budu Ti držet palce, aby IVF vyšlo 🙂

berusinka1
16. kvě 2014

@verunkaaa Tak to už uteče jako voda, my jsme na první termín čekali 2,5 měsíce 🙂 Dej vědět, jak jsi dopadla a kdybys měla jakýkoliv dotaz, napiš.

verunkaaa
17. kvě 2014

@berusinka1 děkuji moc 🙂

tabedla
20. kvě 2014

@berusinka1
@verunkaaa ahoj.Holky.Tak jak to jde?Jak pokracujete? Ja cekam na ms aby se uz neco hlo.Jinak uz se proste nemuzu dockat.Nu...ja se nic moc nedozvedela.Prvni navsteva velmi kratka,druha uz delsi,ale o postupech a tak jsem se zatim stejne nic nedovedela.Takze vim jenze 4-7dc max. na UZ(protoze jak jsem psala mam ty polypy),(no na poznamku,ze budu mit jeste ms mi bylo receno tak pridte 6ty. 🙂 no to budu mit stejne furt jako no. Ake asi to neva.
@verunkaaa Jo ten hormonalni profyl a 4D UZ se dela 1-4 dc pri ms.Tak se nelekni. 🙂

verunkaaa
20. kvě 2014

@tabedla Tak uvidíme, já ani nevím kolikátý DC tam jdu, MS si teď chodí jak se jí zachce ... 🙂

tabedla
2. čer 2014

To jo. 🙂 Jak jsou vyreseny probley tela,tak uz to frci jako po masle.🙂 🙂

tabedla
2. čer 2014

@verunkaaa
@berusinka1 Tak uz mam po HSK.Kontrolu mam 10.6.a pk mi predaji do Gennetu.A asi zkusim se domluvit by mi tu neschopenku spojily.Tak uvidime.Jelikoz zase v cevenci bude dovolena. A asi to bude zasahovat aj do ni.

berusinka1
10. čer 2014

@tabedla Tak hlavně, že už to máš za sebou. Snad už to teď nabere rychlejší spád.

vveru
10. čer 2014

Holky, jsem čtvrtý den (byli jsme v pátek) po KETu. Dneska mě začalo pobolívat podbřiško jako na MS a sem tam mě píchne . . . měla jste to také některá s dobrým koncem? A byli jste v klidu/polehávali, nebo fungovali normálně? Moc děkuji za jakoukoli odpověď. =o*

darkwitch
10. čer 2014

@vveru držím palce 🙂

mandre
10. čer 2014

@vveru tady se nedá nic radit, spíš to moc neřešit, s odstupem to vidím tak, že je stejně rozhodnuto a nic se tomu nedá pomoct 😉 ...nakonec to šlo stejně po vlastní ose, 2x přirozené otěhotnění... @darkwitch totéž

vveru
11. čer 2014

@darkwitch
@mandre Holky moc Vám děkuju, už jsem z toho zase na mrtvici a to jsem si říkala, že už to řešit nebudu, stejně už to neovlivním . . . 😝

inza_ivd
11. čer 2014

@vveru: já fungovala úplně normálně, žádné omezení a na transferu dr říkala ať si klidně dám malé pivko či dvojku vínka, tak jsem se tím řídila a teď tu zlobí roční rarach 😀

mandre
11. čer 2014

@inza_ivd ahojky, ty jo, 1 rok 😀 , už chodíte?...Kristiánek už není miminko 😒 , mluví, telefonuje, prostě rozumbrada 😀 a to 2. miminko už nám taky nějak roste, začíná se plazit, péruje 😅 , budeme muset opustit hluboký kočár, páč řve a nechce ležet, chjooo to bude zase nostalgie 🙄

darkwitch
11. čer 2014

@mandre je to hrozné jak rychle ty děti rostou 🙂 se mi nechce v tom vedru hřát se miminkem, ale když vidím jak rychle roste tak si ji hned beru a chovám 😀

verunkaaa
13. čer 2014

Ahoj holky, tak máme po první návštěvě v Gennetu. Odebrali nám krev na genetiku, dneska jdu ještě znovu nankrev na HP a příští týden čeká přítele spermio a mě HyFoSy, z čehož už jsem teď vyklepana, protože jsem si na netu přečetla všechny špatný zkušenosti. ☹ Nemůžete mi některá dat info, jak to přesně v Gennetu probíhá? Je to vážně tak hrozné jak holky vyprávějí?

vveru
20. čer 2014

Holky moje, nevím jestli je tu někdo z těch co se známe, už to nějak nezvládám sem chodit 😒 U nás to vypadá, zatím dobře-poslední pokus, ale jsem totálně vystreslá, abych něco nechytla, i malou už jsem si nechala doma z MŠ.Aby toho nebylo málo ve středu jsem zjistila, že si o víkendu hrála s kamarádkou, které zjistili spálu 😢 Už aby ty první tři měsíce byli za mnou . . . Čím jste Vy doplňovali vhodné vitamínky?