Centrum asistované reprodukce Gennet Praha

zdeena
11. čer 2007

Ahojky všem,
navštěvujete někdo CAr - Gennet Praha? chtěli bychom tam s manželem podstoupit 2IVF a ráda bych se dozvěděla, jaké máte zkušenosti. Strašně moc by mi to pomohlo a hlavně zklidnilo.

Díky moc a mějte se hezky 😀

darkwitch
29. dub 2013

@inza no zatím nevím, 27.5. jdu do gennetu a uvidíme jestli mám ještě jeden pokus a kamarádka mě objedná k nějaké její známé co zas dělá imuno trochu jinak...

anlek
30. dub 2013

@inza Přikládej, kdykoliv si řekne. I třeba po 30min, jen takový dokusek. Neboj, nerozmazlíš si ho, po šestinedělí se to srovná. Pokud máš pocit, že je mlíka málo, tak při jednom kojení střídej prsa, to zvyšuje laktaci. Jinak hodně pij, jez polívky, on si musí vytáhnout cca 800ml mlíka. To je dost velké množství, to ty musíš navíc vypít než co jsi byla zvyklá.

inza
30. dub 2013

@anlek: přijde mě ze žere permanentně resp. prisatej by byl pořád 🙂 jo mlika mám málo. To množství to určitě nedá. Leju do sebe vodu ze šťávou tak ze mě zachvili narostou zabry🙂 🙂. Proste máme otesanek co by pořád zral 🙂 a vůbec nespal🙂

anlek
30. dub 2013

@inza Ono se to poddá, jsi v šestinedělí, kdy nejsnáž budeš reagovat na změnu poptávky. Taky si vem, že když se narodí tříkilové mimino, tak na začátku potřebuje jiné množství než ten tvůj chlapák. Takže u tebe musela laktace najet v daleko větší míře než u jiných. Vydrž prťka, vydrž, ono se to poddá.

betox
30. dub 2013

@inza Přesně jak píšou holky. Já měla to samé (teda až na to, že malá byla fakt malá a i tak jsem měla mlíka málo...). Výborné je taky ihned po kojení z každého prsa mlíko odstříkat (klidně i jenom ručně, nejde o množství, ale stimulaci)- je to věc nabídky a poptávky, takže prsa budou nucena produkovat víc. Před každým kojením homeo Ricinnus communis v ředění 9 CH (30 min. před a po nic nejíst, nepít) a pít čaj Laktozin od Dr. Popova. Chce to kojit tak každé 2 hodiny. Trvá to tak 2-3 dny než se ta tvorba zvýší. Mám to všechno vyzkoušené, musela jsem kontaktovat laktační poradkyni a radila mi i moje porodní bába. Vím, o čem mluvíš. Malá se jenom kojila a plakala a já měla pocit, že to nemůžu vydržet a zcvoknu se, ale fakt to přejde.
Taky mě napadá, že ukazatelem množství mléka je počet mokrých plen 6-8/den (my teda měli snad 12 a stejně plakala pořád) a hlavně přírůstky (s tím jsme bojovali...).
Výborné jsou stránky kojeni tečka net, je tam spousta otázek a odpovědí, to mě taky hodně pomohlo.
Držím palce 😉 .

mandre
30. dub 2013

@inza mě radila laktační poradkyně kojit anebo odstříkávat po 3 hodinách a střídat (1 prso bez kojení max. 6 hodin), ale měla jsem s tim dost problémy, buď měl málo nebo přebývalo 😝 a odstříkávat v noci bylo dost hrozný, jinak mi málem praskly prsa 😝 ....no já za sebe asi nejsem ta správná kojná...se toho děsim, jak to bude teď 😲 😲

mandre
30. dub 2013

@darkwitch já se asi budu opakovat....a nechceš zkusit to Brno radši 😵 😵 😵 ....mně Brandejská nabízela darovaný vajíčka (naše embrya se buď nevyvíjela anebo při odběru bylo skoro všechno nezraký) 😝 😝 a to rozhodlo, že Gennet už ne a nakonec 2x přirozené otěhotnění.

betox
30. dub 2013

@darkwitch moc mě to mrzí ☹ Je to celý nějaký začarovaný. Asi bych taky zkusila změnit CAR a holky moc chválí to Brno. Já měla imunitu hroznou, kdy mi doktoři říkali, že s tím je nemožný otěhotnět (nemohla jsem brát Prednison) a Julinka měla jiný názor 😉 Oni jsou zkrátka věci mezi nebem a zemí a i dnešní doktoři jsou na to krátcí....Hlavu vzhůru, určitě se miminka taky dočkáš 😉

inza
30. dub 2013

@darkwitch:souhlas s mandre v tom ze bych taky změnila CAR. s máma už v Gennetu taky moc nevěděli co a tak jsme šli taky do RF Brno a teď tady v kolibce oddechu je Vítek. Já já bych osobně zkusila tu změnu zase budeš mít jiný pohled na věc. Každý doktor má trochu jiné názory. Za mě musím říci že přístup v RF nemá chybu a snaží se vyjít vstříc a hledat řešení...

inza
30. dub 2013

@betox: řídit se podle plen tak to vypadá tak ze nás chlápek žere jak divej 🙂.Plen máme za den víc jak deset...no já po kojení odstrikavam manga sehnal odsávačku tak to s ní jde resp. alespoň stimulace a s dr jsme se domluvili ze na noc dáme nutrilon ať Vítek netrpí a nerve a přes den bude kojeni když to půjde. Tak uvidíme. Doufám ze se mléko začne tvořit. Jinak tvé rady určitě vyzkouším

inza
30. dub 2013

@mandre:my se snažíme mít interval cca mezi 2,5-3 hod. No prý mám zkoušet co říkala doktorka kojit cca 2min z jednoho pak 2min z druhého a prý se to taky má rozjet.. Tak uvidime

mandre
1. kvě 2013

@inza no právě, to kojení je hrozná dřina 😀 ...my dáváme od 3 měsíců mlíko HIPP 🙂 , teď už teda pouze jednu 250ml lahev ráno 😝 😀 , Kristiánek ráno skáče v postýlce máma, táta a když se ho zeptáš jestli chce mlíčko, tak křičí jo, jo, jo 😀 😀 😀 ...Plínky - taky jsme měli kolem 10, teď tak 4-5, testujeme nočník 😀 😀

darkwitch
1. kvě 2013

Ahoj děkuju, no uvidíme, ještě to promyslím...

betox
2. kvě 2013

@inza 😀 Malá je průtokáč doteď, navíc nesnese ani kapku v plíně, takže jenom přebalujeme...Určitě vydrž, ono se to rozběhne. Chce to fakt kojit co nejčastěji, je to opravdu otázka nabídky a poptávky. Já ze začátku kojila třeba 12x i 14x denně a to ona vydržela být přisátá i hodinu, takže jsem fakt celý dny prokojila 😉

inza
2. kvě 2013

@darkwitch: urcite o tom popremejslej... 😀 Třeba to Brno je vcelku z Phy dostupne i vlakem..ja to taky takto párkrát absolovovala a pohoda....

trefulka
2. kvě 2013

@darkwitch Taky jse chtěla utéct do Brna, bohužel moje pojištovna to zatrhla 😒

petrita83
2. kvě 2013

@darkwitch to me mrzi..RF Brmo muzu urcite jen doporucit,ja citila ze potrebuju zmenu..nakonec z toho byl vzdyvky pekny vylet a hlavne Mikulasek..a jeste tam mame nanucky..tak ze brzy.nas tam maji zas🙂
ale mozna tim hlavnim uspechem je jen ta zmena🙂drzime palce!

darkwitch
3. kvě 2013

@trefulka jak to, že to zatrhla pojištovna?
@petrita83 jsem si myslela, že hlavní problém bude přemluvit manžela a ten byl hned pro 😀 takže musím přesvědčit jen sebe, když já jsem hrozná konzerva a mám pocit, že je to zrada když půjdu do jiného caru 😀

inza
3. kvě 2013

@darkwitch:hele mě to taky trvalo se přesvědčit ke změně. Taky to u mě mají na svědomí mandre a petrita pěkně tu do mě hucely až jsem se nechala ukecat a teď nelituji 🙂. Jinak my jsme se pojišťovny neptal na změnu a změnili to.

darkwitch
3. kvě 2013

@inza 😀 aspon v tom nejsem sama 😀 budu to promýšlet a jdu se kouknout na stránky reprofitu :D

petrita83
4. kvě 2013

@darkwitch obvykle jsem taky konzerva..ale co se tykalo miminka..zkusila bych cokoliv😀asi jako vsechny tady..a zmena Varu je vlastne malickost..zkus konzultaci a uvidis🙂me presvedcilo to,ze nam nabidli minimalku aby mi zustal jeste jeden pokus ..a vyslo to i s nanukama..to se mi v gennetu nikdy nestalo..a do minimalky se jim vubec nechtelo..za konzultaci nic nedaete jen trochu casu🙂

petrita83
4. kvě 2013

@inza to jsou nejaky desne sikovny holky😀

inza
4. kvě 2013

@petrita83:asi jsou velmi šikovný 🙂 je ale neznám 🙂 🙂

klami
5. kvě 2013

Ahojte, nevím, jestli se tu pořád ještě probírá Gennet nebo už kojení 🙂 Chtěla jsem se zeptat, nenašla jsem totiž nikde žádné informace o 4D ultrazvuku. Měla jsem na něj jít do Gennetu v pátek (v rámci zjišťování proč se nedaří donosit miminko- mám za sebou 3 potraty), ale posunula se mi MS o jeden den. Ultrazvuk se má prý provádět mezi 2. a 4. dnem MS. Tudíž na něj jdu zítra (to bude právě 4. den od začátku MS). Jenomže mám teď MS strašně krátkou, dnes je to teprve třetí den a už skoro jen špiním, tak nevím, jestli to bude mít nějaký smysl. Bojím se, aby mě neobjednali až za další měsíc zase :/ Nemáte prosím někdo zkušenost? Ani nevím, proč se to musí provádět v tomto období. Doktorka mi řekla kvůli krvi, že je vše dobře vidět, ale v pátek když jsem řekla sestřičce, že 4. den už je MS u mě hodně slabá, tak řekla, že to nevadí.. jsem z toho teda jelen :(

mandre
8. kvě 2013

@darkwitch jsou to tvoje peníze, tvůj čas, tvoje tělo...tvůj život 😉 😉 😉 Já už bych po zkušenostech do sebe neprala takový dávky hormonů, když to jde s minimálkou a výsledek byl u mě ten, že jsme po minimálce otěhotněli, ale zamlklo to a hned další cyklus jsem otěhotněla přirozeně, málem mi vypadly bulvy 😀 😀 ...a přemluvila jsem Petritu83 a ta otěhotněla po minimálce hned po mně, tak co...nějaký jízdy do Brna, aspoň budete mít výlet a až budeš po konzultaci, tak budeš pravděpodobně nadšená a řekneš si, že konzerva byla kravina 😀 😀 😀 😎 😎 ...a my se tady těšíme na další beznadějnou geneťačku (už 4. 😀 😀 ), co bude brzo taky těhotná.

darkwitch
8. kvě 2013

ještě se zeptám, hlásili jste nějak v Gennetu, že jdete jinam?

monnn
8. kvě 2013

@darkwitch ne,nikde nic hlásit nemusíš!!! jsem ti tuhle psala do IP 😉

inza
8. kvě 2013

@darkwitch:já nikde nic ne hlásila, prostě jsem tam přestala chodit.. 🙂

darkwitch
8. kvě 2013

@monnn jo jsem ti zapomněla odpověd protože mě někdo vyrušil 😀

petrita83
11. kvě 2013

@mandre krasne si to napsala a pravda jest!😀 🙂 @darkwitch nic hlasit nemusis proste prestanes chodit..tim se netrap🙂