Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

nannynka
4. únor 2010

pet.s - to zni velmi nadejne 😉 porad drzim pesticky.

Jinak u nas se ryma zvrhla v chrchlacku na celou noc, tak si jdu pokecat s obvodackou co s tim. Vubec jsem nespala, protoze kdyz uz prestanu kaslat, tak se mladej zacne rozcilovat a cutat do me...a zase neusnu. CHtela jsem si uvarit pulmoran, ale ten tehule nesmi, jitrocelak nezabira, tak fakt nevim....Uvidime co poradi pani doktorka. Mam jen des, aby mi to nesedlo na plice, to je u me dycky desna bojovka....aspon ze nemam horecky.

mandre
4. únor 2010

Ahojte holky,
včera jsem byla na UZ před IUI a docela mě překvapilo, že teď v těch nových ordinacích nemají žádnou svlíkací kabinku, co tomu říkate?....přišlo mi to divné...miniparavánek 😅
S tím čekáním to bylo teda děs, seděli jsme tam 1,5 hod. v čekárně po termínu objednání 😝
Zítra jdu znova na UZ a v Po nebo ÚT mě čeká to IUI

Pet.s 😉 😉 😉 😵

petap1
4. únor 2010

nannynka: jen se poraď ona Dr. něco vymyslí 🙂 Buď hezky v teple a ono se to zlepší, uvidíš 🙂

mandre: a ke komu chodíš ? Můžu se zeptat kolk ti folíky měří a kolik jich máš ? A stimuluješ, nebo ne ?
Jsem zvědavá, protože teď bojuju za to, aby mi nějaké folíky uzrály a já to IUI mohla podstoupit. Zatím mi nějak nechtějí povyrůst ☹

betox
4. únor 2010

Pet.s Potichoučku gratuluju a věřím, že je to ono 😉. Petap ať to dopadne, jak má nejlépe dopadnout 🙂

mandre
4. únor 2010

petap1: Já jsem včera byla 10.DC a mám jich na pravém vaječníku víc než 1, 1 folikul je ale dominantní a měl 13,5mm; sliznice 5,4mm. Já jsem zatím na IUI nestimulovala, bylo to vždy v přirozeném cyklu, teď jdu na 3. pokus, mezitím jsem měla teda 1IVF. Jenom mi pak, když měl folikul tak 20-22mm, dali Pregnyl na řízení ovulace a za 36 hod. jsem šla na IUI. Teď říkala, že teda v pátek ještě jeden UZ a že to vidí na Po nebo Ut.
Chodím k Brandejské. A ty máš výkyvy v hormónech?? 😒
Já mám hormóny v pohodě, ovulace pravděpodobně normálně probíhá.

petap1
4. únor 2010

Aha, já byla na UZ 7 a 9DC..to jsem je měla tak 7mm, ale podle Dr. všechny (zhruba 5 na každé straně), žádný nebyl dominantní. Jelikož to moc nepostoupilo, tak jsme zvýšili dávku hormonu. Je sice riziko, že začnou růst všechny, ale pokud by jsme nepřidali, zase by možná žádný neuzrál ☹ Takže já jdu do toho rizika a pak se uvidí.
Jj já mám velmi nízkou hladinu hormonu, který způsobuje uzrání vajíček :-/
Je to moje první IUI a moc si přeju, aby jsem se k němu dopracovala. Teď jdu na UZ v sobotu 12DC (to budu po 3 vyšších dávkách) a uvidíme jak to bude vypadat.
Jinak co mám hezké je sliznice..tu dr. chválí (6mm)..což je u mě, kdy se nám nedařilo mi vyvolat MS (nerostla sliznice) dost úspěch 😀
Říkala, že se uvidí ještě na UZ v úterý a tam se prý rozhodne jak to se mnou a IUI dopadne. Já si myslím, že to už bude zhruba vidět v tu sobotu..jestli bude nějaký dominantní a nebo ne...bojim bojim ☹

petap1
4. únor 2010

betox: děkuji za podporu 😀 A jak jsi na tom ty ? V jaké jste fázi ?

mandre
4. únor 2010

petap1: neboj, to dopadne. Mojí známé ségra dvojče..taky jí nezrály vajíčka vlivem hormonu a teď už má z IUI zhruba 5 letou holčičku a z IVF tak 2 letý dvojčata - kluk, holka. 😀 😀
To jsme zhruba stejný DC 😀 😀 Já mám na UZ vždycky všechno krásný, hormóny v pohodě, vejcovody průchodný 😅 a pak stejně nic 😝 😝 , 😒

petap1
4. únor 2010

mandre: Jj, kdyby mi rostly jak mají, tak by jsme šli na IUI spolu..já jsem jen o jeden den pozadu 🙂
Takovéhle informace mi dodávají moc síly..děkuji za ně 🙂
Neboj, tentokrát to dopadne, uvidíš, budeme obě hlásit // 😀

nannynka
4. únor 2010

petap1 - tak jsem doma. S neschopenkou a antibiotikama.....Mam to na tyden a pak se uvidi. Delali mi krevni testy a mam nejakou svinu zanetlivou...tak se holt ulozim a odpocinu si od prace. Jen je blby, ze mam zaucovat svoji nahradu, ale ta se predvadi jako mistr sveta, tak mu v tom asi pomatlame rypacek 😀. Tak holky, zadny viry a bacily, nosit, rust a tehotnet !

mandre
4. únor 2010

Petap1: já užbych byla ráda fakt, to čekání je dlouhý, už mám fousy až na zem 😀 ,
je to 4. týden co jsem začala cvičit mojžíšovou, tak snad to bude lepší, nooo 😕 Ŕíkala Dr., že jo, že je to dobrý, teď mi asi bude rhb v den IUI dělat tu mobilizaci přes konečník 😝 , to bude 😲 , aby mě jako uvolnila...říkala, že prej může být děloha jako napnutá, že se to přenáší ze svalů na dělohu a jakoby to oplodněné vajíčko odpinkne...nepřichití se, tak to zkusím, co to bude dělat. 😵

mandre
4. únor 2010

"vousy" 😀

mandre
4. únor 2010

No ja jsem analfabet dneska, to už ani nebudu opravovat ty chyby 😀 😀 😀 😝

petap1
4. únor 2010

nannynka: to jsi udělala moc dobře, že jsi šla za Dr. nic se nesmí zanedbat. tak pěkně odpočívej a brzy se uzdrav 🙂

mandre: ty jo, klobouk dolu..já jsem tohle ještě nezjišťovala, ale o mojžíšovce vím. Teď to musí určitě vyjít, když proděláš takové uvolnění 😀 Budu držet palce a doufám, že budeme testit tak zhruba nastejno 😀
Zítra dej vědět, na kdy to máš naplánováno a jak povyrostly folíci 🙂

inza
4. únor 2010

pet.s: pripojuji se ke gratulacim a tez k tiche zavisti 😉

lita: jo to se rekne s tou praci. Hlavne pokud by to ted nevyslo tak dalsi ivf by prichazelo na radu hned z pocatku dubna a to uz budu bez prace ☹ takze to zase tak nejak nejde vypustit z hlavy

petap1: asi s tebou souhlasim v tom ze pokud jich bude vice tak to nechat prirozenou cestou prasknout a jit do toho znova za mesic 😀. Ale zase bach an to to kdyby to pristi mesic nevyslo tak aby jsi si pak nevycitala ze se to melo udelat jinak. Jinak ale pevne verim ze tam bude akorat potrebny pocet a IUI probehne bez komplikaci a pak se zjevi // 😀

pet.s
4. únor 2010

lita minule taky byly 6 den po ET,ale tak nějak hůř vylézaly. Pořád jsme měli pocit, že je vidět ta čárka málo. Ted teda vylézá tak pěkně, až mě to děsí.Aby to HCg nebylo 2xvysoké 😀 a my fakt neměli dvojčata. Zkusím to nafotit.Přesně jako minule.Jak jsem začala mít pozitovní testy, tak špinění ústávalo.
Ještě jedna zkušenost s testy. Koupila jsem si drahý testík dr.Max velmi citlivý už od 5 nevím čeho HCG, tak ten je sněhobílý,ale mamatesty, ty dražší, píší na nich od 25 nevím čeho HCG, tak ty ukazují.

petap já teda nevím,ale mně řekli, že po stimulaci můžu podstoupit další až za 3 měsíce. A taky že s každou stimulací ztrácejí vaječníky sílu.

Jinak všem děkuji za tiché gratulace. ty hlasíte si nechte až po porodu jo? Dřív se snad ani radovat a těšit nebudu. 😉

anlek
5. únor 2010

Pet.s koukla jsem k tobe do alba a uz ani nemusim potichoucku gratulovat. Ty carky jsou naprosto jasne. Juuu, ja mam takovou radost. 😵 Tak at hezky vsechno probiha tak, jak ma. 😉 Vsak ted uz je jedno, jestli se zakousl jeden nebo dva, ne? 😉

Petap, se priznam, ze kdyz uz bych byla nastimulovana, tak bych to nevzdavala (nebo bych udelala to, co doporuci dr.). Skoda toho, co jsi do sebe napichala. Hezky, kdyz doporuci odstraneni nejakych foliku, tak bych to podstoupila. Porad tak mas vetsi sanci na uspech nez kdyz tenhle pokus zahodis. 😉

Lito, v tomhle asi mame kazda jiny pohled na tehotenstvi (ono to bude i tim, ze je mam mono a ty dvojceci ... ikdyz nemyslim, ze dvojceci se rovnou rovna problemy, viz moje mamka, ktera mela dvojcata a do te doby nez se narodila prvni, tak to nikdo netusil, ze ceka dvojcata .... takze zadne omezovani, zadne kontroly navic, holky narozene v terminu ... proto ona nechapala moje obavy z dvojcat). Ja beru tehotenstvi jako neco naprosto prirozeneho, k cemuz mi bohuzel museli pomoct dr., ale snazim se na to zapomenou a nebrat to jinak, nez kdyby se nam povedlo doma. A prijde mi, ze se v dnesni dobe do toho vsichni snazi moc zasahovat. Vnitrni vysetreni dle meho nazoru je zbytecne, nic nerikajici. Prcek je nahore a pokud budu mit cipek zkraceny/otevreny ... tak se stejne nenarodi driv. To by musel nejdriv klesnout dolu. Tohle tvrdi moje PA ja ji verim.

Jen tak pro zajimavost. Ted me dr. poslala na krev v 3. trimestru (krevni obraz, pohlavne prenosne choroby, jaterni testy a tusim, ze jeste mocovinu). Hemoglobin jsem mela 117, podle laboratore je spravne rozmezi 120-160. Takze jsem okamzite dostala predepsane zelezo. PA tvrdi, ze tohle je jeden z nesvaru dnesni mediciny. Je normalni, ze tehotnym se zvysi objem krve, ale neni to jako kdyby do nich nekdo nalil transfuzi. Zvysi se jen tekute slozky krve, takze krev je jakoby naredenejsi. Tim padem i pocet cervenych krvinek (hemoglobulinu) je mensi. A ze to je i ve skriptech pro mediky (laborator tvrdi, ze mam malo, ale to jen proto, ze nevi, ze jsem tehotna). Tak jsem si dala tu praci a skripta nasla a opravdu, pro tehotne je dolni hranice 110-120, lehka anemie 100-110 - netreba resit, jen hlidat. Takze jsem naprosto v pohode. Jen moje dr. si to uz nepamatuje a radsi do me hned chce neco rvat. Utvrdilo me to jen v tom, ze obcas i "jen" PA vi vic.

petap1
5. únor 2010

pet.s: tak ty jsi mě dostala...hormony se mnou ještě necloumají, ale po přečtení textu k fotkám, jsem málem uronila slzu. Moc moc ti to přeju a držím palce ať je vše v pořádku 🙂

Tak jsem absolutně na vážkách..jít do případné narkózy či ne ? Achjo, proč nemůže být nic jednoduché 😖
Udělám to takhle...zítra podle UZ se zeptám Daňka...pokud jich tam bude víc, jestli by doporuči redukci či ne. Pokud ano, zaběhnu si v pondělí k Dr. na ty předoperační. Tak a je to..zítra se děj vůle bží 🙂

nannynka
5. únor 2010

pet.s - porad drzime a budeme az podzimu, aby to to vsechno dopadlo dobre. Jinak carecky jsou pekne tlustoucke 😉 .

Tak testy na cukrovku i bakterie v moci mam negativni, tak se muzeme soustredit jen na ten hloupy zanet prudusek. V praci sice nejsou happy, ze jsem minimalne na tyden mimo, ale me tesi ze jsem se poprve od nedele vyspala a udelalo se mi lip. Dneska zkusim zavolat k Apolinari a objednat se na predporodni kurz. Hrozne to leti....

tereza1980
5. únor 2010

ahojte, pet.s moc a moc držím palce, ať to dopadne tak jak má a taky opatrně a potichu gratuluji, je to super zpráva 😉

anlek
5. únor 2010

Petap a ty vahas proc? Kvuli narkoze? Pokud jo, tak se zkus zeptat, zda by to slo udelat bez ni. Jeste vlastne ti muzu dat jednu informaci. Kdyz my resili s Vykysalou IUI. Nepovedlo se, a my chteli hned dalsi s tim, ze se bude pichat vic dnu (zrejme mi tech 5 dnu nestacilo). Tak ona nam rekla, ze doporucuje IVF a to z toho duvodu, ze IUI je sice setrnejsi, ale vetsinou je potreba stimulaci opakovat vickrat, protoze u nej neni uspesnost tak velka jako u IVF. A proto ona se u nas priklanela k IVF, aby byla jedna vetsi stimulace. A vetsi sance na uspech. Ze je to lepsi pro me telo, ze nakonec toho do sebe napicham min. Ty jsi ted nejak nastimulovana, tak by asi byla skoda cele to zahodit. Zkus se vyptat Danka zitra.

tereza1980
5. únor 2010

jo, a článkem jsi mě nejen málen rozbrečela, ale dokonale rozbrečela, je to asi tím, že já si to svoje malounký hebounký voňavý štěstí ještě pořád můžu v noci potulit, teď je ve školce a mě se stýýýskááááá, je to už moje velká holka 😵

petap1
5. únor 2010

nannynka: tak to je dobrá zpráva. Hlavně, že je ti už lépe. Práce počká, zdraví je přednější 🙂

anlek: já ti ani nevím, možná kvůli té narkóze. Já na ní půjdu a IUI, jak píšeš, má malou úspěšnost a stejně nevyjde ☹ Ale zase si budu moc říct, že jsem pro to udělala co se dalo. Zítra se poradím s Daňkem a případně zavolám Vykysalé co ona na to. Docela mám ze zítra strach co se dozvím. Doufám, že bude mít Daněk dobrou náladu a nějak mě neodbude..to by pro mě byla asi poslední tečka a já bych se tam snad rozbulella 😠

anlek
5. únor 2010

Petap, ja vim ... Ono to neni jednoduche ... Take jsem se narkozy bala. Jen u Danka mam pocit, ze hur slysi a ja vzdy u dr. kunkam. 😅 Takze nam vazla komunikace jen kvuli tomu, ze jsem nemluvila dost nahlas. Dej si na to pozor.

petap1
5. únor 2010

anlek: Děkuju za radu...já taky v doktorském prostředí kuňkám, tak si na to dám určitě pozor 😀 A myslíš, že když nejsem jeho pacientka, že mě neodbude ? Jako že mi řekne, tak tam je tohle a tohle a nashledanou, další kontrola v út u vaší Dr...

anlek
5. únor 2010

Petap podle me te neodbude. Ja mela "stesti", ze obe dve stimulace mela Vykysala dovolenou nebo byla nemocna. Takze IUI jsem obsolvovala UTZ u primarky a pri IVF u Danka. A ani jednou jsem z nich nemela pocit, ze by to sidili, ze nejsme jejich pacientka. Naopak Danek porad vsechno hrooooozne moc pocital, aby to vyslo, co nejlepe.

petap1
5. únor 2010

Anlek: Tak to jsi mě uklidnila. To by jsem se s ním mohla poradit co a jak 🙂 Teď mi volali, tak tam mám jít ve tři odpo..to už by na mě mohl mít trošku čas..operace snad udělají dopoledne.

lenkakubickova
5. únor 2010

Ahoj holky 🙂
koukám, že je vás tu spousta nových, tak vás zdravím, vracím se na místo činu 😉 😀 😀
Já zatím nemám další termín IVF a ani ho nehoním, necháme to na jaro, jak jsme byli s Dr. Vykysalou domluvené. Takže se objednám na konzultaci březen/duben. Jsem v jednom kole, navalila jsem se samou prací, tak nic nestíhám 😀

Anlek: koukám,jak to letí...že už za chvíli budeš mít mimi u sebe 😵

Mončo: ještě jednou gratuluji k Terezce a držímplaečky ať vám jen vzkvétá a je zdravá 🙂

Petap: držím palečky na zítra u Daňka !!! 🙂

Pet.s : ještě jednou srdečně potichounku gratuluju 😵 😵 😵 Mám z tebe oooobr radost 😢 😀 😀 A počkej,nakonec si to užiješ dvojnásobně 😉 😀 😀

pet.s
5. únor 2010

Děkuji za chvály na moje psaní, ale na tom se podílí moje geny.Tatínek byl redaktor a maminky tatínek byl spisovatel a psal knihy a dětské divadelní a rozhlasové hry. Takže mně to jde docela samo. Knihu napíšu až budu v důchodu 😀 Budou to zážitky z naší šíblé rodinky a bude to trhák 😀 😀
Jako např dnes. Byla jsem u sestry. Mám 8 měsíčního synovce,který v horoskopu při narození měl, že bude hluboká a moudrá duše. A protože my se se strou věříme jeho nadpřirozeným schopnostem, tak jsme mu na zem dali papír se dvěma miminky a druhý s jedním miminkem a nechaly ho,aby nám ukázal, co ve mně vidí. Holky ten pacholek malej třikrát dolezl k těm dvojčatům. Ať jsme mu papíry přestěhovaly a nebo zamíchaly.
Pak přišla neteř a aniž by se na cokoliv zeptala, tak na papír namalovala 3 miminka a přinesla mi to.Ségra řvala smíchy, malej se smíchy až zajíkal, jen mě nějak tuhl úsměv na rtech. 😀 😀
HCG z krve mám 57 a jsem 13 den po OPU a 8 den po ET.Uklidněnte mě, že to nemůžou být dvojčata? Jinak mám potvrzenou graviditu z krve.A už jsem objednaná k dr.Langerové.za 3 týdny na UZ.

lenkakubickova
5. únor 2010

Péťo, to je super!!! Mám radost, že to máš už i potvrzené z krve,jupíííí 😵 ...synovec je chytrý chlapec 😉 😀 Vy se fakt nenudíte! Ať je to jedno nebo dvě mimi, hlavně, ať jste oba v pořádku
🙂